Walki

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arai [Autor tematu]
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Walki

Post autor: arai »

1. Czy można użyć umiejętność specjalną poszukiwacza więcej niż raz? np. użyć 2 PU i dodać sobie na czas walki 6 siły?
2. Kiedy w trakcie walki powinno się zadeklarować użycie umiejętności i czarów?
3. Czy jeśli dwóch wrogów walczących na siłę ma umiejętność strzelania do poszukiwacza, to robi się 2 testy na zręczność? W takim wypadku poszukiwacz może stracić w walce nawet 3 PE? (2 za strzały i jeden za przegraną walkę)


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

arai pisze: 1. Czy można użyć umiejętność specjalną poszukiwacza więcej niż raz? np. użyć 2 PU i dodać sobie na czas walki 6 siły?
Instrukcja Dragon's Ordeal na stronie 28 pisze: Umiejętność dodatkowa, z którą rozpoczyna grę każda postać:
Koszt: 1 PU
Użycie: przed rzutem kostkami za walkę, za ucieczkę lub za strzelanie (jeden raz na daną sytuację).
(...)
arai pisze: 2. Kiedy w trakcie walki powinno się zadeklarować użycie umiejętności i czarów?
Sądzę, że na każdej karcie Umiejętności i Zaklęcia powinno być to określone (a zwłaszcza Zaklęcia). Jeśli jednak nie jest, to proponuję sugerować się działaniem "umiejętności dodatkowej, z którą rozpoczyna grę każda postać" (fragment, który przytoczyłem powyżej) i używać kart obu rodzajów nie później niż w sytuacji, których ich działanie dotyczy (np. jeśli Zaklęcie pozwala zwiększyć swoją Siłę na czas walki, to moim zdaniem powinno się go użyć, zanim dojdzie do wykonywania rzutów ataku i porównywania całkowitych rezultatów obu walczących stron).
arai pisze: 3. Czy jeśli dwóch wrogów walczących na siłę ma umiejętność strzelania do poszukiwacza, to robi się 2 testy na zręczność? W takim wypadku poszukiwacz może stracić w walce nawet 3 PE? (2 za strzały i jeden za przegraną walkę)
Instrukcja nie wyjaśnia - o ile uważnie ją przewertowałem - jak należy w takiej sytuacji postępować, jednak patrząc z logicznego punktu widzenia (już sobie wyobrażam te komentarze :-P ), nie wydaje mi się, by cokolwiek stało na przeszkodzie, by dwóch łuczników oddawało jednocześnie strzał do tego samego celu, dlatego uważam, że tak - wykonuje się dwa testy (czyli w sumie cztery rzuty) i można stracić 3 PE.


Raku Games
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Autor Gry:
Dragon's Ordeal
Posty: 46
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 10:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Raku Games »

Draugnimir - masz rację, w walce z dwoma wrogami z umiejętnością strzelania można stracić nawet 3 PE. Podobna sytuacja ma się w przypadku walki z dwoma wrogami podczas ucieczki, można uciec od jednego wroga, a potem walczyć tylko z drugim.


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Raku Games pisze: Podobna sytuacja ma się w przypadku walki z dwoma wrogami podczas ucieczki, można uciec od jednego wroga, a potem walczyć tylko z drugim.
Bardzo fajnie się stało, że o tym wspomniałeś, bo była to jeszcze jedna z wątpliwych sytuacji, która chodziła mi czasem po głowie :)


Awatar użytkownika
zbik84
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: środa 17 cze 2015, 22:22
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: zbik84 »

Czy
  • Faza 3: Wystawianie do walki Magicznych Stworzeń
oznacza, że magiczne stworzenia będą walczyły zamiast Ciebie przez kolejne Fazy i jeśli przegrają, to Postać (ja) nie mogę walczyć dalej? Wówczas wróg zostaje na polu, a jedyne straty jakie ponoszę są w postaci Magicznych Stworzeń?
Jeżeli w Fazie 3 wystawiłem stworki, a w Fazie 5 strzela do mnie wróg to bronią się magiczne stworzenia zamiast mnie?
Jeżeli moje magiczne stworzenie ma przykładowo statystyki 15 strzelania, to czy w Fazie 5 mogę strzelić do wroga? Jeśli tak i w takim przypadku zadam mu 1 ranę, co w większości przypadków wiąże się z jego pokonaniem od razu przechodzę do Fazy 8 - łupów? Jeśli odbywało się to na polu żółtym i wróg miał parametr magii/siły 7, to dostaję w takim przypadku 3PD?

Czy w
  • Faza 5: Strzelanie (nie można, jeżeli próbowałeś ucieczki)
jeżeli strzela do mnie wróg, to mogę użyć Łuku, który daje "+5 Zręczności podczas strzału" w celu podniesienia swojej obrony przed strzałem?

Jeżeli wylosowałem z dwóch kart dwóch wrogów - jednego na magię, drugiego na siłę, to toczę 2 walki. Czy w takim przypadku przechodzę 2 razy przez 8 Faz? Czy też po prostu w Fazie 7 wykonuję dwa osobne testy - najpierw na Siłę, potem na Magię?

Jest też Postać, która na 2 poziomie może wybrać sobie rodzaj walki magiczna/siłowa o ile jest stroną atakującą. Czy takim wypadku, jeżeli na planszy leży wróg, który walczy na siłę i Postać ją atakuje, może zdecydować, że będzie to walka magiczna? Czy w takim przypadku Magia u wroga jest redukowana do 0, czy też przejmuje statystyki z Siły?


Raku Games
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Autor Gry:
Dragon's Ordeal
Posty: 46
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 10:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Raku Games »

Już odpwiadam:

1. W przypadku wystawieniu magicznego stworzenia, które przegra walkę tracisz tylko i wyłącznie magiczne stworzenie.
2. Gdy postać wystawi magiczne stworzenie do walki to od tej pory walczy jedynie magiczne stworzenie - gdy ktoś strzela to do magicznego stworzenia oraz postać też nie moze strzelać już (bo postać już więcej nie walczy).

3. Łuk tylko dodaje zręczność gdy my strzelamy do przeciwnika. Nie dodaje zręczności gdy sie bronimy przed strzelaniem.

4. Przechodzimy osiem faz, osobno na wroga z siła i osobno na wroga z magią.
5. Wybór formy walki dotyczy tylko walki z innymi postaciami. Nie dotyczy wrogów.

Mam nadzieję że pomglem


Awatar użytkownika
zbik84
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: środa 17 cze 2015, 22:22
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: zbik84 »

A jeżeli w Fazie 5 zdecyduję się na strzał do Wroga Postacią lub Magicznym Stworzeniem (w zależności kim zdecyduję się walczyć) i trafię Wroga, to ginie on (bo miał 1 PŻ) w tej Fazie? A jeżeli nie trafię to normalnie przechodzimy do kolejnych Faz?


Raku Games
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Autor Gry:
Dragon's Ordeal
Posty: 46
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 10:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Raku Games »

Jezeli wróg zostanie trafiony to traci 1PŻ i ginie. Jak nie trafimy to przechodzimy do kolejnego etapu.


ODPOWIEDZ