Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12779
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Valdi »

a u mnie wyświetla ostatnie news o Moto Masters


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

Valdi pisze:a u mnie wyświetla ostatnie news o Moto Masters
Bo ostatni wpis ze spisem zawartości pudełka jest faktycznie o "Moto Mastersach" :) Listy wydawców uaktualniłem póki co w pierwszym poście na forum, ale i na stronie taka zakładka się pojawi - już wkrótce. Prace trwają :D


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 17.07.2016:

- na stronie pojawiły się nowe zakładki: "Wydawcy", "Poszukuję" i "Linki" (wszystkie będą na bieżąco aktualizowane)
- kolejne zmiany w strukturze strony już niebawem - po ich zakończeniu powinno być łatwiej nawigować przez zawartość witryny
- do listy wydawców doszła firma ADMA S.C. (informacje o tym wydawcy i o wypuszczonych przez niego tytułach zawdzięczam Panu Michałowi Stajszczakowi - bardzo, bardzo dziękuję za ich przekazanie!)


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 21.07.2016:

- lista gier wydanych przez Spółdzielnię Inwalidów PRZEMYSŁOWA została uzupełniona o 5 tytułów (Król, Mały gimnastyk, Mix-max, Na zakupy, Strażak)
- lista gier wydanych przez WOSI Wspólna Sprawa została uzupełniona o 11 tytułów (Chińczyk, Go, Go-bang, Gra o kartę rowerową, Halma, Konik Max + Antylopy i szakale (zestaw gier), Mini młynek + Do-guti (zestaw gier), Reversi, Ringo, Tenis, Wędrówki autostopem)
- lista gier wydanych przez Spółdzielnię Pracy Przemysłu Artystycznego ŚWIATOWID została uzupełniona o 2 tytuły (Łebki i łapki, czyli ptaki brodzące, Skaczą kotki przez płotki)
- lista gier wydanych przez Spółdzielnię Rzemieślniczą CENTRUM została uzupełniona o 2 tytuły (Mózg elektryczny, Wzorowy kierowca)
- lista gier wydanych przez Spółdzielnię Pracy UDZIAŁOWA została uzupełniona o 1 tytuł (Mała poczta)
- lista gier wydanych przez Przedsiębiorstwo Papierniczo-Poligraficzne PRODRYN została uzupełniona o 7 tytułów (Barbakan + Barykada (zestaw gier), Dobieranka, Gromadka Misia Uszatka, Pajęczyna, Samotnik, Arabeska, Jasyr (zestaw gier), UFO, Wyścig z przygodami, Złota "6" + Warcaby (zestaw gier))
- nastąpiły zmiany w nazwach niektórych wydawców (PRODRYN został zamieniony na Przedsiębiorstwo Papierniczo-Poligraficzne PRODRYN, SR OTWOCK zamieniono na Spółdzielnia Rzemieślnicza OTWOCK)
- do listy wydawców doszły: Spółdzielnia Pracy im. 1 MAJ, Spółdzielnia Pracy Poligraficzno-Papiernicza DRUKATOR, Spółdzielnia Rzemieślnicza Branży Introligatorskiej, Drzewnej i Różnej INTRODRZEW, PULIS i AS Product
- cały czas trwają poszukiwania, których celem jest uzupełnienie listy wydawców z okresu PRL o kolejne tytuły i podmioty


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
armani
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 10 lis 2015, 20:10
Lokalizacja: z kontowni
Płeć:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: armani »

Witam.
Daaawno tu nie zaglądałem:/
Jako, że zakupiłem jakiś czas temu "Kryptonim Lew Morski" od wyd. Novina to postaram się na dniach dodać co nie co na temat tej gry.
Pozdrówek

drobna poprawka
To nie "Piekło na Pacyfiku" tylko "Kryptonim Lew Morski" :)


Awatar użytkownika
armani
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 10 lis 2015, 20:10
Lokalizacja: z kontowni
Płeć:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: armani »

Sytuacja w moim egzemplarzu gry "Kryptonim: Lew Morski" ma się następująco:

Obrazek

Instrukcja

Do tego plansza i 2 kostki k6

Pozdrawiam
a.


lester454
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2017, 01:36
Płeć:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: lester454 »

Witaj,
Właśnie niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Pucharu Europy. Karty i plansza są kompletne, mam też taką śmieszną instrukcję napisaną na maszynie do pisania, ale niestety w pudełku była tylko jedna kostka z sześciu, które są w zestawie. Czy mógłbyś podać wartości liczbowe, które widnieją na poszczególnych kolorach kostek? Wiem, że każda z nich się różni nie tylko kolorem, ale i liczbą powtórzonych cyfr.
Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

lester454 pisze:Witaj,
Właśnie niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Pucharu Europy. Karty i plansza są kompletne, mam też taką śmieszną instrukcję napisaną na maszynie do pisania, ale niestety w pudełku była tylko jedna kostka z sześciu, które są w zestawie. Czy mógłbyś podać wartości liczbowe, które widnieją na poszczególnych kolorach kostek? Wiem, że każda z nich się różni nie tylko kolorem, ale i liczbą powtórzonych cyfr.
Pozdrawiam.
Odpisałem już na maila :)


