BMiM - wersja RPG

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Czyli, innymi słowy, będą dwa stosy - jeden zakryty, z którego będzie się losowało Misje (karty zawierające same Etapy), i drugi jawny (z kartami opisującymi te Etapy), tak? Jeśli dobrze myślę, to taki pomysł uważam za bardzo dobry. Trzeba będzie tylko pilnować graczy, by po ukończonej Misji opisujące ją karty odkładali w odpowiednie miejsce w stosie (wynikające z kolejności), albo pomiędzy kolejnymi rozgrywkami dbać o ten stos, by karty zawsze były w nim po kolei ;)


Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Stosy będą się różniły wielkością i wyglądem, więc nie da się ich pomylić ;)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

I bardzo dobrze.

No to czekam już teraz tylko na ten duży update ;)


Awatar użytkownika
Redgarex
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 19:14
Lokalizacja: Krk
Płeć:

Post autor: Redgarex »

Widzę że projekt odżywa.
Questy bardzo fajne, tyle że całkowicie zależne od losu. Proponuję dać postacią jakieś cechy typu: Siła, Charyzma, Szczęście, Intelekt, Skradanie itp.
Powiedzmy że mamy krasnala, który poza swoimi zwykłymi statystykami bojowymi ma cechę Siła, która oznacza po prostu że postać cechuje się dużą siłą i w mechanice przekłada się to na modyfikatory do rzutów.
Przykład:
Etap 1 (Las) – Pozyskaj 10 bali drewna.
Przebywając w Lesie rzuć kością k3 [SIŁA +1] (rzut powtarzalny, za każdy rzut otrzymujesz 1 punkt Zmęczenia) i oznacz liczbę bali żetonami na tej karcie:
1) Marny z ciebie drwal...
Oznacza to że każda postać posiadająca cechę Siła dodaje +1 do wyniku tego rzutu, dzięki czemu mag narąbie mniej drewna od silnego krasnala.

Inny przykład:
Etap 1 (Zamek Królewski) – Pozyskaj złoto.
Przebywając w Królewskim Mieście, rzuć kością k10 [CHARYZMA +2, SZCZĘŚCIE +1](rzut powtarzalny):
1-3) Zostałeś zatrzymany przez Straże...
Jeżeli postać posiada cechę charyzma otrzyma +2 do wyniku rzutu, jeżeli posiada cechę szczęście otrzyma +1, jeżeli obie +3. Jeżeli wynik będzie większy od maksymalnego, traktuje się jakby był maksymalny.

Dzięki temu każda postać będzie bardziej klimatyczna i będzie się różniła od innych nie tylko statystykami bojowymi. Każda postać może mieć na starcie pewne cechy które ją charakteryzują, a dodatkowo mogą je zdobywać poprzez jakieś czary, przedmioty, bądź za doświadczenie. Np. pas siły poza zwiększeniem statystyk bojowych może dodać noszącej postaci cechę Siła.
Można kombinować dalej i dać możliwość zdobycia podwójnych cech, dających podwójny modyfikator. Np. Silny krasnal noszący pas siły posiada podwójną cechę Siła.
Można kombinować jeszcze dalej i dać możliwość postaci ze skradaniem, bądź charyzmatycznej unikania spotkań z niektórymi przeciwnikami.
Powiedzmy przeciwnik Patrol Orków miały na karcie napisane:
SKRADNIE: Rzut k6: 1-4 nie udało się ukryć przed wrogiem 5-6 unikasz walki
CHARYZMA: Kosztem 1 ZŁ możesz przekupić orków, aby uniknąć walki
Powiedzmy że postać z podwójną cechą skradanie może wykonać test dwukrotnie.

To bardzo prosty system dający mnóstwo możliwości. Wymyśliłem go na potrzeby fallout'a planszowego i gry planszowej fantasy nad którymi pracowałem, ale obie gry stanęły na poziomie pomysłów i ogólnego zarysu.

