Mini turniej MiMa w Gdańsku

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
ernin [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Mini turniej MiMa w Gdańsku

Post autor: ernin »

Obrazek

Chciałbym zrobić jakiś mały turniej MiMa w gdańsku (ewentualnie sopot, gdynia). (Niema nagród no chyba ze ktoś zasponsoruje.) Niestety mam kilka problemów:

- Miejsce
- Porządny egzemplarz mima do gry bo mój to podstawka i 3 dodatki tylko
- Miejsce
- Uczestnicy
- Miejsce
- Pomoc przy realizacji bo nie wiem jak to wygląda zbytnio na turniejach
- Miejsce

Mam nadzieje ze znajda sie chętni do gry i pomocy.
Ostatnio zmieniony sobota 10 mar 2007, 18:38 przez ernin, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

Dajesz Ernin dajesz !

im nas więcej tym lepiej :)

Jakby to było bliżej :P, ale masz Valdiego chyba niedaleko :D

Zagracie pewnie na oryginalne zasady, więc daj znaka jakie wrażenia.

Pytanie: planujesz grę do momentu zdobycia KW przez kogoś? Ilość rund uzależniasz od ilości chętnych czy może wszyscy na stół i deathmatch?


ernin [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Raczej deathmatch ale jeszcze niewiem zalezy ile bedzie egzeplazy gry i luda no i ile bedzie miejsca moze jakoś w przyszłym tygodniu podjade do rebela popytać się czy mozna by u nich w sklepie to zrobic tylko ze tam jedna gra z dodatkami wejdzie no i ewentualnie sponsoring sie zobaczy co oni na to. Grać będziemy na oficjalnych dodatkach ewentualnie paru autorskich się zobaczy. Myślałem jeszcze nad miejscem by w jakiejś szkole sale wynająć na weekend musze się rozeznać czy to by było za free czy płatne no i ile bo ja tez niemam nieskończonego budrzetu moze by ktoś wtedy mnie wspomugł albo zrobi się płatne zapisy.

Mam pytanie jak to wygląda na innych turniejach jaki jest system itp.

Valdi mam nadzieje że pomożesz no i wszyscy z gdańska oczywiście.


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

no my mamy kontrowersyjne dosc zasady :P

w kazdym razie na 18-16 osob to ciezko deathmatch zrobic wiec sa rundy

1 runda: 3 h i podliczenie pkt zwyciestwa (cennik i tabele w jakims topicu), awansuja najlepsi ze stolu (jesli jest ich kilka- stolow w sensie :P)

Jesli robisz "lokalny" turniej to mozesz spokojnie wydluzyc bo ludzie moga zostac dluzej.

Proponuje mniej osob na stole i gre dluzsza, wtedy zwiekszysz prawdopodobienstwo wygrania poprzez zdobycie KW.

1 Runda - Eliminajce i dalej final. Przy 'lokalnym' tyrnieju to final fajnei mozna zagrac az do dojscia do KW.


Jest to o tyle ciekawe, ze np za rok ufunduje specjalna nagrode dla gracza ktory w finale zdobedzie KW. Jesli nikt nie zdobedzie to wygrany odbierze nagrode z 1 miejsce ale za zdobycie KW nagroda przechodzi na nastepny rok.

Ograniczenie ilosci poszukiwaczy (przy mniejszej ilosci graczy lepiej dac limit np 5) daje takze ciekawe efekty.


Jak masz mozliwosc zagadania z Rebelem to czemu nie, tylko przedstaw natanielowi to tak by widzial w tym przedsiewzieciu korzysci dla sklepu bo o to tez powinno chodzic by promowac lokal ktory nam pomaga.


ernin [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Najgorzej będzie z planszami kartami i wszystkim bo ja niebede drukował wszystkiego pare razy. Mam nadzieje że ludzie jak przyjadą wezma ze soba magie i miecz. Ja niestety mam tylko podstawke miasto smoki i runy. Jest problem taki że ja nieznam w pełni zasad to by trzeba jakiegoś sędziego wziąść. Turniej będzie albo deadmatch alb na kilka stołów np po 4-5 osób na stół i np 1-2 przechodzi dalej jeszcze niewiem zależy ile będzie osób i egzemplazy gry.

