Dobre trudnego początki

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Essi [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2013, 14:15
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Dobre trudnego początki

Post autor: Essi »

Hej ;)

Jestem początkująca i niebyt jeszcze z grą obeznana, w związku z czym pojawił się pewien problem i bardzo proszę o pomoc: z tego, co zrozumiałam, PD mogą zwiększyć moją magię, siłę, zręczność.. Ale jak to jest z awansem na wyższy poziom (karta postaci)? :) Czy potrzebuję jakąś określoną liczbę PD? A jeśli tak, to jaką? Jeżeli zostało to zawarte w instrukcji, to nie zauważyłam i przepraszam :)


"Ballad nie pisze się po to, by w nie wierzono, ale po to, by się nimi wzruszano"
Essi [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2013, 14:15
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: Essi »

I jeszcze jedna sprawa: jak to jest z ekwipunkiem? Czy mogłabym prosić o jasne wytłumaczenie mi tego zagadnienia krok po kroku? ;)


"Ballad nie pisze się po to, by w nie wierzono, ale po to, by się nimi wzruszano"
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Otwieram sobie INSTRUKCJĘ i już w spisie treści widzę: "Rozwój postaci ... 24".
Otwieram wyżej wspomnianą instrukcję na stronie 24 i tam czytam:
Awans na wyższy poziom: każda postać rozpoczyna grę na 1 poziomie. Za 5 PD może awansować na wyższy poziom. Zatem postać potrzebuje w sumie 10 PD, żeby awansować na 3 poziom.
Odnośnie pytania o ekwipunek nie wiem co jest niejasne, ale w instrukcji na ten temat jest co nieco od strony 27. Który zapis jest niejasny?


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Pewnie chodzi o ta ilustracje na koncu. Niestety ja teraz nie mam jak zerknac do instrukcji.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
paskuda
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 09:58
Lokalizacja: Łódź/inne
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: paskuda »

Na stronie 28 instrukcji masz opisane co, ile i gdzie możesz nosi. Przy każdym z przedmiotów znajduje się odpowiednie oznaczenie. Symbol głowy oznacza że taki przedmiot po prostu nosisz na głowie (ograniczenie do 1 sztuki na raz). Podobni rzecz ma się z pancerzami - symbol tułowia oznacza, że dany pancerz nosisz na korpusie (ograniczenie do 1 sztuki). Jeśli na karcie przemdiotu jest symbol jednej dłoni to oznacza, że daną rzecz masz w ręku. Jednocześnie możesz mieć w rękach tarczę i broń jednoręczną (ale tylko jedną broń jednoręczną na raz, chyba że jest jakaś zpecjalna zdloność lub umiejętność stanowiąca inaczej). Wyjątek stanowi karta z symbolem dwóch dłoni co oznacza, że jest to przedmiot dwuręczny (czyli zajmuje obie ręce wówczas nie można mieć tarczy).
Symbol plecaka oznacza ekwipunek podręczny. Można w nim trzymać do 4 dowolnych przedmiotów. Trzymasz tam co chcesz.
Symbol wózka umieszczany jest zazwyczaj na towarzyszach (koń, muł itp). Towarzysze moga nieść przedmioty - ilość wyszczególniona jest na danej karcie.
Wyjątek artefakty - nie liczą się do limitu noszonych przedmiotów.
Najlepiej poczytaj w instrukcji, gdzie wszystko jest opisane. Tak będzie szybciej :)
Zajrzyj też do działu "Kwestia zasad" na tym forum. Tam jest wyjaśnionych sporo ciekawych rzeczy.


A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu
ODPOWIEDZ