Przyszłość Dragon's Ordeal

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Draugnimir [Autor tematu]
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Przyszłość Dragon's Ordeal

Post autor: Draugnimir »

Skoro już się cieszymy błogosławieństwem twórcy gry i jego całkiem częstą obecnością na naszym forum, pozwolę sobie skierować do niego pytanie, które nurtuje mnie prawie za każdym razem, gdy kończy się partyjka DO:

Raku, jakie są perspektywy na przyszłość Dragon's Ordeal? Czy możemy spodziewać się kiedykolwiek oficjalnego dodatku do niego? ;)


Raku Games
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Autor Gry:
Dragon's Ordeal
Posty: 46
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 10:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Raku Games »

Na pewno linii DO nie zostawię. Pracuję nad projektami związanymi z DO ale nie jestem w stanie powiedzieć kiedy ujrzą światło dzienne. Nie chciałbym zdradzać szczegółów. Na szczęście popularność idzie w górę, a to dobrze wróży :)

Jednak skoro powstał tak ciekawy temat to się od razu podpytam czy planujecie popracować nad własnymi dodatkami do gry? ;)


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Choćby malutki dodatek byłby cenny. Narazie sam skupiłem się na doraźnych pomocach przy grze i na samych grach. Gdy zacznę coś tworzyć, to napewno zacznę od kilku map które posiadają krótki opis i są niedzielone. Łatwiej się gra gdy ma się mniej rozterek przy wyborach i czytania, dlatego uważam za słuszne dodanie kilku map w stylu Głębokich Bagien.

Drugą sprawą są misje. Potrzebne jest więcej jednoetapowych. Ludzie z którymi grałem wcześniej jak i teraz z forumowiczami zawsze lubili te krótkie. Więcej takich, da więc więcej radochy z gry.

Zawsze problemem są grafiki, jesteśmy amatorami bez głębszego zaplecza. Prawdopodobnie więc wpierw wyjdą rzeczy z grafikami czerpanymi z sieci, a najlepsze pomysły ubierze się w grafiki stworzone tutaj, bo to niewspółmiernie większy kawał pracy dla rysowników niż dla tekściarza.

Jeśli przyszłość dodatków nie jest ustalona, to zapytam jeszcze raz o możliwość odpłatnych (choć najlepiej niedrogich :P ) wydruków w wydawnictwie, na papierze tym co oryginał i z takimi wycięciami narożników. To też świetna rzecz dla graczy.

Najchętniej sam bym widział takie materiały jako promocję dla nowych graczy. Pojawiając się na dowolnym konwencie porozumieć się z organizatorem aby dał ogłoszenie typu "każdy kto dołączy się do gry dostanie jedną autorską postać za darmo". Sposób pozwoli zachęcić do kupna DO komuś kto dostał już elementy, oraz promować forum, gdyż tu będzie mógł znaleźć więcej. Dla mnie to ciekawy sposób na rozwój naszego forum.
Ostatnio zmieniony czwartek 09 cze 2011, 17:31 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


Raku Games
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Autor Gry:
Dragon's Ordeal
Posty: 46
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 10:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Raku Games »

Bardzo podoba mi się pomysł na promocję w ten sposób forum. Bardzo chętnie będę wspierał i forum i Wasze dzieła. Można o tym pomyśleć.

Jeżeli chodzi o wydruki autorskich dodatków to już robiłem rozeznanie. Jest to możliwe jednak nie jest to sprawa tania, a wręcz podejrzewam, że może być droga. Jednak ofertę cenową mogę przedstawić dopiero gdy będę miał konkretne zlecenie. Taki druk cyfrowy nie będzie w 100% identyczny jak oryginał ale jednak bardzo zbliżony.

W każdym razie gdyby takie dodatki przygotować na własnych grafikach, można by pomyśleć o stałej ofercie takich dodatków gdyby autorzy sobie tego życzyli. A jeżeli dodatek będzie naprawdę bardzo ciekawy i wciągający nie wykluczam, że można taki dodatek wydać na szerszą skalę, wtedy już wydawnictwo zajmie się sprawą grafik itd.

Ale nie ma co wychodzić zbytnio do przodu. :)


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Przy takich wydrukach możemy choćby przez PW porozumeć się w sprawie typu papieru i samych wycięć. Jeśli będziemy mieć informację jakiego papieru szukać konkretnie, to wydruk cyfrowy możemy zrobić we własnym zakresie. Pozostają wycięcia i informacja w jaki sposób drukować by nadawało się to do wycięcia.


Raku Games
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Autor Gry:
Dragon's Ordeal
Posty: 46
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 10:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Raku Games »

W razie czego służę pomocą :)


Manero
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 22:27
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Manero »

Na pewno linii DO nie zostawię. Pracuję nad projektami związanymi z DO ale nie jestem w stanie powiedzieć kiedy ujrzą światło dzienne. Nie chciałbym zdradzać szczegółów. Na szczęście popularność idzie w górę, a to dobrze wróży :)
Minęły prawie 3 lata, a choćby najmniejszego dodatku nawet w wersji print to play nie uświadczyliśmy. Czy można powiedzieć, że gra umarła śmiercią naturalną? Przyznam szczerze, że to byłaby wielka szkoda.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Niestety gra umarła chyba faktycznie.

Powodów było by pewnikiem wiele.

- Gry przygodowe trudno utrzymać na rynku.
- Nierozwijana gra nudzi się Graczom, brak jakiegokolwiek dodatku chociażby raz na rok to duży minus.
- Brak promocji ze strony wydawcy
- Mały wydawca - podejście graczy którzy lubią zaufanych znanych wydawców.

Po za tym jak by nie patrzeć to była przygotówka a z nimi trudno na rynku sie utrzymać, przykład chociażby Projektu: The Wanderers na Wspieram.to który upadł, zbierając TYLKO 7000 zł (fakt że kwota do uzyskania nie była osiągalna co było wiadomo już od początku...)


Także chyba tak DO umarł, może kiedyś doczeka sie reanimacji jak to miało miejsce w przypadku Magii i Miecza ? któż wie. :)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ODPOWIEDZ