Pytania odnośnie gry

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
arai [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

A i jeszcze chciałam Nemo powiedzieć, że jednak zapis w instrukcji, że od momentu odłożenia karty misji na obszarze, na którym się ją wyciągnie nie można jej podglądać aż do ponownego odwiedzenia tego miejsca nie jest bez powodu w niej umieszczony, nespa?


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

arai pisze:A i jeszcze chciałam Nemo powiedzieć, że jednak zapis w instrukcji, że od momentu odłożenia karty misji na obszarze, na którym się ją wyciągnie nie można jej podglądać aż do ponownego odwiedzenia tego miejsca nie jest bez powodu w niej umieszczony, nespa?
Ale nawet Rogo (dzisiaj bez przekręcania nicka) pisał, że ma wątpliwości co do tej zasady.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
arai [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Trzeba jednak uznać, że prym w ustalaniu zasad tutaj wiodą twórcy gry. A skoro w instrukcji tak pisze, to znaczy że tak ma być według nich.
No chyba, że autorzy gry nie do końca wiedzieli co robią kiedy tworzyli ten paragraf :mrgreen:


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

arai pisze:Trzeba jednak uznać, że prym w ustalaniu zasad tutaj wiodą twórcy gry. A skoro w instrukcji tak pisze, to znaczy że tak ma być według nich.
No chyba, że autorzy gry nie do końca wiedzieli co robią kiedy tworzyli ten paragraf :mrgreen:
Albo nie doprecyzowali tego, bowiem skoro dali na notatniku miejsce na notatki, to przykładową notatką może być opis misji. Tak naprawdę to instrukcja mówi, że trza kartę zakryć i nic więcej. Powinna być odgórna zasada, iż gracz powinien zapamiętać, co ma zrobić w związku z wykonywaną misją, albo zaznaczyć, iż gracz może wykonywać tylko 1 misję naraz.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Nemomon pisze:Albo nie doprecyzowali tego, bowiem skoro dali na notatniku miejsce na notatki, to przykładową notatką może być opis misji. Tak naprawdę to instrukcja mówi, że trza kartę zakryć i nic więcej.
Jednak wbrew temu co piszesz, w instrukcji stoi że gracz nie może podglądać misji, chyba że kolejny raz odwiedzi to miejsce. Str 27. Czytanie opisu z notatnika będzie sprzeczne z zasadami.
Nemomon pisze:albo zaznaczyć, iż gracz może wykonywać tylko 1 misję naraz.
Psucie gry. Całość polega właśnie na odkryciu kilku misji, odnalezieniu tych najbardziej profitowych i możliwych do wykonania na danym etapie gry. Jedna misja zblokuje cię jak nieużyteczne zaklęcie. Jeśli dobrze poznasz misje, możesz zacząć ścigać się z misją innego gracza. Po jego słownym opisie wykonania etapu możesz zakapować co on robi i próbować go uprzedzić. To jest przewaga DO nad MiMem, ściganie się z innymi jest bardziej intensywne.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6189
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ok, no to tu znajdę zastosowanie dla miejsca na NOTATKI:
wykonując każdy etap misji zapisuj gdzie i jaki etap(może nie tak dokładnie, że dajesz porcję ziół rannemu mnichowi na jakimś tam obszarze, tylko wystarczy 'odkłądam zioła tam i tam') - oszukiwania nie będzie :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
arai [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

. Po jego słownym opisie wykonania etapu możesz zakapować co on robi i próbować go uprzedzić.
Pamiętając o tym, że najpierw sam musisz odwiedzić obszar z misją i podglądnąć odpowiednią kartę, bo inaczej za misję nie możesz się zabierać, nawet jeśli wiesz o co w niej chodzi ;)


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Raku Games
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Autor Gry:
Dragon's Ordeal
Posty: 46
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 10:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Raku Games »

Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania, gdybym jakieś pominął to dajcie znać:

arai pisze:Jest taka sprawa. Na "ściągawce" jest napisane, że od pewnej ilości punktów magii dostaje się dodatkowe zaklęcia. W instrukcji nigdzie o tym nie pisze. Zastanawia mnie ten fakt. I zastanawia mnie też fakt czy dodatkowe zaklęcia oznacza, że można mieć więcej niż 5, czy to zwiększa ten limit, który każda postać ma inny na swojej karcie. Więc jak to jest z tymi dodatkowymi zaklęciami?
Zwiększenie magii oznacza zwiększenie limitu zaklęć



Nemomon pisze:A ja mam inne pytanie, tak mi się ono wyłoniło podczas czytania kart Ekwipunku. Mianowicie na Artefaktach jest napisane, że muszę posiadać co najmniej 2, aby wejść do Magicznego Więzienia.

Przyjmijmy, że mam wszystkie 4 sztuki, to czy będąc w środku Więzienia mogę wymienić je na Smoczą Zbroję Płytową? Wydaje mi się, że tak.
Tak, można wymienić

Nemomon pisze:Druga sprawa jest taka, iż w wariancie "Łowca Artefaktów" możemy posiadać kilka kopii tych samych artefaktów, czy możemy więc zamienić 2 sztuki Łusek Smoka oraz 2 sztuki Szponów Smoka na Smoczą Zbroję Płytową? Również wydaje mi się, że tak, bowiem ani jedna karta nie precyzuje które 4 artefakty muszą zostać wymienione.
Powinny być różne artefakty choć nie jest to sprecyzowane.


Nemomon pisze: Kolejna, to co się dzieje, gdy Magiczne Stworzenie wygra walkę? Czyżby kontroler Magicznego Stworzenia nie zyskiwał żadnych PD ani rezultatu "Wygrana"?
Gracz w takim wypadku ma dokładnie te same profity jakby pokonał postać osobiście. Ale dzięki magicznemu stworzeniu nic nie traci poza swoim MS.


Nemomon pisze:Mnie z kolei zaczęło zastanawiać dwie rzeczy, bo także się nie doczytałem tego. Czy Zaklęcia muszą być jawne podczas gry? Generalnie, które z kart mogę zakryć, by żaden inny gracz nie wiedział, że je posiadam?
Zaklęcia nie są jawne

Nemomon pisze:Oraz, chociaż nie zostało to wprost wspomniane a wyraz "aktywna" w instrukcji może być mylący, czy mogą być aktywne 2 lub więcej misji naraz? Wydaje mi się, że tak, ale lepiej mieć pewność ;).
Może być aktywna 1 misja na konkretnym obszarze/karcie. Gracz po odkryciu kilku misji może zacząć je wykonywać wszystkie naraz.

Nemomon pisze:Oraz, rozumiem, że skoro w notesiku jest miejsce na "notatki", gracz może zapisywać sobie różne informacje typu gdzie otrzymał jaką misję oraz jaki dokładnie jest jej cel &c czyli przepisać kartę Misji do swojego notatnika?
Nie wolno zapisywać jaka misja gdzie jest. Ale można zanotować, że wykonano jakiś fragment misji np zabiłem gracza do misji. I skreślić gdy już misja jest nieaktualna.
Jednak jeżeli wszyscy gracze wspólnie postanowią, że chcą zapisywać misje to nie ma problemu.

Nemomon pisze:Więc rodzi się tutaj kolejne pytanie, mianowicie czy mam konkretnie mówić której misji, której etap właśnie wykonuję, czy nie ;) . Ponadto, czy ktoś będzie pamiętał, kto co w danej misji wykonał, jeżeli naraz będzie aktywnych let's say 5 misji i każdy z 3 graczy będzie je wykonywał naraz?
Jeżeli gracz ma aktywne 2 takie same misje pokonaj wroga z karty. W momencie pokonania wroga wystarczy, że powie, że pokonał wroga do misji. Nie musi mówić, do której dokładnie i wskazywać jeszcze miejsce.

