Proszę o opinie o Morrowindzie

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
Elemele [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Proszę o opinie o Morrowindzie

Post autor: Elemele »

Mam do Was prośbę. Zbieram się z zamiarem zakupu gry Morrowind, ale chciałbym wpierw usłyszeć (przeczytać) opinie ludzi, którzy w nią grali.

Pamiętając Daggerfall'a nie mogłem przejść obojętnie obok tego tytułu, jednak dopiero teraz cena jest dla mnie na tyle odpowiednia, że chcę to kupić.

Jakie jest Wasze zdanie nt. tej gry? Jak ją przyrównacie do Daggerfall'a?
Albo do innych gier (zaznaczam, że mało jest tytułów z ostatnich kilku lat w które grałem).


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

O Morrowind... morrowind... Gro przeklęta ileż to ja czasu i nocy zarawałem przy Tobie!! Wkrowiając się na do dupy engine i za bardzo rozbudowany świat :D
Generalnie zabawa bardzo fajna. Powiem tak, grałem w tą gre kilka miesięcy z przerwami i nigdy mi się nie udało jej skończyć (nie szedłęm wogóle głównym questem :D) oraz zwiedzić nawet połowy podstawowego świata! Gra jest chyba najbardziej rozbudowanem cRPG w jakiego grałęm. Ma jednak dwie wady. Pierwsza to BEZNADZIEJNY silnik graficzny, druga to za krótki (i jak niektórzy mówią za banalny) główny quest. Co do pierwszego to chodzi o to, że gra owszem wygląda ładnie ale widać, że programiści spieprzyli sprawę. Gra w momencie ukazania się miała astronomiczne wymagania, niewspółmierne do tego co było widać na ekranie. Owszem ładne ale WOOOOLNEEEEEE. Tzn jeżeli masz komp kupionwy w przeciągu 2-3 lat to nie masz się raczej co martwić :) Będzie chodziła płynnie. A co do głównego questa. Bazuje tylko na infomracjach innych ludzi. Ja nie poszedłem za głównym questem :) Jest cała masa pobocznych questów, które moim zdaniem znaznie bardziej wciągają niż główny wątek :D. A jak niedajboże zainstalujesz sobie jeszcze dodatek Tribunal (ta gildia zabójców która Cię ściga jest genialna :D) oraz Bloodmoon (z tym nie grałem) to najlepiej na pół roku zwolnij się z pracy/weź dziekankę na studiach albo co.... Ten świat jest OLBRZMYMI! Aha uważaj z czarem lewitacja czy tam latanie bo można się zabić :D W grze można w ograniczony sposób robić właśne przedmioty poprzez dodawanie do nich różnych magicznych składników. Już nie pamiętam jak to się robiło ale działa. Polecam też zainstalować sobie trochę modów autorskich, które dodają do gry pare fajnych rzeczy ale nie ułatwiają rozgrywki za bardzo :) Bardzo fajnym dodatkiem jest włąsny DOM w jednym z miast. W Balmorze bodajrze. Masz tam kołki na zbroje, półki na broń. Idealna sprawa dla kolekcjonerów :D Minus instalowania modów jest taki, że jak raz zainstalujesz i jeżeli mod dużo zmienia w grze to jak pograsz i posavujesz a później odinstalujesz moda to może się zdarzyć, że nie załadujesz sava więc polecam uważnie dobierać mody żeby nie popsuć sobie rozgrywki ;) Jakbyś się zdecydował instalować mody to mogę Ci polecić własny pack modów, które uprzyjemniają rozgrywkę ale nie ułątwiają gry. Jest wśród nich pare większych questów. Aczkolwiek ja te mody instalowałem ze 2 lata temu więc pewnie teraz jest już trochę więcej fajniejszych modów. Generalnie polecam! :)
Btw a nie prościej było zassać sobie Morka z sieci? :) Jak chcesz taniej dostać tą grę a masz słabą grafęto polecam poszukania na allegro jakąś kartę graficzną boxową do której dodawany był Morrowind. Ja mam tak swojego :D

Aha, teraz jakoś niedługo ma wyjść Morrowind 2 :twisted:


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Oblivion, Oblivion SeSim... Ale ciekawego newsa wyczytałem, że Oblivion będzie miał jednak kiepską grafikę, bo się twórcy zreflektowali, ze to nie pójdzie na 70% kompów :)

Co do Morrowinda, wszystko dokładnie tak jak napisał SeSim, lecz jedno mnie w tej grze boli, boli i to bardzo... WOGÓLE PRAWIE NIE MA DIALOGÓW... Ale ogrom świata to jakoś wynagradza...

Eh... to nie Fallout czy Arcanum...

A i trzeba dodać że w Morrowindzie jest mój ulubiony rzowój postaci. Rośnie ci to, czego używasz...

