BMiM - wersja RPG

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Erestor pisze:Mam nadzieję, że tym razem ikonki są w miarę intuicyjne :P
znaczy się ma 2 dioptrie, 1 z WF i 4 z chemii? :mrgreen:

Są intuicyjne pod warunkiem, że oko oznacza percepcję, a nie zręczność ;)

Szablon prezentuje się bardzo ładnie :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Wygląda świetnie, wręcz lepiej niż pierwowzór :)
Choć zgodzę się, że dodanie ramki wokół karty by nie zaszkodziło.

A ikonki, owszem, zdecydowanie bardziej intuicyjne. Przyczepiłbym się ewentualnie tylko do środkowej (Siła?) - po zmniejszeniu (co pewnikiem nastąpi przy drukowaniu) może nie być tak wyrazista i sugestywna. Może samo umięśnione ramię albo jakaś pięść zamiast całej tej sylwetki?


Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Space86 »

Draugnimir pisze: Może samo umięśnione ramię
O to jest na prawdę dobry pomysł :}


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Wstawiłem ramkę dookoła i myślę, że jest OK. Zastosowałem też ramię, ale tak średnio mi się to podoba i chyba zostanę przy sylwetce. Sama pięść mi się jakoś tak kojarzy ze skinheadami, więc też odpada :)

Obrazek


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Mnie tam się podoba, ale cóż, kwestia gustu ;)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ramię raczej gorzej wygląda. Zostań przy sylwetce, ale znajdź sylwetkę co najmniej Pudziana, a najlepiej Roberta Burneiki, żeby było widać, że to siła, a nie "leszczowatość" :mrgreen:


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Karty przedmiotów bardzo atrakcyjne wizualnie, karta postaci niestety już nie -brakuje w niej efemeryczności mgły i płomieni, zostały tylko tabeli i ikony, bez kropli klimatu. Jak dla mnie to trzymaj się formy którą zaprezentowałeś w czterech kartach: jest bajkowa, fantastyczna, kusząca i tajemnicza.


Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Starałem się coś zrobić, ale nie wiem czy to wygląda dobrze :/

Obrazek


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Mi się podoba bardziej niż poprzednie wzory. Może spróbuj olać sztywny podział arkusza na dwie kolumny za pomocą linii pionowej i daj grafikom nasunąć się na pole z tekstem?


Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Space86 »

Erestor, Teraz jest spoko - jak byś dał rade jeszcze te sztywne czarne linie jakoś zamienić.
Jakieś glify albo na przykład runiczne znaki - wiesz żeby dookoła całej karty była ramka z runów.
Albo jakiś wzór jakiś fajny coś jak to na kartach przedmiotów.


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Mnie też się podoba. Jedyne zmiany, jakie jeszcze bym sugerował, to usunięcie tych wszystkich czarnych linii (bo i ramka - zarówno okalająca kartę, jak i separująca obrazek od pola tekstowego - się jak gdyby mimochodem już zrobiła) oraz zmiana wzajemnego układu rozmieszczenia ikonek Cech i ich wartości (żeby np. cyfry znajdowały się pod symbolami albo - na rzecz zwiększenia ilości miejsca na zdolności - żeby było tak, jak jest [czyli cyfry obok ikonek, ewentualnie z przesunięciem tego wszystkiego w dół], z tym tylko, aby wyraźniej rozdzielić ikonki i odsunąć je od siebie, np. stosując jakiś dodatkowy element obramowania).

A nowy symbol Siły bardzo elegancki, tak swoją drogą ;)


Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Space86 »

Draug słusznie prawi - Czarne linie out i trochę przyciemnić ramkę i będzie miód :}
A siła na prawdę teraz silna :}


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

No to po kolejnych 2 godzinach i z zastosowaniem waszych porad coś takiego wyszło:

Obrazek

Kolor karty jeszcze będę dopasowywał (zastanawiam się nad Bohaterami w różnych kolorach w zależności od rozszerzenia gry)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Space86 »

Dla mnie bomba :}


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Dla mnie też :)
Choć kolorystycznie bardziej mi się podobała wersja poprzednia (niebieska). Jakkolwiek idea różnicowania barw obramowania wraz z dodatkami też zła nie jest.


Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

To trochę posunąłem do przodu ogólne założenia projektu. Edytowałem ogólny zapis, który jest w pierwszym poście. Wklejam tutaj ważniejsze fragmenty, które uległy zmianie (zainteresowanym zalecam jednak przeczytanie całości).

Kod: Zaznacz cały

CEL GRY

    - Pokonanie wszystkich Istot na planszy (gra kooperacyjna) - następuje, gdy zostały zabite wszystkie Istoty znajdujące się na Modułach Planszy
    - Pokonanie wszystkich Bohaterów (gra PvP)
    - Pokonanie Czarnego Smoka - gra standardowa
    - Zebranie 3 artefaktów - gra standardowa
    - Wykonanie 3 Misji - szybka gra standardowa
    - Zgromadzenie 15 złotych monet - gra standardowa

Kod: Zaznacz cały

RUCH

    - W fazie PO (Poza Turą) gracz rzuca kością k3 i sumuje wynik z modyfikatorami wpływającymi na ruch. Uzyskany wynik określa liczbę żetonów Ruchu, jakie gracz może pobrać.
    - Gracz nie może posiadać więcej niż 5 żetonów Ruchu na raz.
    - Gracz może wykorzystać dowolną ilość żetonów Ruchu, aby poruszyć się w fazie Ruchu. Jeden żeton odpowiada jednemu obszarowi.
    - Jeżeli gracz nie posiada żetonów ruchu NPT (Na Początku Tury) lub jeśli zdecyduje się nie wykonywać ruchu, jego tura natychmiast się kończy.

Kod: Zaznacz cały

Wymiana żetonów doświadczenia na punkty Cech.

Wymiany można dokonać tylko PST (Poza Swoją Turą). Aby wymienić żetony doświadczenia na 1 punkt Cechy, ich wartość musi być równa lub wyższa od podwojonej wartości Cechy posiadanej w danym momencie przez Bohatera (nie wlicza się do tej wartości bonusów zapewnianych przez Przedmioty, Przyjaciół itp.) 

Kod: Zaznacz cały

CZARY

     - Bohater może posiadać liczbę Czarów równą lub niższą jego własnej Mądrości.
     - Czary otrzymane w danej tury należy zachować awersem do dołu. Nie mogą być one teraz użyte.
     - Aby móc rzucić Czar należy się go najpierw nauczyć. Nauka Czaru ma miejsce PST (Poza Swoją Turą) i kosztuje 2 żetony Many. Bohater może nauczyć się jednorazowo dowolnej ilości Czarów. Za każdy wyuczony Czar Bohater otrzymuje 1 punkt Zmęczenia.
     - Aby rzucić Czar należy posiadać wystarczającą ilość Many. Mana jest równa własnej Mądrości Bohatera, oznaczona jest żetonami Many i regeneruje się NPT (Na Początku Tury).
     - Koszt rzucenia Czaru jest podany na jego karcie.

Kod: Zaznacz cały

MISJE

    - Przebywając na obszarze dowolnego Miasta lub Osady, w fazie PST (Poza Swoją Turą) gracz może wylosować 1 kartę Misji, odrzucając przy tym 1 żeton Ruchu.
    - Etapy misji muszą być wykonane w kolejności w jakiej są zapisane na karcie.
    - Wszystkie rzuty kością wynikające z Misji należy wykonywać w fazie PST.
    - W jednej Rundzie można wykonać tylko jeden rzut Misji.
    - Jeśli na karcie Misji występują rzuty powtarzalne, można je powtarzać, aż do wypełnienia założeń konkretnego Etapu Misji, przy zachowaniu zasady 1 rzutu na Rundę.

Kod: Zaznacz cały

Punkty Zmęczenia

    Zmęczenie oznaczone jest symbolem Płomienia
    Jeśli Bohater otrzyma maksymalną liczbę punktów Zmęczenia, należy je natychmiast odrzucić wraz z 1 punktem Życia.
    Można odrzucić dowolna liczbę punktów Zmęczenia NPT (Na Początku Tury). Za każdy odrzucony punkt Zmęczenia należy również odrzucić żeton Ruchu.

