Cyklady

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Pytanie o zasady, bo aż tak strasznie dużo w Cyklady nie grałem:
Czy istnieje jakaś możliwość usunięcia z planszy cykopa i krakena?


satch85 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 11 sty 2011, 13:00
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: satch85 »

nie, raz postawione na plansze zostaja tam do konca gry, mozna zmieniac tylko ich położenie, zreszta podobnie jest z pozostałymi potworami


Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

"The power of creature is applied to the isle where it is until the beginning of your next turn. The creature's card is discarded only when you perform the actios of your God during the next Cycle". Zatem każdy z nich działa tylko jedną kolejkę, potem jest usuwany z planszy.


Obrazek
Blezio
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 23 sie 2012, 11:27
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Blezio »

Gra bardzo sympatyczna, grałem w nią w 4 graczy i wszystkim bardzo się podobała. Najciekawszym elementem jest licytacja na początku tury. W momencie, gdy jeden z graczy zaczyna wygrywać, można go skutecznie zablokować wygrywając licytację. Jedynym mankamentem jest walka, wg mnie zdecydowanie zbyt losowa i można by ją rozwiązać inaczej.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Blezio pisze:zdecydowanie zbyt losowa i można by ją rozwiązać inaczej.
miała być prosta walka, to jest. To raptem 1 rzut kostką, a i tak masz olbrzymi wpływ na wynik walki decydując ile wojsk/statków posyłasz w bój. Koska ma rezultaty 0-3 więc dokładając do tego jakiś port/fort można łatwo planować podboje/obrony.

Taka losowość w grze, to dla mnie żadna losowość :mrgreen:


Blezio
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 23 sie 2012, 11:27
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Blezio »

Kaktus+ pisze:miała być prosta walka, to jest. To raptem 1 rzut kostką, a i tak masz olbrzymi wpływ na wynik walki decydując ile wojsk/statków posyłasz w bój. Koska ma rezultaty 0-3 więc dokładając do tego jakiś port/fort można łatwo planować podboje/obrony.

Taka losowość w grze, to dla mnie żadna losowość :mrgreen:
Grałem niedawno ze znajomymi. Posiadałem wyspę, a na niej fort i 5 jednostek, mój kumpel 7 jednostek przetransportował na nią pegazem i oczywiście przegrałem wszystkie 5 rzutów, ](*,) ale potem dokonałem słodkiej zemsty budując statki za panowania Posejdona i czyszcząc mapę ze wszystkich jego okrętów używając karty, która dodaje 10 ruchów. :twisted:

Jednak i tak uważam, że ten system powinien być zmieniony. Na przykład na rzut dla każdej jednostki - a następnie sumowany i porównywany z analogicznym przeciwnika.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Blezio pisze:Jednak i tak uważam, że ten system powinien być zmieniony. Na przykład na rzut dla każdej jednostki - a następnie sumowany i porównywany z analogicznym przeciwnika.
Home rules są zawsze słodkie :) Jeszcze słodsze są gry, które takie dopuszczają bez wywracania mechaniki do góry nogami. Pomysł niezły, wart sprawdzenia.


Rocy7
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Atuty Charakteru
Posty: 106
Rejestracja: sobota 09 mar 2013, 00:58
Lokalizacja: Miasto
Płeć:

Post autor: Rocy7 »

Co do Krakena jedyna możliwość to wylosowanie jego karty przez innego gracza wtedy on przejmują nad nim kontrolę. Nie da się go usunąć.
SPIDIvonMARDER pisze:Zatem każdy z nich działa tylko jedną kolejkę, potem jest usuwany z planszy.
Możliwe że tak w instrukcji z opisem potworów jest napisane "Stwory z figurką działają na tej samej zasadzie. Moc Stwora działa na tą wyspę aż do Twojej kolejnej tury. Karta stwora zostanie odrzucona po tym jak wykonasz swoje akcje związane z wybranym bogiem w następnej rundzie."
Kaktus+ pisze:Czy istnieje jakaś możliwość usunięcia z planszy cykopa i krakena?
Tak zgodnie z instrukcją z opisem potworów "Jeśli dwie figurki znajdą się na tej samej wyspie stwory zniszczą się wzajemnie" np Meduza zniszczy Cyklopa. ( przykład
Pierwszy grasz stawia Cyklopa a drugi Meduzę na tą samą wyspę. Potwory niszczą się wzajemnie)
satch85 pisze:czy ktoś może posiada dodatek "Hades"?
jak sie z nim gra? i co sie znajduje w pudełku? bo gdzies w necie znalazłem że w stosunku do ceny to jest bardzo mało rzeczy :/
Zawartość dodatku (najważniejsze):

1 nowy bóg
8 płytek "Bożych Łask"
8 płytek bohaterów
10 kart magicznych przedmiotów
5 kart mitologicznych stworów
9 kart kapłanek
5 figurek nieumarłych oddziałów i 5 flot
1 figurka Cerbera

Gra się ogólnie fajnie, łaski bogów dają więcej możliwości, bohaterowie mogą naprawdę namieszać, pomysł z przedmiotami jest tym czego brakowało podstawce, niestety Hades ( oprócz Nekropolii) nie jest jakąś super opcją no i Cerber moim zdaniem naprawdę mogący uprzykrzyć życie. ( utrudnia 1 graczowi grę i zbyt trudno się go pozbyć).

Co ciekawe w sieci są 2 darmowe mikro dodatki do hadesu (2 nowe karty) wystarczy wydrukować dorobić rewersy

Hecate

Obrazek

Manticore

Obrazek


ODPOWIEDZ