Jakkolwiek to zabrzmiało :twisted:
Ostatnio zmieniony piątek 10 lut 2006, 11:58 przez the MackaN, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Elemele [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

SeSim pisze:Btw a nie prościej było zassać sobie Morka z sieci? :)
(...)
Aha, teraz jakoś niedługo ma wyjść Morrowind 2 :twisted:

Wiesz, czasem człowiek ma takie zboczenie, że to co mu się cholernie podoba chciałbym mieć w oryginale, chociażby jako hołd twórcą. Z sieci to sobie zassałem Daggerfalla' i ładnie na półce się prezentuje w "oryginalnym" opakowaniu ;)

Kompa mam w miarę szybkiego (CoD 2 działa całkiem fajnie), więc z graniem nie powinno być problemów.

Morrowind 2 - to chyba po prostu czwarta część sagi, która będzie miała nazwę Oblivion. Widziałem filmiki (na stronie Bethsoft są) i kopara mi opadła. No nic, raz na jakiś czas trzeba przecież wymieniać sprzęt ;)
Rośnie ci to, czego używasz...
:lol: no niezłe, to można wyglądać jak pinokio? ;)


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Oblivion, Oblivion SeSim... Ale ciekawego newsa wyczytałem, że Oblivion będzie miał jednak kiepską grafikę, bo się twórcy zreflektowali, ze to nie pójdzie na 70% kompów

Co do Morrowinda, wszystko dokładnie tak jak napisał SeSim, lecz jedno mnie w tej grze boli, boli i to bardzo... WOGÓLE PRAWIE NIE MA DIALOGÓW... Ale ogrom świata to jakoś wynagradza...
Hehe to dobrze, że jednak będzie brzydki :D Bo mój komp właśnie przestaje powoli wystarczać do grania w nowe wynalazki ;)

A co do dialogów. Nie przesadzaj. Aż tak mało ich nie ma. Tzn może swobodnie nie gadasz ale opcji dialogowych jest sporo. Pozatym o ile pamiętam to w grze pojawia się więcej dialogów jeżeli odpowiednio rozwijasz postać ;)
Wiesz, czasem człowiek ma takie zboczenie, że to co mu się cholernie podoba chciałbym mieć w oryginale, chociażby jako hołd twórcą. Z sieci to sobie zassałem Daggerfalla' i ładnie na półce się prezentuje w "oryginalnym" opakowaniu
Zgadzam się :) Ale na próbę mogłeś zassać żeby zobaczyć czy warto :] Ja tak czasem robię. Zasysam z sieci, patrzę czy warto kupić i jeżeli gra mi się bardzo podoba to kupuję :] No ale co ja na to poradzę, że naprawdę niewiele gier mi się obecnymi czasy podoba :twisted:


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Elemele [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

SeSim pisze:No ale co ja na to poradzę, że naprawdę niewiele gier mi się obecnymi czasy podoba :twisted:
Heh, no ja wolę się wypytać, pooglądać i kupić. Bo gdybym ściągnął i mnie wciągnęło to bym już oryginału nie chciał kupić. Swego czasu chciałem kupić sobie Call of Duty, ale przeszedłem to już ze 3 razy to mi się odechciało :)
A większość gier normalną cenę ma dopiero po roku od premiery.

Hmm, cos widziałem ostatnio, że Railroad Tycoon 3 staniał :twisted:

A nie grał ktoś z Was w planszówkę o tym tytule?

BTW, żeby nie było off-topic'a to proszę o dalsze opinie o Morrowindzie :D


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Gra naprawdę godna polecenia ;) Ostatnio widziałem filmik w którym jakiś maniak UKOŃCZYŁ GRĘ w zaledwie (!) 5 minut...


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Morrowinda? W pięć minut? Ale samo tworzenie postaci tyle zajmuje...


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

To nie możliwe :) musiał na kodach lecieć :D 5 minut zajmuje dojście do Balmory z tej wiochy co zaczyna się grę :D

Btw nie ma co tu dywagować ino kupować :) na allegro zestaw 3in1 chodzi mniej więcej za 40-50. W zestawie Morek, Tribunal i Bloodmoon. Brać i grać! Tylko nie zapomnieć o jedzeniu ;)

EDIT:
Słyszałem, że gra pt Outcast jest zajebistym cRPG. Próbowałem z sieci zassać ale jakieś zwalone wersje są to się wkurzyłem i kupiłem :D Na allegro się znalazło jakimś cudem. Niestety nie mam czasu pograć :(


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Serio mówię w 5 (czy tam 8) minut. Kolunio wyprzedził tego gostka na mostku z resztą co ja będę gadał sami zobaczcie (jak znajde to tutaj znajdzie się link, teraz czasu nie mam sry).


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Elemele [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

Ano pewnie sobie kupię, tylko cholerka kasy zbytnio nie mam, bo wczoraj kupiłem sobie "Gwiezdnego Kupca" :D
A grę będę w sklepie kupował - da się nawet za 50zł kupić ten zestaw 3in1, a na allegro trza koszty przesyłki doliczać i z ew. reklamacją byłby kłopot. A jak cena jest taka sama praktycznie, to wybieram sklep :D

Btw, grać w TAKĄ grę tylko po to, żeby przejść w 5 minut to trzeba być niezłym szurasem. Gdzie tu przyjemność z grania?


