PLANSZE I GRY OD GRUPY MANIA

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
FALLEN [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

PLANSZE I GRY OD GRUPY MANIA

Post autor: FALLEN »

Witam wszystkich forumowiczów!
Po dość długim czasie nieobecności w "świecie" gier planszowych, dawna grupa PBGSG teraz MANIA powróciła, co prawda w nowym składzie ale... chyba wyszło to na lepsze :)
SKŁAD grupy MANIA:
FALLEN - współzałożyciel PBGSG oraz załóżyciel MANIA, grafik, tłumacz, writer, beta-tester
LUNA - tłumaczka, writerka, beta-testerka
DELI - korekta, beta-tester
CHOINKA - beta-tester

Mamy przyjemność poinformować o nowym wydaniu wspaniałej gry jaką jest "ODKRYWCY NOWYCH ŚWIATÓW".
Gra została całkowicie odnowiona, jest nie do poznania mamy nadzieję, że się spodoba...
Grę będzie można kupić na www.allegro.pl (miejmy nadzieję) koszt gry będzie wynosił 10zł, oczywiście gra będzie w pliku w formacie .pdf do samodzielnego druku.
Jeżeli chodzi o to, że chcemy ją sprzedawać sami potraficie chyba to zrozumieć po 1 nakład pracy jest ogromny, po 2 mamy tak zjeb%&@ czasy, że inaczej nie możemy tego zrobić. Jednak wydaje mi się, że 10zł to bardzo mało, a pozwoli nam to na zajęcie się innymi grami również!

Drugą wiadomością jest to, że planujemy wydawać dodatki do każdej gry którą przetłumaczymy, przerobimy, oraz zrobimy! Tak! Również pracujemy nad własnymi grami, które ukażą się niebawem w sprzedaży ich ceny również nie będą wysokie od 20-35zł, będą też gry darmowe, oraz dodatki w cenach 3zł lub całkowicie darmowe. Dodatki do ODKRYWCÓW NOWYCH ŚWIATÓW będą kosztować 3zł lub będą za darmo. Dodatki darmowe będą rozsyłane na konta mailowe ludzi którzy zakupili naszą wersję gry, oraz będą też powiadamiani o nowych grach i dodatkach płatnych.

Poniżej screeny wersji beta.

:)

POZDRAWIAMY, grupa MANIA

Kontakt: nyarl@tlen.pl - zawsze odpisujemy, za niedługo powstanie także strona grupy.
I pamiętajcie... my wiemy czego chcemy, a wy nam powiecie czego wy chcecie - my to zrobimy :)

DO MODERATORÓW: Bardzo proszę nie usuwać tego TEMATU, za niedługo dostaniecie całkiem nowiutkie postacie do MiM'a całkowicie za darmo oczywiście :)

Obrazek
By mania_fallen at 2011-11-11

Obrazek
By mania_fallen at 2011-11-11

Obrazek
By mania_fallen at 2011-11-12
Ostatnio zmieniony środa 04 wrz 2013, 02:39 przez FALLEN, łącznie zmieniany 4 razy.


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Wiecie o tym, że "Odkrywcy" byli edycją gry "Voyage of the B.S.M. Pandora" do której prawa posiadało SPI (upadłe na początku lat 80tych), temat własności intelektualnej gier planszowych jest na tyle grząski, iż na debiut takiej grupy wybrałbym coś autorskiego.

Testujecie gry?


