Pudełko z grami - baza informacji o starych planszówkach

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 23.07.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Czerwona Rtęć"


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 29.07.2015:

- do kolekcji dziś doszedł "Rok 1920" wydawnictwa ENCORE (kompletny i w stanie bardzo dobrym)
- "Gwiezdny Inwestor" ostatecznie został usunięty z listy gier SFERY i trafił na swoją własną listę (główny powód: SFERA jest jedynie producentem tej gry, natomiast oficjalnym wydawcą według instrukcji jest FEDERACJA KONSUMENTÓW)
- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Gwiezdny Inwestor"


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 2.08.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Wojna o Pierścień"


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 4.08.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Rok 1920"
- w ten sposób osiągnąłem (póki co przynajmniej :D) kres swojej kolekcji jeśli chodzi o tytuły wydane przez ENCORE
- lista gier uzupełniona o wstępną listę tytułów wydanych przez Wydawnictwo PRODRYN z Zabrza (lista stworzona w oparciu o wyniki mojej własnej kwerendy w tym zakresie - jeśli ktoś chciałby tę listę uzupełnić, zapraszam do kontaktu!)


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 12.08.2015:

- na stronie pojawił się kolejny wpis na temat kolekcjonerskiej gry karcianej "Veto"
- do kolekcji doszedł dodatek do gry "Magia i Miecz" zatytułowany "Mistrzowie" (wydany z miesięcznikiem "Magia i Miecz" nr 4/93)
- lista gier została uzupełniona o dodatek "Mistrzowie"


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Skoro już w innym temacie wspominasz o Domie Rzemiosła, to wspomnę iż Spółdzielnia Rzemieślnicza Otwock wydała też grę "Makler Giełdowy" - Wersję tego: https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... e-decision

Nie mam pojęcia kiedy dokładnie Dom Rzemiosła wydał to u nas, ale przypuszczam iż w latach osiemdziesiątych (symbol produktu sugeruje, iż mógł być to rok '84). Gra ta została wydana w nakładzie 5000 egzemplarzy w Michalinie (drugim mieście od Otwocka, obecnie (choć może w tamtych czasach też) dzielnica Józefowa) i kosztowała 695 zł.

Jak się nauczę obsługiwać mój skaner, to podeślę skany, Jak nie, to mogę tabletem zrobić zdjęcia. Ewentualnie na BGG są prócz instrukcji, której mogę przesłać zdjęcia.

Tutaj mój temat o niej: http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=2178 Może Valdi wciąż ma moje skany stamtąd i może Ci je dać.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

BTW< tak zerknąłem na Twoją stronę i zauważyłem, iż masz tam kategorie, ale w kategoriach nie ma nazw wydawnictw. Może warto dodać kategorię każdego wydawcy, więc jak kliknę np. "Sfera", to wyświetli mi wszystkie gry, które Sfera wydała.

Ponadto (nie wiem, czy o tym wesz) strony Shadowruna oraz Doom Troopera nie istnieją.


Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

Nemomon pisze: Skoro już w innym temacie wspominasz o Domie Rzemiosła, to wspomnę iż Spółdzielnia Rzemieślnicza Otwock wydała też grę "Makler Giełdowy" - Wersję tego: https://www.boardgamegeek...cutive-decision

Nie mam pojęcia kiedy dokładnie Dom Rzemiosła wydał to u nas, ale przypuszczam iż w latach osiemdziesiątych (symbol produktu sugeruje, iż mógł być to rok '84). Gra ta została wydana w nakładzie 5000 egzemplarzy w Michalinie (drugim mieście od Otwocka, obecnie (choć może w tamtych czasach też) dzielnica Józefowa) i kosztowała 695 zł.

Jak się nauczę obsługiwać mój skaner, to podeślę skany, Jak nie, to mogę tabletem zrobić zdjęcia. Ewentualnie na BGG są prócz instrukcji, której mogę przesłać zdjęcia.

