Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
Visenna [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Visenna »

Od dawna lubię obserwować rozmaite kampanie crowdfundingowe, zarówno w kraju, jak i za granicą. Moją uwagę przykuł tytuł Penny Dreadfun, będący przepiękną przygodową planszówką, w mocnym wiktoriańskim klimacie. Kampania rozpoczęła się dzisiaj i potrwa jeszcze 30 dni.
Pod kątem mechaniki, wnioskując po opisie, gra przypomina nieco Talismana. Również mamy 3 "krainy" - Londyn, Podziemia i Kręgi Piekielne, z których musimy uratować Królową Wiktorię. Gdy się to zrobi, trzeba Królową zaprowadzić na nasz obszar startowy, a samą Wiktorię mogą próbować odbić nam inni gracze. Motyw powrotu kojarzy mi się z Wiekiem Złodziei, aczkolwiek nie grałam w żadną z tych dwóch gier, więc bazuję tylko na opisach i mogę się mylić :P
Sama gierka ocieka klimatem, pojawiają się tam rozmaite postacie historyczne i popkulturowe, a całość jest przepełniona nietuzinkowym humorem. Piszę wam o tym, bo być może kogoś z was to zaciekawi i może wesprzecie rodaków w kolejnym interesującym projekcie :D
Link do kampanii znajdziecie tutaj


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Mały Nemo »

Podoba mi się rozmiar kart Przygód.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: abubu »

a4?


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Mały Nemo »

Nie przyglądałem się, ale widziałem, iż dużo textu się mieści i mała czcionka jest defaultowa ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Bludgeon »

Może być ciekawa gra.


What a view.
Awatar użytkownika
vincent
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: vincent »

Obejrzałem wszystkie odcinki serialu..Całkiem udany


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Odyn »

vincent pisze: poniedziałek 12 mar 2018, 19:53 Obejrzałem wszystkie odcinki serialu..Całkiem udany
Vincent, a nie chodzi Ci przypadkiem o serial Penny Dreadful? :D


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
vincent
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: vincent »

No tak...a nie jest to "funny" nawzązanie??


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Odyn »

Zapewne tak, ale zabrzmiało jakby to serial miał dopisek "fun" :D


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Fenrisek »

Ja poczekam na finalną wersję dostępną w sklepach.


Awatar użytkownika
Visenna [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Visenna »

Fenrisek pisze: wtorek 13 mar 2018, 13:43 Ja poczekam na finalną wersję dostępną w sklepach.
O ile będzie dostępna. Sama mam taką nadzieję, bo niestety nie mam jak wesprzeć.


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Bludgeon »

Nie ta to inna, dobrych gier jest mnóstwo.


What a view.
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Fenrisek »

Visenna pisze: wtorek 13 mar 2018, 15:08
Fenrisek pisze: wtorek 13 mar 2018, 13:43 Ja poczekam na finalną wersję dostępną w sklepach.
O ile będzie dostępna. Sama mam taką nadzieję, bo niestety nie mam jak wesprzeć.
Jakoś to przeżyję. ;)


Awatar użytkownika
Wódz Ogrów
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 52
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 20:13
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 38

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Wódz Ogrów »

Pomysł ekstra, najbardziej przypadły mi do gustu postacie i ich towarzysze, ale jakoś nie pasuje mi oprawa graficzna, coś w stylu Darkest Dungeon bardziej by mi się tu widziało. Za lekkie i sympatyczne te ilustracje.


Wodzu, wyspa jest twoja
Awatar użytkownika
Visenna [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Visenna »

Wodzu, jak chcesz gierkę z oprawą graficzną w stylu Darkest Dungeon, to ta powinna ci przypaść do gustu: :D


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Wódz Ogrów
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 52
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 20:13
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 38

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Wódz Ogrów »

Wow, to jest to! Normalnie bym wsparł gdybym ogarniał paypala i takie tam :) Ciekawe jakie są szanse na to, że będzie u nas, na wersję polską nie liczę ale żeby w ogóle dało się kupić


Wodzu, wyspa jest twoja
Awatar użytkownika
Visenna [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Visenna »

Raczej szanse są niewielkie. Może jak już będzie w retailu i jakbyś poprosił któryś sklep planszówkowy o sprowadzenie zza granicy :P


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Penny Dreadfun
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2018, 19:28

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Penny Dreadfun »

Cześć! :D Jako twórcy Penny Dreadfun pomyśleliśmy, że tu wpadniemy i opowiemy troszkę o grze - i odpowiemy na wszelkie pytania! :)

