Filmy z kregu mitow...

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o świecie H. P. Lovecrafta.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
poooq [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Filmy z kregu mitow...

Post autor: poooq »

Wlasnie natknalem sie na film z zeszlego roku "Dunwitch Horror" i chcialbym zapytac sie czy ktos go ogladal? Jak wrazenia?


Awatar użytkownika
cthulhu007
Kobold
Kobold
Kobold
Posty: 277
Rejestracja: środa 23 gru 2009, 15:03
Lokalizacja: Szpital Sw. Marii

Re: Filmy z kregu mitow...

Post autor: cthulhu007 »

Ogladalem, owszem. Film nie jest rewelacyjny acz mozna obejrzec. W ogolnych zarysach akcja filmu odpowiada opowiadaniu Lovecrafta, taka srednio udana ekranizacja. Nie wiem jak stoisz z filmami wg prozy Mistrza, moge Ci polecic Poooq nastepujace tytuly:
"Dagon" na podstawie "Widma nad Innsmouth" jak dla mnie jedna z najlepszych ekranizacji, duzo klimatu, atmosfera horroru, swietne
"Zew Cthulhu" stylizowany na film z lat 30,a wiec czarno-bialy z napisami, a jednoczesnie idealnie zachowuje klimat opowiesci rodem z Mitow Cthulhu
moze jeszcze "Necronomicon" film sklada sie z czterech odrebnych nowelek i oczywiscie "Sny w domu wiedzmy" wydany w serii "Mistrzowie grozy", dwie czesci "Nienazwanego" i "Reanimatora" tez byly dobre takie polaczenie horroru mlodziezowego z Lovecraftem ale to stare filmy i raczej trudno je zdobyc


Awatar użytkownika
poooq [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Re: Filmy z kregu mitow...

Post autor: poooq »

Jak donosi Hatak24, Guillermo del Toro dostal pozwolenie od wytworni Universal na krecenie ekranizacji ?W Gorach Szalenstwa? na podstawie noweli H.P.L-a. Producentem ma byc nie kto inny jak James Cameron, a obraz powstanie w technologii 3D. Calosc ma byc krecona na Antarktydzie, a ja dodam od siebie, iz licze na duza wiernosc oryginalowi. Rezyser zapowiada, ze bedzie to film kategorii ?R?, wiec jest ku temu uzasadniona nadzieja.

info: zwoj ze skelos


Awatar użytkownika
Wagnard
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 867
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 18:01
Lokalizacja: "Hell on Earth"
Kontakt:

Re: Filmy z kregu mitow...

Post autor: Wagnard »

Ooo... to jest dobre info. Bedzie wreszcie ekranizacja z mega budzetem :P


Awatar użytkownika
Dara Sawall
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: sobota 09 paź 2010, 15:53

Re: Filmy z kregu mitow...

Post autor: Dara Sawall »

A ja chcialam zapytac, czy ktos ogladal Nawiedzony Palac, na podstawie opowiadania "Przypadek Charlesa Dextera Warda"? Film jest z lat szescdziesiatych, produkcja hamerykanska..


Za retoryka kryje sie dwuznacznosc.
ODPOWIEDZ