FALLEN [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

poooq pisze:Wiecie o tym, że "Odkrywcy" byli edycją gry "Voyage of the B.S.M. Pandora" do której prawa posiadało SPI (upadłe na początku lat 80tych)?
Tak wiemy. Oraz wiemy również że firma ENCORE nie posiadała praw do tej gry. Sprzedawanie oryginalnej pudelkowej gry firmy Encore okazuje sie byc nielegalne. Dodam że podobnie zreszta jest z Gwiezdnym kupcem.
poooq pisze:temat własności intelektualnej gier planszowych jest na tyle grząski, iż na debiut takiej grupy wybrałbym coś autorskiego.
Odpowiednie kruczki prawne i pare innych duperelków pozwolą nam na swobodną "sprzedaż" - czytaj renowacje.
Dodam jeszcze, że bierzemy tylko wkład za pracę, nie lamiemy zadnych zasad (czas pokaze xD), a grę beda mogli kupic ludzie posiadając oryginał. Oczywiscie my tego sprawdzac nie bedziemy, byc moze ktos kiedys do was zapuka jak w latach po 80-tych :D kiedy to nagle weszla dziwna ustawa przez ktora piraci komputerowi musieli miec sie na bacznosci :P. Bez obaw. Mamy prawo do "bawienia się" wlasnymi przedmiotami, oraz na renowacje ich. Wiec my pobieramy tylko drobna kwote za "odnowiene" waszych starych gier, ktore z pewnoscia posiadacie w domach. Zreszta, nie o to chodzi nam żeby nachapać się 10 złotowymi banknotami, nachapiemy sie 3 zlotowymi za wlasne dodatki :) [ŻARCIK] i własne gry [TO NIE ŻARCIK]. [A MOŻE JEDNAK]. W każdym razie... spokojna twoja/wasza głowa/y my się bedziemy martwic o resztę.
Niestety własne produkcje są jeszcze w fazie testów.
Dodam, że będziemy wypuszczać również gry darmowe.
poooq pisze:Testujecie gry?
Owszem, testujemy gry nasze, jak i tłumaczone oraz gry które można kupić choćby na REBELU (NIE WSPOŁPRACUJEMY Z TYM PORTALEM/SKLEPEM I NIGDY NIE BĘDZIEMY ZWŁASZCZA PO HISTORII Z NATANIELEM z roku 2004 lub 2006) oczywiscie nie wszystkie :P.

Pozdrówki.

MANIA (FALLEN)
edit MANIA (CHOINKA)


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Piękne jest to że dawni użytkownicy wracają i na dodatek mają coś do pokazania, jednak forum służy do darmowego dzielenia się pasją z innymi użytkownikami i nierzadko lepsze rzeczy są tu do ściągnięcia za darmo. Bez tego, temat jest tylko reklamą.


Awatar użytkownika
Arkon
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Osada
Rycerze Bóstw
WKO
Posty: 831
Rejestracja: środa 13 maja 2009, 12:43
Lokalizacja: okolice Lublina
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Arkon »

Powiem tak. Plansza całkiem fajna. Żetony też będą "ekskluzywne"?
Tyle tylko, że ja również nie jestem za sprzedawaniem takich rzeczy, a to że Encore sprzedawał gry bez praw, cóż takie były czasy. Teraz jest nieco inaczej, ale skoro mówisz, że możecie to robić.... Pytanie, czy za te 10 zł, czy później 3 zł to jest sens się w to bawić?

Chociaż może i ja zacznę sprzedawać retusze czy dodatki skoro ostatnio jest na to moda :-k :lol: :-" ?


FALLEN [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

Ja też nie jestem za sprzedażą :)
Chodzi tylko o to, że... My również ponosimy koszty przy produkcji, retuszu, tłumaczeniu itd. Chodzi o mały nawet nie zysk, ponieważ te pieniądze pozwolą nam na zajęcie się kolejnymi pozycjami itd. Niestety sam prąd kosztuje, czasy w polsce nie są dogodne dla nikogo raczej... a to pech, nie? Mogę jedynie zapewnić, że te pieniądze będą szły na kolejne pozycje, nie na browary czy jabcoki.

Tak plansza, żetony, instrukcja, wszystko zrobione od podstaw.
Opłaca się ponieważ większe dodatki będą sprzedawane po 3zł, a te mniejsze będą darmowe. Przykład na głupim prądzie, wiemy ile kosztuje średnio kilowatt, to pozwoli nam na zwrot poniesienia kosztów własnych, a dzieki temu będziemy też mogli wypuszczać darmowe autorskie gry :)

I po 3. Tak to jest reklama oraz zapowiedz powrotu ludzi ze sceny.