Ponad to proszę zwrócić uwagę, że w powyższym przykładzie po pokonaniu wroga z karty gracz może wrócić po nagrodę do jednej misji. Do drugiej musi pokonać innego wroga.


Rogo pisze:Wcześniej to sobie tłumaczyłem tym, że skoro misje mają być zakryte, to nie po to, żeby je sobie spisywać. Poza tym trzeba ćwiczyć pamięć :D Ale naszły mnie wątpliwości - bo może są zakryte tylko po to, żeby inni gracze ich nie widzieli, a Ty, gdy już je zobaczysz, to możesz je sobie spisać.
Tutaj cała zabawa polega na zapamiętywaniu. Stwarza to nieraz ciekawe i zabawne sytuacje np gdy ktoś robi kilka misji i pomylą mu się miejsca itd.


Nemomon pisze:Postępując "wykonuję etap misji" bardzo szybko możesz wykonać kilka etapów misji samemu o tym nie wiedząc ;]. Pomijając fakt, że nie jesteś f. cheaterem, niemal nikt nie jest Ci w stanie udowodnić, gracz wykonujący misję także, iż wykonałeś lub nie wykonałeś misję, zwłaszcza tą skomplikowaną. Zauważ, że inni gracze także wykonują misje, a musisz jeszcze dojść do pola, gdzie ją otrzymałeś. Może Ci to zająć milion ruskich tur i zdążysz zapomnieć, którą konkretnie misję wypełniłeś. Bo nie masz żadnych realnych dowodów jej wykonania. Identyczna sytuacja ma się, czy jesteś w stanie udowodnić graczowi, że NIE wykonywał danej misji? To także jest rzecz, jak bardzo wiele w Misjach, które opierasz jedynie na pamięci. A ta potrafi być zawodna.
Podczas wykonywania poszczególnych etapów misji gracz musi powiedzieć i poinformować graczy że wykonuje konkretną czynność np. "gaszę pożar w lesie przygody do misji". W praktyce bardzo dobrze się sprawdza. Nigdy nie mieliśmy problemu żeby skojarzyć, że ktoś wykonał czy nie daną misję. A bez problemu gracze zauważali i pamiętali, że ktoś zostawił miecz nie na tym obszarze co trzeba - więc nie wykonał misji. Gdy wracał na obszar był mocno zdziwiony ;)



Misiek pisze:Jednak wbrew temu co piszesz, w instrukcji stoi że gracz nie może podglądać misji, chyba że kolejny raz odwiedzi to miejsce. Str 27. Czytanie opisu z notatnika będzie sprzeczne z zasadami.
Nemomon pisze:albo zaznaczyć, iż gracz może wykonywać tylko 1 misję naraz.
Psucie gry. Całość polega właśnie na odkryciu kilku misji, odnalezieniu tych najbardziej profitowych i możliwych do wykonania na danym etapie gry. Jedna misja zblokuje cię jak nieużyteczne zaklęcie. Jeśli dobrze poznasz misje, możesz zacząć ścigać się z misją innego gracza. Po jego słownym opisie wykonania etapu możesz zakapować co on robi i próbować go uprzedzić. To jest przewaga DO nad MiMem, ściganie się z innymi jest bardziej intensywne.

Można oczywiście wykonywać kilka misji naraz i próbować sprzątnąć misję innemu graczowi sprzed nosa ;) Jednak gdy domyślisz się misji innego gracz trzeba (tak jak Arai to zaznaczyła już) odkryć tę misję.


