Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

Witajcie!

Zapraszam wszystkich do korzystania z zasobów prowadzonej przeze mnie strony poświęconej grom planszowym, karcianym i nie tylko :D pod adresem http://www.pudelkozgrami.pl/

W tej chwili najbardziej skupiam się na stworzeniu rzetelnej bazy-wykazu zawartości pudełek starych planszówek wydawanych przez "Sferę", "Encore", "Ertroba" i inne wydawnictwa działające w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Chodzi o to, żeby gdzieś w Internecie była w jednym miejscu dostępna baza, do której można byłoby zajrzeć poszukując informacji na temat tego, czy posiadany/kupowany/sprzedawany przez nas egzemplarz gry jest kompletny, czy nie. Póki co takiego miejsca nie znalazłem, więc postanowiłem je sam stworzyć :) Na razie korzystam ze swojej własnej kolekcji i staram się dodawać kolejne istotne tytuły w miarę możliwości, a docelowy plan minimum jest taki, żeby wykaz obejmował wszystkie wydane tytuły "Sfery", "Encore", "Ertroba" i "Gambita" - zdaję sobie sprawę, że może być ciężko, ale jakiś cel w życiu trzeba przecież mieć :)

Oprócz gier wyżej wspomnianych mainstreamowych w tamtym czasie wydawnictw na stronie znajdziecie też informacje choćby o "Bulwie", "Manewrach Morskich" czy "Detektywie". Zresztą, najlepiej po prostu zajrzyjcie :D

Ponieważ moja kolekcja jest ograniczona (choć staram się ją w miarę możliwości finansowych kompletować), to mam świadomość, że sam nie dam rady wszystkiego uzupełnić. Jeśli więc ktoś z Was ma chęć i znajdzie czas, zawsze można mi podesłać spis zawartości i zdjęcie pudełka z jakimś tytułem jeszcze nie znajdującym się na stronie (np. "Misja specjalna" Ertroba czy "Najeźdźcy" Sfery, itd.) - ja ze swej strony zapewniam, że wpis opublikuję najpóźniej w ciągu kilku dni od otrzymania info, no i oczywiście jako autora wykazu wskażę daną osobę i podlinkuję do jego/jej profilu na tym forum oraz do strony www, jeśli ktoś takową posiada (no chyba, że ktoś będzie chciał pozostać anonimowy - wtedy nie ma sprawy, ale i tak wspomnę, że wykaz publikuję dzięki uprzejmości anonimowego informatora :D).

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

PS. Wiem, że skórka na stronie jest do kitu - już niedługo pojawi się nowa, bardziej przejrzysta i dopasowana do nowoczesnych monitorów (a może nawet i urządzeń mobilnych)

Poniżej lista wydawców i tytułów gier wydanych przez poszczególne wydawnictwa. Linki prowadzą bezpośrednio do podstrony poświęconej danemu tytułowi. Jeśli tytuł nie jest podlinkowany, oznacza to, że danej gry nie mam lub nie mam do niej dostępu - tu mile widziana Wasza pomoc :) Na zielono oznaczyłem gry, które mam, ale jeszcze nie zdążyłem opublikować informacji o nich.

ENCORE:

Aerotech
Battletech
Bitwa na polach Pelennoru
Blokada
Bogowie Wikingów
Czerwona rtęć
Gwiezdny kupiec
Kaczka Dziwaczka
Labirynt Śmierci
Memory
Odkrywcy Nowych Światów
Ratuj swoje miasto
Rok 1920
Step by step
Trans Solar
W imieniu Ziemi
Wojna o Pierścień
Zabawy Ufoludków
Zwierzaki



ERTROB:

Bat-Man
Komandosi
Misja specjalna



GAMBIT:

Obcy
Władca Podziemi


SFERA:

Diabelski Krąg
Łakomczuchy (jako wydawnictwo HAWK)
Magia i Miecz Magiczny Miecz
  • Gród
    Jaskinia
    Krypta upiorów
    Labirynt Magów
    Magia
Magiczny Miecz SE
Moce Albionu
Najeźdźcy
Przekleństwo mumii
Robin Hood
Troll Football
Wampir


Minigry wydane przez wydawnictwo "Sfera" jako "Seria miniatur":