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Nie wiem, ale jak już znasz grę na pamięć to miło jest bić rekordy szybkości... Widział ktoś przejście Fallouta 1 w około 20 minut i przejście Fallouta 2 równie szybko? Świetne filmiki :)


Awatar użytkownika
Elemele [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

the MackaN pisze:Nie wiem, ale jak już znasz grę na pamięć to miło jest bić rekordy szybkości...
To tak jakbyś będąc z kobietą w łóżku, znając już wszystkie "techniki" ;) testował je, która jest szybsza i bił kolejne rekordy w szybkości... A nie o to chyba w tym chodzi ;)


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Jak masz mało czasu... :twisted:


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Nie wiem, ale jak już znasz grę na pamięć to miło jest bić rekordy szybkości...
Jak znasz Morrowinda, Tribunala i Bloodmoon na pamięc to nie jesteś normalnym człowiekiem :D Co ja gadam... jesteś NIE CZŁOWIEKIEM ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »



Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

SeSim pisze:
Nie wiem, ale jak już znasz grę na pamięć to miło jest bić rekordy szybkości...
Jak znasz Morrowinda, Tribunala i Bloodmoon na pamięc to nie jesteś normalnym człowiekiem :D Co ja gadam... jesteś NIE CZŁOWIEKIEM ;)
Ależ jestem człowiekiem. Nikt nie mówi że znam Morrowinda na pamięć... nawet połowy nie znam... ja przytoczyłem Fallouta :)


Awatar użytkownika
Elemele [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

Co do Fallout'a to na tej stronie też jest ten rekord co pisałeś

http://speeddemosarchive.com/Fallout.html

http://speeddemosarchive.com/Fallout2.html


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

leż jestem człowiekiem. Nikt nie mówi że znam Morrowinda na pamięć... nawet połowy nie znam... ja przytoczyłem Fallouta
Przepraszam, źle się wyraziłem :) Moja wypowiedź miała być w bezosobowym tonie ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Elemele nie chce cie zawstydzic, ale pytajac czy kupic sobie Morrowind zadales pytanie trywialne. Odpowiedz moze byc tylko jedna i to pewno znacznie prosta niz sie spodziewales - Kup.
Jesli magiczny skrot cRPG cos dla ciebie znaczy, masz do czynienia z klasyka, ba perlą gatunku. Od razu najlepiej kup sobie z dodatkami, zeby dwa razy do sklepu nie chodzic. Widzialem w empiku 59 zl.

http://www.elderscrolls.phx.pl/index.php? - sprawdz ten ten link. Znajdziesz tam minimum tysiac argumentow, ktore przekonaja cie do zakupu, a grajac w sama gre ta strona moze byc nieoceniona pomoca.

Milych chwil przy Morrowindzie. Na pewno ich nie zabraknie.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
Elemele [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

Ano, dzięki Lens za konkretną odpowiedź :)

Kupić pewnie bym kupił, ale tak mam już pewność, że to chcę :)

U mnie w Saturnie sprzedają ten tytuł z dodatkami za 49 zł, więc jak tylko przybędzie mi kasy (kupiłem wczoraj Gwiezdnego Kupca) to sobie kupię.

Tym bardziej, że jak pisałem, przez długie lata grałem w Daggerfall'a :)


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Nie no żeby nie było, gra ma pare minusów :) Tak jak wspomniałem silnik gry. Tzn w dzisiejszych czasach to nie problem ale w momencie jak gra wyszła to było totalne przegięcie. Anyway, wkrowiające w późniejszych stadiach gry jest... łażenie. Tam nie ma mapy jak w Falloucie gdzie pokazujesz miejsce docelowe. Wszędzie trzeba z buta/ewentualnie latać :D. Pozostają jeszcze teleporty ale żeby z nich sensownie korzystać potrzeba zainstalować pewien mod który pozwala mieć ich kilka ponieważ o ile dobrze pamiętam w standardzie jest tylko jeden punkt docelowy czy jakoś takoś. Już nie pamiętam dokładnie ale po coś isntalowałem ten mod :D Dam Ci dobrą radę: olej główny quest :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Elemele [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

A nie ma tak jak w Daggerfall'u, że wciskałeś klawisz W i wybierałeś miasto na mapie? I automatycznie tam Cię transportowało (oczywiście z uwzględnieniem straty czasu i pieniędzy na podróż)


BTW, jak ktoś chce pograć w klasykę, to na stronie Bethsoft można ściągnąć pełną wersję (i darmową) Areny, czyli Elder Scrolls 1 :D


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

No i nie ma konia... szkoda...


Awatar użytkownika
Elemele [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

Eee no to kicha, co oni myślą, że wszystko piechtolotem?

Mając konia można było fajnie kosić strażników :) a czasem fajny sprzęciol mieli :D


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
ODPOWIEDZ