Diablo III

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Nie wiem czy wszyscy już wiedzą, ale w ten weekend jest otwarta Beta Diablo 3 dla każdego: http://eu.battle.net/d3/pl/blog/4105609 ... 20_04_2012

Świetna okazja żeby przetestować grę jak również sprawdzić czy sprzęt ją uciągnie ;)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

A ile waży client tego Diablo?


Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Około 3GB z tego co pamiętam jest do ściągnięcia i około 9GB zajmuje na dysku, ale ja tego ca mam u siebie to patchowałem kilka razy jak wychodziły patche, więc możliwe że ten co można teraz ściągnąć na dysku mniej zajmie.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Tylko 3 GB? No to chyba ściągnę :D


EDIT: A jednak nie ściągnę. Już na wstępie zostałem poczęstowany informacją, że na tak starym systemie operacyjnym, jaki mam (Windows XP SP 2), nie zagram :-P


Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Ja już z żoną betę przeszedłem... świetnie się gra. Jest klimat i akcja praktycznie bez przestojów. Cieszę się, że już zamówiłem pre-order :)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Farciarze :P Mnie się dopiero dzisiaj udało wbić, ale i tak po zrobieniu postaci wyskoczył jakiś błąd czy coś i nie pograłem :|

btw. trzeba zmienić region na USA tylko w grze czy w profilu Battleneta też?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Ja mam tylko w grze na Americas.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Chodziło mi o konto na Battlenecie, nie w grze. Ale już nie ważne, działa :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Grałem chwilę w D3 u kumpla i mnie nie wcignęło, meh.
Za to legend of grimrock skończyłem ostatnio, cud miód i orzeszki. Gra ma świetny klimat.


What a view.
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Na ile D3 jest podobne do D1? Muzyczka dobra jak w pierwowzorze? Mrok czy feria barw?


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Bliżej do dwójki raczej :wink:

Pograłem trochę łowcą demonów i mam mieszane uczucia, bo choć na razie bawię się dobrze to nie wszystko mi się podoba :-k

Sieka i zbieranie gratów jest w porządku, przywodzi na myśl poprzednią część czyli dostałem dokładnie to czego oczekiwałem, ani mniej ani więcej. Podoba mi się zróżnicowanie energii bohaterów, każdy ma swoją (albo nawet dwie), którą ładuje się w inny sposób, a nie tak jak wcześniej, że każdy miał tylko życie i manę (zmiana teoretycznie tylko kosmetyczna, ale w praktyce widać różnicę). Fajnie, że lokacje są bardziej interaktywne, mnóstwo rzeczy (budynki, ściany, półki, nagrobki itp.) rozsypują się same z siebie albo z naszą pomocą, niektóre z nich można też wykorzystać do zabijania przeciwników. Na plus także większa ilość treści. Poprzednio niby była fabuła, niby były questy czy postacie niezależne, ale teraz wydaje się być tego więcej, nasza postać uczestniczy w rozmowie itd. Z tego co słyszałem, każdy z bohaterów ma mieć swoją fabułę, swoje questy poboczne itp. Jeśli faktycznie tak będzie to bardzo fajnie mimo że pewnie większość (albo nawet wszystkie) zadań będzie się sprowadzać do schematu "Idź tu i tu, wybij wrogów, ew. zabierz jakiś przedmiot i wróć", ale dzięki bardziej rozbudowanym dialogom będzie to znacznie ciekawsze. Bonusy do doświadczenia za różne akcje w stylu zabicie określonej ilości wrogów czy zadanie określonej ilości obrażeń w rekordowym czasie oraz zbieranie osiągnięć jak najbardziej mi się podobają.

Jeśli chodzi o rzeczy, które mniej mi się podobają bądź waham się co do nich to na pewno rozwój postaci. Już wcześniej narzekałem znając nowe rozwiązanie w teorii i nadal nie mogę się przekonać do samorozwijających się bohaterów. Wolałem jednak system z poprzedniej części, choć nie wiem jeszcze jak to będzie z modyfikacją runami, bo póki co za wiele ich nie odblokowałem. Lokacje wydają się bardzo małe, niektóre poboczne podziemia czy piwnice są wręcz mikroskopijne, ale w późniejszych fragmentach teren na powierzchni znacząco się powiększył więc liczę że te małe lochy i inne lokacje mamy tylko na samym początku, a potem stopniowo powiększa się teren więc póki co opinia jest tak pół na pół (poza tym z tego co mówili twórcy, beta oferuje obcięty fragment z początku gry, w pełnej wersji będzie tego więcej). Zastanawiam się jak z losowością lokacji. Jednym z rozpoznawalnych rozwiązań w serii było to że wszystko było generowane losowo, a z tego co słyszałem w Diablo 3 ma tak nie być, albo przynajmniej nie w aż takim stopniu. Póki co pograłem tylko jedną postacią więc ciężko mi stwierdzić, ciekaw jestem opinii innych.

