Gdy z podobną mechaniką jak w Middle Earth Quest

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Rocy7 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Atuty Charakteru
Posty: 106
Rejestracja: sobota 09 mar 2013, 00:58
Lokalizacja: Miasto
Płeć:

Gdy z podobną mechaniką jak w Middle Earth Quest

Post autor: Rocy7 »

Bardzo mi się podobają założenia mechaniki Middle Earth Quest
Jeden z uczestników wciela się w rolę Saurona, który stara się zawładnąć Śródziemiem przy pomocy swych nikczemnych intryg i sług zła. Nawet trzech pozostałych graczy może wcielić się w role bohaterów, którzy muszą powstrzymywać ciemność, dopóki plany Gandalfa się nie wykrystalizują. W tym celu bohaterowie udają się na niebezpieczne wyprawy i spotykają ze słynnymi postaciami Śródziemia, aby zdobywać ich przychylność oraz wiedzę.
Czyli współdziałanie kilku graczy przeciwko jednemu, znacie może jakieś inne gry przygodowe o podobnych założeniach? Mi kojarzy się tylko Dracula ale nie przypadła mi zbytnio do gustu.


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Większość dungeon crawlerów (np. Descent) opiera się na takim układzie. Z gier przygodowych: Władca Pierścieni z dodatkiem Sauron, Posiadłość Szaleństwa, można tak zagrać w Horror z Arkham (Strażnik może wydać jeden żeton zagłady z karty Przedwiecznego żeby wylosować 2 karty mitów/spotkań i wybrać jedną), Ghost Stories z dodatkiem Black Secrets, dodatkowe zasady do Warhammer Quest wprowadzają GMastera i pewnie mnóstwo innych o których nie pamiętam...


Awatar użytkownika
Łosiu
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Konteksty
Krasnoludzka Kopalnia
Posty: 331
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 20:36
Lokalizacja: Krosno/Poznań
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Łosiu »

Karciany Hobbit przy 2-3 graczach. Ale jest wtedy niewyważony i dobrymi raczej nie da się wygrać.


ODPOWIEDZ