Zombiaki

Wszelkie inne gry.
937
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: 937 »

Rogo pisze:W Ataku na Moskwę jak się dobrze zastawi tory kartami Aut, to ludzie mają sporą szansę wygrać
Właśnie są 3 kilofy które rozwalają auta, jest pies szarik, który porusza się trzy pola na turę i zagryza tramwaj, jest sasza który zjada trabanta, a ludzie wcale nie mają tak dużo tych aut bo aż (o ironio) dwa! Trabant i tramwaj (trolejbus wjeżdża od boku raz i koniec) a zombiaki nawet jak jedzie na nich auto to te co mogą ruszać się na boki to czmych w bok i już mogą spokojnie maszerować na przód. Nawet wywalenie amerykańskiego shitu nie wiele da. A karta zastępcza jest u zombiaków, to wywalenie jej nie wiele pomorze ludziom. Balans trochę do bani i trochę naciągane jest to, że jedynka nie zbalansowana, dwójka w drugą stronę i suma sumarum trzeba zainwestować w obie części.


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
Rogo [Autor tematu]
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6187
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

A co Ty zrobiłeś z kartą Kamaz? Auta są trzy. Dobrze rzucone nieźle blokują ruch (fajnie, jak się trafi,ą względnie wcześnie).
Druga sprawa pisząc Sasza miałeś na myśli chyba Czeczena a nie Saszę ;)
Trzecia - ludzie w dwójce mają jednak dużo większe szanse niż Zombiaki w jedynce :)


Ja nawet nie mam Talismana.
937
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: 937 »

Fakt zapomniałem o Kamazie, ale jak często trafia się sytuacja, żeby w tali blisko siebie leżały wszystkie trzy? Niezbyt często, może raz taką sytuacje mieliśmy na początku gry, ale wtedy za dużo nie zwojowały te auta. Poza tym przyjdzie kilof i jedno autko wek. A wtedy już zombiaki boczkiem hyc hyc. Fakt miałem na myśli czeczena a nie sasze. A grałeś na dwie talie w cztery osoby? Przyjemnie się gra?


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
Rogo [Autor tematu]
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6187
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Grałem tylko raz, świeżo po zakupie dwójki i zasady mi się wydawały roboine jakby na siłę (ale może to tylko błędne pierwsze wrażenie?). Gra się na pewno wlekła, bo nikt poza mną nie znał kart z jedynki, a dwójki to i ja nie znałem... Na pewno trzeba ustalić, że żadnego porozumiewania się między graczami w parach przy dobieraniu kart :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Space86 »

Grałem w Zombiaki 2 chyba z 200 partii ze znajomkiem i po usunięciu karty zastępczej i amerykańskiego shitu relacja ludzie zombiaki była mniej więcej równa - nawet zależało to kto kim grał bo jak ja grałem ludźmi to częściej wygrywałem a kumpel jak grał ludźmi to dostawał po dupie choć nie zawsze :}

Teraz po zmieszaniu obu talii balans się jeszcze poprawił :}


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
937
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: 937 »

Ok, zobaczę co zmieni wyjęcie z tali tych dwóch kart i spróbuje ze znajomym kilka partii, jak wciąż zombiaki będą wygrywać to będzie już kwestia czasu, żeby drugą talie nabyć. Obawiam się jedynie właśnie tego, że oczekiwanie na kolejkę wydłuży się niemiłosiernie.


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Space86 »

937 pisze:Obawiam się jedynie właśnie tego, że oczekiwanie na kolejkę wydłuży się niemiłosiernie.
Ale czemu ?? ja gram normalnie na trzy z pieciu kart i jest ok tyle, że gra jest troche dłuższa


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
937
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: 937 »

I stało się.. kupiłem dziś pierwszą część zombiaków :) ale jeszcze trochę czasu minie zanim przetestuje je w rozgrywce. W końcu się przekonam czy faktycznie głównie ludzie wygrywają i czy po wymieszaniu jedynki z dwójką faktycznie balans się wyrównuje. Jak już sprawdzę to dam znać :)


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Z okazji dziesięciolecia Zombiaków, Portal przygotowuje nową, jubileuszową edycję. Wydanie charakteryzować się będzie nową szatą graficzną, nowymi kartami i nie tylko.

Obrazek

Szczegóły znajdziecie na stronie wydawcy.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Rogo [Autor tematu]
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6187
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Może nie jestem takim wielkim maniakiem tej gry, ale chyba się skuszę na tę edycję. Dzięki za cynk ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Privian
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 75
Rejestracja: środa 05 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Privian »

Ja już nie musze się doczekać!


Szyjemy czapki, kominy szaliki i nie tylko.
https://www.facebook.com/xmamamilax?ref=bookmarks
ODPOWIEDZ