Materialy do Sesji online

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o świecie H. P. Lovecrafta.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
8janek8 [Autor tematu]
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Materialy do Sesji online

Post autor: 8janek8 »

Przydalby sie skan polskiej planszy. Akurat z eng sobie poradze jesli tylko sie doczytam, ale niektorzy moga nie znac Szekspira i planszy na pamiec :)

Jesli ktos bedzie chcial sie pobawic i zlozyc to w jeden kawalek, to moge przeskanowac polska plansze w dobrej jakosci, ale w 6 jpgach (tak jak sie sklada plansza)

Ponizej angielska wersja zgodna z polska edycja (nie wiem jak ja powiekszyc na forum - jpg jest wyrazny i da sie z niego odczytac polecenia na obszarach):
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 20 paź 2013, 01:02 przez 8janek8, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
sirafin
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 889
Rejestracja: piątek 21 sie 2009, 10:30
Lokalizacja: Sopot
Płeć:
Kontakt:

Re: Sesja I: rekrutacja

Post autor: sirafin »

[quote=""8janek8""]Jesli ktos bedzie chcial sie pobawic i zlozyc to w jeden kawalek, to moge przeskanowac polska plansze w dobrej jakosci, ale w 6 jpgach (tak jak sie sklada plansza)[/quote] O! To by sie bardzo przydalo. Wlasnie skanowanie stanowi dla mnie najwiekszy problem (nie mam skanera w domu) Jesli zrobisz takie skany, spakujesz i dasz do sciagniecia (rapidshare?) to zloze plansze PL. To sie zreszta tyczy dowolnego elementu gry (arkusze postaci/przedwiecznych, karty), jak bede mial skan PL, to i wy bedziecie widziec karte/arkusz w wersji PL.


I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę i piąty jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu, i słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły: O Boże, teraz naprawdę mamy kłopot!
- Księga Oma, Proroctwa Tobruna
Awatar użytkownika
8janek8 [Autor tematu]
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Sesja I: rekrutacja

Post autor: 8janek8 »

OK. to zaraz zobacze co z tego wyjdzie. Jak bedziesz chcial inne elementy gry, to daj znac jakie - mysle. ze jutro bym Ci wrzucil - tylko nie wiem jak wyjda karty przedwiecznych i badaczy bo mam je zalaminowane, ale powinno byc ok.

I jeszcze jedno: w wypadku, gdy bedziemy uzywac polskich elementow gry, to sesje powinny byc w ukrytym forum - oczywiscie rekrutacja i cala reszta tego nie dotyczy.


Awatar użytkownika
sirafin
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 889
Rejestracja: piątek 21 sie 2009, 10:30
Lokalizacja: Sopot
Płeć:
Kontakt:

Re: Sesja I: rekrutacja

Post autor: sirafin »

Ta plansza, ktora wrzuciles bylaby dobra, gdyby nie fakt, ze lewa strona jest nieostra i rozmyta.


I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę i piąty jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu, i słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły: O Boże, teraz naprawdę mamy kłopot!
- Księga Oma, Proroctwa Tobruna
Awatar użytkownika
8janek8 [Autor tematu]
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Materialy do sesji online

Post autor: 8janek8 »

Niestety, falstart:/ Mam za maly skaner - nie miesci mi sie 1/6 planszy przez co jej powierzchnia nie przylega do szyby i wychodzi rozmazana - do tego zbyt wiele czesci musialbym przeskanowac co w efekcie daloby kiepski rezultat :/ moze ktos ma wiekszy skaner niz A4.


Awatar użytkownika
sirafin
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 889
Rejestracja: piątek 21 sie 2009, 10:30
Lokalizacja: Sopot
Płeć:
Kontakt:

Re: Materialy do sesji online

Post autor: sirafin »

Mysle, ze problem lokacji rozwiazemy inaczej (w zasadzie i tak istotne sa te majace opisy) Po prostu na poczatku sesji bedzie mapka tylko pod katem opisow lokacji, jak ktos bedzie chcial sobie przypomniec co robi dana lokacja to sobie tam zerknie. Mapa z zetonami, badaczami idt. nie bedzie na tyle duza by moc z niej czytac.