Ogólnie mówiąc, Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy to narracyjna gra osadzona w wiktoriańskim Londynie, pełna okultyzmu, groteski i absurdalnego, brytyjskiego humoru. Jako że zawiera w sobie około 300 kart - a cele dodatkowe kampanii odblokowały już prawie 30 kolejnych! - narracji i opowiadanych historii jest sporo :) W trakcie rozgrywki gracze wcielają się w jedną z dziewięciu historycznych postaci - jak Kuba Rozpruwacz, Oscar Wilde, Maria Skłodowska-Curie - i wyruszają w stronę Piekła odnaleźć królową Wiktorię, którą należy następnie przyprowadzić z powrotem do Pałacu Buckingham.
Penny Dreadfun to nasza pierwsza w pełni autorska gra planszowa, stąd też postanowiliśmy ufundować ją poprzez crowdfunding - i ufundowaliśmy się w 100% w 33h! :D a teraz walczymy o cele dodatkowe, które oferują mnóstwo nowych kart, kolejną postać grywalną, aplikację, etc.!
► Pokaż Spoiler
(w spoilerach znajdują się ilustracje etc., żeby nie robić tutaj aż tak gigantycznego posta :))

Penny Dreadfun jest pełne nawiązań popkulturowych oraz literackich i historycznych postaci z XIX wieku i okolic. To, połączone z montypythonowskim humorem oraz wiktoriańskim klimatem, tworzy coś wyjątkowego i niespotykanego. Z kolei sama absurdalność kart i tego, co się wydarza, sprawia, że każda rozgrywka jest inna i każda tworzy nową historię - a tą historią może być np opowieść, jak to Maria Skłodowska-Curie pobiła Arthura Conana Doyle'a, ale potem przegrała walkę z demoniczną szafą, która zamknęła ją w środku samej siebie... :D Generalnie chcieliśmy stworzyć zabawną, wciągającą grę, przy której mniejsze i większe grupki przyjaciół mogą się super bawić (limit graczy to 2-6) i która ma niewysoki próg wejścia, a jednocześnie oferuje na tyle dużo, że i ktoś, kto w planszówki nie gra, i ktoś, kto gra sporo, będą się dobrze bawić w piątkowy wieczór :)
► Pokaż Spoiler
Jeśli chodzi o powiązania z Talismanem, był on jedną z naszych głównych inspiracji. Stąd np podział na trzy regiony (będące londyńskim kręgiem, podziemiami pełnymi labiryntów i małych uliczek oraz piekielnymi kręgami) oraz core samego gameplayu. Zależało nam jednak na kilku rzeczach: przyspieszeniu rozgrywki, wprowadzeniu znacznie większej ilości możliwych interakcji między graczami (jak np zmienianie płci! :D), zmniejszeniu losowości i zwiększeniu swobody (zachowując po trochu losowości rzutu kostką oraz losowania jednej z kilkuset kart, na których nigdy nie wiadomo, co się znajdzie) oraz dużym zróżnicowaniu - ale i balansie - grywalnych postaci. Tym samym gra jest dynamiczniejsza, skupiająca się bardziej na interakcjach między graczami oraz oferuje znacznie więcej swobody, możliwych strategii, taktyk i generalnie grania "po swojemu".
► Pokaż Spoiler
Co jeszcze by warto dodać? Pewnie sporo, ale to już poczekamy na Wasze pytania! :D Chętnie opowiemy dokładnie o gameplayu, settingu, researchu wykonanym do gry, możliwych interakcjach, zróżnicowaniu między postaciami i o wszystkim innym, co chcielibyście wiedzieć :) Mogę na zakończenie wspomnieć, że mamy dwustronne karty towarzyszy! Po spełnieniu wymogu, zostaje on przewrócony na drugą stronę, oferując nowe statystyki - oraz prezentując nowy portret! A wszystko w grze jest ręcznie malowane akwarelami przez naszą mega utalentowaną ilustratorkę! :)
► Pokaż Spoiler
To wszystko tak słowem wstępu :) Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania! Polecam też nasz FANPAGE po wszelkie nowinki (i np informacje o planowanych wydarzeniach) oraz samą kampanię na WSPIERAM.TO, gdzie kampania będzie trwała jeszcze 3 tygodnie - ale cena będzie z czasem wzrastać ostrzegam! :D Gra jest już ufundowana w 100%, ale walczymy o cele dodatkowe - najbliższy to konkurs na zaprojektowanie karty, potem nowa grywalna postać (w dodatku podwójna! :D), kolejni towarzysze i powiązane z nimi karty - no ogólnie dzieje się ;]
A jeśli ktoś chciałby poczytać o Penny Dreadfun coś bardziej obiektywnego, polecam bazujące na prototypach recenzję na nietylkogry.pl oraz wrażenia z rozgrywki na planszowkiwedwoje.pl

