Kupcy i korsarze

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Blow [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: piątek 27 cze 2014, 15:52
Lokalizacja: nibylandia
Płeć:

Kupcy i korsarze

Post autor: Blow »

Witam. Mam kilka pytań co do zasad tej gry. Prosiłbym o pomoc.


Blow
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

no to zadaj te pytania w tym temacie ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Blow [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: piątek 27 cze 2014, 15:52
Lokalizacja: nibylandia
Płeć:

Post autor: Blow »

Witam. Z nieba mi spadłeś :) Ponumeruje pytania by było łatwiej.

1. Grę rozpoczynamy w akwenie czy w porcie? Nie jest to wyjaśnione w przewodniku.
2. Podczas ataku na kupca dobieramy trzy karty i wykonujemy test żeglarstwa (z 1 sukcesem). To jeżeli pośród tych trzech kart jest symbol ucieczki przewyższający naszą zwrotność to czy kupiec ucieka zadając nam obrażenie z pozostałych kart? To jak to się ma do wylosowanej karty? (Np:dodatkowe obrażenia w maszty.) Czy mógłbym ją wymienić na tą z ucieczką by mój atak doprowadził do zwycięstwa? Czy wpierw rozpatrywane są te trzy karty.
3. Podczas ataku na przeciwnika (mam fregatę przeciwnik też, obydwoje również rzucamy trzema kośćmi) deklaruje ostrzał, przeciwnik też.
Pierwsza runda.
Ja wyrzucam 2 sukcesy i 2 oczka, przeciwnik dwa sukcesy i 4 oczka. Rozumiem że przeciwnik wygrał i oddaje salwę z wszystkich dział, ja tylko z dwóch (ilość sukcesów).
Druga runda. Ja deklaruje abordaż, przeciwnik ostrzał.
Ja wyrzucam sukces i 3 oczka, przeciwnik dwa sukcesy i jedno oczko. Rozumiem że przeciwnik wygrał i ostrzeliwuje mnie z wszystkich dział a ja mimo iż wyrzuciłem sukces rundę przegrywam i do abordażu nie dochodzi? Czy dochodzi bo i tak wyrzuciłem sukces? (Ja grałem że nie dochodzi do abordażu bo przeciwnik wygrał rundę)
4.Podczas ataku na przeciwnika Deklarujemy ostrzał. Ja wyrzucam sumę 9 oczek bez sukcesu, przeciwnik 6 oczek bez sukcesu. Ostrzał następuje czy nie? Na str. 14 w przewodniku jest napisane:
"Po zadeklarowaniu akcji gracze przeprowadzają test umiejętności Żeglarstwo swoich kapitanów....... Jeżeli żaden z graczy nie wyrzucił sukcesu, nikt nie może zadeklarować akcji i następuje kolejna runda walki.
Remisy rozstrzyga się sumując oczka na kościach, na których nie wypadł sukces. W przypadku remisu następuje następuje kolejna runda (po rozliczeniu ewentualnego ostrzału z dział). "
Po wyrzuceniu remisu (bez sukcesów) ale z przewagą ilości oczek następuje ostrzał? Jeżeli tak to przeciwnik też oddaje strzał? Nie miał przecież czaszek na kostkach decydujących o ilości strzałów.(Ja grałem że ponawialiśmy rzut kośćmi)

Pewnie podczas następnych rozgrywek pojawią się następne niejasności.
Pozdrawiam


Blow
ODPOWIEDZ