Jednak dopiszę. Będziecie również dostawać darmowe rzeczy do MiM'a, do MM.
Jeżeli odnajdziemy autorskie dodatki do OBCEGO również będą dostępne za darmo, a bylo ich aż około 5, z cała kolonia ogromna plansza dwa razy taka jak do samego obcego, po której można było się poruszać a do tego wchodzić do budynków (pozostałe dodatki).


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Przypomnijcie się, jak będziecie darmowi, wtedy przeczytam cały temat xD


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

FALLEN pisze:Jeżeli odnajdziemy autorskie dodatki do OBCEGO również będą dostępne za darmo, a bylo ich aż około 5, z cała kolonia ogromna plansza dwa razy taka jak do samego obcego, po której można było się poruszać a do tego wchodzić do budynków (pozostałe dodatki).
I na to czekam :)

Co do samej gry, spoko że zrobiliście retusz w nowej oprawie, kłania się tylko jeden problem. Otóż mechanika tej gry do porywczych i rewelacyjnych nie należała...i jeżeli się w niej podłubie, nigdy nie będzie ;)


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

A ja mam oryginał :D aż się chyba skuszę ;) Całkiem fajnie to zrobiliście. Nie mniej na przyszłość, przynajmniej jeżeli chodzi o mnie: mniej CGI a więcej ręcznego rysowania ;) Znaczy się może być rysowane na tablecie, no ale wiadomo o co cho ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
FALLEN [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

Gra już w sprzedaży :)

http://allegro.pl/odkrywcy-nowych-swiat ... 05947.html

Szału nie ma, ale przynajmniej zwracają się koszty :) Zresztą jak pisaliśmy nikt nie nastawia się tu na jakiś zarobek, wszystko po to by tworzyć dalej.

Pozdrowionka grupa MANIA


FALLEN [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

Witamy. Koszty zwróciły się... i... teraz mamy przyjemność gry wstawić za darmo jako donutsy.

Aktualnie są zrobione:

W IMIENIU ZIEMI /NOWA PLANSZA OD MANIA/
BITWA NA POLACH PELENNORU /NOWA PLANSZA OD MANIA/
ODKRYWCY NOWYCH ŚWIATÓW /CAŁOŚĆ OD MANIA/
GWIEZDNY KUPIEC /NOWA PLANSZA OD MANIA/

W żadnym wypadku nie są złamane prawa autorskie do żadnej z gry. Instrukcje są dla ludzi którzy posiadają oryginały więc po 24h należy je skasować, a plansze i żetony można sobie do woli przerabiać, trzymać itd.

Dopuszczalne i możliwe jest tworzenie i rozpowszechnianie identycznych treściowo gier, o ile sposób napisania ich instrukcji oraz elementy graficzne będą opracowane indywidualnie, nawet jeśli będą podobne. W żaden sposób nie łamię praw autorskich do gry, używam jej tytułu jedynie jako terminu "pasującej do".

Pozdrowionka gry będą znajdować się na moim chomiku, linka dodam niebawem. Możecie sobie je dowolnie zmieniać, uzywać, drukować itd.



link:
http://chomikuj.pl/Nyarl/Gry+Planszowe

lub wejdz na chomika nick: Nyarl
Ostatnio zmieniony niedziela 24 cze 2012, 23:47 przez FALLEN, łącznie zmieniany 1 raz.


FALLEN [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

dODATKOWO:
Magiczny Miecz [MINI-GRA] - NIE MA NIC WSPOLNEGO Z MIMEM SFERY
na bazie jakiejs tam gry

do tego zrobimy plansze do Bitwa o fortecę
Verdox pytamy wlasnie czy mozemy chociaz wedle prawa mozemy, oczywiscie za darmo :P


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

A możesz to wrzucić na jakiś serwer, który nie wymaga płatności albo jakiś innych akcji od użytkownika?