W cieniu Saturna (nr 1)
Kosmiczna Wojna (nr 2)
Polarna wojna (nr 3)
Potyczka (gra planszowa) (nr 4)
Mag (nr 5)
Śmiertelna Próba (nr 6)


FEDERACJA KONSUMENTÓW:

Gwiezdny Inwestor


SR OTWOCK:

Detektyw


ZTS PLASTYK:

Manewry Morskie-zawartość pudełka
Manewry Morskie-instrukcja i tabela walki


SR ŻOLIBORZ:

Fortuna


HANDLOPOL:

Fortuna


SOW ZSP ALMA PRESS:

Bulwa


NOVINA:

3 Sport Games
Bitwa pod Austerlitz
Bobry
Celtyckie Miecze
Fotograficzne Łowy
Kryptonim Lew Morski
Ostatnia Wojna Cesarzy
Piekło na Pacyfiku
Potop
Srebrna Flota
Szaleńczy Wyścig
Twierdza
Uratuj Ziemię!
Wilk Morski


Wydawnictwa ALFA:

Bitwa na Morzu Wiatrów
Tranzyt


DIADEM:

Najemnicy Kammeonu


DRAGON:

Ardeny 1944
Arnhem 1944
Bagration 1944
Bitwy II wojny światowej 1943-1945
Bzura 1939
Charków 1942
Grunwald 1410
Hannibal
Kasserine 1943
Kircholm 1605
Kreta 1941
Mława 1939
Szczury Pustyni
Tannenberg 1914
Waterloo 1815
Wiedeń 1683
Wojny Napoleońskie


FANO:

Bruce Lee
Monstrum
Puchar Europy


LABO:

Halma
Młyn
Super Salon Gier
Zysk


ELLERT:

Makler giełdowy


ARCUS CLUB:

Moto Masters
Sukces


PRODRYN:

7 gier (Halma, Warcaby, Piłka nożna, Wyścigi konne, Złota szóstka, Gra literowa, TAK-NIE)
Inwazja
Kolorowa kostka
Kostka-niespodzianka
Łatwe czytanie
Młynek + Wyścigi
Perła
Polowanie na myszy
Wyścigi rowerowe
Wyścigi samochodowe


Spółdzielnia Inwalidów PRZEMYSŁOWA:

Jadę ostrożnie
Labirynt
Motylki
Ostrożnie kierowco
Połów
Stolice świata
Wakacyjna wyprawa
Warcaby, Młynek, Warcaby gotyckie (zestaw gier)


Wydawnictwa Oświatowe WSPÓLNA SPRAWA (WOSI Wspólna Sprawa):

Cyrk
Dla każdego coś
Focus
Gonitwa na 102
Gościniec
Izola
Komputer
Loteryjka wyrazowa
Na orbicie
Plus-minus
Rozkosze łamania głowy
Samotnik
Tablut
Tangramy
Wagabunda
Wesoły berek


Spółdzielnia Pracy Przemysłu Artystycznego ŚWIATOWID:

Grzybobranie
Nurek
Podróż po Ameryce Południowej
Wielki terenowy raid motocyklowy
Wielkie łowy


Spółdzielnia Rzemieślnicza CENTRUM:

Bitwa Morska
Wyprawa na Proxima Centauri


Spółdzielnia Pracy UDZIAŁOWA:

Domino
Poczta dziecięca
Poznaj znaki drogowe
Ptaki prawnie chronione
Układanka rozsypanka owoce
Ostatnio zmieniony sobota 16 lip 2016, 06:12 przez Zaberish, łącznie zmieniany 43 razy.


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Cześć,

Ja tylko tak wspomnę, iż z osobistego doświadczenia wiem, iż nowi użytkownicy, którzy wrzucają do podpisu adres swojej strony są w 99% botami i im te adresy z podpisu usuwam. Nie lubię użytkowników, którzy napiszą ze 2 posty w randomowych (często super starych) tematach, by zareklamować swoją stronę stronę w podpisie, a potem idą w pizdu i nigdy więcej nie wracają. Normalnie więc Twój podpis także bym skasował, aczkolwiek tym razem chyba zrobię wyjątek.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Nemomon pisze:Twój podpis także bym skasował, aczkolwiek tym razem chyba zrobię wyjątek.
Ty tak, ja może nie :mrgreen: hehe

Ale tak na serio supcio pomysł i stronka - mam nadzieje, że będzie się nadal rozwijała.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

@Nemomon, rozumiem Twoje podejście i popieram je w 100% - sam robiłem dokładnie tak samo na pewnym moderowanym przeze mnie kiedyś forum :) Tym bardziej więc doceniam nie usunięcie mojego podpisu. Dzięki!

