pytanko

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o świecie H. P. Lovecrafta.
ODPOWIEDZ
Massena1799 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 15:50

pytanko

Post autor: Massena1799 »

Witam mam dwa pytania, jestem po lekturze zasad i jeszcze nie gralem ale mam dwa pytania:

1.W instrukcji jest napisane iz: badacz ktorego poczytalnosc i wytrzymalosc spadly ponizej zera jest pochloniety.
a ponizej napisano" Jesli maksymalna wartosc wytzrymalosci lub maksymalna Poczytalnosc Badacza spadanie do 0 rowniez jest pochloniety". A przeciez wtedy staje sie lub oblakany lub nieprzytony, troche sie to wyklucza?


2. Po trafieniu do przytulku lub szpitala mozemy pozostac w nim dluzej by sie podleczyc? jak pozniej odzyskuje sie te punkty?


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Re: pytanko

Post autor: poooq »

Maksymalna Wytrzymalosc/ Poczytalnosc to poziom powyzej ktorego nie mozesz "uleczyc" cechy, podczas gry najczesciej tracisz i odzyskujesz aktualna poczytalnosc/ wytrzymalosc podczas gry- symbolizowana zetonami. Jesli stracisz wszystkie zetony: stajesz sie oblakany lub nieprzytomny, jesli maksymalny poziom cechy spadnie do zera przegrywasz.

W Przytulku i szpitalu mozesz zostac ile rund potrzebujesz: jesli wydasz 2$ w fazie spotkan rezygnujac z karty z przygoda leczysz ceche do poziomu maksymalnego, jesli tylko zrezygnujesz ze spotkania: odzyskujesz 2 punkty.

Witamy na forum.


Awatar użytkownika
sirafin
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 889
Rejestracja: piątek 21 sie 2009, 10:30
Lokalizacja: Sopot
Płeć:
Kontakt:

Re: pytanko

Post autor: sirafin »

[quote=""poooq""]W Przytulku i szpitalu mozesz zostac ile rund potrzebujesz: jesli wydasz 2$ w fazie spotkan rezygnujac z karty z przygoda leczysz ceche do poziomu maksymalnego, jesli tylko zrezygnujesz ze spotkania: odzyskujesz 2 punkty.[/quote]Powiedzialbym, ze to nie do konca tak ;)

W Przytulku/Szpitalu Faze Spotkan w Arkham mozna rozegrac na trzy sposoby
1. Rozegrac spotkanie z wylosowanej karty Obszaru
2. Rozegrac spotkanie z opisu na planszy i wyleczyc 1 punkt cechy za darmo
3. Rozegrac spotkanie z opisu na planszy i wyleczyc ceche do pelna za 2$

Jesli nie masz 2$ a chcesz odzyskac wiecej niz 1 punkt, no to sila rzeczy musisz poswiecic kilka tur na leczenie. Zwykle nie mozna sobie na takie czekanie pozwolic, bo przeciez potwory i bramy nie przestaja sie pojawiac. Jesli wiec badaczowi potrzeba duzego leczenia, a nie ma pieniedzy, to zamiast spedzic 3-4 tury w Przytulku/Szpitalu lepiej niech pozyczy pieniadze od innego badacza :)


I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę i piąty jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu, i słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły: O Boże, teraz naprawdę mamy kłopot!
- Księga Oma, Proroctwa Tobruna
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Re: pytanko

Post autor: poooq »

Fakt, nie wiem skad sie wziely te dwa punkty za darmo, chyba za mocno skojarzylem 2$. Na szczescie sirafin czuwa...


Massena1799 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 15:50

Re: pytanko

Post autor: Massena1799 »

[quote=""poooq""]Maksymalna Wytrzymalosc/ Poczytalnosc to poziom powyzej ktorego nie mozesz "uleczyc" cechy, podczas gry najczesciej tracisz i odzyskujesz aktualna poczytalnosc/ wytrzymalosc podczas gry- symbolizowana zetonami. Jesli stracisz wszystkie zetony: stajesz sie oblakany lub nieprzytomny, jesli maksymalny poziom cechy spadnie do zera przegrywasz.[/quote]

Ok czyli mam rozumiec to tak iz, majac wytzrymalosc 6 wydrukowana na karcie jest ona reprezentowna przez zetony, ktore trace i odzyskuje, ale jest tez mozliwosc stracenia na stale punktow wdrukowanych na karcie:)?

Jak cos krece napiszcie, na pewno jak zagram wszystko sie wyjasni.


cinek008
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: piątek 10 gru 2010, 09:46

Re: pytanko

Post autor: cinek008 »

Istniej karty, ktore powoduje obnizenie lub podniesienie limitu wytrzymylosci i poczytalnosci.