Tutaj mój temat o niej: http://gamekeeper.offnet....opic.php?t=2178 Może Valdi wciąż ma moje skany stamtąd i może Ci je dać.
Dzięki za info o "Maklerze Giełdowym" - wiem o jego istnieniu, ale na liście priorytetów do zdobycia i rozpisania zawartości pudełka był u mnie dość nisko. Nawet znalazłem sobie egzemplarz do kupienia (kompletny i w dobrym stanie), ale ktoś mnie ubiegł, a i z czasem ostatnio u mnie krucho. W tej sytuacji jednak spróbuję się odezwać do Valdiego i zapytam o te skany. Dzięki raz jeszcze!
Nemomon pisze:BTW< tak zerknąłem na Twoją stronę i zauważyłem, iż masz tam kategorie, ale w kategoriach nie ma nazw wydawnictw. Może warto dodać kategorię każdego wydawcy, więc jak kliknę np. "Sfera", to wyświetli mi wszystkie gry, które Sfera wydała.

Ponadto (nie wiem, czy o tym wesz) strony Shadowruna oraz Doom Troopera nie istnieją.
Dzięki za czujność, Nemomon!

Ten nieszczęsny podział na kategorie bez wydawców jest efektem mojego hurraoptymizmu i entuzjazmu w trakcie tworzenia drugiej wersji strony. Nie ruszałem tego na razie, bo chcę zmienić skórkę na bardziej czytelną - taką, która będzie działać w rozdzielczości wyższej niż 1280x768 (tyle ma obecna, jeśli dobrze pamiętam) i dopiero po zmianie skórki zmodyfikuje już na spokojnie strukturę strony. Roboty trochę będzie, bo trzeba będzie nie tylko pousuwać rzeczy całkiem zbędne (a kilka ich jest), ale też porobić przekierowania itd., żeby wszystko działało jak należy.

Grupowanie wydawcami nawet zacząłem robić już jakiś czas temu, ale z powodów wymienionych wyżej odłożyłem to w czasie. Może jednak pora dokończyć chociaż tę zmianę w strukturze...

Co do pustych kategorii (bo jest ich więcej, niż tylko "Shadowrun" i "Doom Trooper"), to ich istnienie miało zafunkcjonować jako motywator dla mnie do pracy nad ich wypełnieniem - i generalnie tak się stało, chociaż nie na taką skalę, jak bym chciał (ale tu znów wchodzi kwestia braku czasu). Mogę jedynie obiecać, że już niedługo te dwie kategorie wypełnię informacjami oraz że wrzucę też coś, co być może będzie przydatne dla osób kolekcjonujących karty z tych karcianek :)


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 16.11.2015:

- do kolekcji doszedł dodatek do gry "Magia i Miecz" zatytułowany "Smoki"
- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka dodatku "Smoki"


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
armani
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 10 lis 2015, 20:10
Lokalizacja: z kontowni
Płeć:

Post autor: armani »

Jako, że nie ma opisu do "Moce Albionu", "Szaleńczy Wyścig" oraz "Srebrna Flota" a posiadam wciąż te tytuły to dodam co nie co na ich temat...
SFERA - Moce Albionu:
Obrazek Obrazek

NOVINA - Szaleńczy Wyścig:
Obrazek

NOVINA - Srebrna Flota:
Obrazek Obrazek
Co do dokładnej zawartości pudełka to niestety w instrukcji nie ma o tym informacji i trzeba to zrobić ręcznie:( Na to aktualnie nie mam czasu ani chęci więc dodam jak policzę w wolnej chwili.

Na życzenie udzielę dodatkowych informacji o tych tytułach.
Każdą w ww gier mogę zeskanować jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Z tego co widać na odwrocie instrukcji do srebrnej floty to Novina miała jeszcze dwa tytuły które (chyba) były wtedy dostępne jeszcze w sprzedaży...
"Wojownicy Czasu" oraz "Bunt Robotów"
Obrazek

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

@armani,

jeśli tylko jesteś w stanie zrobić zdjęcia elementów gry (nie muszą być w jakiejś szczególnie super jakości - ważne, żeby się dało żetony policzyć i rozpoznać ich rodzaje), to kwestią liczenia i tworzenia dokładnego spisu zajmę się sam :)
Dzięki za wrzucone materiały - to naprawdę spora pomoc!

