Witamy na forum! Zapraszamy na grę multiplayer w Talisman Digital Edition już teraz!
(Więcej informacji tutaj)

Mansion of Madness...gral ktos?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o świecie H. P. Lovecrafta.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czarny_Koziol_Z_Lasu [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek

Mansion of Madness...gral ktos?

Post autor: Czarny_Koziol_Z_Lasu » środa 06 lip 2011, 18:41

Na prozno by opisywac gre Ericha Zanna tej strasznej nocy. Jeszcze nigdy w zyciu nie slyszalem takiej muzyki.

OlekSeb
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Post autor: OlekSeb » czwartek 04 lut 2016, 20:04

Mnie się podoba dużo bardziej niż Horror - lepszy klima i zasady nie tak powalające :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Post autor: Krzysiek » piątek 05 lut 2016, 08:14

Klimatycznie - świetna.
Mechanicznie - bardzo niedopracowana.

Najwieksza wada: Przygotowywanie jej do rozgrywki i składanie jej po wszystkim zajmuje tysiąclecia.

Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
Webmaster
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Uczestnik
Kontakt:

Post autor: abubu » piątek 05 lut 2016, 08:56

Grałem w to dwa razy i również uważam iż jest "fajniejsza" (nie koniecznie "lepsza") od Arkham Horror (zwykłe bieganie do bram i ich zamykanie).

A czy się składa/rozkłada długo ... ? Hmmm ... na pewno krócej od Descent. No i w porównaniu do MiM/TMiM (zwłaszcza z dodatkami) to nawet porównywalnie.

@OlekSeb: aleś wykopał temat :P

Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Post autor: Krzysiek » piątek 05 lut 2016, 14:57

abubu pisze:A czy się składa/rozkłada długo ... ? Hmmm ... na pewno krócej od Descent. No i w porównaniu do MiM/TMiM (zwłaszcza z dodatkami) to nawet porównywalnie.
Hmm? W Descenta nie grałem ale żeby Talisman się rozkładał długo?
Przecież tam tylko trzeba wyjąć komponenty z pudełka i położyć je na stole, czy może o czymś zapomniałem?
Bo w Posiadłości trzeba jeszcze znaleźć kafelki do budowy planszy, zbudować z nich planszę, znaleźć w stosie przedmiotów te które akurat będa potrzebne w tym scenariuszu, wszystko pogrupować i porozkładać w odpowiednich pomieszczeniach.
Co w MiMie lub TMiMie zajmuje porównywalną ilość czasu do tego?
A może to przy rozkładaniu Posiadłości robię coś nie tak?

Awatar użytkownika
abubu
Webmaster
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Uczestnik
Kontakt:

Post autor: abubu » piątek 05 lut 2016, 15:32

Może to kwestia organizacji...

W Posiadłość grałem tylko dwa razy, a właścicielowi gry rozłożenie nie zajmowało więcej niż kilka minut. W Descent jest pierdyliard tokenów, żetonów, kart, itp. Dodatkowo każdy scenariusz ma własny zestaw kart, potworów, planszę (też się układa z kafelków).

W TMiM z dodatkami też jest mnogość różnych stosów, które trzeba przetasować, rozłożyć, itp. A jak się gra zawsze różnymi zestawami (kombinacją dodatków), to już nie mały problem wychodzi w segregacji.

Jak już wspomniałem, ... może to kwestia organizacji.

Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.

Awatar użytkownika
Little Nemo
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
#Pojedyncze karty
Akumajou Dracula Exp. Set
Alicization Exp. Set
Poszukiwacze Mephisto
Przedpola Piekieł

Post autor: Little Nemo » sobota 06 lut 2016, 13:17

Mam Posiadłość, ale jeszcze jej nawet nie odpakowałem...

aczkolwiek jeżeli chodzi o doświadczenia z TMiMem, to u mnie wykłada się jedynie Przygody i Zaklęcia na początku gry. Resztę talii w trakcie gry, gdy mają się przydać.

Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Kontakt:

Post autor: stave » wtorek 15 mar 2016, 20:59

Zdecydowanie kwestia organizacji, aczkolwiek Descent jest niczym w porównaniu z rozłożeniem Arkham - zawsze mi to zajmowalo wieczność :mrgreen: A co do MiM czy nawet nowego TMiM to w sumie gram podobnie jak Nemo jak mam "czas". Dokładam kolejne plansze itd w trakcie rozgrywki i w porównaniu ze wcześniejszym rozkładanie wszystkiego od razu, tak jest o wiele szybciej.. ZDECYDOWANIE :mrgreen:

Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski

Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków

Post autor: poooq » środa 16 mar 2016, 13:38

Generalnie setup każdej gry można skrócić na dwa sposoby:
1) użycie organizatorów i odpowiednie ułożenie elementów po skończonej rozgrywce,
2) tak jak proponuje Nemo: wyjęcie potrzebnych elementów z pudełka w momencie kiedy trzeba ich użyć.
Pudełka na karty, tacki na żetony, woreczki strunowe i organizatory na drobiazgi potrafią skrócić czas setupu gry nawet o połowę.

Awatar użytkownika
espanoles
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Re:

Post autor: espanoles » piątek 25 mar 2016, 16:39

poooq pisze: 1) użycie organizatorów i odpowiednie ułożenie elementów po skończonej rozgrywce,
W tym wypadku nie dość, że przyznam rację to jeszcze uznam to za konieczność. Normalny 'setup' podstawki Horror w Arkham zajmuję około 15-20minut, od rozłożenia mapy, kart, po wybór przedwiecznego, badaczy, rozdanie żetonów itp. Stosując organizery można to śmiało skrócić do 5minut.
Gram obecnie w cztery tytułu: Horror w Arkham, Robinson Crusoe, Martwa Zima, Eldritch Horror - w każdym mam organizety na karty i na żetony.
Co do samego tematu "posiadłości.." jestem ciekaw jak wygląda rozgrywką - Eldritch Horror to nie wypał i zastanawiam się go wymienić na wspomnianą 'Posiadłość'. Ile wymaganych jest minimum osób do płynnej rozgrywki ?

ODPOWIEDZ