Zetony zaglady i inne

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o świecie H. P. Lovecrafta.
ODPOWIEDZ
ryrzu [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 10:12

Zetony zaglady i inne

Post autor: ryrzu »

Witam! Na starcie chce zaznaczyc, ze jestem maniakalnym fanem lovecrafta i zew cthulhu RPG.
Kupilem sobie AH z mysla ze spedze przy niej godziny niezapomnianych emocji - tymczasem gra mi sie po prostu nudno. Wiele razy bohaterowie (nie koniecznie wszyscy ale i tak sie zdarza) nie maja co robic (albo bardziej jest duzo roboty, ale nie maja jak jej wykonac), a przynajmniej odnosze takie wrazenie. Najgorsze jest jednak granie jak mamy juz np 4 bramy zapieczetowane, malo potworow, krotki tor paniki i zaglady i malo wskazowek na planszy. Ma sie poczucie ze sie zaraz wygra i owszem wygrywa sie ale po 1,5h czekania na nowe zetony wskazowek, czy to ze spotkan czy tez zebrane,czy tez polowanie na znaki starszych bogow i uzeranie sie z potworami meczy a nie bawi. Zagrozenie ktorym jest przedwieczny jest odlegle, gdy regularnie zabija sie potworki i nie zamyka bram bez pieczetowania (bo w koncu jesli dobrze rozumiem zasady zeton na tor zaglady kladziemy TYLKO jak otwiera sie nowa brama, czyli jak mamy 4 zapieczetowane i 4 otwarte to mamy tylko 3 miejsca na ktorych moga pojawic sie bramy i podniesc tor zaglady).


Harmadon
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: środa 29 gru 2010, 23:28

Re: Zetony zaglady i inne

Post autor: Harmadon »

To tylko ja mam takie szczescie, ze bardzo szybko mi sie wszystkie pola bram zapelniaja? :P

Mozesz sie zastosowac z "Poziomow Trudnosci" wprowadzonych w dodatku: The Black Goat of the Woods:
"? Bardzo Latwy ? podczas rozkladania zetonow wskazowek na kazdej stabilnej lokacji kladziemy dwa zamiast jednego; gdy w fazie mitow na jakichs lokacjach maja pojawic sie zetony wskazowek, dokladamy tam po jednym dodatkowym zetonie
? Latwy ? Siostra Mary rozpoczyna gre z 3 dodatkowymi zetonami wskazowek; Wszyscy badacze sa od poczatku gry poblogoslawieni
? Sredni ? standardowy poziom trudnosci; bez zmian w zasadach
? Trudny ? Rex Murphy zaczyna gre bez zetonow wskazowek; Wszyscy badacze sa od poczatku gry przekleci
? Bardzo trudny (Szalenczy?) ? gre zaczynamy z poziomem terroru 5. Sklep ogolny jest zamkniety, a z talii sprzymierzencow natychmiast odrzucamy 5 losowo wybranych kart; w kazdej turze rozpatrujemy dwie, zamiast jednej, karty Mitow"

cytat z Rebel Times #16


Arturus
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 05 lip 2011, 23:01

Re: Zetony zaglady i inne

Post autor: Arturus »

Zawsze mozesz udac sie do budynku naukowego i wymienic brame na 2 wskazowki.

A tak na powaznie - w Dunwich wprowadzono Karty Mitow, ktore rozrywaja zapieczetowana brame. Nic nie jest juz takie jak bylo.


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Re: Zetony zaglady i inne

Post autor: poooq »

[quote=""Arturus""] Nic nie jest juz takie jak bylo.[/quote]

:)


Awatar użytkownika
sirafin
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 889
Rejestracja: piątek 21 sie 2009, 10:30
Lokalizacja: Sopot
Płeć:
Kontakt:

Re: Zetony zaglady i inne

Post autor: sirafin »

Grajac z plansza Dunwich jeszcze nie udalo nam sie wygrac przez zapieczetowanie 6 obszarow. Silna ciemna strona mocy jest w dodatku tym.


I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę i piąty jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu, i słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły: O Boże, teraz naprawdę mamy kłopot!
- Księga Oma, Proroctwa Tobruna
ODPOWIEDZ