Railroad Tycoon

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elemele [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Railroad Tycoon

Post autor: Elemele »

Czy ktoś z Was grał w tą grę? Albo ewentualnie ją widział, czy cóś w tym stylu (testował, słyszał jakieś opinie)?

Ponieważ jestem fanem wersji komputerowej to poważnie zastanawiam się, czy aby tego tytułu nie umieścić na swojej liście planowanych zakupów ;)
(Lista jest coraz dłuższa, a stan konta coraz mniejszy, ale jak się dobrze rozplanuje wydatki... :twisted: to jeszcze trochę tytułów do listy dodać można ;)


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
Grohmann
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2004, 12:44

Post autor: Grohmann »

Mia³em to szczêscie zagraæ w ni±.. :)

Tak¿e podoba³a mi siê wersja komputerowa i sporo siê w ni± zagrywa³em swego czasu. Natomiast wersja planszowa spe³ni³a ca³kowicie moje oczekiwania.


Co tu du¿o mówiæ, REWELACJA!!!


Awatar użytkownika
Elemele [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

Dzięki za pierwsze wrażenia, ale czy możesz jakoś to rozwinąć?
Napisz jakie elementy są zajefajne ;) a jakie są nietrafione, nurzące, czy psujące zabawę (niestety, ale każda gra ma jakiegoś minusa).


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
Grohmann
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2004, 12:44

Post autor: Grohmann »

Hmm, na pewno nic nie by³o co by mnie nu¿y³o - nawet jak przeciwnicy siê zastanawiali by³o ciekawie :). Wydaje mi siê, ¿e wszystko jest 'trafione', przynajmniej nie odnios³em odwrotnego wra¿enia.

Gra siê szybko, wystêpuj± zwroty akcji ( zostatniego mo¿esz nagle staæ sie pierwszy je¿eli uda ci sie wykonaæ jaki¶ diabelski plan). W zasadzie nie ma elementu losowego, wszystko jest w rêkach graczy. Jakie dostêpne akcje:
- budowanie torów - po³±czeñ miêdzy miastami
- rozbudowywanie miast w celu zwiêkszenia ilo¶ci dóbr do przewiezienia z niego
- przewo¿enie samych dóbr
- wziêcie karty akcji (wiekszosci kart sie nie bierze tylko wykonuje na zasadzie misji z tymze wykonac je moze kazdy, kto 1 ten lepszy)
- by³o cos jeszcze ale wylecia³o z pamieci - widocznie ma³o u¿ywane :)

Ponadto w ka¿dym momencie gry mo¿na wypu¶ciæ akcje w³asnej spó³ki wcelu dokapitalizowania. Jednak na koniec ka¿dej tury trzeba wyp³acaæ dywidendê za ka¿d± wypuszczon± akcjê jej posiadaczom. Czyli z tym trzeba uwa¿aæ aby nie przecholowaæ.

Zwyciê¿a gracz ktory zbierze najwiecej Pkt zwyciestwa po wyczerpaniu okresllonej ilosci dobr na planszy (zaleznie od ilosci graczy). PZ zbiera sie za dostarczanie dóbr oraz za wykonanie misji. W grze jest TOR PZ, i im wiêcej mamy PZ tym wiêkszy jest nasz zysk na koniec kazdej tury.
Jednak co ciekawe po osiagnieciu 50PZ (dosc ciezko) zyski z wolna zaczynaj± spadaæ - to zdaje sie dla wyrownania szans graczy.

Do¶æ istotny jest pocz±tek i dobre zaplanowanie rozwoju. Dzieki temu mozemy szybko osiagnac dobre zyski. A kasa to najwiekszy ból, wiecznie jej brak, jak w zyciu :)

Co do minusów, hmmm ehhh ughh :) NIE MA !!
No na si³ê mogê znale¼c jeden, im mniej graczy gra tym rozgrywka mniej emocjonuj±ca. Mielismy tez ma³y problem z instrukcj±, a dokladniej z tym ze nie wyjasnila nam kwestii przecinania sie torow w jednym konkretnym choc niezle zakreconym przypadku, ale to drobiazg.

Moge powiedziec jedno jesli podobala ci sie wersja na CP to ta na pewno ci sie rowniez spodoba. Jest prostsza, szybsza, rozgrywka idzie sprawnie dynamicznie ale trzeba jednoczesnie myslec i kombinowac oraz jak tu przechytrzyc przeciwnikow i polaczyc przed nimi wschod z zachodem :)


ODPOWIEDZ