I to generalnie tyle :P Niektóre rozwiązania wydają mi się kiepskie (przynajmniej na razie), mimo to czuć że jest to Diablo. Jeśli kogoś nudzi zaklikiwanie hord potworów na śmierć to ta gra na pewno mu się nie spodoba i nie ma co oczekiwać, że będzie tutaj coś więcej niż chodzenie i klikanie. Jeśli natomiast ktoś dobrze bawił się przy poprzednich częściach to na pewno odnajdzie się w Diablo 3. Mnie ogólnie nigdy nie podchodziły gry z gatunku hack & slash i Diablo zawsze było wyjątkiem, myślę że Diablo 3 podtrzyma u mnie to zainteresowanie :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Mógłbyś, HunteR, coś więcej, dokładniej powiedzieć na temat tego rozwoju postaci? Jak to wygląda w szczegółach?
Bo bardzo się cieszę, że i frajda z chomikowania przedmiotów została, i dialogi oraz fabułę rozbudowano, jednak pewien niepokój budzą we mnie te "samorozwijające się postaci". Szkoda by mi było, gdyby wyeliminowano to dumanie nad przydzielaniem punktów cech i umiejętności...


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Generowanie lokacji jest połowiczne.

Jeśli nic nie uległo zmianie, to lokacje naziemne są stałe, a wszystkie podziemne już generowane losowo.



Rozwój postaci wygląda inaczej. Statystyki przyrastają same. Jest to lekcja zaczerpnięta z MMO - dawanie wpływu na statystyki tylko psuje rozgrywkę, bo i tak jest zazwyczaj jeden utarty schemat ich rozdawania.

Nie ma też drzewek umiejętności. Uczysz się ich z czasem wszystkich, ale naraz możesz przewijać tylko pomiędzy kilkoma, a do tego można te umiejętności modyfikować. Więc buildy będą polegać na utworzeniu konkretnych zestawów skilli, wedle własnych preferencji.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Dokładnie tak. Na konkretnych poziomach dostajemy konkretne zdolności oraz (później) runy. Wybieramy z czego korzystamy aktualnie, modyfikujemy runami. Zaczynam się przekonywać do tego systemu :wink:

Jeśli chodzi o losowość lokacji, jest ona większa niż mi się początkowo zdawało, po prostu początkowe lokacje są mniejsze :wink:

Nie mogę się już doczekać premiery :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Mikou@j
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 147
Rejestracja: środa 12 lip 2006, 19:39
Lokalizacja: Czeladź
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Mikou@j »

Przyszła kolej, abym i ja coś o becie napisał. Po ograniu wszystkimi postaciami, dochodzę do wniosku, że gra jest przegenialna, zrobiona na najwyższym poziomie i na pewno wciągnie mnie bez reszty.

Otoczenie i cała otoczka wizualna imo bardzo ładna, jeden wielki artwork - bardzo mi się podoba. Fakt, postacie mogłyby mieć tekstury o trochę większej rozdzielczości, ale pamiętajmy, że gra ma małe wymagania, więc nie można się tego czepiać aż tak bardzo.
Genialnie zrobiona jest fizyka. Nie wiem, czy ktoś w ogóle zwrócił uwagę na tańczące na krawędzi tarcze, po wytraceniu ich przeciwnikowi, czy choćby sposób w jaki zachowuje się mobek wpadający na broń naszego bohatera. Nie mówiąc już o spadających książkach, czy częściach muru. Ten aspekt jest dopracowany świetnie, co z resztą pięknie obrazował już wcześniej pokazany filmik z możliwościami silnika fizycznego.

Uproszczony system skilli też sprawdza się bardzo dobrze. Wszystko jest jasne, dobieramy odpowiedni zestaw i jazda. Tylko czekać aż wprowadzą instant zmianę, bo tego mi brakuje tylko. Do tego jest ogromna liczba ich kombinacji, nie do ogarnięcia. W D2 mimo, że pozornie było więcej skilli w drzewku, to ich kombinacji było mniej, bo synergię tworzyły tylko odpowiednie skille, w które należało inwestować. Dobrze, że zrezygnowano z dodawania punktów atrybutów, w D2 i tak każdy robił tak samo, więc jaki był sens.