Jak zliczacie te punkty kto przechodzi dalej ??

I na jakich dodatkach najlepiej grać ??

Ty sam sponsorujesz nagrody ??


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

1) zasady turniejowe jakie my mamy są w topicu Zasady Turniejowe w kwestii zasad.


Mogę wysłać najważniejsze na maila

Punktację również

2) warto grać z Podziemiami i Miastem jeśli ograniczysz możliwość szybkiego zostania Arcymagiem itd

Ew. Kosmiczna, bo po turnieju na CK widze ze warto by z nia zagrac

Po turnieju widac ze nei ma sensu grac z jaskinia

3) nagrody sponsoruje mi konwent i kilof (:D), konwent bo robie im jeden z wiekszych turniejow planszowkowych i naganiam im ludzi, a kilof bo 'animuje' mlodych graczy do zaangazowania w MiM

Jeszcze kilka miast i konwentow i moze lige rozkrecimy :P


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Oley pisze:Po turnieju widac ze nei ma sensu grac z jaskinia
To doskonale rozumiem.
Oley pisze:Ew. Kosmiczna, bo po turnieju na CK widze ze warto by z nia zagrac
Ale tego już nie. Dlaczego tak?


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
ernin [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Ok to prześlij mi te zasady i punktacje na maila

Może na mój turniej tez Kilof zasponsoruje nagrody?

Też myslałem o Podziemiach i Mieście oraz o Smokach ewentualnie jeszcze otchłań sie weźmie. Jak ograniczyć Arcymaga?

Główny problem jaki teraz mam przy organizacji to miejsce. Co myślicie o wynajęciu sali w szkole na weekend?? Mam jeszcze problem z samym MiMem by mieć na czym grać. Ale mam nadzieje że ktoś weźmie ze soba mima w najgorszym wypadku zaczne drukować na ostatnią chwile wszystko.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Arcymaga? Przykłądowo do sklepu trzeba przynieść 3 Magiczne Przedmioty(ja obecnie teraz tak gram). Myślę że powoli i spokojnie powinieneś zabrać się do organizacji tego, najpierw pomyśl o kompletach Magii i Miecza, bo bez tego ani rusz a dopiero na samym końcu o miejscu. Szkoła będzie myślę dobrym miejscem, ale jeśli to ma być dwudniowe warto pomyśleć również o jakimś noclegu.

Co do sponsoringu nagród... jest również opcja że każdy gracz płaci wpisowe i z tego możesz cos wymodzić. I przede wszystkim zorientuj się ile ludzi się na coś takiego pisze, bo jeśli mało (za mało) to organizacja tego mija się z celem. Pozdrawiam


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
ernin [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

no juz jest około 8 osób nie z forum nocleg mozna w szkole śpiwory i juz potem rano do sklepu albo pizze zamuwić i gra się dalej. jeszcze zobacze ile bedzie ludzi bo to zalezy czy 1 dzien czy 2 egzemplaze gry to bede miał napewno 1 niedrukowany tylko orginał + wszystkie dodatki 1 edycja ale pewno i tak niebedziemy grać na wszystkich dodatkach wezme swojego mima to juz beda 2 moze valdi by mi pomógł i wzią swój egzemplaz jeszcze postaram się od kumpla pozyczyć i jakoś to będzie.


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

No smoki też oczywiście, choć uważam że powinny być dodawane w finale dopiero

WKO warto sprawdzić skoro 3 razy graliśmy bez :P - ale to jeszzcze rok czasu jest :D

Na turniej wystarcy Ci jedna sala lekcyjna - pomieścisz w niej nawet i 30 graczy, i choć mam nadzieję że Ci się uda, to wątpię by aż tyle osób przyjechało.

Druga sala na kimanie. Może jakiś MDK, świetlica w okolicy?


Komplety MiMa to podstawa - 3 minimum, przy założeniu, że na stole max 6 osób.


