OBCY ver. 2.0

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
QnshT [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 11:31
Lokalizacja:
Płeć:

OBCY ver. 2.0

Post autor: QnshT »

Witam.

Na wstępie powiem że za młodu zagrywałem się w tą grą godzinami a ostatnio naszła mnie chęć znowu pograć. Gra była szybka, nie skomplikowana i starsznie miodna. Jednak po ponownym sięgnięciu po owy tytuł zobaczyłem że jakość grafik mocno odbiega już od obecnych standardów a zasady są tu i ówdzie niedopracowane.

Dlatego tutaj rodzi się moje pytanie.

Czy ktoś oprócz mnie byłby zainteresowany remake'iem tej gry? Chodzi tutaj o grafikę kart postaci, przedmiotów itd, itp. Kosmetyką zasad gry (tutaj nadmienię że posiadam już około 70% przepisanych na nowo i poprawionych zasad)... Chętnych proszę o kontakt. Najbardziej zależy mi na grafikach i testerach zasad.

Nie wiem czy jestem w błędzie ale wydawnictwo Gambit już chyba nie istnieje i nie wiem co z prawami autorskimi itp. ??

********** EDIT **********

UPDATE 1 (23.12.2012):
Prace nad nowym wydaniem właśnie wystartowały. Na razie są to prace z grafiką żetonów i opracowywaniem zasad łączących stare zasady z dodatkami autorskimi oraz z całkiem nowymi pomysłami.

UPDATE 2 (24.12.2012):
Grafika żetonów całkowicie zmieniona, do poprawienia grafika kart postaci oraz wygenerowanie całkowicie nowej mapy do gry opartej tylko na systemie hexagonalnym.

UPDATE 3 (07.02.2013):
Dodałem nowe grafiki, udostępniłem niepełne zasady

UPDATE 4 (08.02.2013):
Poprawione zasady, kompletny zestaw żetonów i kart postaci z pionkami (do druku).

UPDATE 5 (26.02.2013):
Kolejne poprawki w zasadach oraz kosmetyka kart postaci i żetonów.

*** D O W N L O A D ***

Z tego katalogu chomika pobierasz na mój koszt!

Zasady i Grafiki
Ostatnio zmieniony wtorek 26 lut 2013, 08:45 przez QnshT, łącznie zmieniany 12 razy.


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Prawa autorskie do marki Alien na obecnie (chyba) WBros, a oni pilnują swoich interesów. Jedyne legalne wyjście to przetematowienie gry na jakieś nielicencjonowane uniwersum (zmiana nazw własnych itp.), osobiście mogę pomóc przy korekcie i analizie mechaniki: z braku czasu nie podejmę się testów praktycznych.

Na 90% Gambit wydał grę używając marki nielegalnie (takie to były czasy).

Czy istniejące dodatki autorskie też zostaną włączone do projektu?


Awatar użytkownika
QnshT [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 11:31
Lokalizacja:
Płeć:

Post autor: QnshT »

No tak, te prawa autorskie :sic!: :)

Masz racje pozostaje zmienic swiat gry. W sumie przeciez nie trzeba zbytnio odbiegac od oryginalu.

Co do dodatkow autorskich to wiadomo mi tylko o jednym ktory to dodaje postac predatora do gry. Jesli masz wiedze o innych dodatkach to prosze o jakies dane na ich temat a z mila chcecia sie z nimi zapoznam i przeanalizuje co sie nadaje a co nie, co gre uatrakcyjni i jej nie skomplikue a ktore zraba z nia wrecz przeciwnie.

Kwestia pomocy korekty i analizy mechaniki zawsze sie przyda a do testow udalo mi sie zwerbowac brata :P i kilku znajomych.

Prosze o kazda pomoc bo szkoda mi tego tytulu aby popadl w zapomninie ze wzgledu na szybkie i atrakcyjne rozgrywki (przy piwie) :D

Pozdrawiam...

[edit]
jeśli ktoś ma możliwość to prosze o wstawkę z dodatkiem bo nigdzie nie moge znalezc dzialajacego linku :/


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

A co dokładnie chciałbyś zmienić w zasadach?


