Mage Knight PL!

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
poooq [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Mage Knight PL!

Post autor: poooq »



Awatar użytkownika
JohnnyW
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 12:25
Lokalizacja: Ośw
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: JohnnyW »

Oglądałem kilka anglojęzycznych recenzji tej gry. Jeszcze nigdy nie widziałem żeby recenzenci tak się czymś podniecali. Coś w tej grze musi być. Jak tylko wyjdzie wersja spolszczona mam zamiar się w nią zaopatrzyć.


Rocy7
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Atuty Charakteru
Posty: 106
Rejestracja: sobota 09 mar 2013, 00:58
Lokalizacja: Miasto
Płeć:

Post autor: Rocy7 »

Ma ktoś może tą grę może wskazać na różnice między nią a MiM? Jak dużo jest interakcja między graczami? Słyszałem opinie że dużo zasad ( opisów obszarów ) trzeba zapamiętać przez co mniej nadaje się dla osób grających głównie rozrywkowo na ile to prawda?


Awatar użytkownika
poooq [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »



Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

jestem po pierwszej rozgrywce (niestety na mnogość zasad niedokończonej) i wrażenia => bardzo przyjemna gierka...

plusiki:
+ połączenie planszówki z karcianką
+ spora świadomość (i dowolność) podejmowanych decyzji
+ wpływ na rozwój postaci (specjalne jednostki, zdolności, rozbudowa talii)
+ eksploracja świata (zmienna plansza)
+ w związku z powyższym bardzo mała losowość (poza planszą oraz wrogami jakich napotykamy)

minusiki:
- wrażenie, że wybór postaci (jest ich w podstawce 4) ma bardzo małe znaczenie, nie zauważyłem różnic większych w zdolnościach
- sporo zasad do opanowania, szczególnie w "fazie" walki (ale po jakimś czasie można się dostosować, koniecznie przeczytać instrukcję)

Ogólnie polecam... Jak dobrze pójdzie, w przyszłym tygodniu będziemy mieli kolejną partię - może coś więcej napiszę.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Xanas
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2013, 00:10
Lokalizacja: gdynia
Płeć:

Post autor: Xanas »

jako że jest tu temat to zadam tu swoje pytanie odnośnie jednego aspektu:
mam za sobą jedna grę i mam pytanie do walki między graczami. Gdy ktoś mnie atakuje mam prawo zdecydować czy chcę poświęcić na obronę całą swoją następną turę czy turę połowiczną. I co oznacza ta tura połowiczna, których umiejętności i spelli mogę używać a których nie? bo w zasadach to nie jest opisane.
W zasadach jest: "możesz używać tylko umiejętności które może zagrywać w turach innych przeciwników" czyli jakie to są te karty?


ODPOWIEDZ