Gry planszowe z magazynu Kaczor Donald

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Jak macie jakieś fajne foki na skanach to ja też chcę :P

EDIT:
@DOWN: Nie chcę już robić spamu kolejnym postem :) Na NES'a to pewni jakieś wielkookie foki z Japonii będą, a to nie bardzo mój typ, więc nie chcę :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 22 paź 2012, 23:20 przez Erestor, łącznie zmieniany 1 raz.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Erestor pisze:Jak macie jakieś fajne foki na skanach to ja też chcę :P
Z gry na NESa też? xD


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Arkon
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Osada
Rycerze Bóstw
WKO
Posty: 831
Rejestracja: środa 13 maja 2009, 12:43
Lokalizacja: okolice Lublina
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Arkon »

Skan Fok na forum autorów. Zapraszam


quentin123
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: sobota 12 sty 2013, 03:40
Lokalizacja: Gdzies
Płeć:

Post autor: quentin123 »

witam serdecznie forumowiczow. Odswiezam temacik bo zamarl znowu. Mam goraca prosbe do tych co posiadaja jeszcze kosmiczna gre planszowa a'la monopoly. Jak udalo mi sie ustalic jest to gra o nazwie bodajze kolonizacja. Ustalilem tez ze ukazala sie ona w ciagu kosmicznych numerow w roku 1998 numer 27. Jesli ktos z was ma ta gierke razem z talizmanami i instrukcja to bardzo prosze o skan :) . Jesli ktos ma ten numer z gierka w komplecie to prosze o priv. Napewno sie dogadamy. Jesli uda mi sie zdobyc skany to odrazu wam wrzuce. Bo widze ze wielu z was szuka tej gry xd


Awatar użytkownika
Lagi
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 08 lis 2011, 23:29
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Lagi »

Kojarzę grę planszową z kaczora donalda; akcja w kosmosie.

Planety połączene ze sobą liniowo polami. Tzn. z każdej planety kilka dróg do osobnych celów w jednej linii.

Przemieszczało się po planszy swój statek kosmiczny. Na który zbierało się minerały, załogę i sprzęt. Minerały przehandlowywało się za jakiś profit (kredyty?).

Kojarze m.in. rekrytację lingwistów, geologów, mechaników. Dokupowało się jakieś moduły do rakiet (paliwo = podwójny rzut kostką?). Nie jestem pewny czy nie było tam też uzbrojenia statku, możliwości kupienia drugiego itd.

I pamiętam moją frustracje gdy ktoś kupował drugi statek, gra byłą już wtedy zbyt nużąca (sic!), trzeba było czekać aż inny skończy się pier*** ze swoimi rakietami i właściwie ktoś ruszał się dwa razy. [co zwykle kończyło grę].

Ta gra bardzo poszerzyła mi wyobrażenie o grach planszowych (czyli coś więcej niż nudne szachy, chińczyk). Również bardzo bym prosił o skan albo namiar na obrazki.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ano, dokładnie tak. Wydaje mi się, iż mówisz właśnie o tej trzeciej grze z cyklu - była tam wielka mapa z polami i się chodziło niemal jak w chińczyku. Inżynierów chyba kupowało się we wszystkich 3 grach z cyklu, pamiętam, iż w karciance były zasady, iż jak któregoś z nich nie masz, to mniej lub wcale tych artefaktów się losowało. Lub za mniej sprzedawało.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Lagi
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 08 lis 2011, 23:29
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Lagi »

Witam

Zakupiłem nr 27 z 1998 roku, niestety bez gry. Więc wrzucam tylko skan instrukcji (widać po zalogowaniu).

pozostałe gry z serii to:
Gwiezdna Flota (gra o którą mi chodziło)
Kosmiczne Misje
w numerach 25, 26 z 1998 roku.

link do planszy z Kolonizacji
http://i.imgur.com/ypOLT.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


dannte
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 01:08
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:

Post autor: dannte »

Heja,

Fajnie, że ktoś się tym interesuje.

Jakoś ostatnio przypadkiem znalazłem planszę do jednej z tych gierek kosmicznych (niestety wszystkie numery KD powędrowały do kosza/pieca za moimi plecami). Powinienem ją gdzieś mieć pod ręką, więc jak znajdę czas to w tygodniu zeskanuję. To była ta plansza, gdzie pola były okręgami połączonymi ze sobą prostą linią (granatowe tło?).


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

A ja gdzieś powinienem był mieć planszę, co Lagi przedstawiłeś oraz żetony. Żetony może i jeszcze uda mi się odnaleźć, ale obawiam się, że planszę to nie za szybko... Anyway, dzięki za instrukcję ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Lagi
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 08 lis 2011, 23:29
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Lagi »

dannte:
Jakbyś mógł wrzucić skan to by było fajno. Nie pamiętam jakie było tło - ale jak w kosmosie to chyba granatowe (czarne itd). :D

Nemomon:
No i żetoniki też byłoby super zobaczyć.

