Pomysł fajny chyba ...

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.

co sądzisz o pomyśle Mistrzostw Polski w MiM??

wchodzę w to
20
95%
szkoda zachodu
1
5%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Wg. mnie opcja nr. 2

Nie mozna powiedziec potem,ze pech czy cos, startujesz od nowa. A ze trudniej i mniej czasu - no wszystkiego miec nie mozna :)


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
Oley [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

postanowione zatem

+ w eliminacjach ze względu na oszczędność czasu będzie możliwość gry tylko 2 Poszukiwaczami. W Finale do oporu (przewidzianego w oryginalnych zasadach MiM)

Dodatkowe zasady:

+ w sytuacji gdy Ninja lub Poszukiwacz z przekleństwem itd spotkają przyjaciela, który ze zrozumiałych względów się do nich nie przyłączy, karta Przyjaciela idzie na stos kart zużytych, a nie pozostaje na obszarze, na którym została wyciągnięta, bo trudno sobie wybrazić księżniczkę czy cos innego co by warowało w jednym miejscu na świecie, by się z kimś zaprzyjaźnić.

+ Zapewne wiecie o bugu w MiMie związanym z Poltegreistem i kapliczką (bądź uzdrowicielem, itd). Można tak grać bez końca bo osoba na KW nie będzie w stanie zabić posiadacza poltegreista bo będzie on za każdym razem leczony w kapliczce (wystarczy, że będzie w pobliżu co z Poltegreistem nie jest trudne). W takiej sytuacji sedziowie mają prawo zażądać od obu graczy podjęcia innych kroków mających na celu wyeliminowanie przeciwnika (np. zejście z KW lub próbę dotarcia do KW przez zapoltegreistowanego lub obie rzeczy na raz)


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Oley podziwiam Twoją pracę. Szacunek.

Moje uwagi:

- Przyjaciele, którzy się nie przyłączają - hmm, nie podoba mi się to, jednak przemawia tu przeze mnie wrodzona chęć chomikowania i żal za takim marnotrastwem. Poza tym postacie takie jak Księżniczka należy po prostu traktować jak nieznajomych wiodących swoje własne życie, a w momencie spotkania z Poszukiwaczem przyłączających się poniekąd "z nudów". W Talismanie te postacie są określone Follower, a więc stricte nie mają nic wspólnego z przyjaźnią jako taką. I może lepiej, że nie przetłumaczono tego na Towarzysz, he he...

- Poltegreist - wpadł mi do głowy ciekawy chyba pomysł. Opisywany przez Ciebie Bug to rzeczywiście combo nie do przeskoczenia, he he... Co powiecie na to, żeby Poszukiwacz znajdujący się samotnie na obszarze Korony miał władzę unicestwić Poltergeista? Pstryk i już! Oczywiście tylko jeśli zechce, bo sytuacja może być przecież korzystna dla niego.

Ewentualnie wersja powyższego: udane rzucenie Rozkazu w Poltergeista załatwia skubańca.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Bizon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2004, 17:52
Lokalizacja: Nidzica
Płeć:

Post autor: Bizon »

Karty spotkanych przyjaciol, ktorych dany poszukiwacz nie moze zabrac ze soba z jakiegokolwiek powodu, mozna by po prostu wtasowac z powrotem do odpowiedniej talii.

Czar rozkaz moznaby tak zmodyfikowac, ze zabiera poszukiwaczowi 1wt, lub zabija przajaciela. Przed rzuceniem rozkazu, poszukiwacz musialby okreslic, czy rzuca czar na innego poszukiwacza, czy na ktoregos z przyjaciol.


