Lista gier polskich firm (m.in. Encore, czy Sfera)

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

Hellhound pisze:Czemu niesławnych? :)
Też mnie to zaintrygowało.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Ponieważ ta gra jest jeszcze bardziej zaburaczona niż Jaskinia :D Pamiętam, że jako dziecku totalnie mi to nie przeszkadzało... Jednakże kilka lat temu grałem w to to ze znajomymi i błędy były tak irytujące, że popsułyby rozgrywkę gdyby nie duża ilość piwa :P


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Legnarion
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 21:54
Lokalizacja: W-wa
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Legnarion »

Trafiłem na trop planszówki Orionus.

Jedyna fota jaką mi się udało wygrzebać

Obrazek

I opis z archiwum allegro - KLIK

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z tą grą?


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Tak, miałem kiedyś tą grę. Pamiętam ją bardzo dobrze ponieważ bardzo dużo w nią graliśmy. Bazuje ona luźno na komiksach Ericha von Dänikena. Wbrew temu co tam napisano w grze cały czas rzuca się kostką na wzór chińczyka i ewentualnie bada się napotkane obszary (cała strategia sprowadza się do kilku wyborów - krótsza czy bardziej niebezpieczna trasa czy dłuższa, ale bezpieczniejsza). Można czasem coś zyskać (przesunąć pionek o kilka pól do przodu), albo coś stracić (stracić kilka kolejek, cofnąć się kilka pól do tyłu albo zacząć wyścig od początku w przypadku zniszczenia pojazdu). Druga część to było coś na kształt warcabów, grało się na osobnej planszy formatu A3. Gra dla dzieci w wieku 10 lat była niezła (nie tak nudna jak chińczyk, ale i niezbyt skomplikowana), jednak teraz była by pewnie nudna. Niemniej chętnie był ją kupił ze względów sentymentalnych, może udało by mi się odzyskać mój własny egzemplarz.


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Dwa cenniki odnalezione w Fantastyce 11/92. Encore sprzedawało jeszcze pocztówki. Drugi w linku bezpośrednim, imageshack nie przegryzł go więc wrzuciłem do siebie na serwer.

Obrazek

http://www.iddqd.com.pl/Nadsylane_pliki ... -11-2a.jpg


Poprawiono Numer czasopisma
Valdi
Ostatnio zmieniony poniedziałek 24 cze 2013, 22:57 przez Misiek, łącznie zmieniany 2 razy.


Lukasz
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 13
Rejestracja: środa 27 sty 2010, 22:40
Lokalizacja: Gniezno
Płeć:

Post autor: Lukasz »

[quote=""]
ENcore:
8.Ratuj swoje miasto
9.Memory
10.Zwierzaki
12.Czerwona rtęć
14.Aerotech
16.Zabawy Ufoludków
17.Step by step
18.Trans Solar
19.Blokada

Sfera:
Łakomczuchy
Conquest
Najemnicy


Mam pytanko napewno te gry zostaly wydane, nigdy nic o nich nie slyszalem a gdzies tu sie obily takie tytuły.?


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Wszystkie zostały wydane i w mniejszym lub większym stopniu są dostępne z drugiej ręki na Allegro. To stare gry mój drogi, z czasów komuny i raczkującego kapitalizmu. Poczytaj najpierw zanim napiszesz znowu jakieś herezje.


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Kaktus+ pisze:Poczytaj najpierw zanim napiszesz znowu jakieś herezje.
Nie słuchaj Kaktusa bo sam sieje herezję :P Zgodnie z moją wiedzą nie zostały wydane:
- "Blokada" - nie przeszła przez cenzurę
- "Conquest" - na pewno nie przez Sferę, może chodziło o "Conquest of Empire" wyd. Eagle Games?
- "Najemnicy" - na pewno nie przez Sferę, może chodziło o "Najeźdźców" wyd. Sfera lub "Najemników z Kammeonu" wyd. Diadem?
- "Łakomczuchy" - zostały wydane, ale przez wyd. HAWK (zdaje się blisko powiązane ze Sferą)


Lukasz
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 13
Rejestracja: środa 27 sty 2010, 22:40
Lokalizacja: Gniezno
Płeć:

Post autor: Lukasz »

no ok dokladniej, wiekszosci czyli:
Memory
Zwierzaki
Czerwona rtęć
Zabawy Ufoludków
Step by step
Blokada
Łakomczuchy

Transsolar to jedna aukcja ktora byla ostatnio z wymienionych tytulow na allegro (zreszta chyba tez z zawyżoną ceną)