Wszystkich, którzy czekają na nowe materiały przepraszam za nieregularność wpisów i ostatnie opóźnienia, ale miałem masę spraw na głowie ostatnio i zero czasu, żeby stronę ogarniać. Ale plan minimum zamierzam wykonać jeszcze w tym roku :)

Miałem zakładać jakiś oddzielny temat, ale co tam - podzielę się tutaj: otóż wczoraj urodził mi się drugi syn :D po części to dlatego nie zajmowałem się stroną, ale teraz powinno wrócić troszkę więcej regularności w pojawiających się wpisach i spisach zawartości.
Projektu na pewno nie zarzucę, a jeśli Bóg, ludzie, praca i czas pozwolą, to w (niedalekiej mam nadzieję) przyszłości będzie to najobszerniejsza strona ze spisami zawartości pudełek starych planszówek :D

Jeśli piszę nie całkiem składnie, to przepraszam: emocje, promile, te sprawy - sami rozumiecie :D


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Gratuluję! :mrgreen: A gdzie cygaro? ;)


Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

Nemomon pisze:Gratuluję! :mrgreen: A gdzie cygaro? ;)
Rzuciłem palenie kilka lat temu :)


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 24.11.2015:

- spis zawartości gry "Najeźdźcy" został zaktualizowany do wersji ostatecznej (w oparciu o nadesłane info)
- poprawiłem błędy w spisie zawartości dodatku "Miasto" do "Magii i Miecza"


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
armani
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 10 lis 2015, 20:10
Lokalizacja: z kontowni
Płeć:

Post autor: armani »

Srebrna Flota:

Jak już miałem wszystko rozłożone to stwierdziłem, że policzę. Sytuacja u mnie z żetonami ma się jak widać poniżej...

Obrazek Obrazek

Kartek które widać po prawej na pierwszym obrazku można drukować w nieskończoność bo się zużywają. Nawet jak piszemy ołówkiem to papier się w końcu wyciera.

Enjoy! :mrgreen:


Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

@armani, dzięki za info o "Srebrnej Flocie" - jest następna w kolejce do stworzenia spisu na stronę! Trzy prośby w związku z tym:
- czy możesz doprecyzować info na temat żetonów dział? Podałeś konkretne cyfry, ale chciałbym wiedzieć, czy to znaczy, że np. żetonów z cyferką 1 jest po 60 każdego rodzaju, czyli 120 w sumie (z obsługą i bez obsługi), czy też jakoś inaczej to wygląda? Wychodzi, że nie może być po równo, skoro żetoników z cyferką 4 jest 15...
- a ile było tych schematów statku, które można dodrukowywać? :) Bo to ważna informacja dla kogoś, kto chce np. wiedzieć, czy kupuje/sprzedaje kompletny egzemplarz gry :)
- królestwo za instrukcję! :) Nie znam na przykład nazw frakcji (bo zakładam, że są) czy innej terminologii używanej w grze, więc instrukcja byłaby jak znalazł w dostarczeniu tego rodzaju danych :D

Miałbym też do Ciebie prośbę: na zdjęciach "Szaleńczego wyścigu", które od Ciebie dostałem, nie ma wszystkich żetonów - są tylko pojedyncze sztuki. Jakbyś znalazł chwilę, to sfotografuj proszę wszystkie żetony, które masz w pudełku z "Szaleńczym wyścigiem" i mi fotkę/fotki podeślij, ok? Spis jest już niemal gotowy, bo w sieci znalazłem sporo informacji co do liczby poszczególnych typów żetonów, ale jednak wolałbym je zweryfikować z Twoim kompletnym egzemplarzem. Na danych co do ilości żetonów, które są podawane w instrukcjach gier (szczególnie tych starszych) nie polegam praktycznie nigdy, bo zazwyczaj mają przynajmniej jedną z dwóch poniższych cech:
- nie są wystarczająco dokładne
- nie są prawdziwe :)

W przypadku "Szaleńczego wyścigu" mamy do czynienia z mieszanką obydwu tych sytuacji, a poza tym w instrukcji niektóre żetony figurują pod inną nazwą, niż ta wydrukowana na samych żetonach. Mało tego: spora część żetonów nie jest wymieniona w ogóle w jakikolwiek sensowny sposób, tylko wrzucona do jednej wielkiej kategorii, a takich nieprecyzyjnych spisów na stronie nie chciałbym zamieszczać, bo niczego nie wnoszą :)
Z góry dzięki!

PS. na koniec taka informacja natury ogólnej, że do niedawna nie miałem pojęcia, że była jakaś reedycja słynnej "Fortuny". Od dwóch dni jestem szczęśliwym właścicielem takiej reedycji i teraz czekam na przesyłkę - jak tylko dotrze, wrzucam info na stronę!