Awatar użytkownika
Oley [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

wilczy pisze: ... Przyjaciele, którzy się nie przyłączają - hmm, nie podoba mi się to ...
to nie o to chodzi, że się nie przyłączają tylko o to, że jeśli nie mogą się przyłączyć do Ciebie, bo wynika to ze sp. zd. Twojego Poszukiwacza lub z posiadania przekleństwa itd., to nie pozostają oni na planszy, czekając niejako na kogoś z kim możnaby tu się zaprzyjaźnić, tylko "odchodzą w swoją stronę" czyli na stos kart zużytych ...
wilczy pisze: Poza tym postacie takie jak Księżniczka należy po prostu traktować jak nieznajomych wiodących swoje własne życie (...) postacie te są określone Follower, a więc stricte nie mają nic wspólnego z przyjaźnią jako taką. I może lepiej, że nie przetłumaczono tego na Towarzysz, he he...
no właśnie ... nie może Ci potowarzyszyć to idzie w swoją stronę
wilczy pisze:Ewentualnie wersja powyższego: udane rzucenie Rozkazu w Poltergeista załatwia skubańca.
niezły pomysł ... ale to może zniszczyć interakcję między ostatnią 2 graczy w Finale. Sytuacja może być taka, że to ten z poltegreistem jest słabszy i to jego ostatnia szansa na pozostanie w grze ... a większe szanse ma gdy poszukiwacz na Koronie nie może zniszczyć poltegreista tylko musi przeleźć całą planszę by załatwić tamtego ...

Zależy mi na tym, by ludzie grali różnymi strategiami i by do prawie samego końca ważyły się losy Korony Władzy ...

Rozwiązanie z odgórnym niszczeniem poltegreista jest wygodne i zgrabne ale nie nadaje się na Finał tak jak nie nadaje się do niego limit poszukiwaczy, którymi można grać ...

Zatem: za Twoim pozwoleniem zastosowałbym tą zasadę w eliminacjach (celem przyspieszenia gry)

Finał musi być prawie oldschool hardcore jeśli chodzi o zasady ...


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Sytuacja może być taka, że to ten z poltegreistem jest słabszy i to jego ostatnia szansa na pozostanie w grze ... a większe szanse ma gdy poszukiwacz na Koronie nie może zniszczyć poltegreista tylko musi przeleźć całą planszę by załatwić tamtego ...
zwróć uwagę że jest to sprzeczne z wcześniejszą propozycją:
Gra finałowa toczy się do przepisowego końca i nie może zostać przerwana na życzenie wszystkich graczy Finału, a zwycięzcą jest gracz, który dojdzie na Koronę Władzy.
NIE ZOSTANIE ZWYCIĘZCĄ GRACZ, KTÓRY PO WYBICIU WSZYSTKICH PRZECIWNIKÓW NIE DOTRZE DO KORONY WŁADZY
lub raczej nie jest sprzeczne, ale wymusza pata. Jestem lepszy niż Chucherko, nic dziwnego więc że jestem sam na Koronie. Powybijałem całą konkurencję, został się tylko on bidulka, ale leczy się bez przerwy za pomocą Poltergeista. Idę więc na dół do niego, daję mu prztyczka i zabijam - tym samym NIE WYGRYWAM.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Oley [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

hmmm

no w sumie tak ... dzięki za zwrócenie uwagi ... ależ zrytą banię mam ostatnio .. echhhhhhhh

whatever

chodzi mi bardziej o to, że ... no tak ... ale jak już zejdzie z Korony i ukatrupi słabeusza to musi wrócic na Koronę by wygrać i przez kilka tur gra sam (a cała zabawa polega na tym czy cos go udupi przed dojściem na Koronę) ... rzeczywiście bezsensu ...

+ będzie jak mówisz ... ziom na Koronie może ubić poltegreista udanym rzuceniem czaru Rozkaz (może trudność zmodyfikujemy do 5,6 na sukces)

dzięki


Awatar użytkownika
Oley [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

Proponowane daty konwentu:

25-27 luty 2005 lub 4-6 marzec 2005

napiszcie, która lepsza


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Ja bylbym raczej za 2 terminem.

