MagiaIMiecz.eu

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Valdi »

Erestor pisze:Autorzy, którzy chcieliby taką stronę posiadać mogliby tam wrzucić jakieś info o sobie i o tym co ich inspiruje do tworzenia dodatków. Mogli by wprowadzić ranking swoich dodatków według ich opinii oraz ogólnie prowadzić interakcji z osobami, które lubią ich dodatki. Oczywiście na takiej podstronie byłaby lista dodatków każdego autora. Autorzy mogliby tam zamieszczać wpisy dotyczace swoich dodatków, opisywać mechaniki i własne doświadczeni z grą itp. Podstrona byłaby dla chętnych, więc nie byłoby potrzeby tworzenia dla wszystkich od razu. Myślę, że sprawiłoby to, że kontakty byłby bardziej ludzkie. Wiele osób mam możliwość poznania się podczas zjadów, ale ja osobiście nie jestem w stanie w nich uczestniczyć, więc mogłaby to być jakaś namiastka takiej bardziej osobistej relacji między członkami społeczności... to taki luźny pomysł :D
Abubu, co dają nam tagi można to jakoś powiązać?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Arthan »

Wtedy forum przestanie być potrzebne :P Myślę że jak masz taką potrzebę to można by dodać dla Ciebie podforum podobnie jak Nemo ma "Expansion Sets" :P Mógłbyś tam realizować opisane cele w podobny sposób, wszystko zgrupowane w jednym miejscu.


Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Valdi »

arthan pisze:Wtedy forum przestanie być potrzebne :P Myślę że jak masz taką potrzebę to można by dodać dla Ciebie podforum podobnie jak Nemo ma "Expansion Sets" :P Mógłbyś tam realizować opisane cele w podobny sposób, wszystko zgrupowane w jednym miejscu.
Były fora autorów - nie były używana za bardzo.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Arthan »

To jest ryzyko że pomysł Erestora skończy się podobnie. Chociaż mi osobiście się podoba.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: abubu »

Valdi pisze:Abubu, co dają nam tagi można to jakoś powiązać?
Tagi dają nam możliwość filtrowania danych. Po kliknięciu tag'u pojawiają się wszystkie dodatki z nim związane, ... a, że aktualnie do każdego dodatku dodajemy autora w tagach, to i wyświetlenie wszystkich dodatków autora jest możliwe.
Możliwe jest stworzenie osobnej strony "o autorze" ale raczej nie dawał bym samemu zainteresowanemu uprawnień do jej edycji. Jeżeli autor byłby skłonny podać swoje dane kontaktowe, to nie widzę problemu i już kontakt mógłby przebiegać poza stroną. Dodatkowo, możliwe jest wprowadzenie systemu ocen (gwiazdki 0-5) dla projektów/dodatków (mam to już włączone na drugiej wersji testowej - w adresie strony wpisz końcówkę "2" zamiast "1" :)).


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: abubu »

Dyskusje lepiej pozostawić na forum. Po to właśnie ono jest. Nie konieczne jest od razu tworzenie subfor .... wystarczy jakiś temat. Do dodatków możemy podawać (jak to już robimy w części przypadków) link do odpowiedniego tematu na forum.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Mały Nemo »

Valdi pisze:
arthan pisze:Wtedy forum przestanie być potrzebne :P Myślę że jak masz taką potrzebę to można by dodać dla Ciebie podforum podobnie jak Nemo ma "Expansion Sets" :P Mógłbyś tam realizować opisane cele w podobny sposób, wszystko zgrupowane w jednym miejscu.
Były fora autorów - nie były używana za bardzo.
Ano, kiedyś mieliśmy deski kreślarskie dla aktywniejszych autorów dodatków, licząc iż ich własne prywatne forum zmobilizuje ich (oraz innych, by i swoje otrzymać) do tworzenia dodatków. Niestety nie wypaliło, z tych wsio for jedynie ocalało moje forum oraz Leviathana, a po kolejnych czystkach i również dlatego, iż jestem użytkownikiem specjalnej troski, jedynie moje.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Erestor »

