The Others

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Visenna [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

The Others

Post autor: Visenna »

Grał ktoś już w The Others? Macie a może planujecie kupić? Co sądzicie o tej grze?
Przyznam, że zauroczona inną grą Erica M. Langa a mianowicie Blood Rage, postanowiłam zamówić, bo jest teraz w dużej promocji na cdp. Piszę o tym, bo może ktoś tez poluje na the others i chciałby skorzystać z okazji :D
Jak tylko przyjdzie i przetestujemy to wyrażę tutaj swoją opinię. Zapowiada się zaj(...)iście :)
Tutaj macie link do promo jakby ktoś chciał: https://cdp.pl/the-others-edycja-polska.html
Normalnie wszędzie chodzi po ponad 300, na cdp standardowa cena to 299, dwa razy widziałam promo 274, a teraz jest za 265.

/Plus za składne i poprawnie gramatyczne wypowiedzi, z dbałością o interpunkję i jasność przekazu. Ale po co psuć składną wypowiedź takim słowem... za to minus. Oficjalnych ostrzeżeń nie przydzielam, ale proszę Cię, nie wchodź w podwórkową łacinę. /Wiktor
Ostatnio zmieniony wtorek 07 mar 2017, 13:38 przez Wiktor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ­­­­­­


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: The Others

Post autor: Arthan »

Niestety nie miałem jeszcze okazji zagłębić się w szczegóły, ale wygląda nieźle :) Jest dostępna wersja ENG na Tabletop Simulator https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... ext=others


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: The Others

Post autor: Mały Nemo »

Z tego, co widzę, to lepiej z tego tabletopa to ściągnąć, póki dostępne są te ekskluzywne elementy..


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Visenna [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: The Others

Post autor: Visenna »

Jesteśmy już po unboxingu i przyznam, że gra wygląda rewelacyjnie. Pudełko jak zwykle świetnie zagospodarowane i wypchane po brzegi. Podoba mi się, że większość elementów jest zrobiona na bardzo twardym i mocnym kartonie (w przeciwieństwie do Blood Rage, gdzie kartonowa była tylko mapa i żetony). Figurki, jak to u CMON już bywa, są przepiękne. Najbardziej podobają mi się abominacje lenistwa, takie "demoniczne kluchy z wywalonymi jęzorami" (ciągnie swój do swego :D). Jutro ogarniemy gameplay i jeśli wszystko załapiemy to zdam relacje. Jeżeli rozgrywka będzie chociażby w połowie tak genialna jak wykonanie, to nie żałuję żadnej wydanej złotówki i zbieram na dodatki :D


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: The Others

Post autor: stave »

Grałem polecam tylko ze ja mam całość z Kicka. Brygada z Asgardu nieźle się prezentuje, poszczególne Siny także chociaż wszystko jest malutkie przy Apokalipsie, która wymiata - zreszta jak ją tylko wrzucili na Kicka to wtedy całość ruszyła niesamowicie do przodu. Kto brał w tym udział to wie jak Thiago się pocił przy kolejnych Stretch Goalsach :lol: . Oczywiście można mieć zastrzeżenia do poszczególnych figsów ale jak na poziom planszówkowy to czad.

Co do samej gry na pewno najlepiej jest zagrać w podstawkę a dopiero później dodać kolejne cuda. Ogrywamy Podstawkę i jedziemy dalej :D . Na samym szarym końcu dopiero można pojechać z Apokalipsa bo inaczej to tak hm.... można nie ogarnąć wszystkiego hehe.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Visenna [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: The Others

Post autor: Visenna »

Powiem, że jestem po pierwszej rozgrywce (wiadomo przy pierwszej nie ogarnia się jeszcze wszystkiego tak dobrze, zwłaszcza na samym początku) i rewelacja. Bardzo klimatyczna, wymagająca rozgrywka, gdzie nie ma tylko bezmyślnego turlania kością, a czasami naprawdę trzeba się nagłowić. Dużo ograniczeń, przez co nie jest tak łatwo, pozycjonowanie, masa elementów wywierających rozmaite efekty... Na chwilę obecną polecam, polecam i jeszcze raz polecam :D Dodam, że akurat grałam we dwie osoby, ja jako grzech, a narzeczony jako grupa Faith i było super. Bardzo dużo myślenia strategicznego, negatywnej interakcji, oraz niestety pechowych rzutów kośćmi (ataki głównie na kościach się opierają, więc losowość w tej kwestii jest bardzo duża). Przyznam, że rzucanie 7 kośćmi za Awatar i wyrzucanie 2 punktów ataku oraz 5 pustych ścianek, nieźle potrafi zirytować. Niby taki przekoksany grzech, a zwykły bezdomny często potrafi większy łomot spuścić XD. Już nie mogę się doczekać, aż zagram w następną przygodę. :D


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
ODPOWIEDZ