Nie obiecuję, że nagle stanę się najaktywniejszym użytkownikiem forum (to by dopiero było podejrzane:) ), bo swoją własną stronę prowadzę dość nieregularnie (praca, rodzina, druga praca, rozmaite inne zajmowacze czasu), ale na pewno nie jestem botem. Zresztą gościem na Waszym forum jestem od dawna, tylko że przeglądałem wątki anonimowo i nie zostawiałem śladów swej bytności...

Chciałem też zapytać o jedną rzecz: czy byłoby gigantyczną zbrodnią, gdybym wyedytował pierwszy post i umieścił w nim listę gier wydanych przez Encore, Sferę i Ertroba (nota bene listę wykopaną tu na forum), na której podlinkowałbym to, co już na mojej stronie jest opublikowane? Dzięki temu byłoby widać od razu, czego brakuje, no i nie byłoby trzeba się przekopywać przez całe archiwum strony, żeby znaleźć tytuł, który ktoś chciałby sprawdzić - od razu trafiałoby się we właściwe miejsce. Co Ty na to?


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Szczerze mówiąc, to jak tylko wszedłem w ten temat i zobaczyłem link w podpisie, to sobie pomyślałem "znowu kolejny bot". Ale nie skasowałem podpisu dlatego, iż napisałeś relatywnie dłuższą wiadomość (w przeciwieństwie do botów, które tu przychodziły) oraz nawet mniej więcej na temat naszego forum (czytaj: "wspomniałeś o Sferze" =P). Więc sobie pomyślałem, iż nie zaszkodzi zrobić wyjątku. Dopiero jak odpisywałem w tym drugim temacie, to spojrzałem, iż już od jakiegoś czasu z nami jesteś ;).

Ale jak mogę coś podpowiedzieć, to faktycznie Ci radze lekko zmodyfikować podpis (jak masz się rejestrować na innych forach). Twój obecny wygląda identycznie jak podpisy botów, które atakują phpBB. Widziałem całe tematy (na forach o grach planszowych) w których jedynymi odpowiedziami były posty od użytkowników z linkami w podpisach do perfum, do wycieczek zagranicznych, do stolarni i do wielu innych miejsc, które z grami nigdy nie miały nic wspólnego.

A co do pytania, to Twój temat więc jak chcesz w nim jakąś listę umieszczać, to śmiało ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Miszon »

Nie no, nie ma co - naprawdę fajna stronka!
Super, że wyszczególniasz co było w pudełkach.


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Bardzo mi się podoba ta inicjatywa! Dziękuję za pracę którą w to włożyłeś.

Chyba będę musiał zrobić backup w archiwum internetu, bo coś widzę że kilka innych stron zniknęło.


Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

@ Krzysiek, Miszon:

Dzięki za miłe słowa, to daje motywację do kontynuowania pracy :)

Miszon, miałbym do Ciebie też pytanie-prośbę: ściągnąłem sobie zdjęcia kolorowego katalogu Sfery z Twojego chomika, ale jedna strona (ta z "Diabelskim Kręgiem", czyli zdjęcie DSC00196) jest na tyle niewyraźna, że nie da się przeczytać tekstu. Jest szansa na to, żebyś zrobił zdjęcie tej stronie katalogu ponownie i wrzucił na chomika? No i czy miałbyś cokolwiek przeciwko, gdybym w którymś z następnych postów (jeszcze w lipcu) na swojej stronie wrzucił wszystkie te fotki "dla potomności"? Rzecz jasna podaję Ciebie jako właściciela i autora, no i podlinkowuję do Twojego profilu tu na forum i do Twojej strony www (jeśli masz i chcesz, oczywiście).

