Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Wszelkie inne gry.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Mały Nemo »

Oki, rozmowa przestała się toczyć w przyjacielskiej atmosferze, więc proszę o zaprzestanie tej kłótni.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Visenna »

Nie grałam w żadną z tych gier ale imo Posiadłość Szaleństwa wydaje sie ciekawsza. Zapowiada się mega klimat, tylko wadą jest ze zawsze trzeba miec jakiś sprzęt przy sobie na którym pójdzie apka. Mimo wszystko oba tytuły są interesujące. Może spróbuj wybrać na zasadzie "która tematyka bardziej do mnie przemawia"?


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Miszon »

Oktawian pisze:Jeszcze raz powtórzę nikt o żadne porównanie nie prosił dlaczego więc się tak uparłeś na to porównywanie obu tytułów?
Sądziłem, że tytuł tego wątku sugeruje, że pytasz "Posiadłość Szaleństwa czy Scythe? Którą z tych gier polecacie?"
Jeśli mam jakoś sensownie polecić jedną z dwóch rzeczy, to wg mnie muszę je jakoś porównać i wskazać, która z nich jest lepsza, a która gorsza i pod jakim względem.
Oktawian pisze: Jeśli dla Ciebie jedyną umiejętnością rozmowy na temat gier planszowych czy muzyki jest porównanie załóżmy typu "to jest pop a to jest rock i wg mnie to jest całkiem co innego więc nie mogę tego polecić", spoko każdy wypowiada się w taki sposób na jaki go stać.

A gry planszowe spełniają takie same potrzeby niezależnie od tego jaki typ gier to jest tak jak i muzyka którą przytoczyłeś chcę się zrelaksować i pograć w grę spotkać się ze znajomymi przy jednym stole to jest moja potrzeba obydwie gry spełniają te potrzeby.

Zamiast z góry zakładać że coś jest niemożliwe bo ja nie potrafię tego zrobić to nie znaczy ze nie jest to możliwe czy trudne.
No tak, ale nie zapytałeś przecież w ogóle, czego oczekujesz od gry, z kim będziesz grał, jakie gry lubisz, jakie masz, czy lubisz bardziej się zrelaksować, czy dużo myśleć, etc. Mówiąc krótko: podałeś za mało danych, by wiedzieć, co odpowiedzieć na twoje pytanie.

Odpowiedź moja w każdym razie brzmi: to zależy. Szansa, że się obie spodobają jest duża, aczkolwiek być może jedna z nich spodoba się sporo mniej.

I nie widzę powodu, by denerwować się, że tak brzmi ta odpowiedź, bo odpowiedziałem najlepiej jak umiałem (wskazałem jednak wcześniej na Posiadłość, aczkolwiek moja opinia o Scythe jest być może nieco krzywdząca ze względu na negatywne skrzywienie względem klimatu, w jakim toczy się gra, a także tego że mam lekkie wrażenie jej "przeprodukowania", co sprawia że jest za subiektywnie za droga.
Oktawian pisze:Chciałbym jeszcze zauważyć że sam osobiście założyłeś temat bardzo podobny do tego więc jednak jest to możliwe czy nie, żeby komuś polecić jakąś grę.
W tamtym temacie trochę bardziej się rozpisałem, czego oczekuję od gry i podałem listę pytań. A także jednak prosiłem o porównanie z grą raczej dość podobną.

(swoją drogą: ostatecznie mam Magnum Sal, ale żywię do niej mieszane uczucia. Gdyby nie oryginalna mechanika i sporo klimatu jak na tego typu grę, to pewnie bym zamienił chętnie na coś podobnego, ale nie bardzo kojarzę coś podobnego mechanicznie i klimatycznie, w dodatku gra kosztowała mnie mało, a sprzedałbym jeszcze taniej, więc się raczej nie pozbędę. Ale rzadko gram, a na 4 osoby to w ogóle unikam, bo jest subiektywnie za długa przy takim składzie).


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed czy Scythe?

Post autor: Mały Nemo »

Koniec. Prosiłem o spokojną rozmowę, a zostałem zignorowany. Zamykam oba tematy, a jak to nie poskutkuje, to będę kombinował dalej.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Zablokowany