Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Wszelkie inne gry.
Zablokowany
Oktawian [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: piątek 20 sty 2017, 11:53
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Oktawian »

Planuję dostać w prezencie jedna z tych gier :D
Posiadłość Szaleństwa 2ed lub Scythe którą polecacie?
Czy grał ktoś w obydwie czy możecie napisać coś więcej na temat tych gier?
Jakieś interesujące spostrzeżenia, krótka recenzja.
Coś co pomogłoby mi podjąć decyzję.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Bludgeon »

Te gry są w ogóle do siebie niepodobne. Wolisz strategie czy przygodówki?


What a view.
Awatar użytkownika
vincent
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: vincent »

Scythe to euro zdaje się..pięknie ilustrowana przez Polaka


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Bludgeon »

Scythe to nie do końca euro tylko gra która ma wszystkiego po trochu, trochę euro, trochę bitewniaka, trochę przygodówki.


What a view.
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Miszon »

Zasadniczo pytanie typu "Planuje sobie kupić jakąś płytę do posłuchania. Waham się między Metallicą a Laną del Rey. Co polecacie?"
:-P


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
vincent
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: vincent »

Lana to niezła d..a zdaję sie..:)


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Bludgeon »

uroda jest kwestią gustu, dla mnie jest przeciętna


What a view.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Mały Nemo »

Miszon pisze:Zasadniczo pytanie typu "Planuje sobie kupić jakąś płytę do posłuchania. Waham się między Metallicą a Laną del Rey. Co polecacie?"
:-P
Zdecydowanie Psyclon Nine, Kredki lub przynajmniej Testament.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Miszon »

A z popu?


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Mały Nemo »

Miszon pisze:A z popu?
Nie wiem, staram sie nie sluchac. Moze Iron Maiden, kilka albumow Metallica, Emimem.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Visenna »

Nemomon pisze:
Miszon pisze:A z popu?
Nie wiem, staram sie nie sluchac. Moze Iron Maiden, kilka albumow Metallica, Emimem.
Podciągnięcie Metallici i Eminema pod pop jeszcze byłabym w stanie zrozumieć, bo przynajmniej lecą często w radiu, ale Iron Maiden?


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Mały Nemo »

Visenna pisze:
Nemomon pisze:
Miszon pisze:A z popu?
Nie wiem, staram sie nie sluchac. Moze Iron Maiden, kilka albumow Metallica, Emimem.
Podciągnięcie Metallici i Eminema pod pop jeszcze byłabym w stanie zrozumieć, bo przynajmniej lecą często w radiu, ale Iron Maiden?
Tak naprawde i Metallica i Iron Maiden to maksymalnie rock. Nazwanie tej muzyki metalem, to jak grzech bluznierstwa. Ale podpialem ich pod pop, bo jakby nie bylo (co sama zauwazasz ;) ), ich piosenki sa bardzo popularne. Ironow tez bardzo czesto w radiu slyszalem, np Wasting Love, Wasted Years czy Afraid to Shoot Strangers.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Visenna »

Nemomon pisze:
Visenna pisze:
Nemomon pisze:
Miszon pisze:A z popu?
Nie wiem, staram sie nie sluchac. Moze Iron Maiden, kilka albumow Metallica, Emimem.
Podciągnięcie Metallici i Eminema pod pop jeszcze byłabym w stanie zrozumieć, bo przynajmniej lecą często w radiu, ale Iron Maiden?
Tak naprawde i Metallica i Iron Maiden to maksymalnie rock. Nazwanie tej muzyki metalem, to jak grzech bluznierstwa. Ale podpialem ich pod pop, bo jakby nie bylo (co sama zauwazasz ;) ), ich piosenki sa bardzo popularne. Ironow tez bardzo czesto w radiu slyszalem, np Wasting Love, Wasted Years czy Afraid to Shoot Strangers.
Ale powiedzmy sobie jednak szczerze, twórczość danego zespołu to nie tylko single, ale i całe płyty ;) A metal ma tak wiele podgatunków, że znajdzie się miejsce i dla Ironów i dla Metallici (chociaż ci drudzy im dłużej są na scenie, tym bardziej komercyjni się stają, a szkoda bo mają wiele dobrych kawałków). Moim zdaniem bluźnierstwo to podpinanie metalcore pod metal, ten podgatunek po prostu nie powinien istnieć.
Tak, czy inaczej, standardowo zrobił się offtop, a biedny Oktawian pewnie ma dylemat i wkurza się przy każdym niezwiązanym z tematem poście :lol:


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Bludgeon »

Visenna pisze: Podciągnięcie Metallici i Eminema pod pop jeszcze byłabym w stanie zrozumieć
ja nie. żart albo totalna ignorancja


What a view.
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Miszon »

Eminem, mimo że nieco rockuje i rapuje, to przecież pop. Nawet nagrał kawałek z Rihanną.