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 7.12.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości dodatku "Mistrzowie" do "Magii i Miecza". W ten sposób udało się zamknąć wszystkie oficjalne dodatki do tego tytułu.
- do kolekcji doszła reedycja gry planszowej "Fortuna". Czekam na przesyłkę, jak tylko dotrze, podam więcej informacji (zwłaszcza na temat wydawcy). Na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko tyle, że ze zdjęć wynika, iż układ planszy jest zasadniczo ten sam co w oryginale, ale nazwy poszczególnych parceli są różne. Mechanika i zasady wydają się też być identyczne.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 gru 2015, 23:03 przez Zaberish, łącznie zmieniany 1 raz.


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
armani
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 10 lis 2015, 20:10
Lokalizacja: z kontowni
Płeć:

Post autor: armani »

Szaleńczy Wyścig:
U mnie sprawa wygląda następująco...

-żetonów nawierzchni jest 24, po 8 w każdym rodzaju (nie wydaje mi się, że brakuje akurat po 2 z każdego); w instrukcji 30/10

-typów dodatkowego wyposażenia jest 9 a nie 10 rodzajów. po 6 w każdym. Opon 4 rodzaje po 6.

-6 kart wozu obustronnie wydrukowana

-olej 28, kolczatka 5, miotacz pocisków 3. Co do ilości tych żetonów to nie mam pewności. Może być więcej.

-zapomniałem o minach po 3 szt. których u mnie nie było i których skany dostałem od innego właściciela gry. zeskanował po 3 więc tyle pewnie jest (w załączniku)

Ja kupiłem grę z drugiej ręki nie w pełni kompletną:/
Jeżeli znalazłeś gdzieś jakiś bardziej szczegółowy spis to napisz żeby wiedział ile dodrukować.


Dokładniejsze info o Srebrnej Flocie i skan instrukcji wrzucę jutro.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

armani pisze: -żetonów nawierzchni jest 24, po 8 w każdym rodzaju (nie wydaje mi się, że brakuje akurat po 2 z każdego); w instrukcji 30/10
Tutaj akurat nie tyle nawet instrukcja czy znalezione przeze mnie informacje, ale sama plansza jest bezwzględna: żetonów nawierzchni powinno być po 10 sztuk każdego rodzaju. Dlaczego? Ponieważ w myśl zasad gry możliwa jest sytuacja, kiedy cały tor ma jeden i ten sam rodzaj nawierzchni w każdym sektorze. I na przykład na planszy A-1 w zupełności wystarczy 8 jednakowych żetonów, ale już na planszy A-2 nie, bo dostępnych sektorów w tej konfiguracji toru jest 10. Tak więc i żetonów musi być po 10 każdego rodzaju nawierzchni.
armani pisze: -typów dodatkowego wyposażenia jest 9 a nie 10 rodzajów. po 6 w każdym. Opon 4 rodzaje po 6.
Z wyposażeniem dodatkowym jest zamieszanie jak cholera. Z jednej strony faktycznie wychodzi fizycznie po 6 żetonów każdego z 9 rodzajów (w tym już są wliczone oczywiście opony typu D), a z drugiej ostateczna liczba nijak nie chce się zgodzić - jak nic brakuje 6 żetonów (6*9 + 18 opon standardowych daje 72 żetony). Albo w instrukcji jest błąd (co jest możliwe), albo jakieś żetony zostały policzone podwójnie (podejrzewałbym opony raz liczone jako oddzielny typ wyposażenia w ilości 24 sztuki łącznie, a drugim razem oddzielnie jako same opony typu D - wtedy "matematyka" wyglądałaby tak: 54 +24 = 78 i by się "zgadzało"), albo do wyposażenia dodatkowego należy też Działo (ma tej samej wielkości żeton, co wyposażenie dodatkowe, co według mnie może być jakimś tropem), które w takim układzie jest liczone w instrukcji podwójnie: jako element wyposażenia i jako broń. To jeden z poważniejszych problemów, jakie mam z "Szaleńczym Wyścigiem" i próbą określenia ile i jakich żetonów powinno w pudełku być.
armani pisze: -olej 28, kolczatka 5, miotacz pocisków 3. Co do ilości tych żetonów to nie mam pewności. Może być więcej.
-zapomniałem o minach po 3 szt. których u mnie nie było i których skany dostałem od innego właściciela gry. zeskanował po 3 więc tyle pewnie jest (w załączniku)
Oleju niemal na pewno powinno być 28 sztuk. Niemal, bo info od Ciebie zgadza mi się z tym, co znalazłem na ten temat w sieci, ale stuprocentowej pewności jednak nie mam - w instrukcji jest wprost napisane, że olej kupuje się w pakietach po 5 żetonów... Przyjmijmy jednak, że to właściwa liczba żetonów. Brakuje jeszcze 50 do tego, co wyszczególnia instrukcja. A więc dodajemy (te liczby, które podam teraz, wygrzebałem w sieci): 6 x Działo (brakuje Ci 3 sztuki), 5 x Kolczatka (najprawdopodobniej jest ich 6, ale nie mam pewności), 25 x Pocisk (nie wiem, ile masz - nie napisałeś), 5 x mina Little Bird (a więc brak Ci co najmniej 2 sztuki, choć podejrzewam, że 3), 3 x mina Fat Cannibal. Razem 44, czyli nadal brakuje 6 żetonów. Może jeśli policzysz, ile masz żetonów Pocisków i wyjdzie Ci np. że jest ich więcej niż 25, to pozwoli zawęzić spekulacje (teoretycznie powinno ich być więcej niż 25, bo według instrukcji kupuje się je po 10). Chwilowo to właśnie ta kwestia mnie powstrzymuje przed zakończeniem tworzenia spisu zawartości pudełka "Szaleńczego Wyścigu".
armani pisze: Dokładniejsze info o Srebrnej Flocie i skan instrukcji wrzucę jutro.
Dzięki wielkie! Jeśli w pudełku z grą jest coś jeszcze oprócz żetonów, kart i innych rekwizytów biorących udział w grze (np. wypraska, kostki, papierowe koperty na karty i tego rodzaju wyposażenie), to też bym chciał o tym wiedzieć, bo to również trafia na listę zawartości pudełka :D


