Neuroshima HEX od Big Daddy's Creations

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Neuroshimie Hex i Monolith Arenie, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RUNner
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 13:04
Lokalizacja: PGN
Płeć:

Post autor: RUNner »

Planszówki w wersji elektronicznej zawsze będą pozbawione tego czaru. Dotykanie pomalowanych figurek, trzymanie kart w ręku to niezły fetysz i tablet tego nigdy nie zastąpi :) Gdy gra jest skomplikowana, gracze muszą pamiętać o wielu regułach, to wersja elektroniczna potrafi bardzo przypaść do gustu.
Hexa na iOS zagrywałem się sporo, rywalizując tylko i wyłącznie z komputerowym graczem w pojedynkach 1v1. Sztuczna inteligencja gra różnie, w zależności od prowadzonej frakcji. Zauważyłem że najtrudniej mi było wygrać z Borgo lub Molochem, natomiast ogranie Hegemonii nie stanowiło żadnego problemu.
Gra się bardzo szybko i przyjemnie. Grafika, płynność animacji, szybkie decyzje komputera - to wszystko wpływa na wysoki komfort gry. Rozegrałem w ten sposób ponad 200 partii i mogę stwierdzić że jest to świetna pozycja na tablet.
Wracając do Talismana... sporym problemem jest tutaj rozmiar planszy, ciężko się gra z dodatkami, bo nawet gdy stół odpowiednio duży, to odległość gracza od swojej figurki często zmusza do powstania z krzesła w celu jej przemieszczenia (wiem że ktoś bliżej może mi przesunąć poszukiwacza, ale dla mnie największą atrakcją gry na planszy jest właśnie własnoręczne przemieszczanie swoich jednostek). Na tablecie ten problem nie występuje :)


Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

http://neuroshimahex.pl/news/nie-jedna- ... y-machine/

Jakiś czas temu wspominali o tym w wywiadzie, teraz się potwierdziło. Już wkrótce mobilny HEX dostanie zastrzyk nowych armii i co najciekawsze oprócz Sharrash i Dancera dostaniemy również Doomsday Machine. Wszystkie armie trafią jednocześnie na iOS i Androida.

Póki co wciąż nie wiadomo nic na temat multiplayera w wersji Androidowej.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Na Androidzie i iOSie właśnie wylądowały trzy nowe armie, o których pisałem poprzednio: Sharrash, Dancer i Doomsday Machine. Z okazji premiery, zarówno podstawka jak i wszystkie pojedyncze armie z nowymi włącznie można kupić w promocyjnych cenach.

Obrazek


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

czekamy jeszcze na multi :mrgreen:


ODPOWIEDZ