Awatar użytkownika
sirafin
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 889
Rejestracja: piątek 21 sie 2009, 10:30
Lokalizacja: Sopot
Płeć:
Kontakt:

Re: pytanko

Post autor: sirafin »

[quote=""Massena1799""]Ok czyli mam rozumiec to tak iz, majac wytzrymalosc 6 wydrukowana na karcie jest ona reprezentowna przez zetony, ktore trace i odzyskuje, ale jest tez mozliwosc stracenia na stale punktow wdrukowanych na karcie:)? [/quote]Czyli odpowiadajac krotko: DOKLADNIE TAK ;)


I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę i piąty jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu, i słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły: O Boże, teraz naprawdę mamy kłopot!
- Księga Oma, Proroctwa Tobruna
Massena1799 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 15:50

Re: pytanko

Post autor: Massena1799 »

ok dzieki:) wielkie:) Ale przyznam iz w instrukcji jest to bardzo lakonicznie napisane:)


Awatar użytkownika
sirafin
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 889
Rejestracja: piątek 21 sie 2009, 10:30
Lokalizacja: Sopot
Płeć:
Kontakt:

Re: pytanko

Post autor: sirafin »

Arkham ma dosc zlozone zasady w porownaniu do "mniejszych" planszowek, instrukcja i tak jest dluga, a tworcy na pewno szukali kompromisu pomiedzy zwiezloscia a szczegolowoscia tlumaczenia zasad. Niektore rzeczy staja sie naprawde jasne dopiero podczas gry i to chyba nawet lepsze wyjscie niz bardzo drobiazgowe wyjasnianie w instrukcji, ktora wtedy mialaby objetosc malej ksiazki i odstraszala samym rozmiarem. Zwlaszcza ze niektorzy rezygnuja widzac juz te 24 strony ktore sa teraz, twierdzac ze to za duzo do czytania ;)


I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę i piąty jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu, i słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły: O Boże, teraz naprawdę mamy kłopot!
- Księga Oma, Proroctwa Tobruna
Jelen
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 13
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 22:00

Re: pytanko

Post autor: Jelen »

Plus informacja, ktora jest dla mnie szokujaca, ale wszystkie badania wskazuja, ze prawdziwa. 80% spoleczenstwa w wieku do 25 lat nie potrafi czytac ze zrozumieniem. :/


Awatar użytkownika
sirafin
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 889
Rejestracja: piątek 21 sie 2009, 10:30
Lokalizacja: Sopot
Płeć:
Kontakt:

Re: pytanko

Post autor: sirafin »

Nie taka szokujaca jesli popatrzec ile osob W OGOLE CZYTA cos poza gazetami :D


I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę i piąty jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu, i słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły: O Boże, teraz naprawdę mamy kłopot!
- Księga Oma, Proroctwa Tobruna
Awatar użytkownika
dreamer
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 19 paź 2010, 16:03

Re: pytanko

Post autor: dreamer »

Mysle, ze gazet to juz w ogole nikt nie czyta (no chyba, ze "Fakt" - "Nie spie, bo trzymam kredens", "Zaatakowal mnie wampir", "Ufoludki mnie oszukaly", czy moj ulubiony "Pobil matke kielbasa krakowska"). Teraz kazdy przeglada w szybkim skrocie wiadomosci w internecie i na tym sie chyba konczy czytanie bez przymusu, reszta to mus w pracy... Ale statystyka "Pol ksiazki na polaka rocznie" do czegos zobowiazuje :P

PS. Zastanawiam sie tylko, ze jezeli ja wraz z zona czytamy lacznie jakies 30-40 ksiazek rocznie, to ile Polakow w ogole nie wie co to ksiazka :)


Awatar użytkownika
Wagnard
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 867
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 18:01
Lokalizacja: "Hell on Earth"
Kontakt:

Re: pytanko

Post autor: Wagnard »

[quote=""dreamer""]
PS. Zastanawiam sie tylko, ze jezeli ja wraz z zona czytamy lacznie jakies 30-40 ksiazek rocznie, to ile Polakow w ogole nie wie co to ksiazka :)[/quote]
Tez mnie kiedys naszla taka refleksja... o ile milosnicy literatury i studenci podnosza srednia...


Awatar użytkownika
Death
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 195
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 16:11
Kontakt:

Re: pytanko

Post autor: Death »

O troche na pewno. Ale chyba nie chce wiedziec o ile konkretnie, bo moglabym sie zalamac ...


Pieklo nigdy nie jest tak ekscytujace jak wtedy, gdy skrywa sie za twarza aniola...
ODPOWIEDZ