Widzę że tylko propozycje zamienników Metalliki dajecie, a nic w zamian za Lanę nie ma? Podałem Metę i Lanę, bo lubię podobnie, chociaż tę drugą chyba bardziej. Zwłaszcza że Meta to jednak już trochę obciach, próchna i dinozaury których nie wypada słuchać ;)


Co do głównego pytania:
Nie da się tych gier porównać. Osobiście wolę Posiadłość. Bo nie lubię mechów i ogólnie szaty graficznej Scythe, poza tym gra tylko udaje wojenną, to raczej ekonomiczna przepychanka


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Oktawian [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: piątek 20 sty 2017, 11:53
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Oktawian »

Miszon pisze:Zasadniczo pytanie typu "Planuje sobie kupić jakąś płytę do posłuchania. Waham się między Metallicą a Laną del Rey. Co polecacie?"
:-P
Zasadniczo to raczej nie sądzę aby to pytanie było źle sformułowane wystarczy doczytać do końca całe pytanie, a nie wyskakiwać z takimi prześmiewczymi tezami lana del ray a metalica, jeśli nie grałeś w żadna z tych gier to nie mamy o czym dyskutować a jeśli grałeś to przedstaw swoje spostrzeżenia na temat każdej z nich.
Ja osobiście nie widzę żadnego podobieństwa między lana del ray, metalicą a posiadłość szaleństwa i scythe także w żaden sposób twój post nie był pomocny.
Ale spoko dziękuję wiadomo jak nic na dany temat nie mam do powiedzenia to się wypowiem, polecam fora muzyczne.


Oktawian [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: piątek 20 sty 2017, 11:53
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Oktawian »

Miszon pisze:Eminem, mimo że nieco rockuje i rapuje, to przecież pop. Nawet nagrał kawałek z Rihanną.

Widzę że tylko propozycje zamienników Metalliki dajecie, a nic w zamian za Lanę nie ma? Podałem Metę i Lanę, bo lubię podobnie, chociaż tę drugą chyba bardziej. Zwłaszcza że Meta to jednak już trochę obciach, próchna i dinozaury których nie wypada słuchać ;)


Co do głównego pytania:
Nie da się tych gier porównać. Osobiście wolę Posiadłość. Bo nie lubię mechów i ogólnie szaty graficznej Scythe, poza tym gra tylko udaje wojenną, to raczej ekonomiczna przepychanka
Teraz widzę że coś tam napisałeś także spoko dzięki ale myślę że można było tak odrazu napisać drogi forumowiczu.
Poza tym ja nie proszę o żadne porównanie tych dwóch gier to chyba jasne.
I oczywiście że da się obydwie gry porównać wystarczy to potrafić, ponieważ są to produkty takiego samego typu, nie da się porównać np chcę kupić szafę i posiadłość szaleństwa co polecacie.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Bludgeon »

polecam scythe


What a view.
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Miszon »

No tak ale to są zupełnie inne gry i porównywanie ich jest tak samo trudne jak Metalliki i Del Rey.
Fanowi gier w stylu Posiadłości ta druga gra może nie podejść i odwrotnie. Szafa czy Posiadłość Szaleństwa - spełniają inne potrzeby więc takie porównanie też nie ma sensu.


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Oktawian [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: piątek 20 sty 2017, 11:53
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Oktawian »

Jeszcze raz powtórzę nikt o żadne porównanie nie prosił dlaczego więc się tak uparłeś na to porównywanie obu tytułów?

Jeśli dla Ciebie jedyną umiejętnością rozmowy na temat gier planszowych czy muzyki jest porównanie załóżmy typu "to jest pop a to jest rock i wg mnie to jest całkiem co innego więc nie mogę tego polecić", spoko każdy wypowiada się w taki sposób na jaki go stać.

A gry planszowe spełniają takie same potrzeby niezależnie od tego jaki typ gier to jest tak jak i muzyka którą przytoczyłeś chcę się zrelaksować i pograć w grę spotkać się ze znajomymi przy jednym stole to jest moja potrzeba obydwie gry spełniają te potrzeby.