Wrzucam instrukcję (niestety też nie było gier) do pozostałych gier Gwiezdej Floty (ahh... kiedyś ta gra mi się wydawała skomplikowana jak Dwarf Fortress :mrgreen: ) i Kosmicznych misji.

Swoją drogą to zagrałbym (tzn. nawet wydrukował) w taką nieskomplikowaną planszówkę w tych klimatach, niekoniecznie z Kaczora - może ktoś jakąś autorkę spłodził?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Znalazłem żetony. Wszystkie, prócz trofeów. Soon je zeskanuję.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
dannte
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 01:08
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:

Post autor: dannte »

Lagi pisze:dannte:
Jakbyś mógł wrzucić skan to by było fajno. Nie pamiętam jakie było tło - ale jak w kosmosie to chyba granatowe (czarne itd). :D
No to z twojego postu wynika (instrukcja), że moja plansza jest z gry Gwiezdna Flota :)
Wrzucam skan tejże planszy. Niestety skanowałem to w 4 częściach, bo plansza jest dość duża, więc można zauważyć w niektórych miejscach "załamania". Żetonów ani pionków nie posiadam :(
http://i.imgur.com/9mhS3Wi.jpg

Ale znalazłem też elementy innej gry (chyba z serii podróżniczych) z piramidą - budowanie korytarzy było fajnym motywem :)
Załączam skany:
http://i.imgur.com/pruQqm5.jpg
http://i.imgur.com/hlbrjEL.jpg

Do tego przydałaby się instrukcja i macie pełną grę - żetony z napisem TROFEUM/SPRZĘT to odwroty żetonów o odpowiadających im tłach.
O dziwo nie wszystkie pionki miały logo Disneya na sobie ;)
Z tego co pamiętam: czarne trofea pochodziły z piramidy, wszystkie (chyba) postacie + plansza + sprzęt i korytarze także.
Zielone trofea wzięły się chyba z jakiejś gry o Aztekach (nic więcej mi się z niej nie zachowało).
Namioty + klucze kojarzę skądś, ale kompletnie nie pamiętam tej gry.

Najbardziej chyba mi brakuje gry, gdzie statkami się odwiedzało wyspy i zdobywało skarby + olimpiady zimowej (pozostałych prawdę mówiąc nie pamiętam).
Pamiętam, że była też jakaś gra w piłkę nożną, gdzie pionki poruszało się przy pomocy linijki, można było się "kiwać" i piłkę też kopało się pionkiem :) nie było żadnego ograniczenia co do ilości pól na planszy :)

Fajnie gdyby Egmont udostępnił numery archiwalne w formie elektronicznej hehe.

No i fajnie jest tak powspominać ;)

Wydaje mi się, że ilości żetonów podane na skanach są prawdziwe, bo ta gra z piramidą to jedyna, na którą znalazł się woreczek strunowy (dlatego się zachowała do tej pory). Jeśli będzie potrzebna wyższa jakość zdjęć (png 10-20MB) to mogę też wrzucić.

Pozdro.


Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Namioty i kluczyki pochodziły z Azteków. W 1997 roku wyszła seria 4 gier podróżniczych, czyli egipska piramida, świątynia Azteków, Wyspy Wielkanocne, Zagadka Atlantydy (gra w Piotrusia). Pierwsze dwie były chodzeniem po planszy (i jej budowaniem) w poszukiwaniu skarbów, a Wielkanoc to było wyciąganie kafelków w celu zbudowania pomnika jako pierwszy. Gdzieś to chyba jeszcze mam... Poszukam, może znajdę instrukcje i zetony do tych gier.


Obrazek
sentinel87
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: Jaworzno
Płeć:

Post autor: sentinel87 »

Nemomon pisze:Znalazłem żetony. Wszystkie, prócz trofeów. Soon je zeskanuję.
hejka

prosiłbym o skany wszystkich tych gier podróżnych. W dzieciństwie je uwielbiałem i bardzo chętie widziałbym je w swojej kolekcji :)


Awatar użytkownika
Lagi
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 08 lis 2011, 23:29
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Lagi »

dannte wielkie dzięki za planszę

Żetony z piramidy też pamiętam. To też była klawa gra. Po co tam były statsy siły i wiedzy? Do czego się tego używało? (siły to pewnie do napierdalania z Anubius'ami, ale wiedzy?)


Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Służyły do wykonywania testów. By pokonać wroga, trzeba było rzucić mniej niż się miało z danej statystyki.