Ograniczenie możliwości uzyskania stopnia Arcymaga ma na celu uniemożłiwienie zachwianai rozgrywką na samym początku.

Pozdrawiam


ernin [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

MDK mam 50 metrów od domu szkoł też jest pełno jakby sale trzeba wynająć mam nadzieje że to niebedzie taki duży koszt.

mógłbyś mi przesłać zasady na jakich rozgrywa sie twój turniej bo w tym dziale zasady turniejowe to wszystko jest pomieszane. jutro spróbuje się rozeznać jak z wynajęciem sali jakie sa koszta ewentualnie.

mam nadzieje ze 3 egzemplaze gry będa musze tylko wydrukować podziemia i będe miał juz następny komplet.


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

nie drukuj tylko idz na ksero i pokseruj na c-b, zwlaszcza jak nie masz kasy

tak zrobilem w tym roku jak sie okazalo ze mi gdzies wsiorbalo Podziemia

oczywista za rok gramy na identycznych kompletach, bo je wydrukuje po prostu :P


Co do tych zasad to jeszcze masz zasady Pokraka, nieco prostsze ale i nie przedstawiajace pelni rozwoju postaci (chodzi o Punkty Zwyciestwa w przypadku koniecznosci konczenia gry przed dojsciem kogos na KW)

zasady poslalem

czuj sie swobodnie w modyfikacjach i przeslij uwagi oraz swoje propozycje jak cos :D


Awatar użytkownika
kilof
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Runy
Posty: 242
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 11:12
Lokalizacja: Spytkowice
Płeć:

Post autor: kilof »

ernin pisze:Może na mój turniej tez Kilof zasponsoruje nagrody?
No niestety wyczerpał się już mój fundusz sponsoringowy w tym roku. Ale mogę przeznaczyć dwa komplety mojego dodatku autorskiego na nagrody, tylko nie wiem czy będę miał czas je wykonać. Kiedy odbędzie się ten turniej?
Co się tyczy pytania na PM, to gdy ja drukuję swój dodatek, to wymiary kart są takie jak trzeba. Może masz przy drukowaniu ustawione skalowanie na mniejszy rozmiar i dlatego karty wychodzą ci mniejsze?


Kilof
Wszystkie moje twory dostępne tutaj:
Obrazek
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Ew. Kosmiczna, bo po turnieju na CK widze ze warto by z nia zagrac

Po turnieju widac ze nei ma sensu grac z jaskinia
Nie mogę się powstrzymać :P

A NIE MÓWILIŚMY TEGO CZASEM? :twisted:


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
ernin [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Zawody niewiem jeszcze kiedy będą po szkole pogadam z rebele ( mam informatyke ) zzaraz na przerwie ide do dyrka sie spyta o miejsce turniej będzie prawdopodobnie w Pruszczu Gdańskim a nie w Gdańsku jeszcze niewiem.

Gramy z podziemiami WKO miasto moze beda runy jak kilof mi podeśle. system raczej pucharowy data jeszcze nieznana zobaczymy czy rebel zasponsoruje nam nagrody.

Kilof może wpadniesz na zawody ?? prawdopodobnie turniej bedzie trwał 2 dni spanie śpiwory i na ziemi potem mozna pizze albo do sklepu zajś.


Awatar użytkownika
Nekrus
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Posty: 62
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2005, 16:16
Lokalizacja: Ciechanów
Płeć:

Post autor: Nekrus »

Jezu kolej ne zawody jestem szczęśliwy na poprzednie 2-4 marzec nie pojechałem bo zachorowałem na wirusa grypy przez co leżąłem w łóżku przez prawie 3 tygodnie ](*,) i jeszcze mam kaszel :((


Zawiesiłem robienie kart, aktualnie tworzę figurki do gier planszowych i Fantasy jako "Marek Miniatures"
Tutoriale mam na kanale Youtube "Marcus Fox" zapraszam. :-)
Awatar użytkownika
kilof
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Runy
Posty: 242
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 11:12
Lokalizacja: Spytkowice
Płeć:

Post autor: kilof »

ernin pisze:Kilof może wpadniesz na zawody ??
Raczej nie ma szans, bo to na drugim końcu Polski. Poza tym żona już mnie nie puści na kolejny turniej. Udaje mi się wywalczyć dyspensę jedynie na 1 weekend w roku :doubt: i jest on już niestety zajęty przez Coolkon.


