Cyklady

Wszelkie inne gry.
Blezio
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 23 sie 2012, 11:27
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Blezio »

Kaktus+ pisze:miała być prosta walka, to jest. To raptem 1 rzut kostką, a i tak masz olbrzymi wpływ na wynik walki decydując ile wojsk/statków posyłasz w bój. Koska ma rezultaty 0-3 więc dokładając do tego jakiś port/fort można łatwo planować podboje/obrony.

Taka losowość w grze, to dla mnie żadna losowość :mrgreen:
Grałem niedawno ze znajomymi. Posiadałem wyspę, a na niej fort i 5 jednostek, mój kumpel 7 jednostek przetransportował na nią pegazem i oczywiście przegrałem wszystkie 5 rzutów, ](*,) ale potem dokonałem słodkiej zemsty budując statki za panowania Posejdona i czyszcząc mapę ze wszystkich jego okrętów używając karty, która dodaje 10 ruchów. :twisted:

Jednak i tak uważam, że ten system powinien być zmieniony. Na przykład na rzut dla każdej jednostki - a następnie sumowany i porównywany z analogicznym przeciwnika.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Blezio pisze:Jednak i tak uważam, że ten system powinien być zmieniony. Na przykład na rzut dla każdej jednostki - a następnie sumowany i porównywany z analogicznym przeciwnika.
Home rules są zawsze słodkie :) Jeszcze słodsze są gry, które takie dopuszczają bez wywracania mechaniki do góry nogami. Pomysł niezły, wart sprawdzenia.


Rocy7
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Atuty Charakteru
Posty: 106
Rejestracja: sobota 09 mar 2013, 00:58
Lokalizacja: Miasto
Płeć:

Post autor: Rocy7 »

Co do Krakena jedyna możliwość to wylosowanie jego karty przez innego gracza wtedy on przejmują nad nim kontrolę. Nie da się go usunąć.
SPIDIvonMARDER pisze:Zatem każdy z nich działa tylko jedną kolejkę, potem jest usuwany z planszy.
Możliwe że tak w instrukcji z opisem potworów jest napisane "Stwory z figurką działają na tej samej zasadzie. Moc Stwora działa na tą wyspę aż do Twojej kolejnej tury. Karta stwora zostanie odrzucona po tym jak wykonasz swoje akcje związane z wybranym bogiem w następnej rundzie."
Kaktus+ pisze:Czy istnieje jakaś możliwość usunięcia z planszy cykopa i krakena?
Tak zgodnie z instrukcją z opisem potworów "Jeśli dwie figurki znajdą się na tej samej wyspie stwory zniszczą się wzajemnie" np Meduza zniszczy Cyklopa. ( przykład
Pierwszy grasz stawia Cyklopa a drugi Meduzę na tą samą wyspę. Potwory niszczą się wzajemnie)
satch85 pisze:czy ktoś może posiada dodatek "Hades"?
jak sie z nim gra? i co sie znajduje w pudełku? bo gdzies w necie znalazłem że w stosunku do ceny to jest bardzo mało rzeczy :/
Zawartość dodatku (najważniejsze):

1 nowy bóg
8 płytek "Bożych Łask"
8 płytek bohaterów
10 kart magicznych przedmiotów
5 kart mitologicznych stworów
9 kart kapłanek
5 figurek nieumarłych oddziałów i 5 flot
1 figurka Cerbera

Gra się ogólnie fajnie, łaski bogów dają więcej możliwości, bohaterowie mogą naprawdę namieszać, pomysł z przedmiotami jest tym czego brakowało podstawce, niestety Hades ( oprócz Nekropolii) nie jest jakąś super opcją no i Cerber moim zdaniem naprawdę mogący uprzykrzyć życie. ( utrudnia 1 graczowi grę i zbyt trudno się go pozbyć).

Co ciekawe w sieci są 2 darmowe mikro dodatki do hadesu (2 nowe karty) wystarczy wydrukować dorobić rewersy

Hecate

Obrazek

Manticore

Obrazek


ODPOWIEDZ