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
armani
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 10 lis 2015, 20:10
Lokalizacja: z kontowni
Płeć:

Post autor: armani »

Szaleńczy Wyścig:
trochę to źle napisałem...
miotaczów pocisków mam 6
To tych małych żetonów pocisków mam tylko 3:/

Skoro olej idzie w pakietach po 5 to dla równego rachunku powinno ich chyba być 30.
To samo z pociskami. Pakiety po 10 więc pewnie będzie ze 30-40.

Srebrna Flota:
Instrukcja w linku poniżej.
http://sendfile.es/pokaz/601098---qj4a.html

Kostki na pewno jakieś były. W instrukcji jest wzmianka o jednej. W czasach kiedy w to grałem, grywałem także w inne gry i z kostkami był problem więc wędrowały to tu to tam;) Prócz tego mam dwie koperty wielkości 1/4 formatu a4 i niezawodne i niezastąpione wtedy pudełka po zapałkach w ilości 4:D W instrukcji nic o kopertach itp. nie ma bo wszystko trzeba było wtedy wycinać z papierowych arkuszy.

Żetony dział.
Liczby które wypisałem to liczby wszystkich żetonów danej kategorii.

Żółtych - 10 z nadrukiem obustronnym jak to widnieje na skanie, 5 z obsługą - jednostronny nadruk.
Zielonych - 35 i 15
Niebieskich - 90 i 20
Czerwone wszystkie są wydrukowane obustronnie

Kart schematów mam 40.

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 18.12.2015:

- do kolekcji dziś doszła gra "Misja specjalna"
- do kolekcji dziś doszła gra "Bitwa pod Austerlitz"
- z racji braku czasu spis zawartości pudełka "Szaleńczego wyścigu" był przez ostatni tydzień zamrożony, ale jeszcze przed Wigilią postaram się opublikować to, co obecnie uważam za jego ostateczną wersję :D
- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Fortuna" wydanej przez HANDLOPOL (jest to reedycja znanej wszystkim "Fortuny" wydanej przez SR Żoliborz)