No właśnie nie chciałbym przenosić dyskusji z forum na taką podstronę. Chodziłoby mi bardziej o taki Autorski mini-blog gdzie autor mógłby coś więcej o dodatku napisać, możnaby tam wrzucać screeny z rozgrywek itp. Forum jest najlepszym miejscem do dyskusji i najlepiej po prostu wrzucić link do forum pod każdym dodatkiem. Może faktycznie poprowadziłem Was na złe tory z tą "interakcją" :) Chodzi o to, że mamy wielu świetnych autorów, którzy tworzą od lat mega fajne rzeczy, ale jak ktoś wchodzi na forum to ma to wszystko porozrzucane i żeby się zorientować kto ma jakąś rozbudowaną twórczość to potrzebowałem trochę czasu. Każdy z autorów ma swój własny unikalny styl i np jak komuś spodoba się jeden dodatek Nemomona to pewnie przypadną mu do gustu również inne i fajnie by było mieć to wszystko w jednym miejscu, a dodatkowo dowiedzieć się czegoś o tej osobie. Ja czasami po wielu latach korzystania z forum się nagel dowiaduje, że ktoś ma takie samo hobby jak ja, ale pracuje w tym samym zawodzie, albo zajmuje się czymś co mi jest aktualnie potrzebne itp. Myślę, że mogłoby to zbliżyć ludzi do siebie. Z drugiej strony nie wiem czy autorzy byliby czymś takim zainteresowani, więc może.... ankietka? :P


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Arthan »

Tak, tak i tak! ale... :D
1. przy danym dodatku wystarczy link do tematu na forum, gdzie autor może się rozpisywać dowoli, a na stronie jedynie krótki opis podobnie jak jest teraz plus możliwość wrzucenia kilku screenów samego dodatku czy to z rozgrywek.
2. Tagi rozwiążą wyszukiwanie innych dodatków danego autora.
3. Może warto założyć temat "poznajmy się" czy coś takiego, gdzie w kilku zdaniach każdy może napisać coś o sobie. Znając życie pewnie była tu już taka akcja lata temu :P


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Erestor »

Punkt 1 i 2 jak najbardziej popieram. Natomiast temat "Poznajmy się" jest dobry dla osoby która właśnie dołączyła do forum żeby się przedstawić i żeby inni ją poznali, raczej nie jest używany przez nowych użytkowników żeby poznać osoby, które już tu są.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Arthan »

Wszystko zależy od tego kto by się w takim temacie wpisał. Po za tym jeżeli ma być to opcja dla autorów to niczego się nie dowiesz o osobach, które z różnych przyczyn nie tworzą dodatków, ale mimo wszystko podzielają Twoje zainteresowania.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: abubu »

arthan pisze:3. Może warto założyć temat "poznajmy się" czy coś takiego, gdzie w kilku zdaniach każdy może napisać coś o sobie. Znając życie pewnie była tu już taka akcja lata temu :P
Panowie ... to nie portal randkowy ... ;)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Mały Nemo »

abubu pisze:
arthan pisze:3. Może warto założyć temat "poznajmy się" czy coś takiego, gdzie w kilku zdaniach każdy może napisać coś o sobie. Znając życie pewnie była tu już taka akcja lata temu :P
Panowie ... to nie portal randkowy ... ;)
Biorąc pod uwagę, że 4. edycja się skończyła, a 5. edycja najprawdopodobniej będzie zła, to może warto się zastanowić nad zmianą naszego profilu na jakiś inny ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Valdi »

Nemomon pisze: a 5. edycja najprawdopodobniej będzie zła,
Niema to jak pozytywne podejście...


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Bludgeon »

Też podejrzewam że będzie odgrzewanym kotletem. Wolę być pozytywnie zaskoczony niż mieć nadzieje i się zawieść.


