Dragon's Ordeal Misje Zaklęcia i kilka pytań ogólnych

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Rocy7 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Atuty Charakteru
Posty: 106
Rejestracja: sobota 09 mar 2013, 00:58
Lokalizacja: Miasto
Płeć:

Dragon's Ordeal Misje Zaklęcia i kilka pytań ogólnych

Post autor: Rocy7 »

Jestem właśnie po pierwszej próbnej sesji i pojawiło się kilka problemów nie sprecyzowanych w instrukcji ani FAQ.

Misje:
1) Ilość misji na obszarze / karcie
"W jednym miejscu zlecającym zadanie (karta/obszar) może być aktywna tylko jedna misja. Zatem jak gracz stanie na miejscu z aktywną misją, może przeczytać instrukcje tej karty i spróbować wykonać to zadanie. Po wykonaniu aktywnej misji gracz natychmiast może wyciągnąć następną kartę misji."
Na jednym z obszarów wyciągnąłem 2 postaci i obie zleciły mi Misje, przyjąłem że 1 misja może być na 1 karcie nawet jeśli jest to w obrębie 1 obszaru, czy to właściwe założenie?
2) Misji nie trzeba wypełniać po kolei? Nie ma limitu misji które staramy się wypełnić jednocześnie?
Odkryłem 3 karty Misji i miałem możliwość wypełniania ich, robiłem 1 misje, przy okazji drugą a potem dopiero wracałem na obszar zlecający misję.
3) Czy wypełniając Misje zleconą przez Postać z planszy otrzymujemy również zwykłą nagrodę za tą Misje czy tylko od Zleceniodawcy?
4) Miałem 2 misje zlecające mi iść na ten sam obszar, czy będąc na tym obszarze mogę jednocześnie wypełnić elementy obu misji?

Zaklęcia
1) Jeśli postać ma limit zaklęć 2 oznacza to że w każdym momencie na początku swojej tury może dociągnąć do 2 zaklęć?
2) Jeśli postać ma limit zaklęć 0 a z instrukcji obszaru wynika że dostaje zaklęcie to oznacza że nie może go otrzymać czy że je otrzymuje? ( wydaje mi się że może je otrzymać)
"Maksymalna ilość zaklęć: maksymalna liczba zaklęć, której postać nie może przekroczyć podczas fazy wyciągania zaklęć. W innym przypadku jest to dopuszczalne (np. w przypadku kiedy postać kupi zaklęcie), nie można jednak w ten sposób przekroczyć liczby pięciu czarów."

Przygotowanie do gry
1)Zielone obszary powinny leżeć obok siebie czy dowolnie?
2) Gdzie należy położyć karty magicznego więzienia i Smoka? W dowolnym miejscu mapy? ( czy na obszar magicznego więzienia wchodzi się z konkretnego obszaru mapy? )

Plansza na żetony ma miejsce tylko do pola wartości 10 ale z instrukcji wynika że można mieć większe współczynniki? Bierzemy wtedy karteczki?


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Postaram się odpowiedzieć wyczerpująco. W razie jakby coś było niejasne, to pytaj. Postaram się doprecyzować swoje odpowiedzi.
Misje:
1) ,,W jednym miejscu zlecającym zadanie (karta/obszar) może być aktywna tylko jedna misja". Czyli karta jest traktowana jako jedno miejsce. Jeśli masz na jednym obszarze dwie karty, są to jakby dwa miejsca i każde zleca inną ale tylko jedną misję. Więc tak, mogą być dwie misje na tym samym obszarze, jeśli są dwie karty zlecające misje.
2) Tak, możesz je wykonywać jednocześnie. Możesz np. zacząć robić pierwszą misję, potem w międzyczasie drugą, potem ukończyć drugą, a na końcu pierwszą ;D
3) Nie bardzo rozumiem. Jeśli misję zleca obszar to rzuca się kotką i dostaje odpowiednią nagrodę. Jeśli misję zleca karta dostaje się nagrodę taką jak jest napisane na karcie.
4) Nie widzę problemu. Musisz jednak zawsze zaznaczyć że wykonujesz etap misji. Możesz w tym momencie zaznaczyć, że wykonujesz etap 2 misji jednocześnie.
Zaklęcia:
1) Faza 1: wyciąganie zaklęcia. W tej fazie gracz może wyciągnąć jedno zaklęcie (o ile nie spowoduje to przekroczenia limitu posiadanych zaklęć postaci) (...). Dla przykładu: Postać ma limit zaklęć 2. W pierwszej turze gry w fazie pierwszej dociąga jedno i tylko jedno zaklęcie. W drugiej turze dociąga drugie. W trzeciej turze jeśli nie pozbyła się żadnego z zaklęć lub po prostu ilość posiadanych zaklęć=2, nie może dociągnąć zaklęcia. Może je jednak kupić lub zdobyć w trakcie swojej tury.
2) Może wziąć czar, chyba że ma już 5 czarów, ponieważ jest to bezwzględny limit dla każdej postaci.
Przygotowanie do gry:
1) Niekoniecznie. Obszary możesz położyć jak chcesz, ważne żeby każdy przylegał do jakiegoś innego obszaru i dłuższe boki przylegały do dłuższych, a krótsze do krótszych. Możesz robić wewnątrz dziury, możesz sobie robić odosobnione obszary do których można dojść tylko jedną drogą. To już jest kwestia waszej woli i wyobraźni. No i oczywiście zielone obszary są od początku odkryte, natomiast pozostałe są zakryte :)
2) Ja zazwyczaj wyciągam je z pudełka dopiero kiedy zajdzie taka potrzeba. najlepiej jest je gdzieś z boku odłożyć. Nie są one częścią planszy głównej.