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 7.07.2015:

- lista gier poszczególnych wydawców uzupełniona o kilka brakujących tytułów ("Władcy Podziemi", seria miniatur "Sfery")
- do listy zostało dodane wydawnictwo Novina (choć chwilowo nie posiadam żadnej ich gry)
- do kolekcji dzisiaj doszły "W cieniu Saturna" oraz "Kosmiczna wojna" (obie kompletne, w stanie idealnym)
- z listy gier wydawnictwa Encore został usunięty tytuł "Blood Bowl" (polskie wydanie tej gry nosi tytuł "Troll Football")
- do listy gier "Sfery" dodany został "Magiczny Miecz SE"
- formatowanie listy zostało poprawione tak, żeby wyraźniej odróżnić gry od dodatków do nich (głównie jeśli chodzi o "Magię i Miecz" oraz "Magiczny Miecz")
- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka dodatku "Miasto"


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Miszon »

Zaberish pisze: Miszon, miałbym do Ciebie też pytanie-prośbę
NIe ma sprawy. Jeśli tylko znajdę czas w tym miesiącu. Jakby co, to przypomnij się jakoś pod koniec miesiąca ;-) .


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 8.07.2015:

- listy gier poszczególnych wydawców zostały uporządkowane alfabetycznie za wyjątkiem serii miniatur "Sfery": tam kolejność jest chronologiczna


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12779
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Fajna strona, trzymam kciuki za utrzymanie chęci i czas na realizacje. Na maila odpiszę w sprawie gier.

W sumie coś podobnego chciałem stworzyć na www.magiaimiecz.eu w dziale inne gry ale czasu nigdy nie starczyło...


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 10.07.2015:


- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka dodatku "Podziemia"
- do kolekcji doszła gra "Najeźdźcy"


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Fajna strona, przejrzałem MiM i bardzo ładnie wszystko opisane.


Przejrzałem też karcianki Dark Eden i Kult. Mógłbyś tam minimalnie więcej informacji dodać.
Przykładowo do Kultu powstał dodatek, do Dark Edenu miał powstać i autor udostępnił w formie spisu karty, które miały się pojawić. Jeden gość nawet zrobił je w wersji do wydruku.
Z pewnością mógłbyś dodać link do www.darkeden.pl
Pomimo tego, że strona nie jest już aktualizowana, to wciąż jest to najważniejsza rzecz w sieci odnośnie DE. Można tam chociażby wspomniany dodatek ściągnąć. ;)


Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

Artownik pisze:Fajna strona, przejrzałem MiM i bardzo ładnie wszystko opisane.
Dzięki! Przyznaję, że dopiero w przypadku MiM postanowiłem aż tak szczegółowo opisywać wszystko, ale to głównie ze względu na fakt, że po pewnym czasie grania z kartami z kilku dodatków (nawet tylko tych oficjalnych) nawet najstarsi Indianie nie pamiętają, które karty były skąd, a czasem chce się zagrać np. w samą podstawkę czy podstawkę z Miastem :D

Inna sprawa, że z opisanych póki co przeze mnie na stronie planszówek chyba tylko w "TransSolarze", "Fortunie" i "Komandosach" mógłbym podobnie dokładnie wyszczególnić karty. Zresztą taki plan mam, ale chwilowo bardziej mi zależy na tym, żeby w miarę możliwości jak najwięcej gier opisać, doszczegóławiać spisy będę w wolnych chwilach :)

Artownik pisze:Przejrzałem też karcianki Dark Eden i Kult. Mógłbyś tam minimalnie więcej informacji dodać.
Przykładowo do Kultu powstał dodatek, do Dark Edenu miał powstać i autor udostępnił w formie spisu karty, które miały się pojawić. Jeden gość nawet zrobił je w wersji do wydruku.
Z pewnością mógłbyś dodać link do www.darkeden.pl
Pomimo tego, że strona nie jest już aktualizowana, to wciąż jest to najważniejsza rzecz w sieci odnośnie DE. Można tam chociażby wspomniany dodatek ściągnąć. ;)
Co do "Kultu", "Dark Edenu" i starszych karcianek w ogóle (mam na myśli przede wszystkim "Shadowrun" i "Doom Troopera"), to tak naprawdę tylko liznąłem temat na stronie i mam tego świadomość. Mało tego - jako maniakalny, zagorzały i kompletnie niereformowalny gracz w wyżej wymienione tytuły (moja niereformowalność polega na tym, że nie da się mnie przekonać, że te gry są słabe :D) mam duże wyrzuty sumienia, że tak po macoszemu je opisałem, ale na razie wygrały planszówki.