Kilof
Wszystkie moje twory dostępne tutaj:
Obrazek
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

kilof pisze:Poza tym żona już mnie nie puści na kolejny turniej.
Niedobra żona! [-( ;)

Ja osobiście nie dam rady. Także mam trochę daleko. Także mam kogoś nad sobą kto mnie nie puści, bo ponoć muszę się szykować do matury. 8-[

Jednak powodzenia życzę. Jeden turniej to już coś, ale jakby były 2 byłoby świetnie.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
ernin [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Ok przygotowania turnieju są już coraz dalej. Na 90% (nie na sto bo mogę coś jeszcze przeskrobać i sie dyrektor nie zgodzi) mam załatwioną sale w szkole niestety nie będzie to w samym Gdańsku tylko w Pruszczu Gdański jak będzie wiadoma data zawodów dam mapie jak dojechać i wyjaśnię jak tam z Gdańska dojechać (15 minut drogi).

Na pewno gramy na Podstawce z Miastem, WKO, Podziemia (jeśli uda mi się druknąć) no i może runy jeśli kilof podeśle kilka kompletów (co najmniej 2 komplety) czy uważacie ze to dobry pomysł ?? A no i w finale dodamy Smoki do rozgrywki. Jeszcze nie wiem jak ograniczyć Arcymaga może zmniejszyć że tylko 1 czar musi posiadać zawsze i trzeba 3 magiczne przedmioty mu tam przynieść, co o tym sądzicie?


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

SeSim pisze: A NIE MÓWILIŚMY TEGO CZASEM? :twisted:
soł łot?

Wasze zdanie nie jest ostateczne i jedynie słuszne, ja i moje zresztą, ale ja jestem jak ten św. Tomasz co jak nie zobaczy i nie dotknie to nie uwierzy. Sprawdziłem Jaskinię na każdych zasadach przez te 3 turnieje i wiem że nie ma sensu z niągrać, bo nawet jak dajesz bonusy za wejście do niej to i tak nikt nie idzie.

Nie ma sensu bo nikt tam nie idzie, choć w tym względzie to i Podziemia powinny być usunięte, bo tam też bardzo rzadko kto chodził.

Może nie uwierzysz, ale Jaskinia NIE WADZIŁA w samym Turnieju, więc generalnie słusznie że nie dokonywaliśmy w ostatniej chwili zmian, bo skoro nikt tam nie wchodził (no 2 osoby weszły ale szybko zrezygnowały) to tak jakby jej nie było i rachunek wychodzi na zero.

Co do Arcymaga, to muszę przyznać, że w tym roku znacznie mniej było delikwentów dążących do bycia Arcymagiem, więc może lekko przegięliśmy z jego kosztem.

Tak czy inaczej najlepiej by Poszukiwacz musiał oddać kilka przedmiotów w tym Talizman.


@ gural

To Ty masz 19 lat??


ernin [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Oley czy dałoby rade byś mi poczta wysłał te mimy co masz na turniej jak juz bedzie data turnieju. Potem ci bym je odesłał.


Awatar użytkownika
Piecho
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 11 lut 2007, 10:26
Lokalizacja: Radom
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Piecho »

Oley pisze:Co do Arcymaga, to muszę przyznać, że w tym roku znacznie mniej było delikwentów dążących do bycia Arcymagiem, więc może lekko przegięliśmy z jego kosztem.
Dlatego, że przegieliście, pewnie było mało chętnych ;-)
Powodzenia jeśli chodzi o turniej. Szkoda, że nikt nie organizuje jakoś bliżej centrum :(.
Pozdrawiam.


Life is life.
ernin [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Piecho pisze:...Szkoda, że nikt nie organizuje jakoś bliżej centrum...
Bliżej centrum czego ??


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Ano pewnie bliżej centrum Polski :)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Zablokowany