Mini turniej MiMa w Gdańsku

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Nie ma sensu bo nikt tam nie idzie, choć w tym względzie to i Podziemia powinny być usunięte, bo tam też bardzo rzadko kto chodził.
Nie, z prostej przyczyny. Podziemia są zaworem bezpieczeństwa w dostaniu się do Korony Władzy jak toś tam siedzi :)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Piecho
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 11 lut 2007, 10:26
Lokalizacja: Radom
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Piecho »

ernin pisze:Bliżej centrum czego ??
Tak rzecz jasna Polski ;).
SeSim pisze:Podziemia są zaworem bezpieczeństwa w dostaniu się do Korony Władzy jak toś tam siedzi
Też tak uważam. Bez Podziemi to jak bez ręki :P


Life is life.
ernin [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Uwaga!!!
Dzisiaj byłem u dyrektora :) Zgodził się na wynajęcie sali data jest do uzgodnienia. Niestety niemożna wynająć jej na na noc więc turniej prawdopodobnie bedzie trwał od rana do wieczora ewentualnie jak ludzie z gdańska będą można się dogadać że na następny dzień znowu rano przyjezdzamy.

Czy jest jakaś chętna osoba z forum na udział w turnieju ??


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

Ja tez tak uwazam ze bez Podziemii jak bez reki :P

Lubie ten dodatek, jest dla kozakow na poczatku. Wielki szacun dla Selera, co rok temu przyatakowal podziemiami na poczatku i jako jedyny de fakto zdobyl KW chyba (w eliminacjach)

Dlatego chyba ulatwie Podziemia w tym sensie, ze Smok na KW bedzie slabszy niz w tym roku.

Nosze sie z pomyslem (w sumie przepraszam, ze tutaj pisze ale moze erninowi sie przydadza pomysly) by z Podziemi zrobic polaczenie Podziemi i Jaskini.

Chodzilo by o to, ze w Talii Kart Podziemii znajowalo by sie znacznie wiecej kart silnych wrogow i trudniejszych/klopotliwszych zdarzen itd. W ten sposob mozna by

- wyeliminowac Jaskinie, dajac w zamain rownie trudna plansze
- utrudnic chodzenie po Podziemiach, dla zwlennikow utrudniania "cwaniakowania przez podziemia na poczatku" (choc ja takie cwaniakowanie lubie :P)
- zmobilizowac graczy do biegania po podziemiach bo przy duzej puli PZ do wyhaczenia bylaby motywacja (dodatkowa to mozliwosc zdobycia KW)

co sadzicie? (moze specjalne konwersje niektorych kart Jaskini na Podziemia turniejowe?)


@ ERNIN

faktycznie mam 2,5 kompletu tak naprawde (tyle kupilem na Allegro i mialem sam) ... ale zeby dac pelne komplety to moglbym Ci wyslac max 1 i to w kiepskim stanie bo zuzyty nieco.

Dla mnie nie ma problemu, ale musialbym pogadac z reszta ekipy ktora sie na te gry klepala ze mna.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

co sadzicie? (moze specjalne konwersje niektorych kart Jaskini na Podziemia turniejowe?)
Bardzo dobry pomysł! Tylko trzeba wybrać te niekontrowersyjne karty :> Np WON z legionistą :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Już gdzieś o tym wspominałem, że moim zdaniem gdyby połączyć karty Jaskini z rzutem w Skarbcu Podziemii to wyszedłby idealny dodatek. Niezbyt łatwy do przebrnięcia, ale za to z jaką nagrodą.. :twisted:


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
ernin [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

@Oley

Ty masz orginalne te mimy ? bo jak tak to niezbyt chce je pożyczać bo jak się coś z nimi przez przypadek stanie to ja bede bulić.


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

tak one są 'oryginalne, najlepsze, po prostu je zalej ... no a potem zjedz' jak to w pewnej reklamie było :P

ja tam krepacji nie mam tylko zeby mi to wróciło to raz, a dwa że musze sie ekipy zapytać

BTW: druk MiMa podstawki to tani nie jest musisz wiedziec wiec na dobra sprawe na jedno wychodzi


@ max i sesim

jak tylko odbiore karty i dokumenty turniejowe od mathima to wypisze problemy

kilof powolutku zmienia tresci niektorych kart, w tym sensie nie trzebaby wywalac pewnych kart ale meinic ich teksty (np rumak lub Legionista .. ten drugi np jest na 3 tury i tyle - ktos rzucil taki pomysl)


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Oley pisze:ten drugi np jest na 3 tury i tyle - ktos rzucil taki pomysl
Ja. A raczej Sfera w Magicznym Mieczu tak go zrobiła.

