Sid Meier's Civilization: Gra Planszowa

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arai [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Sid Meier's Civilization: Gra Planszowa

Post autor: arai »

Ma ktoś polską instrukcje i mógłby zeskanować i mi podesłać albo dać linka gdzie jest? Szukałam i nie znalazłam. Z góry dzięki ;)

Już nieaktualne. Ale na przyszłość jakby ktoś szukał, to instrukcja znajduje się tutaj:
http://galakta.pl/pliki/Image/gry/cywil ... rukcja.pdf


------------------------------------------------------------------------------------>

Edit:

Poprawiono tytuł gry z uwagi na fakt, że pod tytułem Civilization figuruje co najmniej 3 tytuły.


K+
Ostatnio zmieniony środa 03 paź 2012, 11:26 przez arai, łącznie zmieniany 1 raz.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
937
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: 937 »

Może ktoś napisać jakie są wrażenia z rozgrywki? Przymierzam się do zakupu, i chciałbym poznać opinie na temat rozgrywki, czy faktycznie nacje są nie zrównoważone? Czy wygrana ekonomiczna i kulturowa jest najtrudniejsza? a najłatwiej jest wygrać za pomocą technologi, którą podobną nie bardzo można się nacieszyć na wyższych poziomach?


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
arai [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Mnie gra nie urzekła, ale co ja tam wiem po 1 rozgrywce :)


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Dopiero co zakupiłem swój egzemplarz i być może w weekend będę miał okazję rozegrać pierwszą partię to podzielę się wrażeniami.


Awatar użytkownika
Melańczuk
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 123
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2006, 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Melańczuk »

Sama podstawka nie jest zbalansowana. Są nacje, którym łatwiej jest wygrać i takie, które raczej idą na odstrzał. Najłatwiejsze jest zwycięstwo technologiczne i militarne. Bez modyfikacji zasad gry się nie obywa. Ale sama gra i tak jest świetna (bajeczna oprawa graficzna, ciekawa, mimo tych paru minusów, które wymieniłem, mechanika gry).

Do tego teraz poluję na dodatek Wisdom and Warfare (na razie jest tylko jedna oferta na Allegro), który ma trochę zbalansować rozgrywkę militarną.

Przydałby się też dodatek, który pozwoli na dołączenie do gry 6 osobie (bo z kafelków spokojnie dałoby się zbudować solidną mapę dla sześciu graczy - wliczając te z dodatków).


Koleś git pierd!@# wszystkie zasady i nie jest frajerem
ODPOWIEDZ