Pierwszy boss, a właściwie mini boss, jakim jest Skeleton King, pokazuje, że walka z właściwymi bossami, nie obejdzie się bez taktyki i dobrego teamu (na wyższym poziomie trudności). Tarczownik w składzie imo musi być.

Postaciami dystansowymi, Wizardem i Demon Hunterem, oczywiście trudniej się gra. Witch Doctor wyśle Psy Zombie w bój, zaspamuje pająkami i moby nie mają do nas dostępu - bardzo fajna postać. Monk jako melee bohater, przynajmniej w tych 10 pierwszych poziomach, bije Barbarzyńce na głowę, siekę robi pierońską. Barb od D2 się wiele nie zmienił. Nadal nie jestem pewny kim będę grać. Wizard, Monk, a teraz jeszcze mi się spodobał WD? Trudny wybór.

Klimacior jest, że dupę urywa i po ograniu BETY, jeszcze bardziej nie mogę się doczekać 15maja :o
Ostatnio zmieniony niedziela 06 maja 2012, 21:25 przez Mikou@j, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Ja tam w betę nie grałem.

Czekam spokojnie na premierę, instalka już leżakuje :mrgreen:


Gra będzie dobra. Blizzard się do produkcji przykłada. Zresztą widać nawet ile dużych zmian było praktycznie przed samą premierą.

Do tego na bank powstaną dwa dodatki, więc gra się szybko nie zużyje.



W ogóle to będzie pracowity rok dla Blizzarda. W kolejnym kwartale raczej czeka nas dodatek do SC2: Heart of the Swarm, a na święta raczej dodatek do WoWa.
Będzie się dziać. :D


Awatar użytkownika
Mikou@j
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 147
Rejestracja: środa 12 lip 2006, 19:39
Lokalizacja: Czeladź
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Mikou@j »

Z WoWem muszą się pospieszyć, bo już nie ma co robić. W wakacje powinien być.
HotS na zimę. Tak według mnie to powinno wyglądać.
Artownik pisze:Do tego na bank powstaną dwa dodatki
Tak też Blizz powiedział ;)


Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Ja mam 2 propozycje: 1. niech mod wydzieli te nasze uwagi o Diablo III do innego tematu i tam sobie dalej będziemy spamować. 2. Jak już gra wyjdzie to podajcie swoje Battletagi to pogramy razem ;)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Erestor pisze:1. niech mod wydzieli te nasze uwagi o Diablo III do innego tematu i tam sobie dalej będziemy spamować.
Done.
Erestor pisze:2. Jak już gra wyjdzie to podajcie swoje Battletagi to pogramy razem ;)
Ja tam zawsze grałem tylko na singlu, jakoś multi mnie nigdy nie pociągało. Cóż tak to bywa, na ogół jestem samotnym snajperem :P


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Spoko SeSim, teraz bez multi nie pograsz, bo trybu single pewnie nie będzie.


Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Oczywiście, że jest tryb single. Wy chyba mylicie pojęcie singleplayer i offline play :) Jak ktoś chce to może przejść całą grę samemu, jedynym wymogiem jest tylko połączenie z internetem.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Sporek
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 524
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 16:04
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 26

Post autor: Sporek »

Ja tak samo czekam na tą produkcję, jednak nawet jeżeli miałbym dostęp do bety, to mój komputer by nie pociągnął :< Ale jak już będzie co trzeba, to z pewnością będę grał przez internet :D Tylko troszkę to zabezpieczenie dla mnie jest kontrowersyjne. Rozumiem, że trzeba, i w wielu grach (Spore, SimCity 5 itp) jednak np. nagle internet mi siądzie, a grę kupiłem. I co ? No i pupa.


"trzeba przeciwdziałać przegięciom" - chaos
John Titor IBM
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

W Starcrafta 2 dało się grać offline więc i w Diablo 3 też się będzie dało. Jak ktoś nie może znieść stałego połączenia z siecią i/lub innych ludzi na serwerze to też pogra :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Nie no. W Diablo 1 i 2 mogłeś stworzyć postać na singlu... ale na multi już nią pograć nie mogłeś.

Pod tym względem singiel w D3 występować nie będzie.


Natomiast względem offline, to tak jak mówisz HunteR, można w SC2 pograć offline.
Ale żeby jakiś Achievement zaskoczył, to musisz być online.

Natomiast szczerze wątpię żeby można było w D3 grać offline. Myślę, że postacie będą na serwerach przechowywane, więc dostęp do netu będzie konieczny.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Tak czy siak, nikt nie każe grać z innymi ludźmi, można grać samemu :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
ODPOWIEDZ