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Lukasz pisze: choc tez do tego co napisal kaktus nie wierze bo nigdy wiekszosci nie widzialem na allegro.
To nie jest kwestia wiary ino faktów... Kaktus jest nałogowym kolekcjonerem, który potrafi wykopać prawie wszystko na śmietniku historii więc podważanie jego zdania "na wiarę" jest dość zabawne ;) Inna sprawa, że spora część użytkowników tego forum (w tym Kaktus), żyła już w czasach gdy te gry można było kupić normalnie w sklepach i posiadają tą wiedzę jako dosłownie nabytą :P A Allegro to nie wyrocznia nie zapominaj o tym.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Lukasz pisze:no ok dokladniej, wiekszosci czyli:
Memory
Zwierzaki
Czerwona rtęć
Zabawy Ufoludków
Step by step
Blokada
Łakomczuchy

Transsolar to jedna aukcja ktora byla ostatnio z wymienionych tytulow na allegro (zreszta chyba tez z zawyżoną ceną)
Faktycznie trudno je dostać. Co do Memory, Czerwonej rtęci, Łakomczuchów i Transsolara to mi się to udało: http://infobot.pl/r/1UKa
Zwierzaków nie widziałem, Zabawy Ufoludków widziałem kiedyś nowe na Allegro, na Step by step sam poluje od dawna no i Blokada jak mówiłem nie została wydana.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Od siebie dodam jeszcze abyś śledził najnowsze posty w temacie http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=2088 Niemal każda warta uwagi pozycja pojawiająca się na Allegro zostaje tam odnotowana przez stałych obserwatorów ;)


Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Miszon »

Misiek pisze:Wydawnictwo Novina No1

Celtyckie Miecze
Piekło na Pacyfiku
Lew Morski
Srebrna Flota
3 Sport Games
Szaleńczy Wyścig
Uratuj Ziemię
Fotograficzne Łowy
Mam takie pytanie, bo na tym posterze (też go miałem przy jakiejś grze, chyba Sport Games) widnieją takie tytuły zapowiadane jako w przygotowaniu:
Srebrna Flota - potem była
Bitwa pod Austerlitz - też, choć nie widziałem. Ale z racji na tematykę nie byłem i tak zainteresowany
Wojownicy Czasu
Bunt Robotów
I właśnie pytanie o te dwie ostatnie - czy one kiedykolwiek się ukazały? Nie kojarzę takich gier. A zwłaszcza słowo "seria" przy tej pierwszej zakłada jakiś cykl kilku gier/gra+dodatki.
- "Blokada" - nie przeszła przez cenzurę
Z tego co mówi szef Encore, to była pierwsza wydana przez nich gra, ok. 1982 roku:
http://www.gamesfanatic.pl/2004/09/28/w ... -adamskim/

PS. Dysponuję w domu rodzinnym katalogiem gier Sfery, takim ładnym książeczkowym, który dostałem kiedyś ok. 1995 roku w sklepie w Kielcach. Nie posiadam skanera, ale mogę zrobić mu zdjęcia i wrzucić gdzieś. Jest bardzo ładny, dobry papier, kolorowe wszystko, kilkanaście stron.
Ostatnio zmieniony czwartek 29 wrz 2011, 16:17 przez Miszon, łącznie zmieniany 3 razy.


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Miszon pisze:PS. Dysponuję w domu rodzinnym katalogiem gier Sfery, takim ładnym książeczkowym, który dostałem kiedyś ok. 1995 roku w sklepie w Kielcach. Nie posiadam skanera, ale mogę zrobić mu zdjęcia i wrzucić gdzieś. Jest bardzo ładny, dobry papier, kolorowe wszystko, kilkanaście stron.
Możesz zrobić, zawsze dodatkowy dokument do kolekcji ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Miszon »

Jak będę u rodziców proszę mi przypomnieć. Najprawdopodobniej - okolice 1 listopada.


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Miszon »

SeSim o Komandosach pisze:Ponieważ ta gra jest jeszcze bardziej zaburaczona niż Jaskinia :D Pamiętam, że jako dziecku totalnie mi to nie przeszkadzało... Jednakże kilka lat temu grałem w to to ze znajomymi i błędy były tak irytujące, że popsułyby rozgrywkę gdyby nie duża ilość piwa :P
A ja się nie zgodzę - to była jedna z moich ulubionych gier. No, 20 lat temu, zanim zagrałem w MiMa/MMa ;-) , ale jednak. Przebiła nawet Eurobiznes, a potem przebił ją Obcy.
Graliśmy w nią masę razy, od 2 do chyba nawet 5-6 osób.
Pomysł z losowaniem, gdzie się spadnie i gdzie spadną części do helikoptera był genialny. Trochę było głupie jak teraz patrzę, że najważniejsza była tak naprawdę kasa no i mechanika walki nie błyszczała (ale w MiM też nie jest taka, którą by trzeba wymyślać parę dni przecież :-P ), płacenie za chodzenie po lasach to w ogóle była parodia, ale z kolei opcje, że niektóre tereny są neutralne były świetne. Dzięki temu bezbronny gracz mógł się w jakiś sposób chować przed atakującymi go przeciwnikami i jakoś fuksem dojść do lądowiska i odlecieć.
Gra dostała też tytuł Gry Roku 1990, wg. czytelników magazynu RAZEM, co zresztą dumnie było zaznaczone na okładce. A szeroka kampania promocyjna (nawet reklamy w TV!) w tamtych czasach (i dziś zresztą chyba też) robiła wrażenie.