Te plansze to porażka. Radzę korzystać tylko i wyłącznie z karteczek ;) Nie ma wtedy obawy że jakiś żeton zostanie potrącony lub omyłkowo przesunięty. karteczki sa dużo bardziej praktyczne. Nie ma ograniczeń w rozwijaniu współczynników.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Rocy7 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Atuty Charakteru
Posty: 106
Rejestracja: sobota 09 mar 2013, 00:58
Lokalizacja: Miasto
Płeć:

Post autor: Rocy7 »

Dzięki wielkie :)
arai pisze: Nie bardzo rozumiem. Jeśli misję zleca obszar to rzuca się kotką i dostaje odpowiednią nagrodę. Jeśli misję zleca karta dostaje się nagrodę taką jak jest napisane na karcie.
Chodziło mi głównie o to czy dostaje się nagrodę z Misji tj. doświadczenie za jej wypełnienie ale doświadczenie pewnie dostaje się zawsze za wypełnienie Misji :)


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Na każdej karcie misji z tego co patrzyłam jest ilość PD za wykonanie jej, więc zawsze zdobywasz doświadczenie. Np. jeśli jakaś karta zleca ci wykonanie misji, za co nagrodą będzie umiejętność. To po wykonaniu tej misji dostajesz tą umiejętność a także nagrodę wyszczególnioną na samej karcie misji. ja tak przynajmniej gram i nie miałam nigdy wątpliwości że tak jest prawidłowo ;P
Nie ma sprawy :) Przynajmniej w tym temacie mnie Nemo nie ubiega z odpowiedziami ;D


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

arai pisze:Nie ma sprawy :) Przynajmniej w tym temacie mnie Nemo nie ubiega z odpowiedziami ;D
Bo Nemo tak dawno po raz ostatni grał w DO, iż wszystko zapomniał ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Essi
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2013, 14:15
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: Essi »

Hej ;)
Podłączam się pod temat, bo również jestem początkująca i niebyt jeszcze z grą obeznana: z tego, co zrozumiałam, PD mogą zwiększyć moją magię, siłę, zręczność.. Ale jak to jest z awansem na wyższy poziom (karta postaci)? :) Czy potrzebuję jakąś określoną liczbę PD? A jeśli tak, to jaką? Jeżeli zostało to zawarte w instrukcji, to nie zauważyłam i przepraszam :)


"Ballad nie pisze się po to, by w nie wierzono, ale po to, by się nimi wzruszano"
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Z tego co pamietam to na kazdy poziom potrzebujesz 5 PD. Nie jestem teraz niestety w stanie tego sprawdzic. Na pewno jest o tym w instrukcji lub na karcie postaci i na pewno jest to stala ilosc PD dla kazdej postaci i niezaleznie od poziomu. Nie jestem pewna tylko czy to bylo wlasnie 5 PD ale na 99% tak.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
zbik84
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: środa 17 cze 2015, 22:22
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: zbik84 »

Essi pisze:Hej ;)
Ale jak to jest z awansem na wyższy poziom (karta postaci)? :) Czy potrzebuję jakąś określoną liczbę PD? A jeśli tak, to jaką? Jeżeli zostało to zawarte w instrukcji, to nie zauważyłam i przepraszam :)
Awans na wyższy poziom: każda postać rozpoczyna grę na 1 poziomie. Za 5 PD
może awansować na wyższy poziom. Zatem postać potrzebuje w sumie 10 PD, żeby
awansować na 3 poziom.


ODPOWIEDZ