Awatar użytkownika
arai [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Raku Games pisze:Zwiększenie magii oznacza zwiększenie limitu zaklęć
No tak, ale przecież pytałam o coś innego :P Który limit to zwiększa. Ten, który każda postać ma inny napisany na karcie, oznaczający do ilu zaklęć może ona dociągać w pierwszej fazie tury, czy ten górny (że można mieć nawet do 5 zaklęć ale z innych źródeł). Proszę o precyzyjną odpowiedź.
Może być aktywna 1 misja na konkretnym obszarze/karcie.
A co jeśli ktoś wyciągnie na obszarze dwie karty i obie będą zlecać wyciągnięcie karty misji. Czy w tym przypadku należy jedną odrzucić i wyciągnąć nast. kartę wędrówki?
Nie wolno zapisywać jaka misja gdzie jest. Ale można zanotować, że wykonano jakiś fragment misji np zabiłem gracza do misji. I skreślić gdy już misja jest nieaktualna.
Ok, można zapisywać, co się już zrobiło, ale czy można zapisywać sobie co trzeba zrobić? Podejrzewam, że nie ;>


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Raku Games
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Autor Gry:
Dragon's Ordeal
Posty: 46
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 10:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Raku Games »

arai pisze:
Raku Games pisze:Zwiększenie magii oznacza zwiększenie limitu zaklęć
No tak, ale przecież pytałam o coś innego :P Który limit to zwiększa. Ten, który każda postać ma inny napisany na karcie, oznaczający do ilu zaklęć może ona dociągać w pierwszej fazie tury, czy ten górny (że można mieć nawet do 5 zaklęć ale z innych źródeł). Proszę o precyzyjną odpowiedź.
Zwiększa limit ten napisany na karcie postaci czyli ile można dociągnąć zaklęć w pierwszej fazie tury :)


arai pisze: A co jeśli ktoś wyciągnie na obszarze dwie karty i obie będą zlecać wyciągnięcie karty misji. Czy w tym przypadku należy jedną odrzucić i wyciągnąć nast. kartę wędrówki?
Jedna misja do karty/obszaru. tzn że jeżeli są dwie karty co zlecają misję to obydwie są ważne.


arai pisze:Ok, można zapisywać, co się już zrobiło, ale czy można zapisywać sobie co trzeba zrobić? Podejrzewam, że nie ;>
Cała zabawa polega na tym, że nie :)))


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Raku Games pisze: A bez problemu gracze zauważali i pamiętali, że ktoś zostawił miecz nie na tym obszarze co trzeba - więc nie wykonał misji.
A mnie się przy okazji tych słów nasunęło inne pytanie - jak to właściwie jest z tymi przedmiotami odkładanymi na różnych obszarach w związku z zadaniami? Lądują one na stosie kart odrzuconych (czy tam np. wracają do stosu kart Ekwipunku) czy też trafiają na planszę, skąd może je ktoś w dowolnym momencie zgarnąć?

No i jeszcze jedna sprawa. Jaki "numer spotkania" (tj. jakie miejsce w kolejności rozpatrywania kart względem zdarzeń, wrogów, spotkań i miejsc) mają pozostawione na planszy karty przedmiotów i towarzyszy, złoto itp.?


Awatar użytkownika
arai [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Draug ja odkładam je na stos kart odrzuconych. A karty pozostawione na planszy traktuję jak w Magii i Mieczu, tzn. nie można wziąć złota ani przedmiotów jeśli nie pokona się najpierw wrogów.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Mam dokładnie takie samo podejście. Zastanawiam się tylko, czy jest ono zgodne z niepisanymi zasadami ;)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Draugnimir pisze:zgodne z niepisanymi zasadami ;)
Jeżeli są one niepisane, to na pewno są zgodne xD :P


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Raku Games
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Autor Gry:
Dragon's Ordeal
Posty: 46
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 10:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Raku Games »

Wszystko jest zgodne z zasadami ;))


Awatar użytkownika
arai [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Mam pytanie o umiejętność: Atak z szarży.
Przytaczam treść:
Użycie: Przed walką, gdy jesteś stroną atakującą.
Efekt: Za każde 1 pole przebyte do swojej ofiary otrzymujesz na czas walki 1 siły. Maksymalnie możesz zyskać 5 Siły.
Mieliśmy w czasie gry taki dylemat. Kolega wszedł na obszar lasu przygody i wyciągnął tak kartę, która była wrogiem. Chciał użyć ataku z szarży. Według mojej interpretacji zdolności tej można użyć jeśli idziemy z jakiegoś obszaru do karty już wyciągniętej. Jak to jest?

