Puchar Europy (FANO)

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Puchar Europy (FANO)

Post autor: Zaberish »

Czołem!

Mam do Was wielką prośbę, związaną właśnie z "Pucharem Europy" wydanym wieki temu przez FANO. Podsyłałem ostatnio jednemu z forumowiczów (lester454) schematy kostek używanych w tej grze i okazało się, że jego egzemplarz dość istotnie różni się od mojego: chodzi o zestawy drużyn i plakaty dołączone do gry. W moim egzemplarzu jest na plakacie PSV Eindhoven, w jego powinien być AC Milan (dotarłem do zdjęć identycznego wydania), a z informacji, które mi lester454 udostępnił wynika jasno, że była jeszcze wersja gry z plakatem przedstawiającym FC Porto. Znalazłem też w sieci kilka wzmianek o wydaniu gry z drużynami z sezonu 83/84 i miało to być jakoby pierwsze wydanie "Pucharu Europy". Możliwe, że były także inne wydania gry, o których kompletnie nic nie wiem. I tu ogromna prośba do Was: jeśli macie gdzieś w kolekcjach, szafach, na strychach albo w pamięci jakiekolwiek informacje na temat wydań z FC Porto na plakacie oraz tego z sezonu 83/84 albo tych nieznanych, to podzielcie się nimi tutaj. Póki co mam pełne wykazy zawartości pudełek z edycji "PSV Eindhoven" (1987/88) oraz "AC Milan" (1989/90), ale każde info dotyczące także i tych wydań będzie mile widziane. Z góry dzięki!
Ostatnio zmieniony środa 25 sty 2017, 12:27 przez Zaberish, łącznie zmieniany 1 raz.


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
AndO3131
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Uczestnik Zjazdów
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 25 maja 2015, 10:54
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Puchar Europy (FANO)

Post autor: AndO3131 »

Ja mam niekompletny egzemplarz Pucharu Europy - nie posiadam plakatu ani instrukcji. Po czym można poznać, która to wersja?


Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Puchar Europy (FANO)

Post autor: Zaberish »

AndO3131 pisze:Ja mam niekompletny egzemplarz Pucharu Europy - nie posiadam plakatu ani instrukcji. Po czym można poznać, która to wersja?
Po zestawie drużyn na kartach meczów i po pudełku :)

A konkretniej po podobiźnie piłkarza, który jest na pudełku - na moim pudełku (sezon 1987-88) jest Rabah Madjer w barwach FC Porto
Obrazek


w edycji z sezonu 1989-90 jest ten sympatyczny pan:
Obrazek

Wykaz drużyn w poszczególnych sezonach:

1987-88:
- 8 drużyn I klasy (AC Milan, Celtic Glasgow, FC Brugge, FC Porto, PSV Eindhoven, Real Madryt, Spartak Moskwa, Werder Brema)
- 8 drużyn II klasy (AS Monaco, Crvena Zvezda, Dynamo Berlin, Górnik Zabrze, JFK Goteborg, Rapid Wiedeń, Sparta Praga, Steaua Bukareszt)
- 16 drużyn III klasy (17 Nentori Tirana, Broendby Kopenhaga, Dundalk FC, Galatasaray Stambuł, Glentoran Belfast, Hamrun Spartans, HJK Helsinki, Honved Budapeszt, Juenesse Esch, Larisa, Moss FK, Neuchaetel Xamax, Pezoporikos Larnaka, Valur Reykjavik, Widzew Łódź, Witosza Sofia)

1989-90:
- 8 drużyn I klasy (Real Madryt, Inter Mediolan, Benfica Lizbona, Bayern Monachium, Glasgow Rangers, KV Mechelen, AC Milan, PSV Eindhoven)
- 8 drużyn II klasy (Ruch Chorzów, Sparta Praga, Malmoe FF, Olympique Marsylia, Dynamo Drezno, Vojvodina Nowy Sad, Tirol Innsbruck, Steaua Bukareszt)
- 16 drużyn III klasy (Sredec Sofia, FC Luzern, Spora Luksemburg, Honved Budapeszt, Broendby Kopenhaga, AEK Ateny, 17 Nentori Tirana, Omonia Nikozja, Rosenborg Trondheim, Sliema Wanderers, Linfield Belfast, Dniepr Dniepropietrowsk, Derry City, Fenerbohce Stambuł, HJK Helsinki, Fram Reykjavik)

Co do instrukcji, to podaj mi na PW Twojego maila, podeślę Ci instrukcję w wersji elektronicznej :)


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Puchar Europy (FANO)

Post autor: Mały Nemo »