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Mógłbym ja to ściągnąć i wrzucić gdzieś jeszcze ale oczywiście biblioteka z powrotem zablokowała chomikuj.pl, żeby dokopać "piratom".

Wiem że to offtop ale musiałem gdzieś plunąć tą żółcią.


Awatar użytkownika
OSH
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 391
Rejestracja: czwartek 26 maja 2011, 17:09
Lokalizacja: Lave Station
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: OSH »

Jaka biblioteka?


A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LiteOn 52x32x52, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C-64, C-64+1541-II, C-64G, C-16
Dawne Komputery i Gry
FALLEN [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

właśnie jaka biblioteka? do tych plansz ja mam prawa autorskie wiec smialo mozecie robic co chcecie z tym :)

nie mam mozliwosci ... z braku czasu itd, itp, niech jeden sciagnie a potem wzuccie gdzies zeby bylo latwiej :)


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

OSH pisze:Jaka biblioteka?
FALLEN pisze:właśnie jaka biblioteka?
Biblioteka gdzie byłem wtedy na internecie.

Dobrze, ludki. Wrzuciłem to na dropboxa. Póki co mogą tam leżeć, ale nie będzie to pewnie trwało wieczność. Więc kto bardzo nie chce dofinansowywać Chomikuj niech sobie ściągnie i zrobi gdzieś kopię zapasową. Czy jakiś mirror.

A swoją drogą fajnego Chomika masz Fallen:) Dzięki za podzielenie się swoją pracą. Pozdrowienia dla PBGSG:-)

Linki:
Bitwa na polach Pelennoru
Gwiezdny Kupiec
Mini-Gra "Magiczny Miecz" (zbieżność nazw przypadkowa :p)
Odkrywcy Nowych Światów
W Imieniu Ziemi


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

@Krzysiek: wielkie dzięki;

@FALLEN: jakie kolejne projekty na horyzoncie? Może odświeżony Labirynt Śmierci lub spolszczony Magic Realms?


FALLEN [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

Labirynt śmierci robimy ale swoją wersję, mechanizm prawie ten sam :P ale duzo, duzo, bardzo duzo bardziej skomplikowana :)

Chciałem teraz przerobić plansze z 2 ed Mima, znaczy wzucic na nia polskie teksty z talismanu 4 ed pl bo sie czasem roznia, ale mam klopot z doslownym tlumaczeniem takim jak jest na oryginale, a mam mima angielskiego i nigdzie niemoge pl znaleźć tylko po to zeby dobrze wpisac to do 2 reedycji. wiec jak kto moze zrobic skana talismana 4 lub4,5 ed i przeslac na nyarl@tlen.pl bylbym wdzieczny chodiz m ioteksty obrazki moga byc na czarno zamazane zeby nie bylo ze chce piracic pozdrowki - chodzi tylko oplansze od podstawki


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

FALLEN pisze:Chciałem teraz przerobić plansze z 2 ed Mima, znaczy wzucic na nia polskie teksty z talismanu 4 ed pl bo sie czasem roznia, ale mam klopot z doslownym tlumaczeniem takim jak jest na oryginale, a mam mima angielskiego i nigdzie niemoge pl znaleźć tylko po to zeby dobrze wpisac to do 2 reedycji. wiec jak kto moze zrobic skana talismana 4 lub4,5 ed i przeslac na nyarl@tlen.pl bylbym wdzieczny chodiz m ioteksty obrazki moga byc na czarno zamazane zeby nie bylo ze chce piracic pozdrowki - chodzi tylko oplansze od podstawki
Z tego co mi wiadomo zmieniły się 4 pola. Jeśli chcesz to mogę je przetłumaczyć pod słownictwo z MiMa. Chyba że koniecznie chcesz mieć identyczne brzmienia jak w TMiM.


FALLEN [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

grymania.cba.pl - powoli startujemy MANIA, zapraszamy :)


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Mam nadzieję że odniesiecie sukces :-) Planszówki to jest coś z czym również ja chciałbym związać swoją przyszłość.. :)


ODPOWIEDZ