I jeszcze drugie pytanie. Czy jeśli koleżanka zaatakowała kolegę a on postanowił się bronić za pomocą magicznego stworzenia i wygrał, to czy dostaje pd i może jej odebrać 1ZM/przedmiot/1PE ?


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Nie mam dostępu do instrukcji (grę pożyczyłem znajomym), ale świta mi jak przez mgłę, że i kwestia tego, kto jaką jest stroną w różnych sytuacjach w walce, i kwestia nagród za walki wygrane przez Magiczne Stworzenia - są tam poruszane. Trzeba tylko poszukać w odpowiednich miejscach, posiłkując się spisem treści (bo takowy być, o ile mnie pamięć nie myli, powinien) ;)


Awatar użytkownika
arai [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Szukałam w miejscu gdzie jest o magicznych stworzeniach i nie znalazłam ;/


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Raku Games
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Autor Gry:
Dragon's Ordeal
Posty: 46
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 10:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Raku Games »

1. Atak z szarży można wykorzystać gdy jest się stroną atakującą. Gdy wyciągamy kartę to wróg jest stroną atakującą.

2. Gdy postać wygra z inna postacią walkę za pomocą magicznego stworzenia otrzymuje standardową nagrodę jakby sama walczyła.


Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Czy do DO wyszły jakieś figurki do dokupienia? A może znacie kogoś, kto je robi na zamówienie czy coś? :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Nie wyszły.

Poszukaj w tym dziale
http://forum.wfb-pol.org/viewforum.php?f=110

Ten gość zrobił kiedyś dla mnie morloka
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=280
W podpisie ma link do swojego bloga.


Awatar użytkownika
Aardo
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: środa 26 wrz 2012, 08:58
Lokalizacja: Wro
Płeć:

Post autor: Aardo »

Mam pytanie odnośnie rozpatrywania obszaru. W instrukcji stoi, iż instrukcje obszaru można rozpatrywać "tylko jeden raz". W sensie jeden raz na grę, czy na daną wizytę na obszarze? Innymi słowy, czy np. przy każdej wizycie na Zamku w Moln można zyskać 1 zręczności za 1 ZM?


yeazus
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: środa 22 sie 2012, 10:01
Lokalizacja: Zduńska Wola
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: yeazus »

Instrukcję obszaru rozpatrujesz 1 raz na turę.
Jeśli wrócisz na ten sam obszar w którejś z kolejnych tur rozpatrujesz ją ponownie.

pozdrawiam


Zgadza się //Draugnimir
Ostatnio zmieniony czwartek 27 wrz 2012, 18:35 przez yeazus, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
paskuda
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 09:58
Lokalizacja: Łódź/inne
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: paskuda »

To ja jeszcze odkopię temat :)
Mam jedno pytanie odnośnie kolejności wykonywania działań podczas tury. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o losowanie kart. Zgodnie z instrukcją najpierw rozpatruję karty leżące na planszy, a dopiero potem wykonuję instrukcję obszaru. Rozpatrzmy pole gdzie instrukcja nakazuje wylosować 1 kartę, ale na początku tury znajduje się tam karta Wroga. Jeśli pokonam tego wroga w fazie rozpatrywania kart to czy w fazie rozpatrywania instrukcji pola mogę wyciągnąć kartę?


A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu
Awatar użytkownika
Chaos
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
MiM na ZunTzu
Posty: 479
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 18:32
Lokalizacja: Bajlandia
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Chaos »

Przecież jest wyraźnie napisane na planszy "Nie losujesz karty, jeśli jakaś się już tutaj znajduje"


WMIM Stava na ZunTzu + Karty Walki by Chaos
Pobierz: WMIMChaosSW14.03HD.ztb
Zobacz na Youtube: Magia i Miecz na ZunTzu projekt Chaos
ODPOWIEDZ