No i czekam niecierpliwie na te problemy spisane, bo większość w sumie mojego autorstwa, ale nie pamiętam ich teraz, a chętnie posłucham ludzi co sądzą.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Dobra, ale to ja proponuję opisywać to w zasadach turniejowych, a nie w turnieju w Gdańsku ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
ernin [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Ja mam mima drukowanego podklejonego tektura odpowiedniego koloru ale ostatnio zacząłem drukować dwustronnie i potem laminować co taniej mnie wychodzi niż tektura bo mam to za free :)

EDIT 17.03.2007

Turniej prawdopodobnie odbędzie się pod koniec kwietnia.

EDIT 12.04.2007

Długo nie pisałem ale sprawy turnieju się posuwają prawdopodobnie turniej odbędzie się 1 tydzień Maja czy jakoś tak wtedy gdy przerwa wiosenna. Potrzebne mi informacje czy ktos był by chętny na gre odbędzie się to w Pruszczu Gdańskim jakby się ktoś pytał o dojazd to podam potem dam dokładny adres jeszcze. Potrzebne były by mi egzemplarze gry ilość zalezy od ilości chetnych. Valdi jak byś mógł te runy mi druknąć to bym dał jako nagrode.

Może i ja nie jestem nieomylny ale czasem popraw błędy. Valdi
Ostatnio zmieniony sobota 14 kwie 2007, 08:09 przez ernin, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

ernin pisze:Valdi jak byś mógł te runy mi druknąć to bym dał jako nagrodę.

Hmm ja osobiście?? w sumie mogę ale w takich sprawach pisz raczej na PM, trzeba ustalić na jakich zasadach ma być ta nagroda itp. Po za tym będzie potrzebna zgoda autora dodatku, ale mówię z takimi sprawami to tylko na PM na forum to zdarzyć sie może że o minę temat.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
kilof
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Runy
Posty: 242
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 11:12
Lokalizacja: Spytkowice
Płeć:

Post autor: kilof »

Co się tyczy tych RUNÓW, to pisałem już wcześniej, że postaram się zrobić dwa zestawy jako nagrody i właśnie wygospodarowałem sobie trochę czasu, żeby je wykonać, więc można na mnie liczyć w tej sprawie. W środę powinny być gotowe, więc jeśli zaraz je wyślę. To powinny dotrzeć na początku przyszłego tygodnia. Proszę tylko przysłać mi adres, na który mam to zrobić, na tomforys@wp.pl, bo poczta forumowa czasami nie działa jak należy.


Kilof
Wszystkie moje twory dostępne tutaj:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mathim
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 31 mar 2005, 00:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mathim »

Chciałbym się odnieść do informacji podanych w tym wątku, zwłaszcza o Turnieju:
Oley pisze:Jest to o tyle ciekawe, ze np za rok ufunduje specjalna nagrode dla gracza ktory w finale zdobedzie KW. Jesli nikt nie zdobedzie to wygrany odbierze nagrode z 1 miejsce ale za zdobycie KW nagroda przechodzi na nastepny rok.
Pomysł ciekawy, ale trzeba rozwiązać pewien problem - długości gry w Finale. Bowiem jak do tej pory obserwuję tendencję wśród finalistów do skracania długości trwania Finału, a przy 3 godzinach gry w na tym szczeblu rozgrywek nikt Korony Władzy nie zdobędzie :) .
Oley pisze:2) warto grać z Podziemiami i Miastem jeśli ograniczysz możliwość szybkiego zostania Arcymagiem itd

Ew. Kosmiczna, bo po turnieju na CK widze ze warto by z nia zagrac

Po turnieju widac ze nei ma sensu grac z jaskinia
Podziemia i Miasto oczywiście powinny być.
Można oczywiście rozważyć dodanie Kosmicznej Otchłani, aczkolwiek nie wynika to z Turnieju - byłem w czasie prawie całych zawodów i nie pamiętam, żeby ktoś mnie pytał o Kosmiczną Otchłań. Chyba lobbyści tego dodatku nie dopisali ;) .

