Gra planszowa jedno osobowa

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
fabix2000 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 12:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 25

Gra planszowa jedno osobowa

Post autor: fabix2000 »

Hej myśleliście kiedyś nad stworzeniem gry planszowej (jedno osobowej).
Ja właśnie wpadłem na taki pomysł chciałbym stworzyć grę "pociągi dzikiego zachodu" która jest na nk .
W grze kupujemy pociągi i budujemy budynki z budynków mamy dochody oraz także dochody dostajemy za dowóz towarów.
chciałbym stworzyć taką plansze 30cm x 30cm na której stawiało by się karty z budynkami.
jest też pewna przeszkoda gracz sam musi wszystko obliczać np. czas przejazdu pociągu
na podstawie prędkości pojazdu i odległości od naszej stacji do miejsca dowozu.

Jeśli tym postem zainteresuje się ponad 50 osób napisze dalej o co chodzi w tej grze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"która" piszemy z ó-kreskowanym.
Valdi
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 paź 2012, 13:14 przez fabix2000, łącznie zmieniany 1 raz.


Gry planszowe to skarb nad skarbami.
www.tworzeniegier.eu
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

fabix2000 pisze:nad stworzeniem gry planszowej (jedno osobowej)
Śmiem stwierdzić, że w każdą grę można by grać w jedną osobę, bo np. w MiM można by grać 2 poszukiwaczami. Kiedyś myślałem nad czymś takim ale nie miałem zupełnie koncepcji. I na rozmyślaniach się skończyło.
fabix2000 pisze:pociągi dzikiego zachodu
Ciekawa tematyka, niestety do dość wąskiego grona jak podejrzewam, że może mieć małe zainteresowanie.
fabix2000 pisze:która jest na nk .
Jestem za stary nie posiadam konta na nk, więc nie wiem o co tam chodzi...
fabix2000 pisze:jest też pewna przeszkoda gracz sam musi wszystko obliczać np. czas przejazdu pociągu
na podstawie prędkości pojazdu i odległości od naszej stacji do miejsca dowozu.
To musiałbyś na 100% uprościć, wystarczy odległość od punktu x do punktu y, albo zrobić wersję rozbudowaną z dwoma możliwościami: sama odległość i dla graczy zaawansowanych odległość+czas.
fabix2000 pisze:Jeśli tym postem zainteresuje się ponad 50 osób napisze dalej o co chodzi w tej grze!
Witaj na forum i żegnaj. Takiej ilości odpowiedzi na tak mało informacji jak nam zaprezentowałeś, nie otrzymasz. Poza tym 50 osób, a nie postów, na 100% nie otrzymasz.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 paź 2012, 21:33 przez Valdi, łącznie zmieniany 1 raz.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
fabix2000 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 12:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 25

Post autor: fabix2000 »

ok dopisze więcej szczegółów jutro dzisiaj sobie wszystko rozpisze dokładnie dzięki za rady wiem że mi się przydadzą.
To do jutra :mrgreen:


Gry planszowe to skarb nad skarbami.
www.tworzeniegier.eu
Awatar użytkownika
Łosiu
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Konteksty
Krasnoludzka Kopalnia
Posty: 331
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 20:36
Lokalizacja: Krosno/Poznań
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Łosiu »

Na to, co napisałeś, nie ma Ci co odpisać, bo do tak skromnych informacji, jakie podałeś, nie ma się nawet jak odnieść.


fabix2000 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 12:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 25

Post autor: fabix2000 »

GRA PLANSZOWA JEDNO OSOBOWA "Pociągi dzikiego zachodu"

1.TEMAT GRY
Jest to gra na podstawie gry znajdującej się na portalu nk.
W grze jesteśmy przedsiębiorcami którzy mają małe miasteczko na dzikim zachodzie. W tym miasteczku rozbudowujemy budynki takie jak: stacja kolejowa, ładownia, komenda, sklep z bronią, hotel, sklep z gazetami, salon gier, bank itd.
Następnie wykupujemy pociągi które przewożą pasażerów oraz towary.

2.ELEMENTY DO GRY
-5 planszy krajów na których będą napisane nazwy miast oraz będą wytyczone trasy.
-100 kart pociągów na których będzie napisane:nazwa pociągu, prędkość, zużycie paliwa oraz specjalizacja.
-150 kart stacji kolejowych znajdujących się na mapie na których będzie napisane:nazwa miasta, co i po jakiej cenie można tam dowozić,trasa do przebycia w km.
-100 kart budynków na których będzie napisane: nazwa budynku, specjalizacja, (czasami) ile zarabia, (czasami) co udostępnia, cena rozbudowy.
-na razie to wszystko

3.JAK ZACZĄĆ
Na początku gry mamy wybudowaną stacje na 1 poziom oraz ładownie na pierwszy poziom.Mamy jeden stary pociąg i musimy wykonać kilka misji gra jest jakby powiedzieć nieskończona czasowo ponieważ np.rano wysyłam pociąg w długą trasę i idę do szkoły a jak wrócę to on już wrócił i znowu go gdzieś wysyłam oraz zbieram dochód z budynków.

