Szukam gry - strategia z czasów PRL

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
żwirek [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2013, 21:34
Lokalizacja: Opole
Płeć:

Szukam gry - strategia z czasów PRL

Post autor: żwirek »

Szukam gry strategicznej, coś jak warcaby, w którą zagrywałem się w latach 80ych. Pamiętam, że kupiona była w Polsce, instrukcja po polsku. Nie pamiętam pudełka. Plansza formatu rzekłbym - typowego dla ówczesnych planszówek, takie zbliżone do 2x A4, zginane w środku. Ale plansza na bardzo grubej tekturce, super wykończona, nie jakaś tam kartka z brystolu. Plansza cała żółta, na niej siatka jak na rysunku (piony rozstawiało się na przecięciach linii, i poruszały się wzdłuż linii). Jako ozdoby - czarnym kolorem piękne szkice z oblężenia twierdzy: w górnej części była sama twierdza, z której do oblegających strzelały dwie średniowieczne armaty. Niżej i po bokach wojska oblegających. Gra dla dwóch graczy - jeden (powiedzmy BIAŁY) miał 2 piony, mógł się rozstawić na dowolnym polu twierdzy (górny kwadrat). Drugi (powiedzmy CZARNY) rozstawiał piony na wszystkich pozostałych kwadratach, za wyjątkiem środkowego. Biały mógł bić piony czarnego, tak jak w warcabach. Czarny nie mógł bić, mógł tylko ruszać i blokować piony przeciwnika. Czarny wygrywał, jeżeli na każdym polu twierdzy (górny kwadrat), postawił swój pion. Biały wygrywał jak udaremnił plan czarnego...

Obrazek

Utkwiła mi w pamięci nazwa TWIERDZA, ale nie znajduję po tej nazwie niczego podobnego, więc niekoniecznie muszę dobrze pamiętać tytuł...

Może ktoś-coś ?


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Szukam gry - strategia z czasów PRL

Post autor: abubu »



Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
żwirek [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2013, 21:34
Lokalizacja: Opole
Płeć:

Re: Szukam gry - strategia z czasów PRL

Post autor: żwirek »

tak, bezwzględnie to :) Teraz jeszcze tylko znaleźć konkretnie to wydanie, którego szukam :) Zależy mi własnie na tej planszy, którą opisałem.


ODPOWIEDZ