Mansions of Madness - Posiadłość Szaleństwa: Gra planszowa

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o świecie H. P. Lovecrafta.
ODPOWIEDZ
937 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Mansions of Madness - Posiadłość Szaleństwa: Gra planszowa

Post autor: 937 »

W związku z tym, że pojawiła się zapowiedz nowego dodatku, a w zasadzie dwóch, na stronie ffg zastanawia mnie czy ktokolwiek na forum gra w tą grę?

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... Expansions

Nowy mały dodatek w formie druku na zamówienie to "The Yellow Sign", moim zdaniem fabuła się ciekawie zapowiada.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=3617

Drugi dodatek "Call of the Will", jest duży z nowymi historiami, kawałkami planszy, nowymi bohaterami, potworami, oraz jak to miało miejsce przy dodatku Zakazana Alchemia, zmieniają się nie które zasady związane z mechaniką gry.

Sam póki co posiadam jedynie podstawową wersję, w którą rozegrałem tylko parę partii, ale mnie i znajomych gra wciągnęła. Planuje na pewno zakup kilku dodatków :)

Zastanawia mnie jeszcze czy ktokolwiek czytał książki Lovecrafta na podstawie, którego powstał pomysł na tą grę. Wydawnictwo Vesper wydaje obecnie w nowym wydaniu zbiór kilku najbardziej znanych jego opowiadań. Zastanawia mnie czy faktycznie są to dobre horrory :)

http://allegro.pl/h-p-lovecraft-zgroza- ... 96270.html


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Grałem tylko w Horror w Arkham, ale bardzo mi się podobało i chętnie zagrałbym też w Posiadłość Szaleństwa.

Książek Lovecrafta nie czytałem, ale ostatnio coraz bardziej mnie kusi. Zastanawiałem się właśnie czy da się to jeszcze dostać w normalnych księgarniach czy trzeba się rozejrzeć po aukcjach, a tu proszę, nowe piękne wydanie, także dzięki za cynk :)


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Posiadłości Szaleństwa z dodatkami posiadam ale niestety nie grałem i chyba w najbliższym czasie nie zagram, nie mam czasu. Może kiedyś...


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Arkon
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Osada
Rycerze Bóstw
WKO
Posty: 831
Rejestracja: środa 13 maja 2009, 12:43
Lokalizacja: okolice Lublina
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Arkon »

937 pisze:Zastanawia mnie jeszcze czy ktokolwiek czytał książki Lovecrafta na podstawie, którego powstał pomysł na tą grę.
Jasne, że czytał. Książki i opowiadania mają swój niepowtarzalny klimat, ja polecam. Dość powiedzieć, że niedawno IDW wydało kilka komiksów różnych serii (m.in. Żółwie, TF, G.I.Joe) o wspólnej nazwie Infestation 2, opierających się na prozie H.P.L.

Co do dostępności książek to ostatnio się za nimi nie rozglądałem, ale jeszcze na wiosnę kupiłem w empiku jeden ze zbiorów opowiadań.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Mimo wszystko polecam zacząć przygodę z prozą Lovecrafta od Zew Cthulu. [-X


Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Grałem trochę w Mansion of Madness.

Gra ma genialna oprawę, cudowne figurki, świetną (budowaną z dużych kafelków) planszę, a także trylion kart. Kosztuje straszne pieniądze, ale akurat tutaj jest to w miarę zrozumiałe (niektóre figurki mają 10x10 cm). Rozgrywka ma nieskomplikowane zasady i jest przepełniona klimatem, zatem to gra idealna dla osób, które szukają w planszówkach fabuły, historii ciekawych itd.

Moje zastrzeżenia:
-Cele misji odkrywa się w połowie rozgrywki. To fajny system, ale na wskutek wcześniejszej działalności można zablokować scenariusz. Przykład: w jednej misji okazuje się nagle, że celem graczy jest ZABICIE określonego potwora. My wcześniej uniemożliwiliśmy w ogóle pojawienie się tego potwora na mapie, jego spawn. Według zasad taka sytuacja nie została przewidziana, bo my go nie zabiliśmy i nie mieliśmy takiej możliwości. Takich problemów bywa więcej, że np. w chwili odkrycia celów okazuje się, że jedna strona już wcześniej te cele wypełniła i wygrywa od razu.
-Mało misji, tylko 5. Niby każda ma kilka wariantów, ale tak czy siak jest to ta sama plansza itd.
-Lepiej by tylko jedna osoba była stale Strażnikiem Tajemnic, ponieważ ma ona wtedy wiedzę, która by jej psuła rozgrywkę jako gracz.


Obrazek
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Gra faktycznie warta świeczki. Jak się znudzą oryginalne scenariusze, można z łatwością wymyślać własne, korzystając z komponentów gry. Mój kolega zrobił nam już 2 takie misje własnego pomysłu i wyszły naprawdę fantastycznie ;) Nie mieliśmy do tej pory zgrzytów o których napisał spidi ale to czysty przypadek. Gra jest trudna, ale nie mówię tu o zasadach a raczej o śmiertelności postaci :) Książek jeszcze nie czytałam ale mam je na celowniku. Grę szczerze polecam :)


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

No to los faktycznie :) Na rozegrane 4 scenariusze taka sytuacja nam wyszła aż 2 razy, a 2 razy gra skończyła się w chwili ogłoszenia celów, bo okazało się, że któraś ze stron nieświadomie je wypełniła wcześniej.


Obrazek
Sławomir
Kobold
Kobold
Kobold
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 05 sty 2012, 13:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć:

Post autor: Sławomir »

arai pisze:Gra faktycznie warta świeczki. Jak się znudzą oryginalne scenariusze, można z łatwością wymyślać własne, korzystając z komponentów gry. Mój kolega zrobił nam już 2 takie misje własnego pomysłu i wyszły naprawdę fantastycznie ;) Nie mieliśmy do tej pory zgrzytów o których napisał spidi ale to czysty przypadek. Gra jest trudna, ale nie mówię tu o zasadach a raczej o śmiertelności postaci :) Książek jeszcze nie czytałam ale mam je na celowniku. Grę szczerze polecam :)

Arai a możesz podzielić się tymi zrobionymi przez Twojego kumpla scenariuszami ??


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Zapytam go :)


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
937 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: 937 »

Jeśli kogoś to interesuje to nowy duży dodatek "Call of the Wild", jest już dostępny w sklepach.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=3920


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Sorry, nie zgodził się buc ;P


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
ODPOWIEDZ