Oczywiscie jesli komus uda sie zeskanowac plansze PL to nadal sie przyda.


I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę i piąty jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu, i słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły: O Boże, teraz naprawdę mamy kłopot!
- Księga Oma, Proroctwa Tobruna
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Re: Materialy do sesji online

Post autor: poooq »

Caly dzial AHol zostal ukryty przed goscmi, co do materialow to w wolnej chwili zajme sie skanowaniem i udostepnie namiary.


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Re: Materialy do sesji online

Post autor: poooq »

Jakie elementy maja isc na skaner jako pierwsze? A moze lepiej zajac sie kartami ktore oficjalnie nie zostaly wydane w naszym kraju (np. talia szalenstwa i obrazen)?


Awatar użytkownika
sirafin
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 889
Rejestracja: piątek 21 sie 2009, 10:30
Lokalizacja: Sopot
Płeć:
Kontakt:

Re: Materialy do sesji online

Post autor: sirafin »

Zasada jest taka, ze to co jest zeskanowane, nie musi byc przeze mnie przepisywane recznie ;)

Wiadomo ze w sieci nie ma wersji PL zadnych kart, wiec praktycznie wszystko przepisuje na biezaco (i w zasadzie to zabiera najwiecej czasu) W pierwszej kolejnosci, zycie ulatwilyby karty spotkan, bo te maja najwiecej tekstu.


I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę i piąty jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu, i słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły: O Boże, teraz naprawdę mamy kłopot!
- Księga Oma, Proroctwa Tobruna
Awatar użytkownika
8janek8 [Autor tematu]
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Materialy do sesji online

Post autor: 8janek8 »

Napisz po kolei ktore rodzaje kart PL chcesz miec w plikach? Zetony potworow (tyly) tez nie bedzie problemu.


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Re: Materialy do sesji online

Post autor: poooq »

Generator rzutow k6:

Number of sides: wybieramy 6,
Number of dice to roll: ilosc kostek w rzucie,
Number of rolls: powtorzenie 1;

Jak sie podoba?


Awatar użytkownika
8janek8 [Autor tematu]
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Materialy do sesji online

Post autor: 8janek8 »

Fajny programik:) Ale nie loguje uzycia i wynikow :(
Moze faktycznie zostawic to w rekach prowadzacego...?

Ja mam na telefonie cos takiego: http://www.boardgamegeek.com/file/info/36772. Moze uda sie to uruchomic na PC.
Oprocz generowania rzutow, program zaznacza sukcesy, rowniez uwzgledniajac Blogoslawienstwa i Klatwy.


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Re: Materialy do sesji online

Post autor: poooq »

sirafin ma fajowe kostki do rzucania.


Awatar użytkownika
8janek8 [Autor tematu]
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Materialy do sesji online

Post autor: 8janek8 »

Zgadza sie:) Moze najlepeiej, niech to sie odbywa na tej wlasnie zasadzie, ze my podajemy ze wykonujemy test lub inne rzuty, a on edytuje nasze posty o wyniki.


Awatar użytkownika
cthulhu007
Kobold
Kobold
Kobold
Posty: 277
Rejestracja: środa 23 gru 2009, 15:03
Lokalizacja: Szpital Sw. Marii

Re: Materialy do sesji online

Post autor: cthulhu007 »

Tez uwazam, ze tak bedzie dobrze. W koncu Sirafin jako prowadzacy i tak losuje karty spotkan, bram, potworow itp. Piszmy wiec co robimy - jakie testy a Sirafin bedzie nam podawal pozytywne lub negatywne efekty naszych dzialan.


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Materialy

Post autor: poooq »

*


ODPOWIEDZ