[Prośba o pomoc] Katalog sprzedaży wysyłkowej "Sfery" (a może "Ultimy"...?)

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

[Prośba o pomoc] Katalog sprzedaży wysyłkowej "Sfery" (a może "Ultimy"...?)

Post autor: Zaberish »

Chciałem zapytać, czy komuś z Was zachował się stary katalog gier sprzedawanych wysyłkowo wieki temu przez "Sferę"? Chodzi mi o ten katalog, który dostawało się po wysłaniu na adres tego wydawnictwa w Warszawie zaadresowanej do siebie koperty, a który składał się z kilku skserowanych czarno-białych kartek z pełną ofertą handlową.

Miałem kiedyś ten katalog, ale gdzieś mi przepadł - w rodzinnym domu nie mogę go znaleźć, więc zwracam się z prośbą o pomoc do Was. Wystarczą mi czytelne zdjęcia/skany - chodzi o to, żebym miał jak odtworzyć pełną ofertę z tamtego okresu.

Garść szczegółów: ten katalog był czarno-biały i zawierał gry nie tylko "Sfery", ale też "Encore", "Gambita" i najprawdopodobniej kilku innych wydawnictw. Wiem to, bo z kumplami się wtedy podzieliliśmy zakupami: każdy z nas kupił po kilka tytułów i we czterech mieliśmy naprawdę pokaźną (jak na tamte czasy) bibliotekę gier. Były tam na pewno "Gwiezdny kupiec", "Labirynt śmierci", "Przekleństwo mumii", "Ratuj swoje miasto", "TransSolar", "Magia i miecz" ze wszystkimi dodatkami, "Bogowie wikingów", "Komandosi", "Odkrywcy nowych światów", "Obcy", "Wojna o Pierścień", "Bitwa na Polach Pelennoru" i "Fortuna". Była też jeszcze jedna gra (kupowana akurat przez kumpla i relatywnie mało przez nas grana), której tytuł najprawdopodobniej brzmiał "Targi" - jedyne, co z niej pamiętam, to że był bodajże tor podaży i popytu, po którym przesuwało się prostokątne żetony. BGG na temat tej gry milczy, Internet też nie za wiele mówi (poza pojedynczymi wzmiankami tu i ówdzie), a pamiętam, że tę grę lubiłem i chciałbym spróbować ją zdobyć do swojej kolekcji.

Żeby dostać katalog, z którego robiliśmy wtedy zamówienie, wysyłaliśmy kopertę na adres BPiRF SFERA, ul. Madalińskiego 21/37 w Warszawie. Gdybym go w jakiś sposób zdobył, miałbym względnie kompletną listę tytułów dostępnych wtedy w handlu, włącznie z grami w rodzaju wspomnianych wyżej "Targów", co do których nie wiadomo, kto je wydał, przez co bardzo trudno je znaleźć. Czy ktoś z Was ma może ten katalog...?


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Musisz się chyba zwrócić do Valdiego o to. Pamiętam, iż ten katalog był u nas kiedyś publikowany, ale to było dawno temu i wątpię, by linki jeszcze działały (przyjmując, iż w ogóle bym ten temat z katalogiem odnalazł...). Ale pamiętam, iż Valdi ten katalog powinien posiadać.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