Co do Jaskini, wklejam jeszcze powiązany cytat z innego posta:
Oley pisze:Sprawdziłem Jaskinię na każdych zasadach przez te 3 turnieje i wiem że nie ma sensu z niągrać, bo nawet jak dajesz bonusy za wejście do niej to i tak nikt nie idzie.

Nie ma sensu bo nikt tam nie idzie, choć w tym względzie to i Podziemia powinny być usunięte, bo tam też bardzo rzadko kto chodził.

Może nie uwierzysz, ale Jaskinia NIE WADZIŁA w samym Turnieju, więc generalnie słusznie że nie dokonywaliśmy w ostatniej chwili zmian, bo skoro nikt tam nie wchodził (no 2 osoby weszły ale szybko zrezygnowały) to tak jakby jej nie było i rachunek wychodzi na zero.
Muszę powiedzieć, że tu Oley może mieć niedokładne informacje, bowiem przez większość eliminacji na Turnieju był zajęty gdzieś indziej - mianowicie dawał koncert w innej części konwentu :). Tak naprawdę w czasie eliminacji co najmniej 5-6 razy Poszukiwacze wkraczali do Jaskini celem jej eksploracji (np: Monarcha czy Morlok mają w tym dodatkowy interes ;) ). Co najmniej jeden z Poszukiwaczy wyszedł na tym bardzo dobrze, zdobywając potężny magiczny przedmiot. Reasumując, Jaskinia była odwiedzana stosunkowo rzadko, ale widać wyraźny postęp w stosunku do obaw, że nikt tam nie wejdzie. Podziemia czy Miasto nie były odwiedzane wiele częściej. Potwierdzeniem moich słów mogą być zdjęcia z Turnieju, które zrobiłem. Właśnie wysyłam je Guralowi z upoważnieniem, żeby udostępnił chętnym Mimowcom :) . Tak więc ja bym Jaskini nie skreślał.

Inną kwestią jest sam Finał i towarzysząca mu rekordowa zachowawczość. Przez cały Finał nikt nie wszedł ani do Jaskini, ani do Miasta, ani do Podziemi! :) Nie jestem nawet pewien,
czy ktokolwiek wszedł do Krainy Środkowej :), ale wydaje mi się, że nie :D, ale mogłem coś przeoczyć . 3 godziny gry z okładem na 7 osób!
Tak więc też tutaj Jaskinia nie wyróżnia się negatywnie ;) .

Natomiast:
Oley pisze:Nosze sie z pomyslem (w sumie przepraszam, ze tutaj pisze ale moze erninowi sie przydadza pomysly) by z Podziemi zrobic polaczenie Podziemi i Jaskini.

Chodzilo by o to, ze w Talii Kart Podziemii znajowalo by sie znacznie wiecej kart silnych wrogow i trudniejszych/klopotliwszych zdarzen itd. W ten sposob mozna by

- wyeliminowac Jaskinie, dajac w zamain rownie trudna plansze
- utrudnic chodzenie po Podziemiach, dla zwlennikow utrudniania "cwaniakowania przez podziemia na poczatku" (choc ja takie cwaniakowanie lubie :P)
- zmobilizowac graczy do biegania po podziemiach bo przy duzej puli PZ do wyhaczenia bylaby motywacja (dodatkowa to mozliwosc zdobycia KW)

