Neuroshima HEX 3.0

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Neuroshimie Hex i Monolith Arenie, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Neuroshima HEX 3.0

Post autor: HunteR »

A to ci niespodzianka! Na Portalkonie ogłoszono nie tylko że w wakacje do sprzedaży trafi nowa oficjalna armia, ale również to, że jesienią czeka nas premiera kolejnej edycji gry.

Obrazek

Podobnie jak w przypadku nowej armii, brak jakichkolwiek szczegółów, zostają jednak domysły. Spodziewam się tutaj przede wszystkim dwóch rzeczy: standaryzacji żetonów oraz elementów z dodatków Babel 13 i Duel. Porównując żetony z wersji podstawowej (2.5), dużych dodatków, dodruków oraz army packów gołym okiem widać różnice w grubości, wielkości, twardości i chropowatości żetonów. Niby pierdoła która w żaden sposób nie umniejsza radości z gry, ale mimo wszystko nie zaszkodziłoby to poprawić. Z kolei jeśli chodzi o zawartość dużych rozszerzeń, obecnie są praktycznie niedostępne w formie 'gotowej' z racji dodruków armii w paczkach więc taki bajer również by się przydał. Czego jeszcze się spodziewać? Mówiąc szczerze, nie mam pojęcia, ale może nas czymś zaskoczą.

PS. Grafika na okładce mi się nie podoba :P Tzn. nie że jest brzydka, ale powinni się na niej znaleźć przedstawiciele czterech podstawowych frakcji, a nie jednej.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

LOL, jak zobaczyłem żetony z jednej armii, iż cała armia jest o połowę mniejsza od pozostałych, to zacząłem liczyć, czy mam wszystkie żetony xD.

Ciekawe co znowu wymyślą... Nie powiem, ażebym był szczególnie szczęśliwy z 3 edycji Hexa...

Grafika także mi się nie podoba. ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Nie powiem, ażebym był szczególnie szczęśliwy z 3 edycji Hexa...
Dlatego, że parę dni temu kupiłeś wszystko co wyszło do drugiej edycji? Obrazek xD

Neuroshima HEX to jedna z moich ulubionych planszówek, a że żetony już trochę wytarte to pewnie się skuszę na nową wersję chyba że będzie się od poprzedniej różniła tylko pudełkiem :P Aczkolwiek między pierwszą a drugą edycją był spory skok jakościowy więc jest szansa że i tym razem zaserwują coś dobrego :)

EDIT

Z facebooka:
Ponad 50 Heksogłówek na kartach, pare nowych zasad, wariant mniej losowy, nowy wariant 3-osobowy
O ile pamiętam to w pierwszej wersji Neuroshimy HEX była opisana opcja całkowicie niwelująca losowość gry. Polegała ona na tym że wszyscy gracze mają odkryte żetony i wyciągają co im pasuje. Podejrzewam, że tutaj będzie podobnie. Hexogłówki to fajna rzecz zwłaszcza jeśli pomysł będzie rozwijany i np. pojawią się takie zagadki nie tylko do armii podstawowych. Ciekaw jestem zmian w regułach.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Powiedzmy sobie szczerze, wszystko to skok na kasę i to mega! :roll:

HunteR pisze:Niby pierdoła która w żaden sposób nie umniejsza radości z gry, ale mimo wszystko nie zaszkodziłoby to poprawić.
Zgodzę się tylko z tym. Aczkolwiek, mamy obecnie edycję 2.5 i gołym okiem widać iż żetony niemal z każdego dodatku się różnią. Co przyniesie 3 edycja?

1. "Oficjalną" standaryzację żetonów na jeszcze cieńsze (czytaj: gorsze, które cieżko jest bez pazurów oderwać od planszy). Dodam także, że taka standaryzacja nastąpić miała już od II edycji, a co dodatek to nowości. Edycja 2.5 miała być "nową" jakością, żetony na reszcie miały być elegancko wycięte, równe, ładne itp. Gówno prawda /bicz

2. Co zamierzają zmienić? Nowe zasady? Ok. Jeżeli jednak zmienią szatę graficzną w sensie ogólno przyjętą symbolikę żetonów, to chyba szlag mnie trafi. Będzie to sygnał, że Portalowi zależy już tylko i wyłącznie na kasie. Okłada pudełka świadczyć może także o zmianie szaty graficznej, która sama w sobie nie zaszkodzi. Jeżeli jednak zmieni się symbolika jak z 1 edycji na 2, to po prostu porażka. Wszystko przestanie do siebie wizualnie pasować :roll:

3. Hexogłówki i inne pierdoły to skok na kasę. Zajmował się nimi Michallus, zrobił nawet bodajże cały zeszyt z takimi zadaniami. Poszukajcie, będziecie mieli za frajer bez kupowania 3 edycji.