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 30.12.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Misja specjalna" firmy ERTROB. Tym samym zakończyłem 1/3 swojego planu minimum na ten rok, a cały dorobek planszówkowy ERTROBA można już znaleźć na Pudełku z grami :)
- kilka drobnych poprawek w spisie zawartości pudełka gry "Bat-Man" firmy ERTROB
- do kolekcji doszła gra "Makler giełdowy"
- poprawki i ujednolicenia formalne we wszystkich wpisach dotyczących gier planszowych
- spis zawartości "Szaleńczego wyścigu" firmy NOVINA pojawi się dziś wieczorem albo jutro rano (w zależności od tego, kiedy będę miał czas, żeby go ostatecznie dokończyć)
- wstępne oszacowanie ilości żetonów (ponad 1000!) i zawartości kupionej niedawno "Bitwy pod Austerlitz" pozwala mi sądzić, że mam do czynienia z egzemplarzem kompletnym lub niemal kompletnym


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12779
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Zaberish pisze:
armani pisze: -żetonów nawierzchni jest 24, po 8 w każdym rodzaju (nie wydaje mi się, że brakuje akurat po 2 z każdego); w instrukcji 30/10
Tutaj akurat nie tyle nawet instrukcja czy znalezione przeze mnie informacje, ale sama plansza jest bezwzględna: żetonów nawierzchni powinno być po 10 sztuk każdego rodzaju. Dlaczego? Ponieważ w myśl zasad gry możliwa jest sytuacja, kiedy cały tor ma jeden i ten sam rodzaj nawierzchni w każdym sektorze. I na przykład na planszy A-1 w zupełności wystarczy 8 jednakowych żetonów, ale już na planszy A-2 nie, bo dostępnych sektorów w tej konfiguracji toru jest 10. Tak więc i żetonów musi być po 10 każdego rodzaju nawierzchni.
A tak odpisze żeby nie było że sie nie udzielę.
W oryginalniej wersji gry było po 8, bo się nie mieściły na 2 arkuszach żetonów (mam arkusze nierozcięte).

Ale jak to w PRL bywa wpisali więcej zawsze można było do kserować - wiem ksero nie było tak dostępne... :D


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

Valdi pisze:
Zaberish pisze:
armani pisze: -żetonów nawierzchni jest 24, po 8 w każdym rodzaju (nie wydaje mi się, że brakuje akurat po 2 z każdego); w instrukcji 30/10
Tutaj akurat nie tyle nawet instrukcja czy znalezione przeze mnie informacje, ale sama plansza jest bezwzględna: żetonów nawierzchni powinno być po 10 sztuk każdego rodzaju. Dlaczego? Ponieważ w myśl zasad gry możliwa jest sytuacja, kiedy cały tor ma jeden i ten sam rodzaj nawierzchni w każdym sektorze. I na przykład na planszy A-1 w zupełności wystarczy 8 jednakowych żetonów, ale już na planszy A-2 nie, bo dostępnych sektorów w tej konfiguracji toru jest 10. Tak więc i żetonów musi być po 10 każdego rodzaju nawierzchni.
A tak odpisze żeby nie było że sie nie udzielę.
W oryginalniej wersji gry było po 8, bo się nie mieściły na 2 arkuszach żetonów (mam arkusze nierozcięte).

Ale jak to w PRL bywa wpisali więcej zawsze można było do kserować - wiem ksero nie było tak dostępne... :D
:D

Po tylu latach zdołałem zepchnąć w odległy zakątek pamięci realia PRL-u, a tu jak widać trzeba pamiętać o kreatywności i pomysłowości ludzi wydających wtedy planszówki - nie ma to jak kazać klientowi, żeby sobie sam zorganizował niezbędne komponenty gry :)
Dzięki wielkie za pomoc, Valdi - już zabieram się za poprawianie wpisu!

PS.
Taka mała prośba ode mnie do Ciebie: byłbyś skłonny podesłać armaniemu skany Twoich arkuszy żetonów do "Szaleńczego wyścigu"? Miałby chłopak z czego wydrukować sobie porządny komplet do grania :)


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Zaberish »

LISTA GIER - AKTUALIZACJA 30.12.2015:

- na stronie pojawił się spis zawartości pudełka gry "Szaleńczy wyścig" firmy No1 NOVINA.
- do kolekcji doszła gra "Diabelski Krąg" wydawnictwa SFERA (niekompletna - brak planszy i instrukcji, więc jeśli jakieś dobre duszyczki posiadają i chciałyby się pozbyć, zapraszam do kontaktu ze mną :D)


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
ODPOWIEDZ