A tak wogule to proponuje ankietke malutka na w/w temat.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
Nataniel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 148
Rejestracja: niedziela 01 sie 2004, 11:29
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

zdecydowanie marzec


Wszystko o grach planszowych: www.Gry-Planszowe.pl
ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

Jestem za marcem.


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Proponuje zainicjowac nowy watek np. pt. Konwent, gdyz ten rozrosl sie do monstrualnego rozmiaru, a ogolnie mialabyc to malutka ankieta.

Poprostu gwoli porzadku i dyscypliny :)

Nowe posciki prosze pisac w watku Konwent w tym dziale.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Kolejna genialna inicjatywa !
Z racji iz temat jest obszerny moze ktos napisac gdzie ew. odbyly by sie te mistrzostwa ?
Jesli miasto nie bedzie oddalone zbytnio napewno bede chcial sie wstawic. Wtedy tez zapoznam sie ze szczegolami
imprezy :D


Obrazek
Awatar użytkownika
Fej Wong
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 01 mar 2005, 11:17
Lokalizacja: Raczki (obok Suwałk) woj.Podlaskie

Post autor: Fej Wong »

Jeżeli to marzec tor aczej mnie niebędzie a jak szkoda tak bym chciał być :cry:


Obrazek
>>>>>>>>>>>>Prince Of Mirkwood<<<<<<<<<<<<
Awatar użytkownika
lukas
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Lodowa Kraina
Wioska
Posty: 423
Rejestracja: środa 08 gru 2004, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: lukas »

Fejwong brachu, te posty są z przed roku :!:
Ale jak sądzę pomysł jest cały czas żywy.
Ja się zastanawiam nad zorganizowaniem turnieju u siebie.
Mieszkam pod Krakowem i mam za domem dużo miejsca i stodołę.
Można śmiało zrobić turniej, musicie tylko wziąść ze sobą namioty i "kostkę".
Turniej na wolnym powietrzu, a jak będzie padać to przeniesiemy się do stodoły która była swiadkiem nie jednej imprezy.
Co o tym sądzićie :?:


Awatar użytkownika
Fej Wong
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 01 mar 2005, 11:17
Lokalizacja: Raczki (obok Suwałk) woj.Podlaskie

Post autor: Fej Wong »

hehe :oops: ale zemnie gapa
Ale jeśli w tym roku b ędzie to w najbliższym czasie to napewno mnie niebędzie bo mam w kwietniu i maju nową maturkę
ale potem już od czerwca raczej duuuużo wolnego czasu hehe
Ale jeżeli byś coś zorganizował to daj znać kiedy i dokładny adres postaram się przyjechać chociarz nigdy jeszcze niebyłem w krakowie ani w tamtych stronach/
Ja jestem aż z suwałk a raczej z pod suwałk to drugi koniec polski.
ale raczej będe prubował dojechać
Jak coś to daj znać :D
pozdrawiam


Obrazek
>>>>>>>>>>>>Prince Of Mirkwood<<<<<<<<<<<<
Awatar użytkownika
Oley [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

prowadzimy rozmowy z orgami kilku konów coby się u nich pojawić

aktualnie na celowniku mamy "Conquest '05" ... ostatni więc może się przejedziem ... mamy nadzieję że się zgodzą

wtedy, mam nadzieję, zrobimy Turniej z nagrodami (nawet jeśli będzie to Jenga lub egzemplarz "MiMa" lub jakieś dodatek fanowski wydrukowany itd)


Dodano 16.03.05 rano: wstępnie orgowie Conquestu się zgofzili :D


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

lukas pisze: Ja się zastanawiam nad zorganizowaniem turnieju u siebie.
Do KRaka sadze ze znalazlbym czas wpasc. W zasadzie mozna zrobic zlocik Forum chociaz. Denver, Felis, Ja mamy rzut beretem. Oley Misty i Draugwen kapku dalej :( Moze i Fallen by sie zjawil ??


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Zablokowany