Tymczasem poniżej pozwolę sobie odpowiedzieć też na kilka wypowiedzi i opinii, które padły już w tym wątku (znów ukryte pod spojlerem, gdyby kogoś nie interesowało :))
► Pokaż Spoiler


https://www.facebook.com/PennyDreadfun/ - gorąco zapraszamy po wszelkie nowinki i update'y na temat PENNY DREADFUN: Duchy, Demony, Dickensy!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Bludgeon »

Penny Dreadfun pisze: środa 21 mar 2018, 11:13 Cześć! :D Jako twórcy Penny Dreadfun pomyśleliśmy, że tu wpadniemy i opowiemy troszkę o grze - i odpowiemy na wszelkie pytania! :)
Jako że cały ten tekst powyżej wygląda na przygotowany do wklejania na fora, teraz będzie trochę trudniej ;)
Mam pytanie: jaki ruch zastosowaliście w grze? Talismanowy jest antyczny i więcej szkodzi grze niż do niej wnosi. Zmieniliście coś i jeśli tak lub nie to dlaczego?

PS Witamy na forum!


What a view.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: abubu »

Bludgeon pisze: środa 21 mar 2018, 14:43 Mam pytanie: jaki ruch zastosowaliście w grze? Talismanowy jest antyczny i więcej szkodzi grze niż do niej wnosi. Zmieniliście coś i jeśli tak lub nie to dlaczego?
Pozwól, że ja odpowiem: http://redigames.com/pennydreadfun/inst ... ototyp.pdf (punkt 5.1. Ruch)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Penny Dreadfun
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2018, 19:28

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Penny Dreadfun »

Bludgeon pisze: środa 21 mar 2018, 14:43
Penny Dreadfun pisze: środa 21 mar 2018, 11:13 Cześć! :D Jako twórcy Penny Dreadfun pomyśleliśmy, że tu wpadniemy i opowiemy troszkę o grze - i odpowiemy na wszelkie pytania! :)
Jako że cały ten tekst powyżej wygląda na przygotowany do wklejania na fora, teraz będzie trochę trudniej ;)
Mam pytanie: jaki ruch zastosowaliście w grze? Talismanowy jest antyczny i więcej szkodzi grze niż do niej wnosi. Zmieniliście coś i jeśli tak lub nie to dlaczego?

PS Witamy na forum!
Haha :D akurat ten opis był napisany na nowo, ale w pewnym momencie człowiek wpada w konkretną manierę ;)

Co do ruchu - ruch w Penny Dreadfun opiera się klasycznie na rzucie kostką i zdecydowaniu, w którym kierunku gracz się porusza. Kierunek można naturalnie zmieniać co turę, jeśli gracz sobie życzy. Co więcej, jeśli tylko gracz ma coś do załatwienia na danym polu - może tam zakończyć ruch (może to być quest, odnalezienie skarbu, przemiana towarzysza, zaatakowanie innego gracza, inna interakcja z graczem etc.). Generalnie chcieliśmy, żeby rzut kością wyznaczał zasięg naszego ruchu - żeby zachować element losowości tego, gdzie można dotrzeć - ale i żeby gracze mieli dużo swobody i nie czuli się ograniczeni; sytuacje, w których gracz musi wyrzucić kostką konkretny wynik, żeby móc zrobić coś, co chce, uznaliśmy za absurdalne i psujące fun z rozgrywki.
Do tego dodaliśmy też coś takiego jak skróty (w Londynie) oraz wiele różnych przejść tworzących niejako plątaninę korytarzy (w Podziemiach) - dzięki temu gracz może np. przy wyrzuceniu 6 i tak nieraz znaleźć się na polu będącym o 1 od niego - wystarczy, że przyjrzy się mapie i rozsądnie wybierze trasę :)
Last, ale definitywnie nie least, dodaliśmy mnóstwo przedmiotów, zdarzeń i umiejętności, które wpływają na ruch i albo dodają +X lub -X do ruchu (o ile gracz chce), albo pozwalają przenosić się na konkretne pola - lub np do innych graczy. Np pewien przeklęty przedmiot pozwala przenosić się do innych graczy, ale trzeba ich atakować, a Arthur Conan Doyle może odblokować umiejętność, która pozwala przenosić się do graczy, którzy posiadają przedmioty powiązane z questami etc.

