Warhammer Fantasy Roleplay

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bludgeon [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Warhammer Fantasy Roleplay

Post autor: Bludgeon »

Są tu jacyś fajni starego dobrego młotka rpg? Niedługo 4 edycja wychodzi i mimo że nie grałem z 13 lat to zastanawiam się nad kupnem.


What a view.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Post autor: Krzysiek »

Bludgeon pisze:Są tu jacyś fajni starego dobrego młotka rpg? Niedługo 4 edycja wychodzi i mimo że nie grałem z 13 lat to zastanawiam się nad kupnem.
W jakimś drobnym stopniu jestem fanem bo moja żona jest najzagorzalszą wielbicielką na świecie.
Tylko nie wiem czy i jak ta informacja ma wpłynąć na twoją decyzję o kupnie. : )


Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Post autor: Berni »

Ja jestem maniakalnym fanem ale gram cały czas w drugą edycję (do dzisiaj).
Trzecia była niegrywalna i jeżeli 4tą zrobią w podobnym klimacie to słabo to widzę...
Pożyjemy - zobaczymy.


Tronar
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 63
Rejestracja: środa 11 paź 2017, 00:48
Płeć:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Post autor: Tronar »

Mam Warhamera z dodatkami w wersji książkowej. Kiedyś nawet byłem Mistrzem Gry ale to były dawne czasy i już niepamiętam :)


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Post autor: poooq »

Prowadziłem pierwszą i drugą edycję. Żałuję, że trzecia nie wyszła po polsku.


Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Post autor: Berni »

Nie masz czego żałować. To była najgorsza wersja jaka się pojawiła :) Umarła też najszybciej.


Awatar użytkownika
armisch
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 536
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 19:37
Lokalizacja: poznan
Płeć:
Wiek: 48
Kontakt:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Post autor: armisch »

MG przez wiele lat - teraz tylko whonline czasami żeby pobiegać sobie po Starym Świecie.


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Post autor: Odyn »

Jestem świeży w temacie Warhammera, ale zamierzam to zmienić. Przejrzałem stronę Copernicusa, wymieniłem kilka postów z przedstawicielami firmy i co mnie ucieszyło dowiedziałem się m.in.że będą dodruki Przygód Gotreka i Felixa. Chciałbym uzupełnić wiedzę na temat uniwersum i tu rodzi się moje pytanie ktore podręczniki/książki polecacie (po polsku)? Nie jestem Mistrzem Gry, raczej nie będę grywał bo nie mam z kim (jak i czasu na to), bardziej szukam ciekawej literatury do czytania i zgłębienia historii, frakcji, religii, ciekawostek, postaci, ważniejszych wydarzen ze świata Warhammera itp itd (np. World of Warcraft ma swoje Kroniki, trzy tomy przedstawiające historię i mity z uniwersum).
Przegladajac na szybko trafiłem oprócz nowego, podstawowego Podręcznika 4edycji (który zapewne jest podstawowym kompendium wiedzy) na kilka interesujących podręczników: Mroczni Władcy Nocy, Księgę Zbawienia i Bestiariusz Starego Świata. Polecacie? A może macie jakieś inne propozycje po które warto sięgnąć ? Albo odradzacie, skoro nie wykorzystam tych książek do gry.
Doradzcie coś proszę.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
armisch
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 536
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 19:37
Lokalizacja: poznan
Płeć:
Wiek: 48
Kontakt:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Post autor: armisch »

Nie wiem jak u innych dla mnie Warhammer to żyjący świat, od początku. Kiedy kupiłem 1 edycje i długie lata prowadziłem, czytałem co się dało książki, (Czarnoksieżnik Drahenfels, Wieczna Genevieve, Oczywiscie Gotrek i Feliks) przygotowując się do sesji czytałem przygody innych,a czytając dodatki powiększałem wiedzę o tym świecie , grałem w gry komputerowe, nawet teraz na telefonie zawsze coś mam ze świata Warhammera, bitewniaki (whfb czy mordheim) i planszówki (Warhammer quest) ten świat cały czas się rozrasta są coraz nowsze gry (uwielbiam intra do Warhammera). Co polecam? WSZYSTKO :D strzępy obrazów, historii tego Świata tworzy całość.
Ostatnio zmieniony piątek 08 lis 2019, 19:00 przez armisch, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Post autor: Berni »

Świat Warhammera jest niejako odbiciem naszej Ziemi. Imperium to mniej więcej Święte Cesarstwo Rzymskie, Kislev to Polska i Rosja, Sylvania to Rumunia, Bretonia to Francja, Albion to Anglia, Arabia to Arabia :), Kitaj to Chiny i Japonia, Lustria to Ameryki (kontynenty).

Jako stary maniak Młotka mogę ci polecić (dokładnie w tej kolejności patrząc na to co napisałeś):
1. Dziedzictwo Sigmara - jeden z dokładniejszych opisów Imperium (czyli jednego z głównych rejonów Starego Świata). Jest tam cała historia, opisy prowincji, prawo, itp. Moim zdaniem to będzie najlepsze na początek dla ciebie abyś zapoznał się ze Starym Światem. Dowiesz się z tego o wiele więcej niz z podręcznika głównego do 2ed (bo do 4ed jeszcze nie ma wersji PL, a i tak jest o wiele bardziej okrojony niż do 2ed).
2. Bestiariusz Starego Świata - genialnie rozpisany bestiariusz. Każdy potwór opisany jest na dwa sposoby: tak jak go widzą prości ludzie i okiem uczonego. Jak chcesz wiedzieć więcej o tym co żyje w Starym Świecie to jest to lektura obowiązkowa.