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
gulasz
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:06
Płeć:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: gulasz »

To były gry Magia i miecz (po wymianach od kumpli posiadam 3 podstawki i wszystkie dodatki polskie).Obcego też posiadam chociaż pudełko trzyma się tylko na modlitwie w całości mam też mapy i żetony jednostek z Kreta w ogniu i kulku innych których już nie pamiętam) jak matka wyrzucała te "śmiecie to skitrałem je i tak zostały do dziś i mam też Misja Specjalna.Fortunę pamiętam jak grałem to w świetlicy .


Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

AKTUALIZACJA - 10.01.2018:

Serdecznie zapraszam do lektury wrażeń z gry w "Nemesis" - kampania na Kickstarterze rusza już za niecały tydzień (17.01 o godz. 16.00).
Bezpośredni link do recenzji: http://www.pudelkozgrami.pl/nemesis-awa ... zenia-gry/

Póki co nie publikuję szczegółowej listy tego, co i jak się zmieniło w mojej kolekcji - przyjdzie na to czas za jakiś (mam nadzieję) niedługi czas.
Trochę tego się zebrało.
W każdym razie moje "Pudełko z grami" znów się reaktywuje. Wierzę, że tym razem na stałe, bez długotrwałych przerw i nie tylko jako miejsce, gdzie będzie można znaleźć wyłącznie info o starych planszówkach - zamierzam publikować też swoje wrażenia z grania w gry współczesne.


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Miszon »

No proszę , ktoś sprzedaje takie cudo, gra z 1977, "Dyrektorzy":

https://www.gry-planszowe.pl/forum/view ... 8#p1045858

Całkiem tanio jak na taką staroć!

Słyszeliście kiedyś o tym tytule?


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12779
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Valdi »

Nawet mam tą gre w swoim archiwum, ale wydaje mi się ze to było w wersji zeszytowej.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Pieczara71
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 206
Rejestracja: środa 21 gru 2016, 22:21
Płeć:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Pieczara71 »

Proszę dopisać grę Wyścigi Konne z Przeszkodami z 1987 roku, wyd. Spółdzielnia Rzemieślnicza Branży Introligatorskiej, Drzewnej i Różnej INTRODRZEW.
Pozdrawiam.


MAM WSZYSTKIE GRY WYDANE PRZEZ: ENCORE, SFERA,TALISMAN, FANO, ERTROB, GAMBIT. + DRESZCZ; GOBLIN; BATTLETECH; MECHAWOJOWNIK; KOSMOLOT PODRÓŻNIK; WEHIKUŁ CZASU 1-7; OCEAN STORY; WOJOWNIK AUTOSTRADY 1-4; LOCHY LABIRYNTU; DYREKTORZY; GWIEZDNY INWESTOR.
Awatar użytkownika
varbamse
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 27 paź 2016, 23:49

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: varbamse »

Wątek jak i Pudełko od dłuższego czasu w uśpienia, ale może ktoś odpowie. Jest gdzieś lista, na której te gry byłyby posortowane rocznikowo?


Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

varbamse pisze: poniedziałek 13 sty 2020, 12:25 Wątek jak i Pudełko od dłuższego czasu w uśpienia, ale może ktoś odpowie. Jest gdzieś lista, na której te gry byłyby posortowane rocznikowo?
Mnie osobiście nic o takiej liście nie wiadomo.

Sam jeszcze takiej listy nie tworzyłem i nawet nie miałem w planach, prawdę mówiąc, bo to piekielnie żmudna robota generalnie rzecz biorąc - może nie w odniesieniu do każdego tytułu czy wydawcy, ale czasem naprawdę trudno jest dotrzeć do jakiejś faktycznej daty wydania. Pewnie dlatego mi się po prostu nie chciało tym zająć, skoro nie mam nawet czasu na to, żeby stronę aktualizować :(

"Pudełko" póki co będzie sobie stać w sieci, żeby był dostęp do tego, co już tam jest. I mam nadzieję, że uda mi się też pomału dodawać to, co jeszcze czeka na dodanie :)


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Krzysiek »

Aby nie zniknęło bez wcześniejszej zapowiedzi.


Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Post autor: Zaberish »

Krzysiek pisze: czwartek 21 maja 2020, 10:02 Aby nie zniknęło bez wcześniejszej zapowiedzi.
Jeśli miałoby do tego kiedykolwiek dojść, na pewno o tym poinformuję - wprawdzie w planach taka sytuacja się nie znajduje, ale wiadomo, życie w różny sposób plany weryfikuje...


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
ODPOWIEDZ