Podsumowując: core ruchu jest klasyczny, ale przerobiony tak, by gracze mieli mnóstwo swobody, by tworzyć własną historię (no bo absurdalnym by było, gdyby Alicja z Krainy Czarów próbowała odwiedzić Dr Jekylla w British Museum, by zakończyć quest, ale ciągle mijała ten budynek i mijała i nie mogła tam trafić :D), a dodatkowo gra oferuje wiele rzeczy (przedmioty, umiejętności, zdarzenia, nieraz i przeciwnicy!) pozwalających przenieść się na nawet odległe pola :)

Czekam na następne pytania! :D

PS Dziękuję! :D

EDIT: Zostałem uprzedzony! :D Acz link do instrukcji to słuszna myśl, więc dziękuję za to! Zaznaczę tylko, że na podstawie playtestów i uwag recenzentów instrukcję trochę przerabiamy, żeby była bardziej zrozumiała - w przypadku wątpliwości chętnie je rozwieję! :)


https://www.facebook.com/PennyDreadfun/ - gorąco zapraszamy po wszelkie nowinki i update'y na temat PENNY DREADFUN: Duchy, Demony, Dickensy!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Bludgeon »

Na pewno testowaliście też warianty ruchu bez rzucania. Co sprawiło że jednak losowa mechanika wygrała?

Dodano po 2 minutach 51 sekundach:
Muszę was zmartwić ale przez dodanie do gry takich rzeczy jak burdel mocno sobie ograniczacie potencjalną klientelę a więc zarobki :(


What a view.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12779
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Valdi »

Bludgeon pisze: środa 21 mar 2018, 15:21 Dodano po 2 minutach 51 sekundach:
Muszę was zmartwić ale przez dodanie do gry takich rzeczy jak burdel mocno sobie ograniczacie potencjalną klientelę a więc zarobki :(
Tak potwierdzam ostatnio ktoś nie chciał Krainy Umarłych i Cmentarza do MiM autorski dodatek bo:
ps. głupie pytanie na zaś : czy w dodatku Kraina Umarłych i Cmentarz, na jednej stronie planszy są widoczne "cycki" ? ;d (...) Tak jak pisałem to jest dla chrześniaka i kwestia rodziców


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Penny Dreadfun
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2018, 19:28

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Penny Dreadfun »

Bludgeon pisze: środa 21 mar 2018, 15:21 Na pewno testowaliście też warianty ruchu bez rzucania. Co sprawiło że jednak losowa mechanika wygrała?

Dodano po 2 minutach 51 sekundach:
Muszę was zmartwić ale przez dodanie do gry takich rzeczy jak burdel mocno sobie ograniczacie potencjalną klientelę a więc zarobki :(
Wybraliśmy ten wariant ze względu na jego prostotę i znajomość, żeby próg wejścia był niewielki, a gameplay od razu zrozumiały :) No i zdanie się częściowo na los jest dla wielu osób zwyczajnie przyjemne - trochę jak w życiu, nigdy nie wiadomo na pewno co się wydarzy :D Ale rozważamy też dodanie przedmiotów/postaci, u której nie funkcjonowałby rzut kostką, a inny sposób poruszania, dla graczy, którzy by to preferowali.

Co do Burdelu etc. - od początku wiedzieliśmy, że celujemy w wiek 13+, czyli grę nie dla dzieci :) Jasne, że ogranicza to potencjalną klientelę, ale daje dużo fajnych możliwości, jeśli chodzi o narrację, interakcje między graczami oraz żarty :)


https://www.facebook.com/PennyDreadfun/ - gorąco zapraszamy po wszelkie nowinki i update'y na temat PENNY DREADFUN: Duchy, Demony, Dickensy!
Awatar użytkownika
Visenna [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Penny Dreadfun, czyli wiktoriański Talisman z nietypowym humorem?

Post autor: Visenna »

Szkoda, że nie będzie waszej gry w sklepach, ale i tak fajnie, że zamierzacie ją sprzedawać chociażby na własnej stronie. Obserwuję od jakiegoś czasu wasz fanpage i całą kampanię. Karty, które udostępniacie, to rewelacja :D Te wszystkie żarty typu Sherlock Homes/ Sherlock Homie, albo koncepcja konia na białym rycerzu/ konia na białym rycerzu nadal, są bardzo udane i powodują uśmiech na twarzy odbiorcy. Oprawa graficzna jest również świetna. Cieszę się, że ostatecznie grę udało się ufundować i mam nadzieję, że wspierający będą usatysfakcjonowani ;)
A co do wieku i burdeli, nie dziwi mnie to. Nawet po usunięciu tego elementu, gra jest o wiele bardziej atrakcyjna dla starszych graczy. Nie sądzę, aby dzieciaki poniżej 13 roku życia, zrozumiały te wszystkie smaczki, którymi nafaszerowana jest ta gra i które robią klimat.


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
ODPOWIEDZ