4.CIEKAWOSTKI
Pociągi będą wymyślone nie będą realistyczne.
Gra wymaga codziennie 30 minut wolnego czasu.
Niedługo podejmę się stworzenia tej gry ale najpierw skończę grę "global wars" o której napisze niedługo. :roll:


Gry planszowe to skarb nad skarbami.
www.tworzeniegier.eu
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie bardzo rozumiem jak gra planszowa może wymagać czasu codziennie. Stanie się wtedy obowiązkiem, co będzie przykre.

Jak ma działać ta kwestia czasu? Przecież w planszówce gracz kontroluje jego upływ.


Obrazek
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5792
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

o ile dobrze rozumiem, to fobix'owi chodzi o stworzenie planszowej wersji jakiejś klikanej gry w stylu farmy (badziewie z portali społecznościowych). Jeżeli tak, to ja absolutnie czegoś takiego bym nie tknął nawet kijkiem.

Planszowa wersja takiej gry jak opisałeś nie ma sens. Rozkładanie planszy (jaka wielkość?) aby pograć pół godziny dziennie i nie skończyć tylko grać tydzień / miesiąc / rok / nieskończoność? No i pewnie w dodatkach odpowiednik mikropłatności (przyspieszenie budowy / super pasza / szybsze lokomotywy)?

Niestety do mnie to nie przemawia. Jestem przeciwnikiem tego typu gier. Niech sobie będą na NK / FB / itp. - bo tam nie zaglądam :P

Moja opinia... Możliwe jednak, że znajdzie zainteresowanie niż seria MiM. Kto wie...


po Twojej sygnaturce trafiłem na tą stronę:
http://www.tworzeniegier.eu/2011/01/jak ... 5-dni.html
czy to jest ta gra? Jeżeli tak to daruj sobie elementy z portali społecznościowych i dopracuj a efekt może być ciekawy. Jak byłem u Kaktusa to pokazywał mi jakąś tam grę o kolejnictwie. Nie pamiętam co i jak, ale podróżowało się między miastami kolorem trasy odpowiadającym wylosowanym wagonom czy jakoś tak. Raczej nie było tam elementu ekonomii oraz budowania miasta, jednak możesz coś tam podpatrzeć.


no i znalazłem link do gry, o której wspominałem: http://www.rebel.pl/product.php/1,606/9 ... uropa.html


Awatar użytkownika
Łosiu
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Konteksty
Krasnoludzka Kopalnia
Posty: 331
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 20:36
Lokalizacja: Krosno/Poznań
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Łosiu »

Puszczasz pociąg i idziesz do szkoły? No dla mnie masakra... Grę rozkładam, jak mam ochotę pograć i za 2-3 godziny składam. Może wprowadź system tur? I żeby gra miała jakiś cel dać limit ilości tur, po której kończy się rozgrywkę i zlicza w jakiś sposób punkty? Wtedy gra jest faktycznie strategią, w której liczy się rozdysponowanie dostępnych funduszy i czasu na optymalne wykorzystanie pociągów.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Przenoszenie gier przeglądarkowych na planszówki dla jednej osoby to niekoniecznie dobry pomysł.
Zwłaszcza jak mówimy o grach z portali społecznościowych, w których to grach nie ma żadnego ostatecznego celu, a wszystko polega na nastawieniu budzika na 3:20 w celu zebrania truskawek xD (jak widać posłużyłem się innym, trochę bardziej absurdalnym przykładem). Planszówka ma dawać radość, a nie spoglądanie na zegarek, czy mój bank z planszy wygenerował już odpowiednią ilość gotówki. Jak pisał SPIDIvonMARDER, to gracz w planszówce kontroluje czas.


Ja nawet nie mam Talismana.
fabix2000 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 12:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 25

Post autor: fabix2000 »

:roll: no nie wiem ja i tak nie mam zamiaru tej gry wydawać mnie jakoś te pomysł wciąga no ale nie wszyscy lubią takie gry..........

I tak ja zrobię :mrgreen: a jak skończę to wrzucę linka na bloga poświęconemu tej grze!!!!!


Gry planszowe to skarb nad skarbami.
www.tworzeniegier.eu
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23514
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Powodzenia w zapale do tworzenia tejże gry! :).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Łosiu
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Konteksty
Krasnoludzka Kopalnia
Posty: 331
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 20:36
Lokalizacja: Krosno/Poznań
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Łosiu »

Jak przeprowadzisz testy to daj znać :D


ODPOWIEDZ