Magnum Sal

Wszelkie inne gry.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Miszon [Autor tematu]
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Magnum Sal

Post autor: Miszon »

Zastanawiam się, czy nie kupić. Zasadniczo czytałem sporo dobrego, mechanizm rozgrywki widoczny na wideocastach też wygląda ciekawie. Z głupia frant spytany sprzedawca (czekałem na kogoś, wlazłem do sklepu, zagadał mnie, to postanowiłem się zabawić w tajemniczego klienta ;-) ), zaraz po tym jak nie wyraziłem specjalnego zainteresowania jak mi pokazał Carcassonne (jakoś mnie nie ciągnie, klimat słaby, a to jest dla mnie bardzo ważny element w grach), wskazał także na tą grę. Ale chciałem się spytać, czy ktoś tutaj może grał?
Jak to wygląda czasowo? Czy rozgrywki są zróżnicowane, czy raczej podobne do siebie? Ile czasu trzeba by wyczaić zasady, a ile by je komuś objaśnić? Jak to jest z różnicą przy grze w 2, a w 4 osoby? Bo czytałem, ze przy 2 gra jest mniej ciekawa niż przy 3-4.
No i ogólnie - warto? Tak z wyglądu jest to podobne do Filarów Ziemi i im podobnych. Czy faktycznie?
Sporo pytań, ale będę wdzięczny za jakieś odpowiedzi ;-) .


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Oktawian
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: piątek 20 sty 2017, 11:53
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Re: Magnum Sal

Post autor: Oktawian »

Zasadniczo pytanie typu No i ogólnie - warto? Tak z wyglądu jest to podobne do Filarów Ziemi i im podobnych. Czy faktycznie?
To pytanie typu "Planuje sobie kupić jakąś płytę do posłuchania. Waham się między Metallicą a Laną del Rey bo kładki mają podobne. Co polecacie?"


Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Magnum Sal

Post autor: Berni »

Oktawian pisze:Zasadniczo pytanie typu No i ogólnie - warto? Tak z wyglądu jest to podobne do Filarów Ziemi i im podobnych. Czy faktycznie?
To pytanie typu "Planuje sobie kupić jakąś płytę do posłuchania. Waham się między Metallicą a Laną del Rey bo kładki mają podobne. Co polecacie?"
Nie jest przypadkiem tak, że jak się kopiuje czyjś teks to się powinno podać jego źródło? ;P


Awatar użytkownika
Miszon [Autor tematu]
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Magnum Sal

Post autor: Miszon »

Oktawian pisze:Zasadniczo pytanie typu No i ogólnie - warto? Tak z wyglądu jest to podobne do Filarów Ziemi i im podobnych. Czy faktycznie?
To pytanie typu "Planuje sobie kupić jakąś płytę do posłuchania. Waham się między Metallicą a Laną del Rey bo kładki mają podobne. Co polecacie?"
Moje pytanie jak zauważyłeś było bardziej szczegółowe niż: "która gra jest lepsza" gdzie wybrane są 2 gry, bez żadnych informacji, czego oczekuje od nich gracz.

A odpowiedź na pytanie o płytach powinno brzmieć: "jeśli lubisz metal, to subie kup Metallikę, jeśli nie lubisz, to Lanę" ;-) .


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Magnum Sal

Post autor: Mały Nemo »

Nigdy nie slyszalem o Lanie del Rey i nie wiem, kim ona (?) jest, ale jesli spiewa relatywnie normalnie, to zlotym srodkiem polecalbym np. Power Glove. Tak samo dobrze, a moze nawet i lepiej, sie tego slucha.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Oktawian
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: piątek 20 sty 2017, 11:53
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Re: Magnum Sal

Post autor: Oktawian »

W moim pytaniu nie ma sformułowania "która gra jest lepsza" i nie tego oczekiwałem zakładając mój post,widzę że nadal nie rozumiesz zasadności mojego tematu, tylko ciągłe porównania z twojej strony.


Oktawian
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: piątek 20 sty 2017, 11:53
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Re: Magnum Sal

Post autor: Oktawian »

Jeśli nie lubisz metalu to nie jesteś automatycznie skazany na lane del ray ponieważ nie jest to jedyna możliwość do wyboru, muzyka na świecie nie opiera się tylko na metallice i lanie del ray jest tak wiele gatunków że nie trzeba skazywac się na lane del ray z automatu


Oktawian
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: piątek 20 sty 2017, 11:53
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Re: Magnum Sal

Post autor: Oktawian »

gobos77 pisze:
Oktawian pisze:Zasadniczo pytanie typu No i ogólnie - warto? Tak z wyglądu jest to podobne do Filarów Ziemi i im podobnych. Czy faktycznie?
To pytanie typu "Planuje sobie kupić jakąś płytę do posłuchania. Waham się między Metallicą a Laną del Rey bo kładki mają podobne. Co polecacie?"
Nie jest przypadkiem tak, że jak się kopiuje czyjś teks to się powinno podać jego źródło? ;P
Nie sądzę aby w bezpośredniej rozmowie z osoba którą się cytuje trzeba podawać źródło cytatu, prowadziło by to do absurdalnej rozmowy ale rozumiem że tak robisz jeśli wytykasz mi tak coś tak niedorzecznego.
Jestem ciekawy jak wygląda taka rozmowa.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Magnum Sal

Post autor: Mały Nemo »

Koniec. Prosiłem o spokojną rozmowę, a zostałem zignorowany. Zamykam oba tematy, a jak to nie poskutkuje, to będę kombinował dalej.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Zablokowany