Awatar użytkownika
QnshT [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 11:31
Lokalizacja:
Płeć:

Post autor: QnshT »

Hmmm... to dosyć ciężkie pytanie... Chciałbym zmienić to i owo jak to się mawia... Ale może podam kilka przykładów co według mnie urozmaiciło grę a jednocześnie dodało by odrobinę realizmu (nie psując przy tym balansu gry który de facto nie do końca był równy).

Zmiany dotyczące "wyprawy":
- ruch o jedno pole w kanałach wentylacyjnych kosztuje 2PC
- odczytanie treści zadania z dyskietki kosztuje 2PC
- miotacz ognia razi wszystkie trzy pola na linii strzału
- dodałbym dwie nowe bronie CKM (4,+4) i sztrzelbe (3+3) razi trzy sąsiadujące pola przed sobą
- zrobił użytek z informacji zawartych na kartach postaci takich jak np. u Vasquez "operator broni ciężkiej" i tutaj dał jej i tylko jej możliwość używania CKM

Zmiany dotyczące "obcych":
- dodał nowy typ obcego, poczwarkę "twarzołap" (posiadałby 6PC) która mogła by infekować postacie wyprawy (oprócz bishopa) i po dwóch turach wykluwał by się nowy obcy o sile K6/2 (zaokrąglone w górę)
- zmieniłbym też zasadę iż obcy nie mogą przechodzić przez siebie będąc w korytarzach (pamiętajmy że mogły one bez problemu biegać po ścianach i sufitach)

Dodatkowo wprowadziłbym do gry autorski dodatek "predatora" ale nie mogę go nigdzie ściągnąć aby dogłębnie go przeanalizować.

W głowie mam więcej pomysłów które są na pewno do przedyskutowania a potem do przetestowania w grze. Jeśli ktoś ma inne pomysły bądź chce konstruktywnie krytykować moje to zapraszam do dysputy!


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Dodatki autorskie są dwa (jeden oparty na drugim):
Obcy - Yautja
Autor: Michał Wieczorek

Drużyna wysiadła z transportera i cicho przebiegła dystans dzielący ich od śluzy. Hudson majstrował przy zamku. Czekali. Nikt nie zauwazył małego świetlistego punktu, który nagle pojawił się na niebie.
Pierwszy dodatek autorski stworzony w 2002 roku. Wprowadza do gry rase Yautja - Predatora

Dodatek zawiera:
- 2 karty charakterystyk Predatora
- 2 pionki kartonowe wraz z podstawkami.
- 3 żetony przedmiotów
- instrukcja

Obcy - Predator
Autor: Patryk Szymański

Pomysł na rozszerzenie zaczerpnięty z projektu autorskiego Michała Wieczorka. Dodatek wprowadza do gry postać Predatora.

Dodatek zawiera:
Postać Predatora + pionek Predatora.
- 5 żetonów broni Predatora.
- 2 żetony Działka, 3 żetony Granatnika + dodatkowe żetony amunicji i granatów.
- 9 żetonów twarzołapa i 9 żetonów obcego 6.
- Postać Drake’a + pionek Drake’a.
- Postać Wierzbowskiego + pionek Wierzbowskiego.
- 3 nowe karty Zadań (niebieski rewers).
- 25 kart zdarzeń losowych (zielony rewers).
- Plik (zip) zawierający czcionkę tytułową filmu Predator.

Jak będę miał czas (najlepiej przypomnieć się na maila) to podeślę oba dodatki.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

"Obcy" jest według mnie bardzo zrównoważony chociaż są różne glosy. W internecie czytałem ze obcymi gra się o wiele łatwiej, mi wydaje się ze jest na odwrót. Kazdy pomysł trzeba bardzo dobrze przemyśleć. Twarzołap mógłby być fajny, natomiast z polepszaniem broni ludzi bym był ostrożny, i tak rozwala obcych w drobny mak.


Awatar użytkownika
QnshT [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 11:31
Lokalizacja:
Płeć:

Post autor: QnshT »

Dokładnie Hellhound, każdy pomysł trzeba przemyśleć, dlatego też licze że może chociaż kilka osób będzie miało ochotę na ich przetestowanie. Zaznaczam jednak, że w mojej opinii moje pomysły trzeba wprowadzać na raz aby nie polepszać jednej strony konfliktu przez co osłabimy drugą...

Nie bójcie się wypisywać waszych pomysłów. Z każdym z miła chęcią się zapoznam... Kto wie może nosisz w glowie rewelacyjny pomysł :)


ODPOWIEDZ