Widzisz Zaberish, trza było od razu zacząć od przedstawienia pudełka ;). Po samej nazwie, to nawet nie wiedziałem, że tę grę posiadam, ale jak zobaczyłem pudełko, to przypomniałem sobie, że podobne już widziałem. Co prawda musiałem trochę się zmęczyć żeby je znaleźć (rozmontować mój wielki mur chiński pudełek do MtG pieszczotliwie zwany Wall of Magic), ale znalazłem! I kalendarza w nim nie znalazłem! (za to znalazłem dwie koperty: jedną ruską, a drugą telegramową). Ale za to po spisie drużyn i po twarzy pudełku mogę stwierdzić, że posiadam wersję '89-'90).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
AndO3131
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Uczestnik Zjazdów
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 25 maja 2015, 10:54
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Puchar Europy (FANO)

Post autor: AndO3131 »

W takim razie ja mam edycję 1987-88.


pieczewiak
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 21:09
Płeć:

Re: Puchar Europy (FANO)

Post autor: pieczewiak »

Hej, zarejestrowałem się specjalnie bo poluje już na tę grę od pewnego czasu (dzieciakom chce pokazać) - gdyby ktoś miał chęć odsprzedać ja w dobrej cenie - to proszę o kierowanie propozycji na pieczewiak@o2.pl


wsza_18
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2018, 19:07
Płeć:

Re: Puchar Europy (FANO)

Post autor: wsza_18 »

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem wersji 87-88. Niestety brakuje kostek czy mógłby ktoś podesłać układ i kolory kostek? Będę bardzo wdzięczny. Chciałbym również upewnić się czy moja gra jest kompletna, posiadam:
- plansza
- plakat
- 64 karty z drużynami
- 12 kart TDT 1
- 9 kart TDT 2
- 6 kart TDT 3
- 6 kart TDT 4
- 5 kart „punkty karne”(1, 2, 2, 2, 4)
- 4 karty „punkty premiowe” (1, 4, 5, 14)
W instrukcji nie ma nic opisane w związku z kartami punkty karne i punkty premiowe... wiec nie mam pojęcia do czego służą?


wsza_18
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2018, 19:07
Płeć:

Re: Puchar Europy (FANO)

Post autor: wsza_18 »

Pomoże ktoś w tym temacie?


Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Puchar Europy (FANO)

Post autor: Zaberish »

Pomoże. Jak tylko się dokopie do swojego starego dysku, na którym ma rozpiskę kostek do "Pucharu Europy" :)


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
hildi666
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 12 lis 2019, 21:07

Re: Puchar Europy (FANO)

Post autor: hildi666 »

Moja wersja jest prawdopodobnie z 1987 roku. Dysponuję oryginalną instrukcją.

wykaz drużyn:
1 klasa: DYNAMO KIJÓW, REAL MADRYT, BENFICA LIZBONA, FC PORTO, BAYERN MONACHIUM, ANDERLECHT BRUKSELA, PSV EINDHOVEN, SC NAPOLI
2 klasa: DYNAMO BERLIN, MALMOE FF, RANGERS GLASGOW, SPARTA PRAGA, BORDEAUX, STEAUA BUKARESZT, GÓRNIK ZABRZE, RAPID WIEDEŃ
3 klasa: OLIMPIAKOS PIREUS, JUENESSE ESCH, OMONIA NIKOZJA, MTK BUDAPESZT, SREDEC SOFIA, LILLESROEM, KUUSYSI LAHTI, LINFIELD, HAMRUN SPARTANS, VARDAR SKOPJE, AARHUS, PARTIZAN TIRANA, FRAM REYKJAVIK, GALATASARAY STAMBUŁ, SHAMROCK ROVERS, NEUCHAETEL XAMAX

Brakuje mi kostek, dlatego wielka prośba o przesłanie schematu kostek na priv.


Awatar użytkownika
jarojoker
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 35
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 14:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 39

Re: Puchar Europy (FANO)

Post autor: jarojoker »

1989-90:
- 8 drużyn I klasy (Real Madryt, Inter Mediolan, Benfica Lizbona, Bayern Monachium, Glasgow Rangers, KV Mechelen, AC Milan, PSV Eindhoven)
- 8 drużyn II klasy (Ruch Chorzów, Sparta Praga, Malmoe FF, Olympique Marsylia, Dynamo Drezno, Vojvodina Nowy Sad, Tirol Innsbruck, Steaua Bukareszt)
- 16 drużyn III klasy (Sredec Sofia, FC Luzern, Spora Luksemburg, Honved Budapeszt, Broendby Kopenhaga, AEK Ateny, 17 Nentori Tirana, Omonia Nikozja, Rosenborg Trondheim, Sliema Wanderers, Linfield Belfast, Dniepr Dniepropietrowsk, Derry City, Fenerbohce Stambuł, HJK Helsinki, Fram Reykjavik)
O rany miałem dokładnie tą wersję :D Aż się łezka w oku zakręciła


Szefo
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 11 lut 2024, 17:59

Re: Puchar Europy (FANO)

Post autor: Szefo »

Vitam grę mam ale brak instrukcji czy może ktoś mi podesłać pograłbym :pray:


ODPOWIEDZ