Powodzenia w dalszych pracach ;)


Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Pomysł godny przemyślenia... już teraz trudno mi się balansuje Testy, a z tym systemem można odrzucić Cechy z modyfikatorów. Dzięki ;)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Rozmyślam jeszcze nad mechaniką Udźwigu i Ciężaru i coraz bardziej mnie przekonuje argument, że będzie za dużo liczenia. Powoli skłaniam się do wersji Anta: Podział przedmiotów na Lekkie, Ciężkie i Bardzo Ciężkie, gdzie 1 Bardzo Ciężki = 2 Ciężkie = 4 Lekkie. Każdy Bohater niezależnie od posiadanej Siły może unieść 2 Bardzo Ciężkie lub 4 Ciężkie lub 8 Lekkich Przedmiotów. Możliwe oczywiście są kombinacje typu 1 Bardzo Ciężki+1 Ciężki+2 Lekkie itd.

EDIT:

Jak już zauważyliście zaszło kilka zmian w mechanice. Prawdziwa rewolucja zaszła jednak w oprawie graficznej. Porządnie przysiadłem i rezultat bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że wam również przypadnie do gustu.

Wrzucam mały teaser prezentujący co się aktualnie dzieje w projekcie. Jestem świadomy tego, że niektóre karty tam zawierają błędy lub są niedopracowane, ale nie chciało mi się już poprawiać i nagrywać od nowa :P

Miłego oglądania (polecam fullscreen): Obejrzyj Teaser


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

No prezentuje się bardzo ładnie ;)
Erestor pisze: Jestem świadomy tego, że niektóre karty tam zawierają błędy lub są niedopracowane
No mnie szczególnie rozbawił krasnoludzki kusznik, który jest elfem :D

Co do udźwigu i ciężaru - jak to mają być liczby pokroju 30 (bo z tego co widziałem, to tyle osioł unosi), to nawet mi by się nie chciało liczyć ;) Albo te liczby malutkie, albo tak jak piszesz: Lekkie, Ciężkie i Bardzo Ciężkie (ale to też się sprowadza do liczenia).
Chyba najlepiej wprowadzić jakieś karty udźwigu, zawierające 8 miejsc na karty i w przypadku cięższych przedmiotów kłaść je tak, żeby zajmowały kilka miejsc, coś w tym stylu:

Kod: Zaznacz cały

Pusta karta udźwigu:
+-+ +-+ +-+ +-+
| | | | | | | |
+-+ +-+ +-+ +-+
+-+ +-+ +-+ +-+
| | | | | | | |
+-+ +-+ +-+ +-+

I z dwoma kartami:
+-+ +-+ +-+ +-+
|,--, | ,--,| |
+[BC]-+ [C ]+-+
+[  ]-+ [  ]+-+
|'--' | '--'| |
+-+ +-+ +-+ +-+

,--,
[BC] <- Przedmiot bardzo ciężki (kładziemy tak, żeby zajmował 4 kratki)
[  ]
'--'
,--,
[C ] <- Przedmiot ciężki (zajmuje 2 kratki)
[  ]
'--'


Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Pomysł dobra, ale technicznie chyba nie bardzo wykonalny. Taka karta musiałaby pomieścić 8 kart przedmiotów, więc jej rozmiar byłby dość duży. Przy grze 4 osób nie bardzo widzę na to miejsce :/


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Redgarex
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 19:14
Lokalizacja: Krk
Płeć:

Post autor: Redgarex »

W miejscu obecnego ciężaru dałbym symbole ciężarków (od 0 do 3 lub 4) oznaczające jego ciężar. Było by to bardziej przejrzyste od pisania przedmiot lekki czy ciężki.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Erestor, a jak duże mają być docelowo karty do BMiM, że tak narzekasz? ;)
Kwestia udźwigu zawsze będzie sprowadzała się do liczenia (nawet podział na Lekkie (L), Ciężkie (C), Bardzo Ciężkie (BC) wymaga przeliczania), trzeba tylko to liczenie jak najbardziej uprościć, dlatego:
- Ciężar musi być wyrażony w małych liczbach (czyli np. właśnie 1, 2, 4 dla L, C, BC)
- Ciężar dałbym w górnej części karty, bo często karty układa się w stosikach, że tylko pierwszą widać całą, a w następnych widać tylko górną część z nazwą. To bardzo ułatwi liczenie ciężaru w trakcie gry.
- Dałbym nieduży limit Udźwigu i nie bawiłbym się w jakieś modyfikatory od Siły, bo to tylko dodatkowe zbędne liczenie.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Na chwilę obecna większość kart ma rozmiar 5x7cm. Z tym przesunięciem Ciężaru na górę pomyślę. Ostatecznie chyba faktycznie zrezygnuję z modyfikowania Udźwigu i ustalę, że każdy Bohater może nieść max 8 Ciężaru. Przedmioty będę miał Ciężar od 1-4 i tyle.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Liczenie obciążenia i wagi chyba spowolni rozgrywkę, może niech ciężkie przedmioty mają ograniczenie w stopniu Ilość nie może być większa niż Siła. Mały i lekki ekwipunek można zignorować w kwestii wagi, samo zdobycie przedmiotu powinno być wystarczającym wyzwaniem, chyba że przewidujesz duże znaczenie sytuacji kiedy np. musimy zorganizować transport dużej ilości rzeczy.

Trailer ciekawy, aczkolwiek zauważyłem, że pomylone są symbole płci: męski (Łuk Erosa: strzałka (pałka) w górę) z żeńskim (Zwierciadło Wenery: krzyżyk w dół).


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

poooq pisze:może niech ciężkie przedmioty mają ograniczenie w stopniu Ilość nie może być większa niż Siła.
Nie skumałem ani trochę z tej wypowiedzi ;)
poooq pisze:Liczenie obciążenia i wagi chyba spowolni rozgrywkę,
Jeśli ludzie mają problem z liczeniem do 8, to już lepszego pomysłu nie mam :(
Swoją drogą ciekawe, że liczenie wszystkich bonusów do Siły i Mocy nigdy nie robiło problemu, a tu nagle liczenie do 8 staje się złem ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Jeśli postać ma Siłę równą 3 to nie może nieść więcej niż 3 sztuki Ciężkich Przedmiotów. Szybkie i proste, zachowuje też płaszczyznę decyzyjności co do ciężaru przedmiotów.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

poooq pisze:Jeśli postać ma Siłę równą 3 to nie może nieść więcej niż 3 sztuki Ciężkich Przedmiotów.
Czyli jak ma Siłę 10, to może nieść 10 bardzo ciężkich przedmiotów, a co za tym idzie 40 lekkich? :?


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Redgarex
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 19:14
Lokalizacja: Krk
Płeć:

Post autor: Redgarex »

Nie wiem czego nie rozumiesz w tej wypowiedzi w wypowiedzi poooq, ale to rozwiązanie miało by duże konsekwencje dla rozgrywki, bo mag nosiłby dużo mniej od wojownika. W sumie mag i tak nosi lekkie przedmioty a wojownik ciężkie więc można by się zastanowić nad sensem wprowadzania udźwigu. Jeśli chcesz w ten sposób sprawić by mag nie mógł nosić ciężkiej płytówki, wprowadź wymaganą siłę do użycia zbroi, bądź niech ma ona jakieś ujemne modyfikatory do magii lub też zaznacz na karcie postaci jakiego rodzaju zbroje może używać: lekkie, średnie, ciężkie.
Sama sprawa udźwigu nie jest kluczowa, bardziej interesuje mnie jak ostatecznie rozwiązałeś sprawę samej walki. Kojarzę że coś z inicjatywą kombinowałeś, ale była ona jakoś pokrętnie wyznaczana. I co ważniejsze, czy robiłeś jakieś testy czy mechanika działa i się sprawdza, zanim zająłeś się oprawą graficzną, która tak swoją drogą wyszła naprawdę świetnie.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Redgarex, ja wszystko rozumiem. Trzeba tylko zauważyć, że jeśli rozwój Siły ma być zbliżony do tego w MiM, to głupio, że jakiś tam mag najpierw może unieść powiedzmy 2 bardzo ciężkie przedmioty, a po jakimś czasie 5 razy więcej. Tu nie chodzi o rozumienie, tylko o sens. Jeśli rozwój Siły ma mieć wpływ na ilość noszonych przedmiotów to na pewno nie tak drastyczny i, o czym już pisałem, wprowadzi to tylko dodatkowe liczenie. Mi się taki pomysł podoba (np dodatkowy 1 lekki przedmiot za każde 10 punktów Siły), tylko pytanie: czy to się sprawdzi? Ja ocenić nie umiem, ale wydaje mi się, że o takich rzeczach się po prostu zapomina i trzeba ciągle kontrolować poziom Siły, który może przecież spaść, ponownie obniżając udźwig.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Rogo pisze:(...)pytanie: czy to się sprawdzi? Ja ocenić nie umiem, ale wydaje mi się, że o takich rzeczach się po prostu zapomina i trzeba ciągle kontrolować poziom Siły, który może przecież spaść, ponownie obniżając udźwig.
Na to pytanie można odpowiedzieć testując grę w wersji beta. Praktyka zwykle różni się od teorii i w tym problem: patenty które fajnie wyglądają na kartce mogą być koślawe w rzeczywistości.

Ja bym podzielił przedmioty na trzy rodzaje:
-zwykłe, noszone bez limitu
-ciężkie, noszone w ilości np. startowej Siły (zmiana parametru nie ma wpływu na ilość),
-gabaryty o wartości (x), można nieść tylko jeden pod warunkiem że aktualna Siła jest nie mniejsza niż x.

Bez liczenia, bez udziwniania.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

poooq pisze:-zwykłe, noszone bez limitu
Brak limitów już z definicji uważam za zło. Kolekcjonowanie wszystkiego bez konieczności wyboru jest po prostu za dużym ułatwieniem, zwłaszcza, że małe przedmioty często są dobre (jakieś pierścionki, eliksiry). Swoją drogą one też zajmują co nieco miejsca. Ale nawet jeśliby tu wrzucać same słabe przedmioty, to problem pojawia się tu:
poooq pisze:-ciężkie, noszone w ilości np. startowej Siły (zmiana parametru nie ma wpływu na ilość),
Widzisz. Ani to sprawiedliwe (bo czemu ktoś z małą siłą początkową przez całą grę miałby nosić 3 razy mniej przedmiotów od innych?), ani logiczne (bo czemu ktoś, kto miał małą siłę początkową, a w sile przegonił kogoś dwukrotnie, ma nadal nosić 3 razy mniej przedmiotów?), ani grywalne (bo jak tu grać mogąc unieść tylko jeden przedmiot naraz przez całą grę?)
poooq pisze:-gabaryty o wartości (x), można nieść tylko jeden pod warunkiem że aktualna Siła jest nie mniejsza niż x.
Załóżmy, że miecze zaliczają się do nie tej, tylko poprzedniej kategorii. Mając więc przykłądowego siłacza z siłą startową 5 mogę nieść 5 Mieczy i jeden przedmiot o takich gabarytach. I jak wywalę 5 mieczy (z których każdy co nieco waży) to i tak nie mogę wziąć drugiego takiego dużego przedmiotu, bo tak, koniec i już - takie są zasady :P Bez sensu.
poooq pisze:Na to pytanie można odpowiedzieć testując grę w wersji beta.
Owszem, można. Ale można też z góry zobaczyć, że coś jest bez sensu i to wyeliminować. Jeśli ktoś robi grę czysto fanowską i nie zamierza na niej zarabiać, to po co ma co chwilę się wykosztowywać, żeby drukować nowe rzeczy do testu, bo to co wcześniej wydawało się beznadziejne faktycznie się takim okazało?


Bo ja, w przeciwieństwie do niektórych (a przynajmniej to wynika z tego co obserwuję na forum), wolę łączyć grywalność z logiką i sprawiedliwością. W grze losowej pojęcie sprawiedliwości jest bardzo względne, ale można dać wszystkim proporcjonalne bonusy na starcie i te, z których mogą korzystać w trakcie gry.


Podsumowując:
Erestor pisze:Ostatecznie chyba faktycznie zrezygnuję z modyfikowania Udźwigu i ustalę, że każdy Bohater może nieść max 8 Ciężaru. Przedmioty będę miał Ciężar od 1-4 i tyle.
Zostań Erestorze przy tym i nie udziwniajmy. Ewentualnie można dać różny udźwig różnym postaciom, ale żeby nie miał zbyt dużych odchyleń.

I już nie zaśmiecajmy Erestorowi jego tematu ;)


Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Space86 »

Rogo pisze:Ewentualnie można dać różny udźwig różnym postaciom, ale żeby nie miał zbyt dużych odchyleń.
Dobry patent - np Ogr, Barbarzyńca albo Krasnolud ma +1 do udźwigu, a Nimfa, Mag albo Skrytobójca ma -1 :}


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Takie "zaśmiecanie" wcale mi nie przeszkadza, bo pada naprawdę wiele fajnych pomysłów. Zostawię chyba ten mój pomysł na razie:
Erestor pisze:Ostatecznie chyba faktycznie zrezygnuję z modyfikowania Udźwigu i ustalę, że każdy Bohater może nieść max 8 Ciężaru. Przedmioty będę miał Ciężar od 1-4 i tyle.
I ewentualnie zwiększę Udźwig co niektórych Bohaterów przez Zdolności.

P.S.
Rogo pisze: Jeśli ktoś robi grę czysto fanowską i nie zamierza na niej zarabiać, to po co ma co chwilę się wykosztowywać, żeby drukować nowe rzeczy do testu
To jest sedno sprawy, staram się wszystko zrobić w miarę dobre na wirtualnym papierze, bo nie stać mnie, żeby sobie drukować i wywalać co i rusz wszystko na śmieci. Wystarczy prześledzić ten temat żeby zobaczyć ile wersji gry już bym musiał testować.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Erestor pisze:I ewentualnie zwiększę Udźwig co niektórych Bohaterów przez Zdolności.
Ewentualnie jako dodatkową statystykę: "Udźwig: X" (gdzie X wahałoby się powiedzmy w granicach 6-10) lub w skrócie ikonką jakiegoś ciężarka z numerkiem ile uniesie ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

I tak będę przestrzegał przed nadmierną komplikacją zasad: planszówka MUSI być na tyle prosta by sprawiała przyjemność bez nadmiernej komplikacji zasad -gry z zacięciem symulującym rzeczywistość sprawdzają się tylko na komputerze który radzi sobie z obliczeniami na tyle szybko że gra jest przyjemna.

Dobrze, że Erestor ma jasną wizję swojego projektu i konsekwentnie ją realizuje.

Żeby przetestować grę nie trzeba jej drukować: wystarczy zrobić "cyfrową" wersję w edytorze tekstów lub na ZunTzu i spróbować w nią zagrać. Taka testowa partyjka, nawet w wersji solo daje więcej niż tygodnie wymyślania w teorii... Gra rozwija się najszybciej przez granie w nią, to co "kiełkuje" to dobry materiał na początek, materiał który trzeba dopieścić i rozwinąć żeby mógł konkurować z gotowymi, rozwijanymi i popularnymi grami dostępnymi na rynku.


Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

poooq pisze: zrobić "cyfrową" wersję w edytorze tekstów lub na ZunTzu
Zun Tzu jest w planie, ale najpierw chcę mieć wszystkie potrzebne elementy, żeby za jednym zamachem przetestować wszystko. No i ktoś będzie mnie musiał nauczyć jak się ZUN TZU obsługuje :P


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Erestor [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Specjalnie dla Roga ;)

Rozmyślam nad mechaniką Testów i doszedłem do wniosku, że w obecnej formie są one zbyt trudne do zbalansowania. Podstawowy problem: testy dopasowane do początkowych statystyk stają się coraz łatwiejsze wraz z rozwojem Bohaterów, co skutkuje ich zupełną bezużytecznością w późniejszych fazach rozgrywki.

Propozycja: wszystkie testy są wykonywane standardowo przy użyciu kości k10, wynik 1-6) niepowodzenie, 7-10) powodzenie. Występują modyfikatory zwiększające powodzenie konkretnych testów, np: bonus za Rasę Bohatera, Towarzysze, Zaklęcia, Przedmioty itp. Powinno to utrzymać większość testów na takim samym poziomie przez całą rozgrywkę, zwiększyć znaczenie Bohatera, którym rozpoczyna się rozgrywka i wprowadzić nowe opcje dla Przedmiotów, Przyjaciół i Towarzyszy.

Jak wam się podoba?

P.S. Od około 2 miesięcy staram się tak zmienić mechanikę, aby ją uprościć, ale nie zabić przy tym ducha RPG, mam nadzieję, że jest OK jak do tej pory :)

P.S.2 Moduły planszy przeszły małe przeobrażenie, teraz na każdym znajduje się 10 obszarów, co daje 40 obszarów przy podstawowym rozłożeniu.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
ODPOWIEDZ