Mam na przykład przygotowane spisy kart do tych czterech karcianek - jako bazy danych (w Open Office, bo akurat tego programu używam), w których można sortować karty po tytule, przynależności, rzadkości i takich tam, a na dokładkę arkusze zliczają ilości już posiadanych kart oraz tych, których jeszcze do kolekcji brakuje. Tylko jakoś tak głupio mi zamieszczać te pliki bez konkretnych wpisów, a przygotowanie ich wymaga czasu. Niemniej jednak jest to rzecz, którą chcę zrobić jeszcze w tym roku. Może nawet się uda przed końcem wakacji coś zacząć :)

Stronę darkeden.pl znam, od jej założyciela/właściciela kupiłem jakiś czas temu ostatnią brakującą mi do kompletu kartę do "Dark Edenu" - Ukryte Ostrze. Zresztą sprawa linków, które bym chciał umieścić jako polecane przez siebie strony to też kwestia ważna, ale najpierw muszę zmienić skórkę, a potem zrekonfigurować stronę pod nowy wygląd. I wtedy dodam oddzielnego boxa z linkami.

No proszę, chcący-niechcący zdradziłem plany na rozwój strony :D mam tylko nadzieję, że starczy mi czasu - zapał jest, plany są, możliwości też, tylko doba ma o 30 godzin za mało...


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 13.07.2015:

- częściowa aktualizacja listy gier w oparciu o materiały otrzymane od Valdiego (do listy dodany został "Gwiezdny Inwestor" SFERY, kolejne uzupełnienia prawdopodobnie jeszcze dziś wieczorem, jak znajdę więcej czasu)
- do kolekcji doszedł "Gwiezdny Inwestor"
-
Off Topic
na stronie zamieściłem moje pierwsze wrażenia po grze w "Veto"
-
Off Topic
dzisiaj mijają dokładnie 2 lata odkąd się na forum zarejestrowałem :)
Ostatnio zmieniony czwartek 16 lip 2015, 14:04 przez Zaberish, łącznie zmieniany 1 raz.


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Mam większość gier, których Ci brakuje. Napisz proszę jakich gier jeszcze nie masz opisanych po tych wszystkich aktualizacjach to postaram się w weekend coś ogarnąć.


Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

@Hellhound:

Dzięki wielkie, na pewno się odezwę!

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 15.07.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka dodatku "W kosmicznej otchłani"


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 16.07.2015:

- lista gier uzupełniona o kolejnych wydawców w oparciu o informacje przesłane przez Valdiego (doszły wydawnictwa: Alfa, Diadem, Dragon, Fano i Labo)
- w oparciu o te same informacje poprawiona została lista gier Wydawnictwa Novina


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 17.07.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka dodatku "Jaskinia"


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 19.07.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Najeźdźcy"


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 23.07.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Czerwona Rtęć"


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 29.07.2015:

- do kolekcji dziś doszedł "Rok 1920" wydawnictwa ENCORE (kompletny i w stanie bardzo dobrym)
- "Gwiezdny Inwestor" ostatecznie został usunięty z listy gier SFERY i trafił na swoją własną listę (główny powód: SFERA jest jedynie producentem tej gry, natomiast oficjalnym wydawcą według instrukcji jest FEDERACJA KONSUMENTÓW)
- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Gwiezdny Inwestor"


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 2.08.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Wojna o Pierścień"


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 4.08.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Rok 1920"
- w ten sposób osiągnąłem (póki co przynajmniej :D) kres swojej kolekcji jeśli chodzi o tytuły wydane przez ENCORE
- lista gier uzupełniona o wstępną listę tytułów wydanych przez Wydawnictwo PRODRYN z Zabrza (lista stworzona w oparciu o wyniki mojej własnej kwerendy w tym zakresie - jeśli ktoś chciałby tę listę uzupełnić, zapraszam do kontaktu!)


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 12.08.2015:

- na stronie pojawił się kolejny wpis na temat kolekcjonerskiej gry karcianej "Veto"
- do kolekcji doszedł dodatek do gry "Magia i Miecz" zatytułowany "Mistrzowie" (wydany z miesięcznikiem "Magia i Miecz" nr 4/93)
- lista gier została uzupełniona o dodatek "Mistrzowie"


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
ODPOWIEDZ