Kircholm 1605 wyd. Dragon

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
husar [Autor tematu]
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2007
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Kircholm 1605 wyd. Dragon

Post autor: husar »

Zakupiłem na aukcji za grosze grę wydawnictwa Dragon: "Kircholm 1605". Pudełko sfatygowane. A w środku pierwszy arkusz z niewyciętymi żetonami to... czołgi, spadochroniarze, transportery i SS, po bliższym przyjrzeniu się rozpoznałem żetony (w sumie 3 arkusiki) z gry "Ardeny 1944" i to pomimo tego, że gry nie widziałem ze 20 lat. Na szczęście znalazłem żetony z Kircholm'a. Porównałem z listą z portalu strategie.net.pl i są wszystkie żetony oddziałów. Poza tym kompletna jest instrukcja i mapa (w dobrym stanie). Nie wiem czy są wszystkie żetony pomocnicze. Znalazłem też tor uzupełnień i tabele strat, również z "Ardeny 1944" :') .

Jednakże jest inny problem, który może sprawić, że w grę nie zagram. Silnie pachnie piwnicą/strychem a ja jestem uczulony. Zostaje chyba tylko skopiować ją. A co do elementów z Ardenów to może w końcu wydębię grę od brata (który po 3 miesiącach maglowania w końcu przyznał się, że ją ma i co więcej nie zamierza w nią grać) i będę miał jak uzupełnić ewentualnie braki (żetony oddziałów są wszystkie, brak żetonów okopów i innych pomocniczych).

Na aukcjach tego samego sprzedawcy były inne gry tego wydawnictwa, ale tylko Kircholm nie był wycięty, więc było najmniejsze ryzyko braków. Polowałem jeszcze na "Waterloo 1815" (poszła za ok 150 zł) oraz "Arhnem 1944" (poszła za ok 50 zł) ale brak pewności kompletności.


Pozdrawiam
Roman
ODPOWIEDZ