KONKLUZJA:
Jako doświadczony (w negatywnym sensie) gracz i użytkownik produktów Portalu jestem w całości sceptycznie nastawiony do wszystkich produktów portalu. 3 edycja na bank będzie zawierała braki, błędy albo krzywe żetony...w każdym bądź razie na 100% coś z nią będzie nie tak.

Są tylko 2 wydawnictwa w Polsce z tak lekceważącym podejściem do klienta:
1. Portal
2. Bard (to wyd. przynajmniej stara się wydawać regularnie eraty i przyjmuje reklamacje)


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Dodaj do tego Wargamera :mrgreen: tylko inny typ gier sprzedają.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

HunteR pisze:Dlatego, że parę dni temu kupiłeś wszystko co wyszło do drugiej edycji? xD
Nie wszystko, ale większość. Ale i tak wydaje mi się, iż 2 edycja jest wystarczająco dobra, iż nie trzeba robić trzeciej. Toć Talisman, co ma - bagatela - niemal 30 lat, ma tylko 4 edycje. Mam złe przeczucia, iż Portal chce prześcignąć nawet FireFoxa w liczbie edycji.

Mam nadzieję, iż armie z 2 edycji będą kompatybilne z 3 edycją i vice versa -_-


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Nemomon pisze:Mam nadzieję, iż armie z 2 edycji będą kompatybilne z 3 edycją i vice versa
Byłbym zaskoczony.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Byłbyś zaskoczony, gdyby były, czy gdyby nie były?


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Gdyby były.


Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Cóż, obawa jest, bo armie z pierwszej edycji nie są kompatybilne z tymi z drugiej. Niemniej wydaje mi się że po prostu wydadzą żetony w takim standardzie jak te z army packów (wśród których są też wznowienia armii z Babela i wkrótce z Duela). Żetony mają dostać nowe grafiki, ale z zajawek wydaje się że stylistyka będzie zbliżona więc nie będzie to razić.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Portal potwierdza, że 3 edycja będzie miała nową ikonografię, brawo!
Kolejny doskonały pomysł na wyciągnięcie pieniędzy od graczy, z tym zaznaczeniem, że beze mnie [-X Ja się już na takie sztuczki nie piszę


Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Uch, w takim razie hak im w smak, zostanę przy 2.5, a jak będę chciał przetestować nowe reguły to instrukcję ściągnę z oficjalnej strony.

Zastanawia mnie w takim razie co z kolejnymi armiami? Zrobią przedruk dotychczasowych, a kolejne będą wydawać już w nowej formie?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

HunteR pisze:Zastanawia mnie w takim razie co z kolejnymi armiami? Zrobią przedruk dotychczasowych, a kolejne będą wydawać już w nowej formie?
Zgaduję, że tak. I jak ktoś będzie chciał nowe armie, to będą mu wyglądały inaczej, a więc kupi też poprzednie i podstawkę w nowej edycji.

Mi na szczęście ta gra się nigdy tak mocno nie spodobała, żebym kiedykolwiek kupił którąkolwiek edycję lub planował kupić którąś z kolejnych ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Mi na szczęście ta gra się nigdy tak mocno nie spodobała
Nikt nie jest doskonały Rogo :lol:

Tak czy siak to niezłe świństwo względem fanów, z drugiej strony już nie pierwsze, bo to samo było przy wydaniu drugiej edycji (a także w kilku innych grach tego wydawnictwa).

Ciekaw jestem jeszcze czy wpłynie to jakoś na wersję mobilną HEXa. Wyjdzie nowa edycja uwzględniająca zmiany? Darmowa aktualizacja przerabiająca grę na nową edycję? A może ekipa z BDC to oleje i ewentualne nowe armie będą miały ikonki takie jak do tej pory?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

No nikt nie jest doskonały, a już ludzie z Portalu na pewno nie, skoro stworzyli taką słabą grę ;) I jeszcze kasę na niej wyłudzają od tych niedoskonałych, którym ta gra się spodobała ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Po prostu nie umiesz grać w gry, a nie że słaba. Nawet Nemomon się przekonał do HEXa :-"


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Umiem grać w gry, ale dobieranie losowych hexów i układanie ich na planszy nie jest dla mnie czymś aż tak wciągającym. Jest pełno lepszych gier, po prostu.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Sporek
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 524
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 16:04
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 26

Post autor: Sporek »

Mi się ta gra bardzo podoba, spędziłem dużo czasu na wersji onlinenowej na PC kiedyś, ale jeszcze nie kupiłem tej gry, a gdy chciałem, to nagle ma być to. Ciekawe, czy to będzie lepsze lub gorsze. Tamte grafiki mi się bardzo podobały, oby utrzymali poziom, a co do pudełka - średnie. Ni wspaniałe, ni okropne.