Obrazek
dannte
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 01:08
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:

Post autor: dannte »

@Lagi: spoko, długo mi zajęło zeskanowanie jej, bo pierwsze podejście nie za bardzo wyszło :) A i niedawno znalazłem planszę z kolonizacji :)

Co do siły/wiedzy to pewnie były też używane do testów na przeróżnych polach akcji (mumia, szczury, itp), a samej walki z wrogami/pozostałymi graczami nie pamiętam.
Siła/wiedza to często spotykany we współczesnych grach system - zauważ, że suma siły i wiedzy jest zawsze równa 7, więc od gracza zależy czy woli bardziej zbalansowaną postać czy nie (bo każda ma teoretycznie równe szanse na wygraną).

Fajnie jak by ktoś zeskanował instrukcję - chociażby dla zaspokojenia ciekawości ;)


Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Instrukcji nie mogę znaleźć. Posiadam jedynie żetony z Piramidy, żetony ze Świątyni Azteków, a także żetony z Wysp Wielkanocnych.


Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Na Allegro jest oferta z grami z Kaczora donalda, kompletnymi. Między innymi w zestawie są te kosmiczne.

Motyw: Ja mogę odebrać te rzeczy osobiście. Tak że jeśli ktoś chce kupić tylko gry możemy zrobić tak: Ja zapłacę za komiksy 10-12zł (większość z nich już mam), odbiorę przesyłkę, a gry wyślę lżejszą=tańszą przesyłką do chętnego który da mi kasę do zalicytowania.

Sam bym kupił całość ale jestem teraz trochę biedny. :]

Zaloguję się za kilka godzin i sprawdzę czy są chętni. (Faworyzowani będą starzy użytkownicy forum, ci którzy udzielali się w tym temacie, itd.)

Edit: Możecie też, z moim udziałem lub bez niego, podzielić gry między siebie, żeby mieć większą siłę nabywczą. :)


quentin123
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: sobota 12 sty 2013, 03:40
Lokalizacja: Gdzies
Płeć:

Post autor: quentin123 »

odswiezam. Kupie ta gre kolonizacja z kaczora donalda numer 27 rok 98. Dam dobra cene


Dafres
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: środa 20 maja 2015, 08:48
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: Dafres »

Zdecydowanie wolę gry z pudełek niżeli z kaczora ale temat popieram czasami dobre gierki dodawali.


*snip* //Nemo
sqakwis
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 00:59
Lokalizacja: polska
Płeć:

Re: Gry planszowe z magazynu Kaczor Donald

Post autor: sqakwis »

Poszukuję skanów elementów i plansz gier z czasopisma, przede wszystkim z serii przygoda podróże (piramidy, aztekowie, atlantyda, wyspy wielkanocne) i kaczki w kosmosie. Widzę, że kilka osób zadeklarowało się zeskanować te elementy ale żadnych nie wrzucił.

Czy ktoś jeszcze jest w stanie je zeskanować i udostępnić, ewentualnie mi wysłać.


Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Re: Gry planszowe z magazynu Kaczor Donald

Post autor: Space86 »

sqakwis pisze: przede wszystkim z serii przygoda podróże (piramidy, aztekowie, atlantyda, wyspy wielkanocne)
Kurcze miałem kiedyś calą serię i jeszcze olimpiadę w kaczogrodzie zimową i letnią. Ale gdzieś się zapodziało w mrokach dziejów...


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
sqakwis
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 00:59
Lokalizacja: polska
Płeć:

Re: Gry planszowe z magazynu Kaczor Donald

Post autor: sqakwis »

U mnie tak samo, rodzice się wszystkiego pozbyli jak tylko wyjechałem na studia. A teraz bym chętnie dzieci tym zainteresował.


Awatar użytkownika
Zaberish
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Gry planszowe z magazynu Kaczor Donald

Post autor: Zaberish »

Na szybko sugestia: zajrzyj tu, może akurat coś się trafi: http://chomikuj.pl/Swiat-komiksow/Komiksy/Kaczor+Donald
Oraz tutaj: http://chomikuj.pl/Patyczek15067/Komiksy/Kaczor+Donald
I może jeszcze tu: http://chomikuj.pl/qbagol/Gigant+-+Kaczor+Donald+pdf
No i tu: http://chomikuj.pl/ewa.311/komiksy/kaczor+donald
Tu też może coś być: http://chomikuj.pl/michal15072001/Komiksy/Disney
I tu: http://chomikuj.pl/franek998/KOMIKSY

Możesz też spróbować zassać 1,4 GB Kaczorów Donaldów stąd: https://1fichier.com/?iyttywois4

Ja nie przeglądałem, więc nie wiem czy rzeczywiście cokolwiek tam sensownego wykopiesz, ale szanse zawsze są :)

I żeby nie było: te chomiki to nie moje, a wszystkie linki wykopałem w sieci. Zajęło mi to jakieś 10 minut z wujkiem Guglem...


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
ODPOWIEDZ