Aczkolwiek nie grałem w to pewnie z 15 lat i dziś zapewne bym był bardziej srogi z oceną ;-) . Wówczas jednak grało się bardzo fajnie. Może po prostu to jest gra max. do 12-14 roku życia i już?


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Nie no jak jak ja miałem te 10-14 lat to również się w to zagrywałem :)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Miszon »

Oto lista gier, jakie są w katalogu Sfery z roku 1996, o którym wcześniej wspominałem:
- MM (MM, J, LM, G, KU),
- Robin Hood,
- Moce Albionu,
- Troll-Football,
- Diabelski Krąg,
- seria Miniatury: Wojna Polarna, Kosmiczna Wojna, W Cieniu Saturna, Potyczka, Mag, Śmiertelna Próba,
- zapowiedzi: Najeźdźcy, Conquest, Troll II, Najemnicy.

Co do tych zapowiedzi - kojarzy ktoś te tytuły? (poza Trollem rzecz jasna) Czy one wyszły w ogóle?


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12779
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Miszon pisze:Co do tych zapowiedzi - kojarzy ktoś te tytuły? (poza Trollem rzecz jasna) Czy one wyszły w ogóle?
Wyszli tylko Najeźdźcy

Sfera nie wypuściła ze swoich zapowiedzi:
Conquest,
Troll-Football 2,
Najemnicy,
Wizard,

Niestety nic z tych gier nie ujrzało światła dziennego.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Ale w jednej z miniatur jest katalog w którym są one dość szczegółowo opisane. Chyba, że pokręciło mi się z niewydanymi grami jakiegoś innego wydawnictwa, musiałbym sprawdzić.


Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Miszon »

W moim katalogu też są dość szczegółowo opisane, z okładkami, etc. Są to praktycznie opisy gotowych gier. O np. opis Conquest:
W niedalekiej przyszłości, ludzkość na nowo odkryje dawno zapomnianą prawdę: ZIEMIA JEST PŁASKA! W Świecie, któremu zostanie przywrócony dawny ład i piękno, do podróży wystarczą statki z żaglami, zdolnymi do chwytania powiewów słonecznego wiatru.
"Conquest" to gra przeznaczona dla 2-8 uczestników. Gracze żeglują wśród krążących wokół Ziemi planet, kupują od ich mieszkańców Pola i budują na nich Przystanie i Porty. Prowadzą nieustanną walkę, niszcząc nawzajem swoje statki i starając się obronić przed atakami Gwiezdnych Wikingów. Celem każdego z nich jest wyeliminowanie konkurencji i rozciągnięcie swojego panowania na cały, otaczający Ziemię Świat. Zestaw do gry składa się z planszy, instrukcji, Kart Planet, Portów, Latarni i Wysp, 2 talii Słonecznych i Księżycowych, żetonów, żetonów statków oraz kompletu banknotów.
Przy innych też jest nawet skład zestawu opisany. Jakby gry czekały już na wydruk, względnie ostatnie testy.
Prawdopodobnie jeśli powstały jakieś gotowe arkusze, zostały one przemielone, jak firma się przebranżowiła... :? .


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Być może leżą one u Katarzyny Makowskiej. Kiedyś gdy rozmawiałem z A. Markowskim, pisał że może przekazać nam materiały z niewydanych gier schyłku Sfery. Potem dowiedziałem się, że nie ma ich osobiście i jedyną osobą która może to mieć jest K. M.


Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Miszon »

No byłoby zarąbiście, ale zapewne małe szanse, aby to jeszcze przetrwało...


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Miszon pisze:No byłoby zarąbiście, ale zapewne małe szanse, aby to jeszcze przetrwało...
Czy ja wiem... raczej nie wydaje mi się, ażeby Kasia wyrzuciła to. Może mieć trudności ze znalezieniem tego, ale raczej jeszcze istnieje. Nie wiem jak wyglądają relacje Miśka z Kasią, czy w ogóle jakiekolwiek istnieją, ale jak będzie mu się kiedy chciało i będzie miał chwilkę czasu, to może "odzyskamy" te gry.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Relacje nie istnieją :P a rozmowa jest dawna, sprzed roku. Poprostu komuś może zachce się uderzyć i porozmawiać, to niech wie gdzie.


ODPOWIEDZ