Zamiast z góry zakładać że coś jest niemożliwe bo ja nie potrafię tego zrobić to nie znaczy ze nie jest to możliwe czy trudne.

Chciałbym jeszcze zauważyć że sam osobiście założyłeś temat bardzo podobny do tego więc jednak jest to możliwe czy nie, żeby komuś polecić jakąś grę.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Mały Nemo »

Oki, rozmowa przestała się toczyć w przyjacielskiej atmosferze, więc proszę o zaprzestanie tej kłótni.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Visenna »

Nie grałam w żadną z tych gier ale imo Posiadłość Szaleństwa wydaje sie ciekawsza. Zapowiada się mega klimat, tylko wadą jest ze zawsze trzeba miec jakiś sprzęt przy sobie na którym pójdzie apka. Mimo wszystko oba tytuły są interesujące. Może spróbuj wybrać na zasadzie "która tematyka bardziej do mnie przemawia"?


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Miszon »

Oktawian pisze:Jeszcze raz powtórzę nikt o żadne porównanie nie prosił dlaczego więc się tak uparłeś na to porównywanie obu tytułów?
Sądziłem, że tytuł tego wątku sugeruje, że pytasz "Posiadłość Szaleństwa czy Scythe? Którą z tych gier polecacie?"
Jeśli mam jakoś sensownie polecić jedną z dwóch rzeczy, to wg mnie muszę je jakoś porównać i wskazać, która z nich jest lepsza, a która gorsza i pod jakim względem.
Oktawian pisze: Jeśli dla Ciebie jedyną umiejętnością rozmowy na temat gier planszowych czy muzyki jest porównanie załóżmy typu "to jest pop a to jest rock i wg mnie to jest całkiem co innego więc nie mogę tego polecić", spoko każdy wypowiada się w taki sposób na jaki go stać.

A gry planszowe spełniają takie same potrzeby niezależnie od tego jaki typ gier to jest tak jak i muzyka którą przytoczyłeś chcę się zrelaksować i pograć w grę spotkać się ze znajomymi przy jednym stole to jest moja potrzeba obydwie gry spełniają te potrzeby.

Zamiast z góry zakładać że coś jest niemożliwe bo ja nie potrafię tego zrobić to nie znaczy ze nie jest to możliwe czy trudne.
No tak, ale nie zapytałeś przecież w ogóle, czego oczekujesz od gry, z kim będziesz grał, jakie gry lubisz, jakie masz, czy lubisz bardziej się zrelaksować, czy dużo myśleć, etc. Mówiąc krótko: podałeś za mało danych, by wiedzieć, co odpowiedzieć na twoje pytanie.

Odpowiedź moja w każdym razie brzmi: to zależy. Szansa, że się obie spodobają jest duża, aczkolwiek być może jedna z nich spodoba się sporo mniej.

I nie widzę powodu, by denerwować się, że tak brzmi ta odpowiedź, bo odpowiedziałem najlepiej jak umiałem (wskazałem jednak wcześniej na Posiadłość, aczkolwiek moja opinia o Scythe jest być może nieco krzywdząca ze względu na negatywne skrzywienie względem klimatu, w jakim toczy się gra, a także tego że mam lekkie wrażenie jej "przeprodukowania", co sprawia że jest za subiektywnie za droga.
Oktawian pisze:Chciałbym jeszcze zauważyć że sam osobiście założyłeś temat bardzo podobny do tego więc jednak jest to możliwe czy nie, żeby komuś polecić jakąś grę.
W tamtym temacie trochę bardziej się rozpisałem, czego oczekuję od gry i podałem listę pytań. A także jednak prosiłem o porównanie z grą raczej dość podobną.

(swoją drogą: ostatecznie mam Magnum Sal, ale żywię do niej mieszane uczucia. Gdyby nie oryginalna mechanika i sporo klimatu jak na tego typu grę, to pewnie bym zamienił chętnie na coś podobnego, ale nie bardzo kojarzę coś podobnego mechanicznie i klimatycznie, w dodatku gra kosztowała mnie mało, a sprzedałbym jeszcze taniej, więc się raczej nie pozbędę. Ale rzadko gram, a na 4 osoby to w ogóle unikam, bo jest subiektywnie za długa przy takim składzie).


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Mały Nemo »

Koniec. Prosiłem o spokojną rozmowę, a zostałem zignorowany. Zamykam oba tematy, a jak to nie poskutkuje, to będę kombinował dalej.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Zablokowany