What a view.
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Visenna »

Erestor, a nie łatwiej założyć sobie po prostu bloga i dodac odnośnik w profilu? :) Tam możesz na spokojnie publikować wszystkie projekty, rozpisywać się na różne tematy i na dodatek na wszystko masz wpływ. Zawsze też możesz dodac na nim czat i tam rozmawiać "na żywo" z zainteresowanymi.


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Erestor »

Pierwsze primo, miałem bloga ze swoimi dodatkami... skończył się jak mi się jak otworzyłem firmę i mi się skończył czas zarówno na bloga jaki na dodatki i inne projekty (np. BMiM) :)
Drugie primo, rzuciłem taki pomysł nie dlatego że chcę żeby mi ktoś umożliwił popisanie trochę o sobie tylko jako możliwość rozbudowy strony dla wszystkich autorów skoro ma być nowa wersja. Jeśli miałbym być jedną osobą która jest taką funkcją zainteresowana to wprowadzanie jej nie ma żadnego sensu i faktycznie lepiej żebym sobie zrobił bloga :)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Valdi »

Ok, pierw poszukam tutaj.

Potrzebuje 1-2 osób które by miały czas zaktualizować stronę, chodzi o nową wersje strony która nie została opublkikowana od 2 miesięcy bo nie chcę pokazywać strony z starymi opisami / nie aktualnymi linkami.

Nie trzeba do tego znajomości żadnego html etc.

Potrzeby jest czas, - chodzi o krótki opis (zazwyczaj z 1 tematu z forum / z pierwszej strony instrukcji) + link który ja podeślę (jeżeli nie będzie aktualny) + link do tematu z forum.


Co mogę dać w zamian (nikt nie robi nic za darmo), tak jak zapewne myślicie dodatki z DnŻ co i jak zapewne ustalimy na PM z osobami które się zgłoszą.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: abubu »

Aby uzupełnić "komunikat" Valdiego:
- strona jest gotowa
- sprawami technicznymi zajmuję się ja
- poszukiwane są osoby na "stanowisko" związane z dodawaniem nowych artykułów / wpisów / newsów / dodatków / itp
- do powyższego nie jest wymagana znajomość programowania / tworzenia stron / itp
- nie ma co się "bać", w razie czego służymy pomocą w ramach "wdrożenia" chętnej osoby

Na chwilę obecną przeniesione jest 95% treści z aktualnej strony, jednak pasuje je przeglądnąć i poprawić (np. niedziałające odnośniki, błędy stylistyczne, interpunkcja, brakujące zdjęcia, itp.).
Brakuje też ostatnich nowości (ostatnio publikowanych dodatków, informacji ze świata MiM/TMiM/itp., akcji na FB, itp.).

Kandydatury najlepiej składać do Valdiego. Przeprowadzi on rekrutację a ja mogę już dalej się "zaopiekować" rekrutem :) [utworzyć konto, nadać uprawnienia, opisać co/gdzie/jak]


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Bludgeon »

Na chwilę obecną nie mogę się zadeklarować bo czasu mam mało ale wstępnie jestem chętny pomóc.


What a view.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Valdi »

A czyli masz ten sam syndrom co Ja, Abubu, Nemo, i pewnikiem duża część osób - tylko pytanie kto kradnie ten czas...


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Bludgeon »

Głównie praca i seriale...


What a view.
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: Erestor »

Ja też mam ten sam problem. U mnie złodziejem jest własna firma i córeczki (1,5 i 4 latka) ;)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
vincent
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: vincent »

Ja mogę spróbować


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: MagiaIMiecz.eu

Post autor: abubu »

Spokojnie... to nie praca na etat (a tym bardziej na akord) więc nie ma "spiny" (czy jak to tam dzisiejsza młodzież się wyraża). Jak dla mnie lista newsletterów może być otwarta ... w miarę pilne jest sprawdzenie i poprawienie dotychczasowych treści. Osobiście bym to zrobił, ale ostatnimi czasy mam bardzo mało czasu a po 20-którejś czasami ot po prostu mi się nie chce :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
ODPOWIEDZ