Proszę o opinie na temat zmian. Mam nadzieje, że są spójne i nie będą powodować niejasności podczas rozgrywki.
Ostatnio zmieniony sobota 08 paź 2011, 10:10 przez Erestor, łącznie zmieniany 1 raz.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Prawdę mówiąc, nie pamiętam już dokładnie, jak wyglądały te zasady wcześniej, jednak mechanika w aktualnym kształcie bardzo mi się podoba. Nie wiem, czy słusznie, ale odnoszę wrażenie, że dotychczas gra w ogólnych zarysach była bardzo podobna do (T)M(i)M'a, teraz natomiast podążyła bardziej w stronę pierwowzoru, tj. HoMM. Mam tu na myśli przede wszystkim mechanikę ruchu (dobieranie i swobodne wykorzystywanie żetonów) oraz Czarów (punkty Many). W przypadku tej drugiej ciekawe jest też wybieranie zaklęć spośród tych, których się jeszcze nie wyuczyło, i ich nauka, która dopiero umożliwia rzucenie Czaru (przypomina mi to trochę zapamiętywanie zaklęć spośród wszystkich wpisanych do księgi z tych starszych gier opartych na systemie D&D).
Szczególnie cieszy mnie natomiast wprowadzenie fazy PST (Poza Swoją Turą) - dzięki niej uda się być może uniknąć grzechu Talismana, jakim jest skazywanie graczy na monotonię oczekiwania na swoją kolejkę w przypadku większej liczby uczestników zabawy. A dlaczego jestem tym tak szczególnie uradowany - wystarczy spojrzeć w mój podpis :-P

Jednak to, czy te tak zachwalane przeze mnie mechaniki zdadzą egzamin w praktyce, zależy w dużej mierze od samych kart Czarów i Misji (bo i one zapowiadają się obiecująco). Dlatego czekał będę teraz przede wszystkim na nie ;)


Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

O, wreszcie ktoś coś napisał :) Cieszę się, że zmiany się podobają. Jako podziękowanie za komentarz, specjalnie dla Ciebie Draugnimir, wklejam 3 przykładowe Misje :)
Udaj się do Królewskiego Miasta i ubłagaj Lorda o Jałmużnę dla wieśniaków z Wiejskiej Osady.
Etap 1 (Zamek Królewski) – Pozyskaj złoto.
Przebywając w Królewskim Mieście, rzuć kością k10 (rzut powtarzalny):
1-3) Zostałeś zatrzymany przez Straże – otrzymujesz 1 punkt Zmęczenia
4-6) Lord ma ważne spotkanie, nie może się z Toba widzieć.
7-9) Udało ci się uzyskać trochę złota dla wieśniaków (oznacz to żetonem złotej monety na tej karcie)
10) Spodobałeś się Lordowi i hojnie cię obdarował, otrzymałeś wystarczająco dużo złota, aby dać wieśniakom (oznacz to żetonem złotej monety na tej karcie) oraz wziąć trochę dla siebie (otrzymujesz 2 złote monety)
Etap 2 (Wiejska Osada) – Oddaj złoto wieśniakom.
Przebywając w Wiejskiej Osadzie, rzuć kością k3:
1) Zamiast ci podziękować to jeszcze marudzą, że mało przyniosłeś
2) W nagrodę za twoje trudy wieśniacy oferują ci darmowe leczenie (możesz odzyskać wszystkie utracone punkty Życia)
3) Wniebowzięci wieśniacy namawiają Mistyka, aby wydał ci za darmo 2 wybrane Czary. Możesz wylosować 5 kart Czarów i wybrać 2. Resztę Czarów należy odłożyć na SKN.

Udaj się do Lasu i narąb drwa dla wieśniaków z Bagiennej Osady.

Etap 1 (Las) – Pozyskaj 10 bali drewna.
Przebywając w Lesie rzuć kością k3 (rzut powtarzalny, za każdy rzut otrzymujesz 1 punkt Zmęczenia) i oznacz liczbę bali żetonami na tej karcie:
1) Marny z ciebie drwal, narąbałeś jedynie 2 bale
2) Całkiem nieźle, udało ci się narąbać 4 bale
3) Urodziłeś się chyba z siekierą w ręku, udało ci się narąbać 6 bali
Etap 2 (Targowisko) – Zamów transport.
Przebywając na Targowisku, rzuć kością k3:
1) Musisz zapłacić zdziercom 3 złote monety za transport
2) Cena jest uczciwa, płacisz 2 złote monety
3) Chyba ten szczerbaty woźnica cię polubił, płacisz jedynie 1 złotą monetę
Etap 3 (Bagienna Osada) – Odbierz zapłatę.
Przebywając w Bagiennej Osadzie, rzuć kością k3:
1) Otrzymujesz zwrot kosztów transportu i dodatkowe 3 złote monety
2) Otrzymujesz 5 złotych monet oraz 2 Czary od Mistyka
3) Otrzymujesz 5 złotych monet oraz 1 żółtą kartę Ekwipunku

Zbadaj dziwne rzeczy dziejące się w Kaldarii dla Czarodzieja z Królewskiego Miasta.
Etap 1 (Magiczne Pola) – Odkryj źródło dziwnej aury.
Przebywając na Magicznych Polach, rzuć kością k6 (rzut powtarzalny):
1) Zostałeś porażony magicznym piorunem i nic się nie dowiedziałeś. Tracisz 1 punkt Życia
2-3) Obszedłeś wszystkie obeliski, ale nic ciekawego tam nie było. Otrzymujesz 1 punkt Zmęczenia
4-5) Zaatakował cię Pradawny Duch, ale udało ci się uciec, otrzymujesz 1 punkt Zmęczenia. Źródło aury zostało odkryte.
6) Rozszyfrowałeś zapisy na obeliskach prawiące o starożytnej magii. Źródło aury zostało odkryte.
Etap 2 (Bagienne Góry) – Zbadaj tajemniczą pieczarę.
Przebywając w Bagiennych Górach, rzuć kością k3:
1) Odkryłeś, że w pieczarze mieszka wygłodniały Troll, który bez namysłu cię atakuje. Możesz uniknąć zjedzenia, oddając mu na pożarcie jednego ze swych Przyjaciół lub Zwierząt. Jeśli ich nie posiadasz, tracisz 1 punkt Życia. Czarodziej zapewne nie wiedział o tym stworzeniu.
2) W pieczarze odkryłeś dziwne ryty naskalne, Czarodziej na pewno będzie zainteresowany
3) Ktoś ukrył w pieczarze skarb! Musisz powiedzieć o tym Czarodziejowi, ale raczej nie zorientuje się, że brakuje kilku monet (otrzymujesz 2 złote monety)
Etap 3 (Dolina Stawów) – Znajdź przyczynę powodzi w jednej z Magicznych Wież.
Przebywając w Dolinie Stawów, rzuć kością k6 (rzut powtarzalny):
1-2) Przeszkodziłeś potężnemu magowi w jego eksperymencie. Zostałeś spętany magiczną winoroślą i wyrzucony z wieży, tracisz wszystkie posiadane żetony Ruchu i otrzymujesz 1 punkt Zmęczenia.
3) Wszedłeś do nieodpowiedniej wieży, nic tu nie ma.
4-5) Znalazłeś tajemniczą lewitującą sferę, to musi mieć jakiś związek z powodziami. Przyczyna powodzi została odkryta
6) Odnalazłeś stare zapiski mówiące o nadejściu złych mocy i katastrof naturalnych. Przy okazji znalazłeś skrytkę na czary, możesz wylosować 1 Czar. Przyczyna powodzi została odkryta
Etap 4 (Zamek Królewski) – Poinformuj o wszystkim Czarodzieja i odbierz nagrodę.
Przebywając w Królewskim Zamku, rzuć kością k6:
1) Czarodziej dowiedział się wszystkiego sam zanim wróciłeś, za fatygę otrzymujesz 2 złote monety
2-3) Wróciłeś zbyt późno, ale Czarodziej dobry humor. Otrzymujesz 3 złote monety i 1 Czar
4-5) Czarodziej postanowił sowicie cię wynagrodzić, otrzymujesz 5 złotych monet i 1 losową, zieloną kartę Ekwipunku
6) Informacje, które przyniosłeś są niezwykle cenne. Otrzymujesz 5 złotych monet, 1 Czar oraz 1 losową, żółtą kartę ekwipunku.
Nie chcę zapeszać, ale całkiem możliwe, że projekt czeka wkrótce duży update ;)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Misje bardzo ciekawe, ale niepokoi mnie jedna rzecz - ilość tekstu, który składa się na każdą z nich. Jesteś pewien, że to wszystko się zmieści? A może planujesz rozbić każdą Misję na kilka kart albo zastosować tutaj jakiś wielkoformatowy szablon? Jaki masz plan?


Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Plan jest taki, że na karcie Misji zapisane są tylko Etapy (to podkreślone), a rzuty kością będą na innych kartach. Na kartach Misji będzie numer, który będzie odpowiadał numerowi kary z opisem, aby nie było problemów ze znalezieniem odpowiedniej karty.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Czyli, innymi słowy, będą dwa stosy - jeden zakryty, z którego będzie się losowało Misje (karty zawierające same Etapy), i drugi jawny (z kartami opisującymi te Etapy), tak? Jeśli dobrze myślę, to taki pomysł uważam za bardzo dobry. Trzeba będzie tylko pilnować graczy, by po ukończonej Misji opisujące ją karty odkładali w odpowiednie miejsce w stosie (wynikające z kolejności), albo pomiędzy kolejnymi rozgrywkami dbać o ten stos, by karty zawsze były w nim po kolei ;)


Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Stosy będą się różniły wielkością i wyglądem, więc nie da się ich pomylić ;)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

I bardzo dobrze.

No to czekam już teraz tylko na ten duży update ;)


Awatar użytkownika
Redgarex
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 19:14
Lokalizacja: Krk
Płeć:

Post autor: Redgarex »

Widzę że projekt odżywa.
Questy bardzo fajne, tyle że całkowicie zależne od losu. Proponuję dać postacią jakieś cechy typu: Siła, Charyzma, Szczęście, Intelekt, Skradanie itp.
Powiedzmy że mamy krasnala, który poza swoimi zwykłymi statystykami bojowymi ma cechę Siła, która oznacza po prostu że postać cechuje się dużą siłą i w mechanice przekłada się to na modyfikatory do rzutów.
Przykład:
Etap 1 (Las) – Pozyskaj 10 bali drewna.
Przebywając w Lesie rzuć kością k3 [SIŁA +1] (rzut powtarzalny, za każdy rzut otrzymujesz 1 punkt Zmęczenia) i oznacz liczbę bali żetonami na tej karcie:
1) Marny z ciebie drwal...
Oznacza to że każda postać posiadająca cechę Siła dodaje +1 do wyniku tego rzutu, dzięki czemu mag narąbie mniej drewna od silnego krasnala.

Inny przykład:
Etap 1 (Zamek Królewski) – Pozyskaj złoto.
Przebywając w Królewskim Mieście, rzuć kością k10 [CHARYZMA +2, SZCZĘŚCIE +1](rzut powtarzalny):
1-3) Zostałeś zatrzymany przez Straże...
Jeżeli postać posiada cechę charyzma otrzyma +2 do wyniku rzutu, jeżeli posiada cechę szczęście otrzyma +1, jeżeli obie +3. Jeżeli wynik będzie większy od maksymalnego, traktuje się jakby był maksymalny.

Dzięki temu każda postać będzie bardziej klimatyczna i będzie się różniła od innych nie tylko statystykami bojowymi. Każda postać może mieć na starcie pewne cechy które ją charakteryzują, a dodatkowo mogą je zdobywać poprzez jakieś czary, przedmioty, bądź za doświadczenie. Np. pas siły poza zwiększeniem statystyk bojowych może dodać noszącej postaci cechę Siła.
Można kombinować dalej i dać możliwość zdobycia podwójnych cech, dających podwójny modyfikator. Np. Silny krasnal noszący pas siły posiada podwójną cechę Siła.
Można kombinować jeszcze dalej i dać możliwość postaci ze skradaniem, bądź charyzmatycznej unikania spotkań z niektórymi przeciwnikami.
Powiedzmy przeciwnik Patrol Orków miały na karcie napisane:
SKRADNIE: Rzut k6: 1-4 nie udało się ukryć przed wrogiem 5-6 unikasz walki
CHARYZMA: Kosztem 1 ZŁ możesz przekupić orków, aby uniknąć walki
Powiedzmy że postać z podwójną cechą skradanie może wykonać test dwukrotnie.

To bardzo prosty system dający mnóstwo możliwości. Wymyśliłem go na potrzeby fallout'a planszowego i gry planszowej fantasy nad którymi pracowałem, ale obie gry stanęły na poziomie pomysłów i ogólnego zarysu.

Powodzenia w dalszych pracach ;)


Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Pomysł godny przemyślenia... już teraz trudno mi się balansuje Testy, a z tym systemem można odrzucić Cechy z modyfikatorów. Dzięki ;)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
ODPOWIEDZ