Polski Business - gra planszowa wzorowana na Eurobusiness.

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
evil.r2d2 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:39
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Polski Business - gra planszowa wzorowana na Eurobusiness.

Post autor: evil.r2d2 »

Hej,

z góry przepraszam, że mój pierwszy post tutaj to od razu link do własnej produkcji, ale nie jest to projekt komercyjny, nawet nie potrzeba rejestrować żadnych kont. Dlatego też mam nadzieję, że nikt nie poczuje się za bardzo urażony ;)

W związku z tym, że wieczory robią się coraz dłuższe, zająłem się ostatnio przygotowaniem kodu obsługującego gry planszowe online. Na pierwszy ogień poszedł znany i lubiany Eurobusiness, a dokładniej jego przeróbka w polskich realiach, czyli Polski Business. Gra dostępna pod linkiem:

http://polskibusiness.pl/

Na razie jest to wersja beta - kilka rzeczy jest wciąż niedokończonych, w finalnej wersji między innymi w opisach lokacji ma pojawić się krótka charakterystyka miasta i parę fotek, a zamiast rozbudowy lokacji o 'poziomy' będzie można stawiać kolejne budynki charakterystyczne dla danego miejsca.

Jeśli kod okaże się stabilny i w miarę sprawny, następnym projektem (głównym) będzie cyfrowa przeróbka gry Magiczny Miecz, na której się wychowałem ;)

Btw. wszelka pomoc z fotkami, opisami, sugestie, pomysły itd. mile widziana ;)

Pozdrawiam,
evil.r2d2


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Dodaj przycisk "nic nie rób" / "pomiń" (czy jakoś tak) jeżeli gracz nie chce kupować danej lokacji, w przeciwnym razie trzeba czekać 1 minutę.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
evil.r2d2 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:39
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: evil.r2d2 »

Faktycznie, spore niedociągnięcie z mojej strony - kilka osób już mi o tym dziś mówiło. Będzie dodany przy najbliższej aktualizacji.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Proponuję też dodać kolory graczy, tak aby łatwo było rozróżnić na planszy co do kogo należy (bez konieczności najeżdżania myszką). W ten sposób również mógłbyś zastąpić nazwy graczy na planszy pionkami (unikalny symbol [dla daltonistów] w kolorze gracza, np. okrągły czerwony pionek z symbolem samochodu / niebieski z symbolem samolotu / itp). Łatwiej zmieścisz ewentualną sytuację, gdy na jednym polu spotka się większa liczba graczy (jest to możliwe).


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Polski Business - gra planszowa wzorowana na Eurobusiness.

Post autor: Wiktor »

evil.r2d2 pisze: Jeśli kod okaże się stabilny i w miarę sprawny, następnym projektem (głównym) będzie cyfrowa przeróbka gry Magiczny Miecz, na której się wychowałem ;)
Były już takie próby, niestety żadna nie była udana. Zapoznaj się z naszym forum, odnajdziesz tematy w dziale Cyfrowe wersje (MM)
Powodzenia !


ODPOWIEDZ