GHOST STORIES

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arai [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

GHOST STORIES

Post autor: arai »

Pytanie do osób zorientowanych. Czytam sobie instrukcję i nie za bardzo rozumiem przykład. Tak przykład ;] Oto on: "Bartek ciągnie Severed Heads, a ponieważ duch ten jest czarny, kładzie go na swojej planszy, przez co znajdują się tam już 3 duchy. Nie traci Qi, ponieważ utrata Qi na skutek zapełnienia planszy następuje podczas kroku 2 w turze aktywnego gracza. Teraz jednak musi dodać kolejnego ducha, ale ponieważ wszystkie 12 miejsc jest już zajętych, zamiast dodawać kolejnego ducha traci 1 Qi. Na koniec kładzie on jedną z 3 kości Tao na Severed Heads.
Moje pytanie brzmi: Z jakiej paki ciągnie tego kolejnego ducha, skoro Severed Heads ciągnął w kroku 3 (na co wskazuje fragment: ''Nie traci Qi, ponieważ utrata Qi na skutek zapełnienia planszy następuje podczas kroku 2 w turze aktywnego gracza.") a w zdolnościach Severed Heads nie ma takiej, która nakazywałaby wyciągnąć kolejnego ducha. Przez co nie rozumiem tego przykładu... Czy ktoś kto zna grę może mi go wyjaśnić albo potwierdzić moją tezę, że przykład jest błędny?

A i jeszcze jedno pytanie. Widzę sprzeczność w instrukcji. Na stronie 4 jest napisane, że gracze przegrywają kiedy cztery lokacje w wiosce są nawiedzone, natomiast na str. 8 napisali, że porażkę graczy powoduje nawiedzenie trzeciej lokacji w wiosce 0.o Jest może jakaś errata mówiąca o tym, który z zapisów jest obowiązujący? ;)


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
ODPOWIEDZ