co sadzicie? (moze specjalne konwersje niektorych kart Jaskini na Podziemia turniejowe?)
MAXtoon pisze:Już gdzieś o tym wspominałem, że moim zdaniem gdyby połączyć karty Jaskini z rzutem w Skarbcu Podziemii to wyszedłby idealny dodatek. Niezbyt łatwy do przebrnięcia, ale za to z jaką nagrodą.. :twisted:
Dobrym pomysłem moim zdaniem jest połączenie Jaskini z Podziemiami, poprzez dorobienie kart, stworzenie przejść, czy też przymusowych przenosin (np: otwarcie szczeliny przez którą spadasz do losowej komnaty w Jaskini - w efekcie trzęsienia ziemi), pozwoliłoby to zdynamizować działania w Jaskini jak i wprowadzić dreszczyk emocji w Podziemiach (które zawsze wydawały mi się dosyć małe :D ). Nie wydaje mi się jednak, by był sens likwidować planszę Jaskini - można stworzyć sieć połączeń, ale do istniejącej planszy Jaskini. Po co rysować nową planszę, skoro łatwiej wykorzystać gotowe komponenty? :) .
Oley pisze:No smoki też oczywiście, choć uważam że powinny być dodawane w finale dopiero
ernin pisze:Na pewno gramy na Podstawce z Miastem, WKO, Podziemia (jeśli uda mi się druknąć) no i może runy jeśli kilof podeśle kilka kompletów (co najmniej 2 komplety) czy uważacie ze to dobry pomysł ?? A no i w finale dodamy Smoki do rozgrywki. Jeszcze nie wiem jak ograniczyć Arcymaga może zmniejszyć że tylko 1 czar musi posiadać zawsze i trzeba 3 magiczne przedmioty mu tam przynieść, co o tym sądzicie?
Nie zgadzam się z takim stawianiem sprawy na Turniejach. Pomyślcie - jaki ma sens trzymanie dodatku Smoki na sam Finał? Turniej MiM to Turniej, a nie gra komputerowa, w której, jak pokonamy pierwszy poziom, to programiści utrudnią nam bardziej życie w następnym "levelu". A że zwykle nie chce im się programować sztucznej inteligencji, to rzucają najczęściej na Gracza bardziej napakowane potwory :D (albo w większej ilości :) ).

Porównanie jest trafne, bo to właśnie chcecie zrobić - wrzucicie tym co awansują dodatkowe, utrudniające atrakcje - czyli owe Smoki. Zmieniacie tym samym warunki i trudność, a także zasady gry w trakcie Turnieju. Niby wszyscy mają podobne szanse, ale jednak budzi to niesmak. Bowiem w normalnej dyscyplinie sportu takie same zasady gry obowiązują zarówno w podwórkowych rozgrywkach, jak i w Mistrzostwach Świata! Jedyną różnicą jest wyższy poziom gry przeciwników, a nie udziwnienia w zasadach wprowadzone przez organizatorów na coraz wyższym szczeblu rozgrywek :D . Dlatego radzę zastosować Smoki od samego początku Turnieju - odpadnie Wam dodatkowe wyciąganie i wkładanie kart :) oraz ich tasowanie. Ponadto Gracze będą mogli stosować wypróbowane przez siebie taktyki gry - a nie dostosowywać je do sztucznie zmienionych warunków :) .
Oley pisze:jak tylko odbiore karty i dokumenty turniejowe od mathima to wypisze problemy
Nie mogę się doczekać ;) . Zaproponowałem już kilka terminów przekazania dokumentacji, ale zostały odrzucone ;) . Ale to żarty, bo wiem, że Oley faktycznie czasu nie ma (organizuje nie tylko Turnieje MiM :) ) i na pewno w końcu się dogadamy. Ja zresztą też mam niewiele czasu (z powodów podobnych jak kilof :) ).


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Bowiem w normalnej dyscyplinie sportu takie same zasady gry obowiązują zarówno w podwórkowych rozgrywkach, jak i w Mistrzostwach Świata!
Hmm a jak to się ma do pomysłu zmieniających się zasad przy danym stole jeżeli gracze wraz z sędzią tak ustalą? :) Takie zdaje się były założenia ostatniego turnieju ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

SeSim pisze:Hmm a jak to się ma do pomysłu zmieniających się zasad przy danym stole jeżeli gracze wraz z sędzią tak ustalą? :) Takie zdaje się były założenia ostatniego turnieju
Teoretycznie. Ale miejsca to nie miało i te zasady i mankamenty co do poszczególnych kart, które były w rundzie eliminacyjnej nie uległy zmianie w finale.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
ernin [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Jest mały problem turniej miał się odbyć jakoś w terminie tej przerwy majowej czyli 1 tydzień maja. kolega miał wynająć sale bo jest pełnoletni ale sie dziś wycofał jak mieliśmy iść do dyrka bo stwierdził ze nie bedzie brał odpowiedzialności za sale na siebie wiec nie wiem jak to będzie na razie wstrzymuje organizacje turnieju dopóki nie znajde osoby która mi sale wynajmie lub jakiegoś innego miejsca.
Ostatnio zmieniony wtorek 17 kwie 2007, 14:39 przez ernin, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany