Pytania odnośnie gry

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Nie wyszły.

Poszukaj w tym dziale
http://forum.wfb-pol.org/viewforum.php?f=110

Ten gość zrobił kiedyś dla mnie morloka
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=280
W podpisie ma link do swojego bloga.


Awatar użytkownika
Aardo
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: środa 26 wrz 2012, 08:58
Lokalizacja: Wro
Płeć:

Post autor: Aardo »

Mam pytanie odnośnie rozpatrywania obszaru. W instrukcji stoi, iż instrukcje obszaru można rozpatrywać "tylko jeden raz". W sensie jeden raz na grę, czy na daną wizytę na obszarze? Innymi słowy, czy np. przy każdej wizycie na Zamku w Moln można zyskać 1 zręczności za 1 ZM?


yeazus
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: środa 22 sie 2012, 10:01
Lokalizacja: Zduńska Wola
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: yeazus »

Instrukcję obszaru rozpatrujesz 1 raz na turę.
Jeśli wrócisz na ten sam obszar w którejś z kolejnych tur rozpatrujesz ją ponownie.

pozdrawiam


Zgadza się //Draugnimir
Ostatnio zmieniony czwartek 27 wrz 2012, 18:35 przez yeazus, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
paskuda
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 09:58
Lokalizacja: Łódź/inne
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: paskuda »

To ja jeszcze odkopię temat :)
Mam jedno pytanie odnośnie kolejności wykonywania działań podczas tury. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o losowanie kart. Zgodnie z instrukcją najpierw rozpatruję karty leżące na planszy, a dopiero potem wykonuję instrukcję obszaru. Rozpatrzmy pole gdzie instrukcja nakazuje wylosować 1 kartę, ale na początku tury znajduje się tam karta Wroga. Jeśli pokonam tego wroga w fazie rozpatrywania kart to czy w fazie rozpatrywania instrukcji pola mogę wyciągnąć kartę?


A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu
Awatar użytkownika
Chaos
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
MiM na ZunTzu
Posty: 479
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 18:32
Lokalizacja: Bajlandia
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Chaos »

Przecież jest wyraźnie napisane na planszy "Nie losujesz karty, jeśli jakaś się już tutaj znajduje"


WMIM Stava na ZunTzu + Karty Walki by Chaos
Pobierz: WMIMChaosSW14.03HD.ztb
Zobacz na Youtube: Magia i Miecz na ZunTzu projekt Chaos
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Chaos pisze:Przecież jest wyraźnie napisane na planszy "Nie losujesz karty, jeśli jakaś się już tutaj znajduje"
Tak, ale po rozpatrzeniu kart może już ich nie być, a wtedy bada się instrukcję obszaru, czyli dociąga nowe karty :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

czy my mówimy o DO czy o MiMach?

Jeżeli chodzi o MiM (itp), to owszem, na planszy (a dokładniej obszarach) pisze, to co zacytował Chaos.
Jeżeli jednak chodzi o DO (o czym by wskazywał temat), to wg instrukcji:
Instrukcja pisze:strona 14. Faza tury
- Faza 1: wyciąganie zaklęcia
- Faza 2: początek tury
- Faza 3: ruch
- Faza 4: interakcje z innymi postaciami
- Faza 5: rozpatrywanie leżących kart
- Faza 6: rozpatrywanie obszaru (jeżeli nie atakowałeś innej postaci)
Instrukcja pisze:strona 19. Faza 5: Rozpatrywanie leżących kart
W czasie rozgrywki na planszy będzie leżeć wiele kart. Mogą one znaleźć się tam w różny sposób: wyciągnięte miejsce, spotkanie z kart Wędrówki, porzucony przedmiot, itp. Postać, która stanie na polu gdzie leżą jakieś karty w tej fazie musi wykonać instrukcje wszystkich kart. Trzeba pamiętać o kolejności rozpatrywania kart według ich numeru. Należy też pamiętać, że karty Misji nie należą do kart leżących na planszy.
Instrukcja pisze:strona 19. Faza 6: rozpatrywanie obszaru
* Jeżeli na obszarze napisane jest wyciągnij 1 kartę lub 2 karty gracz wyciąga odpowiednią liczbę kart Wędrówki. Jeżeli na obszarze leżą już jakieś karty gracz nie ciągnie karty lub dociąga brakującą ilość kart.
Przykład: Jacek zakończył ruch na obszarze, na którym napisane jest "wyciągnij 2 karty," ale leży tam już jedna karta. W takim wypadku Jacek dociąga tylko jedną kartę.
A więc, Rogo ma rację... najpierw rozpatrujemy karty, jeżeli po rozpatrzeniu kart nie jest przekroczony ich limit względem instrukcji na obszarze, wówczas dociągamy do limitu.


Adam
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: piątek 07 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: Adam »

AVE - jestem świeży, ale po przeszukaniu forum nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania:

1. str 25.
UWAGA! Postać po strzale z broni dystansowej musi rzucić dwiema kostkami
mniej niż swoja całkowita Zręczność, w innym wypadku straci resztę swojej tury
Całkowicie nie rozumiem o co chodzi
2. str 21
Walka dystansowa
2a. Czy wszyscy wrogowie ze znaczkiem łuku będą atakować, czy tylko Ci z opisem na karcie?
2b. Czy wymiana strzałów następuje jednocześnie?
2c. Jeżeli postać trafi wroga i zgodnie z zasadą zada mu 1PE, czy musi walczyć dalej? Istrukcja mówi: "Zranienie przeciwnika w tej fazie walki (odebranie 1 PE) nie oznacza zwycięstwa, walka toczy się dalej." W takim razie strzelanie z łuku do wroga nic postaci nie daje, a jedynie wydłuża walkę. Umiejętność walki dystansowej w tym momencie jest zaletą jedynie w starciu postać vs. postać i dla wrogów.
3. str 27
Jeżeli umiejętność "dodatkowa" działa na całą walkę, to czy użycie jej na początku walki (np w teście ucieczki, czyli etap 4) oznacza, że modyfikatory stosują się do końca.

i na kociec proste pytanie:
4. czy przechodząc przez pole na którym jest wróg lub postać mam obowiązek się zatrzymać i podjąć interakcję, czy mogę minąć?

Pozdro


Awatar użytkownika
paskuda
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 09:58
Lokalizacja: Łódź/inne
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: paskuda »

1. Na początku tury (przed ruchem) możesz próbować strzelać np. do Wroga z karty na planszy. Jeżeli masz małą Zręczność i wyjdzie kiepski rzut to tracisz resztę tury (nie wykonujesz ruch, interakcji z postaciami itd.)
2.a) symbol łuku oznacza Zręczność wroga podczas testu na strzelanie (np. Ty możesz strzelać do Niego wtedy on próbuje wykonać unik). Jeśli Wróg strzela do Ciebie przed walką powinno to być wyraźnie zaznaczone na karcie.
b) Wydaje mi się, że nie jednocześnie. O ile dobrze pamiętam jest rozróżnienie, która ze stron jest stroną atakującą (jeśli odkrywasz Wroga z karty on jest stroną atakującą). W mojej ocenie strzela najpierw strona atakująca. Ale nie mam do końca pewności.
c) W przypadku Wroga odebranie 1PE powoduje jego zabicie zatem walka kończy się. W przypadku Postaci, które zazwyczaj mają więcej PE walka trwa dalej. Zatem jest to przydatna umiejętność.
3.Tak.
4.Nie masz obowiązku. Chyba, że Siła Wyższa (np. Nemo) każe inaczej ;)


A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu
Manero
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 22:27
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Manero »

Pytanie odnośnie punktów energii oraz punktów umiejętności. Czy używając punktów doświadczenia mogę podnieść wartość wyżej wspomnianych powyżej poziomu z początku gry? Czyli np. w przypadku Strażnika Magii PE 4/5, PŻ 4/5, za 5 punktów mogę podnieść wartość startową 4 do 5, a później za kolejne 5 punktów do 6 itd? Czy jedynie mogę odzyskać utracone w toku gry punkty do poziomu wyjściowego czyli do 4?

"Rozwój PE czy PU nie podnosi na stałe parametru. Na przykład po rozwoju 1 PE nie zwiększają się tak zwane Punkty Energii z początku gry" - instrukcja str. 25

Rozumiem, że nie mogę kosztem punktów doświadczenia zwiększyć startowej puli punktów energii ani punktów umiejętności.

Jeśli tak to w jaki sposób interpretować zapisy niektórych obszarów. Dla przykładu Studnia Życzeń ZYSKUJESZ 1 PE oraz Gospoda u Chochlika ODZYSKUJESZ 1 PE. Według mnie słowo "zyskujesz" nie jest równoważne ze słowem "odzyskujesz". Mam kompletny mętlik w głowie.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Manero pisze:"Rozwój PE czy PU nie podnosi na stałe parametru. Na przykład po rozwoju 1 PE nie zwiększają się tak zwane Punkty Energii z początku gry" - instrukcja str. 25
Punkty Energii z początku gry (te na karcie postaci) to pula, do której możesz się leczyć, tzn. odzyskiwać punkty. Zyskiwać możesz powyżej tego stanu. Korzystając z PD możesz zyskać punkty powyżej początkowej wartości PE, jednak początkowa wartość PE zostaje niezmieniona.
Przykład ze Strażnikiem Magii: możesz wykorzystać 5 PD żeby zyskać piąty punkt PE, jednak jeśli później stracisz kilka punktów, to leczyć się (odzyskiwać punkty) będziesz mógł jedynie do poziomu 4 punktów.


Ja nawet nie mam Talismana.
ODPOWIEDZ