"trzeba przeciwdziałać przegięciom" - chaos
John Titor IBM
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Rogo pisze:Umiem grać w gry, ale dobieranie losowych hexów i układanie ich na planszy nie jest dla mnie czymś aż tak wciągającym. Jest pełno lepszych gier, po prostu.
Dobierasz niby losowo, ale masz bodajże 3 na ręku, więc jest miejsce na taktykę. Dla mnie plusem tej gry jest ilość kombinacji, możliwości, kombosów.
Gra mi się spodobała od drugiej partyjki (w pierwszej nie bardzo wiedziałem co się dzieje :P), jednak rzadko w nią gram, ze względu na mój "szachowy" tryb gry (tzn. dłuuuuugie rozmyślanie - w naszym klubie już nazwali to zjawisko "Daniel"). Aby zobrazować (karta po lewej):
Obrazek

Aha... gra staje się ciekawsza w 3 osoby ... już tak łatwo nie ma.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

"Daniel" to nie tylko stan umysłu :P


skrwin
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 25 sie 2013, 20:52
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: skrwin »

Witam wszystkich!

Zainteresowałem się ostatnio Neuroshimą Hex, pograłem trochę w wersje online. Miałem zamiar w najbliższych dniach kupić tą planszówkę, ale znalazłem informację o wersji 3.0. I teraz potrzebuje porady od Was - wyjadaczy. :mrgreen:

Czy powinienem:
1. Po prostu kupić wersje 2.5 i cieszyć się nabytkiem?
2. Poczekać na wersję 3.0?
3. Poczekać na premierę wersji 3.0 i wtedy kupić wersje 2.5 ( być może jej cena spadnie)

Liczę, że ktoś mi doradzi, ponieważ wielu z Was śledziło jak sprawy się miały przy przejściu z 1.0 na 2.5. A szkoda by było wydać teraz kasę i za miesiąc żałować, że się nie poczekało.

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie informacje.


Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ciężko powiedzieć mówiąc szczerze, bo tak naprawdę nie ma jeszcze żadnych pewnych informacji co do zawartości edycji 3.0. Czy to będzie to samo w nowej szacie graficznej czy też wszystko całkowicie zmienią i będą potem wydawać zaktualizowane armie niepasujące już do wersji 2.5. Wersja 2.0 (2.5 to tylko kosmetyczne poprawki, innej teraz nie kupisz) różniła się dość znacznie od wersji 1.0 nie tylko szatą graficzną, ale też ikonografią i niestety istnieje obawa, że teraz będzie tak samo.

Na twoim miejscu bym się jeszcze trochę wstrzymał. Premiera HEXa 3.0 ma się odbyć w październiku więc podejrzewam, że już we wrześniu mogą się pojawić jakieś konkretniejsze informacje. Wtedy będzie łatwiej ocenić czy opłaca się czekać na nową wersję czy też śmiało można zaopatrzyć się w obecną. W razie czego, z dostępnością nowych reguł nie będzie problemu, bo Portal zawsze publikuje instrukcje do swoich gier na stronie :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
skrwin
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 25 sie 2013, 20:52
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: skrwin »

Dzięki HunteR!

Z zakupem na razie się wstrzymałem. Trzeba będzie zobaczyć wersje 3.0 w akcji. Może faktycznie wprowadzą w niej jakieś zmiany. Szkoda by było gdyby się okazała tylko zwykłym skokiem na kasę.


Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Trochę konkretniejszych informacji od amerykańskiego wydawcy -> CLICK, CLICK i CLICK

Zupełnie nowe grafiki (całkiem niezłe w sumie), plansza, oznaczenia. HEXogłówki są ładne, dorzucają Doomsdaya do podstawki. Cena 50 dolców :?

Wygląda to nieźle, ale widać, że nie będzie kompatybilne z poprzednią edycją i jeszcze ta cena. Co prawda z tego co widziałem to pojedyncze armie mają za 15 dolców, a to więcej niż u nas więc pewnie i podstawka będzie tańsza, ale i tak wydaje się strasznie drogie.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

sorki za hejta od razu ale to przecież wygląda tragicznie...zmienili mroczny, niebezpieczny świat post apo w przerysowaną pierdzącą kolorami grę komputerową...masakra jakaś :roll:


ODPOWIEDZ