3. Poradnik Staroświatowca - Książka opisująca sposoby podróżowania, handel, gwiazdy, itp. - dodatek jeżeli punkt. 1 to za mało.
4. Księga Spaczenia - dokładny opis Bogów Chaosu. Jak już będziesz wiedział o co chodzi to możesz być zainteresowany poznaniem Mrocznych Potęg :)
5. Księga Zbawienia - To z kolei podręcznik bardzo dokładnie opisujący wszystkich bogów i wierzenia panujące w Starym Świecie (taki dodatek do wiedzy ogólnej).
6. Popioły Middenheim - to pierwsza część kampanii, opisująca bardzo dokładnie jedno z ważniejszych miast - Middenheim - główne miasto kultu Urlyka - jest to drugi najważniejszy bóg Imperium po Sigmarze. Lektura nieobowiązkowa.
7. Wieże Altdorfu - druga część kampanii Ścieżek Przeklętych. Jest tu dokładny opis Altdorfu - stolicy Imperium. Mieści się tu główna siedziba kultu Sigmara oraz Kolegia Magii. Lektura nieobowiązkowa.
8. Kuźnie Nuln - ostatnia część kampanii. Bardzo dokładny opis Nuln, czyli miasta, które wytwarza broń dla praktycznie całego Imperium. Jest to najważniejszy ośrodek przemysłowy. Lektura nieobowiązkowa.
9. Groza w Talabheim - opis dawnej stolicy Imperium - Talabheim, które jest główną siedzibą kultu Taala. Lektura nieobowiązkowa.
10. Dzieci Rogatego Szczura - bardzo dokładny opis rasy Skavenów - szczuroludzi, którzy są jednym z największych zagrożeń Starego Świata. Tylko jak cię zainteresują i będziesz chciał lepiej poznać tą rasę.

Jest tez wiele innych podręczników, które jeżeli nie zamierzasz grac możesz pominąć lub zostawić na deser celem rozszerzenia wiedzy:
Królestwo Magii - bardzo dokładny opis wszystkich Kolegiów, magii Chaosu oraz magii innych ras.
Pokusa Arcylicza - opisująca głównie nieumarłych i drobny wycinek Księstw Granicznych.
Królestwa Renegatów - właściwie podręcznik, tabela do tworzenia Księstw Granicznych (razem z ich opisami).
Baronia Przeklętych - opisująca kawałek Bretonii ale z dość dokładnym opisem historycznym i politycznym.
Karak Azgal - dokładny opis jednej z ważniejszych twierdz krasnoludzkich.
Zbrojownia Starego Świata - To już duuuuuzy zbiór opisujący uzbrojenie i handel. Całkowicie do pominięcia jeżeli nie grasz.
Mroczni Władcy Nocy - opis Warhammerowych wampirów i ich krainy - Sylvanii. Do przeczytania tylko jak będziesz się nudził (dalej biorę pod uwagę, że nie będziesz grał).
Oczywiście są dziesiątki książek fabularnych ze świata Młotka ale to już się toczy w świecie, który chciałeś poznać :)
Oprócz przygód Gotreka polecam jeszcze serię o Łowcy Czarownic - dla mnie genialna :)

Dodam, że w najbliższych planach Copernicus ma przetłumaczyć jeszcze podręczniki: Realm of the Ice Queen - bardzo dobry opis Kisleva - krainy sąsiadującej z Imperium. Bardzo ciekawa pozycja.
Thousand Thrones - moim zdaniem (jako MG) najlepsza kampania do Młotka jaka została napisana. Pojawia się nowe wcielenie Sigmara i drużyna przemierza całe Imperium razem z krucjatą. Geniale opisy, świetna fabuła ale jak nie grasz to możesz pominąć tą pozycję. Dla mnie jest to najbardziej oczekiwany podręcznik (przebija nawet podręcznik do 4ed).

Jak masz jakieś pytania to pisz śmiało :)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Post autor: Mały Nemo »

A ja od siebie polecę przygodę Zamek Drachenfels.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Post autor: Odyn »

Wow, dzięki chłopaki! Nie spodziewałem się takiego wyczerpującego opisu, Berni.
Na pewno sięgnę po Gotreka i Felixa oraz po Łowcę, jak tylko pojawia się dodruki :) ale w międzyczasie zagłębie się w uniwersum czytając ww.polecane przez Ciebie podręczniki.
Do grania trzeba ludzi i dużo czasu na sesje. Na studiach zagrałem kilka razy, każda sesja praktycznie to była nowa gra. Nigdy nie udało się poprowadzić kampanii. Bardzo przyjemna zabawa, ale niestety trzeba znać dobrego MG i zapaleńców którzy z chęcią by pograli :) Teraz dochodzi kwestia czasu. Natomiast jestem molem książkowym więc szukam głównie rozrywki w tej formie.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Post autor: loooki »

Tam sa same podreczniki z tego co zrozumialem - a ksiazki w sensie normalne?


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Post autor: Odyn »

loooki pisze: poniedziałek 11 lis 2019, 21:00 Tam sa same podreczniki z tego co zrozumialem - a ksiazki w sensie normalne?
W tych podręcznikach oprócz stricte zasad i przebiegu gry fabularnej są też informacje o świecie, potrzebne by zgłębić uniwersum.
Same książki typu Przygody Gotreka i Felixa (Zabójca trolli, skavenów, wampirów itd) są już osadzone w tym uniwersum i mogą zawierać wybiórcze informacje dotyczące świata. Z tego co pamiętam (czytałem dawno temu Zabójcę trolli) nie ma tam znacznych opisów dotyczących miast, historii danych miejsc, kultów.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
ODPOWIEDZ